Kimi zaman sadece hoş bir koku ararken, kimi zaman da hijyenik amaçlarla kullanmayı tercih edebiliriz. Peki, en iyi kolonya hangisi? Bu sorunun yanıtı oldukça kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre değişebilir. Bizde sizler için piyasadaki en iyi kolonya markalarını araştırıp bir araya getirdik.

Sıra MarkaKokuİyiÖneri Puanı
1Eyüp Sabri TuncerLimon10/10
2SelinLimon10/9.9
3DuruLimon10/9.9
4MarmaraLimon10/9.8
5RebulYasemin10/9.8
6English HomeNatural10/9.7
7TarişZeytin Çiçeği10/9.8
8Kuzey KolonyolarıTürk Kahvesi10/9.7
9Royal Club De Polo BarcelonaMandalina10/9.8
10EsmenLimon10/9.7
Kolonya Öneri Listesi

En İyi Kolonya Markaları

Kokusuyla sizleri büyüleyecek olan piyasanın en iyi kolonya markaları burada.

İşte en iyi kolonya tavsiyesi

Eyüp Sabri Tuncer Limon Kolonya

Ürün Özellikleri

 • Koku: Limon
 • Miktar: 1 L

Eyüp Sabri Tuncer, narenciye bahçelerinin taze ve iştah açıcı kokularından özenle hazırlanmış yüksek nitelikli bir kolonya markasıdır. Bu markanın en popüler ürünlerinden biri olan 1 Litre Limon Kolonya, taze limon, portakal ve bergamut gibi narenciye ürünlerinden üst notalara sahiptir. Orta notaları ise limon çiçeği ve transparan çiçeklerden oluşurken, alt notalarında limon kabuğu, fresh notlar ve misk kokuları bulunur. Eyüp Sabri Tuncer, ürünlerinde kullanılan doğal bileşenlerle öne çıkmaktadır. 1 Litre Limon Kolonya da bu doğal bileşenlerin en güzel örneklerinden biridir.

Ürün içeriği, denatüre etil alkol, deiyonize su, parfüm, citral, D-limonene ve linaol gibi doğal malzemeler içerir. Üstelik yapay boya kullanılmaması da bu kolonyayı tercih edenler için bir başka avantajdır. Eyüp Sabri Tuncer 1 Litre Limon Kolonya, haricen kullanım için uygundur ve içilmez. Ayrıca, serin bir yerde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Güneş ışığından koruyarak saklamak, ürünün kalitesini korumak için önemlidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** D**; Hızlı kargo özenli paketleme yeni tarihli ürün güvenerek alabilirsiniz çok teşekkür ederim.

💬 İ** C**; Kargo hızlı güven verici tavsiye ederimÜrün tanıtımdaki gibi.


Selin Limon Kolonyası

Ürün Özellikleri

 • Koku: Limon
 • Miktar: 5 L

Selin Limon Kolonyası, kendine özgü ferahlatıcı etkisi ile sana anında tazelik ve canlılık hissi verir. Limonun keskin kokusuyla birlikte tüm duyularını harekete geçirerek modunu yükseltir. Ayrıca %80 alkol içeriğiyle güvenilir bir hijyen sağlar. Bu kolonyanın karakteristik özellikleri, farklı notaların uyumlu geçişi ile oluşur. Üst notalarında narenciye, limon ve çam kokuları bulunurken, orta notalar aldehidik ve limon kokularıyla desteklenir. Alt nota olarak bilinen dip notada ise, portakal çiçeği esansları daha baskındır ve orta notalar kaybolmaya yakın açığa çıkar.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** B**; Kaliteli Marka uygun fiyata geldi paketleme sağlamdı teşekkürler.

💬 Ç** E**; Kargo hasarsız ve zamanında geldi, ürün kaliteli, kokusu ve keskinliği beklentimizi karşıladı.


Duru Limon Çiçeği Kolonya

Ürün Özellikleri

 • Koku: Limon
 • Miktar: 750 ml

Duru Limon Sprey Kolonyası, özel formülü ve canlandırıcı özleriyle cildinize özenle yaklaşarak, günlük hayatınızda sizi ferahlık hissiyle sarar. Aynı zamanda davetlerde de hoş bir ikram olarak kullanabilirsiniz. Bu kolonyanın özel formülü, %80 derecede etkili hijyen sağlarken, keskin limon kokusu ise hoş bir tazelik hissi verir. Sprey türü de kullanımı kolay hale getirir. Cildinizi düşünen özel formülü ve canlandırıcı özleri ile günlük hayatınızda iyi bir ferahlatıcı olacak, aynı zamanda hoş bir ikram olarak da kullanabileceksiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ü** S**; Ürün gerek kokusu gerek keskinliği ile güzel görünüyor Herhangi bir sorun yok Tekrar almayı düşünüyorum..

💬 B** G**; Ofiste kullanıyoruz. Müthiş iyi oldu ofise.


Marmara Kolonya

Ürün Özellikleri

 • Koku: Limon
 • Miktar: 1 L

Marmara Limon Kolonyası Bidonu, doğanın size sunduğu limon aromasını ruhunuzda hissettirirken, limonun vazgeçilmez ferahlığı ve limon çiçeğinin yeşil tazeliğini müjdeleyen tohumcuklarla buluşuyor. Bu 1 litrelik bidondaki limon kolonyası, yüksek alkol içeriği nedeniyle ferahlatıcı bir soğutma etkisi yaratır ve güçlü hijyen sağlar. Ancak, gözlerinize temas ettirmekten kaçınmanız önemlidir. Çocukların erişemeyeceği bir yerde saklamalısınız ve serin bir yerde muhafaza etmelisiniz. Güneş ışığından korumak da önemlidir. Marmara Limon Kolonyası Bidonu, %80 derece alkol içeriği ile etkili bir temizlik sağlarken, doğanın ferahlatıcı limon aromasını da size sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Daha açmadım. Ama paketleme güzel. Ürün kalite hissi veriyor..

💬 A** K**; Hiçbir akma dökülme olmadan geldi satıcıya teşekkürler.


Rebul Jasmine – Yasemin Kokulu Kolonya

Ürün Özellikleri

 • Koku: Yasemin
 • Miktar: 270 Ml

Rebul Jasmine Kolonyası, Güney İtalya’nın romantik çiçeği yaseminin Rebul Kolonyasıyla buluşmasıyla başlayan bir hikayenin ürünüdür. Bu eşsiz buluşmanın sonucu, yıllardır beğeniyle kullanılan ve bir klasik haline gelen Rebul Jasmine Kolonyasıdır. Bu kolonya, Güney İtalya’nın kıyılarından gelen hafif bir esintide sizlere meyve bahçelerinin yakınında olduğunuzu hissettirir. İçeriğindeki kırmızı elma, sulu armut, tatlı şeftali ve egzotik liçi, tam bir meyve kokteyli yaratır. Meyve bahçelerinin ardından, orta notalarda Madagaskar’ın narin ylang ylang çiçekleri ve İngiltere’nin eşsiz şakayıkları, tüm yumuşaklığıyla yüzünüzü okşar.

Alt notalarda ise şeffaf beyaz miskler, sandal ağacı, sedir ağacı ve zengin pudra dokusu, size büyüleyici bir gezinti sunar. Böylece Rebul Jasmine Kolonyası, nesilden nesile geçen vazgeçilmez bir tutkuya dönüşürken, aynı zamanda hiç bitmeyen ve dilden dile dolaşan bir hikayenin de kahramanı olur. Bu eşsiz kolonya, size aşkın, romantizmin ve özgürlüğün özünü hissettirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** G**; Kokusu çok güzel indirimde görünce 3 paket aldım satıcıya teşekkürler.

💬 C** K**; Başarılı ve zamanında teslimat.Teşekkür ederim..


English Home Beyaz Çiçekler

Ürün Özellikleri

 • Koku: Natural
 • Miktar: 100 Ml

English Home Beyaz Çiçekler Kolonyası, gün boyu kullanım için özel olarak tasarlanmış bir spreydir. Bej renkli şişesi ve doğal kokusuyla öne çıkan bu kolonya, 60 derece alkol içeriği ile ferahlatıcı bir etki yaratır. İhtiyaç duyulduğunda dilenen miktarda kullanılabilen bu kolonya, harici kullanım içindir. İçerisinde bulunan beyaz çiçekler özleriyle doğadan ilham alınmış olan bu kolonya, English Home kalitesiyle üretilmiştir. Gün boyu tazelenmek ve ferahlamak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** D**; Çok güzel kokuyor tertemiz kokuyor parfüm sananlar oldu o yüzden çamaşır kokusunu da alacağım.

💬 M** K**; Kokusu çok güzel aynısının banyoda wc de askı konusunuda aldım. Boyutu için fotoğraf çektim almak isteyenlere fikir olur..


Tariş Zeytin Çiçeği Kolonyası

Ürün Özellikleri

 • Koku: Zeytin Çiçeği
 • Miktar: 200 Ml

Tariş İncir Birliği’nin özel serisinde yer alan Zeytin Çiçeği kolonyası, 200 cc’lik doğal bir üründür. Doğallığı ve hoş kokusuyla kullanıcıların beğenisini kazanan bu kolonya, çiçek kokularından oluşan hafif ve meyvemsi bir içeriğe sahiptir. Zengin esansı ve doğal zeytin kokusu, kullanıcıların parfümsü bir etki yaratmasına yardımcı olur. 80 derecede üretilen kolonya, mikropların temizlenmesine de yardımcı olurken, uzun süreli kalıcı bir koku etkisi sunar. Gün boyu cildinize sinen kötü kokuları ortadan kaldırarak, sağlıklı bir kullanım sunar ve cilt hücrelerinde yenileme sağlar. Tariş Zeytin Çiçeği kolonyası, doğallığı, kalıcılığı ve sağlıklı kullanımı ile öne çıkan bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** B**; Çok beğendiğim bir koku. Üşenmedim saydım tam tur sarılmış paket.teskkurler.

💬 O** E**; Ürüne zaten diyecek bir şey yok. Hızlı kargo, kaliteli paketleme. Teşekkürler.


Kuzey Kolonyaları Türk Kahvesi

Ürün Özellikleri

 • Koku: Türk Kahvesi
 • Miktar: 250 Ml

Kuzey Kolonyaları, mis kokulu esansları ile hayatınıza canlılık katıyor. Gün içerisinde ferahlatıcı etkisini hissedeceğiniz olgun meyvelerin serinletici kokularından oluşan yüksek nitelikli bir kolonyadır. Baş döndürücü kokusu ve geleneksel esansı ile özellikle ikramlarda vazgeçilmez bir seçenek olan Kuzey Kolonyaları, Türk Kahvesi esansıyla özenle hazırlanmıştır. Ürün resimlerde görüldüğü gibidir ve yüksek nitelikli ve kalıcı bir koku sunar.

Ayrıca, virüs ve bakterilere karşı hijyen sağlayıcıdır ve %80 alkol içeriği ile etkili bir temizlik sunar. Plastik şişesi darbe ve kırılmaya karşı dayanıklıdır ve günlük kullanıma uygundur. Hiçbir koruyucu ve renklendirici madde içermez, tamamen doğal ve güvenli bir kullanım sağlar. Kuzey Kolonyaları, ferahlatıcı etkisi ve hoş kokusu ile hem günlük hayatınızda hem de özel davetlerde tercih edebileceğiniz kaliteli bir kolonya markasıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** B**; Koku çok hoş tatlımsı kahve kokuyor. Hiç bu kokuda kolonya kullanmamıştım. Hoşuma gitti.

💬 M** Y**; Şekerli kahve kokuyor öyle aklınıza pişmiş türk kahvesi gelmesin güzel alın.


Royal Club De Polo Barcelona Aerosol Sprey Mandarin

Ürün Özellikleri

 • Koku: Mandalina
 • Miktar: 150 Ml

Royal Club De Polo Barcelona, mandalina kokusuyla harika bir aromatik deneyim sunan Mandarin Kolonya’yı sunar. Bu kolonya, Akdeniz’in enerjisini yansıtan taze ve ferahlatıcı bir kokuya sahiptir. 150 ml’lik aerosol sprey formu, kolay kullanım ve taşıma için idealdir. Kalıcı ve canlandırıcı etkisiyle, sizi taze hissettirecek ve gün boyu hoş bir koku sağlayacak. Royal Club De Polo Barcelona’nın kaliteli ürünleri arasında yer alan Mandarin Kolonya, doğal esanslarla üretilir ve cildinize zararlı olabilecek hiçbir koruyucu veya renklendirici madde içermez. Hem günlük kullanım hem de özel günlerde ikram edilebilecek bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Çok beğendim çok güzel kokuyor almak isteyenlere tavsiye ederim.

💬 N** T**; Tereddüt etmiştim ama harika bir koku kesinlikle tavsiye ediyorum.


Esmen Tampa 80 Derce Limon Kolonyası

Ürün Özellikleri

 • Koku: Limon
 • Miktar: 160 Ml

Esmen Kolonyaları, yıllardır kaliteli ve etkili kolonyalarıyla kendisini kanıtlamış bir markadır. Esmen Tampa 80 Derece Limon Kolonyası, çanta boyu 160 ml’lik şişesiyle her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz pratik bir üründür. Kolonyanın ferahlatıcı limon kokusu, gün boyu size tazelik ve enerji verir. 80 derecede üretilen Esmen Tampa Limon Kolonyası, etkili bir şekilde virüs ve bakterilerle mücadele ederken cildinizi de nemlendirir. Esmen Kolonyaları, 1960 yılından beri müşterilerine en iyi kokuyu sunmaktadır. Kalitesi ve etkisiyle kendisini kanıtlamış bir marka olan Esmen, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** E**; Kokusu gayet başarılı çantama atıp gidiyorum.

💬 U** Y**; Kısa sürede elime ulaştı teşekkürler.


En İyi Bebek KolonyasıTıraş Losyonu Markaları
İlginizi Çekebilir

En iyi kolonya markaları hangisi?

Kokularıyla kullanıcılardan tam not almayı başarmış piyasanın en iyi kolonya markaları şunlardır:

 • Eyüp Sabri Tuncer
 • Selin
 • Duru
 • Marmara
 • Rebul
 • English Home
 • Tariş
 • Kuzey Kolonyoları
 • Royal Club De Polo Barcelona
 • Esmen

Kolonya nedir ve ne amaçla kullanılır?

Kolonya, alkol bazlı bir sıvıdır ve çoğunlukla hoş bir koku yaymak veya hijyen amaçlı kullanılır. Ellerinizi veya yüzünüzü kolonya ile silerek mikroplardan arındırabilirsiniz.

Kolonya nasıl kullanılmalıdır?

Kolonya, genellikle bir pamuk veya bez parçasına dökülerek kullanılır. Daha sonra, bu pamuk veya bez parçası ile ellerinizin ve yüzünüzün belirli bölgelerinin silinmesi yeterlidir. Ancak, kolonyayı doğrudan yüzünüze veya vücudunuza sıkmaktan kaçınmanız gerekir.