Kornet, görünüş olarak kendisinden daha popüler olan trompete benzese de ses olarak daha yumuşak ve sıcak tonlar üretir. Bunu konik şekildeki gövdesi ve borusu ile sağlar. Pistonlarla çalınabilen bu nefesli çalgının gövdesinde kıvrımlı borular yer alır. Genelde pirinç ve bakırdan üretilse de bazı kısımlarında paslanmak çelik gibi farklı malzemeler kullanıldığı da görülür. Senfoni orkestralarda çalınabilen bu enstrümanın caz müziğinde de kullanılır.

Sıra ModelAnahtar TonİyiÖneri Puanı
1Yamaha YCR2310Si Bemol10/9.9
2Carol Brass CCR-8880Si Bemol10/9.9
3Bach 184LSi Bemol10/10
4Conn Selmer KingSi Bemol10/9.8
5Jupiter Jcr-1220LSi Bemol10/9.9
6Bach Cr651Si Bemol10/9.8
7Jupiter JCR-520L-FQSi Bemol10/9.8
Kornet Öneri Listesi

En İyi 7 Kornet Önerisi

Si bemol tonda, pirinçten üretilen hem başlangıç hem profesyonel seviyeye uygun en iyi kornetler öneri listemizde sizi bekliyor.

İşte en iyi kornet önerileri:

Yamaha YCR2310 Sib Kornet

Yamaha YCR2310 Sib Kornet
 • Anahtar ton: Si bemol
 • Malzeme: Altın pirinç
 • Boru ölçüsü: 11.65 mm
 • Kalak ölçüsü: 119 mm

Yamaha YCR2310 Sib Kornet, eşsiz bir ton zenginliği sunuyor. Enstrüman, 11.65 mm’lik borusu ve 119 mm’lik kalağı sayesinde hafif ve sıcak tonlar üretiyor. Si bemol anahtar tonunda üretilen kornet, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller tarafından tercih ediliyor.


Carol Brass CCR-8880 Kornet

Carol Brass CCR-8880 Kornet
 • Anahtar ton: Si bemol
 • Malzeme: Altın pirinç

Carol Brass CCR-8880 Kornet parlak notaların üstadıdır. Pirinçten üretilen gövdesi ve özenle düşünülmüş ölçüleriyle müzisyenleri yarı yolda bırakmaz, çıkardığı notalarla tatmin eder. Görünüşü gibi sesi de kaliteli olan enstrüman, si bemol tonda üretilir. Profesyonellerin yanında kornete iyi bir başlangıç yapmak isteyenler de kullanabilir.


Bach 184L Kornet

Bach 184L Kornet
 • Anahtar ton: Si bemol
 • Malzeme: Altın pirinç
 • Kalak ölçüsü: 16 inç
 • Cila: Lake

Profesyonellere hitap eden bir modelde sıra. Bach 184L Kornet her şeyiyle birçok modelden üstün. 16 inçlik kalak ölçüsüyle zengin ve güçlü tonlar üreten enstrüman, lake cilayla kaplı. Kalak kısmı pirinçten elle dövülerek üretiliyor. Işıl ışıl olan gövdesinde de altın pirinç malzeme tercih ediliyor. Si bemol tondaki kornet, güçlü sesi sayesinde orkestra ve bandolarda kullanılabilir.


Conn Selmer King Diplomat Kornet

Conn Selmer King Diplomat Kornet
 • Anahtar ton: Si bemol
 • Malzeme: Pembe pirinç, monel

Conn Selmer King Diplomat Kornet İngiliz tarzı modellerden biri. Kısa çana ve kompakt bir tasarıma sahip olan enstrüman, diğer modellere göre daha rahat taşınabilir ve çalınabilir. Bu yönüyle kornete yeni başlayanlar ve öğrenciler için idealdir. Monel pistonları ve pembe pirinç borusuyla uygun fiyatına rağmen kalitelidir.


Jupiter Jcr-1220L Altın Lake Kornet

Jupiter Jcr-1220L Altın Lake Kornet
 • Anahtar ton: Si bemol
 • Malzeme: Pirinç
 • Cila: Lake

Öğrenciler için önereceğimiz bir diğer model Jupiter Jcr-1220L Altın Lake Kornet. Ağız ölçülerinden gövde kıvrımlarına kadar özenle tasarlanan enstrüman en iyi nota ve tonlara ulaşır, becerilerinizi daha kolay geliştirmenize yardımcı olur. Çift eksenli sisteme sahip pistonları parmaklarınıza rahatlık hissi verir, kolayca kayarak hızlı hareket eder. Bu özel modelin yanında ahşap taşıma çantası da bulunur.


Bach – Kornet Cr651

Bach – Kornet Cr651
 • Anahtar ton: Si bemol
 • Malzeme: Nikel gümüş, çelik, pirinç
 • Boru ölçüsü: 11.55 mm
 • Kalak ölçüsü: 119 mm

Kaliteli müzik aleti markalarından olan Bach’ın uygun fiyatlı modeli de var. Bach Kornet Cr651 ile müzik yolculuğunuza sağlam bir adımla başlayabilirsiniz. Kornetin ağızlığında nikel gümüş tercih edilir, böylece ağızlık sıkışmaz ve öğrencilere fazla masraf çıkarmaz. Modelde sürgülü ayar tetikleyiciler yer alır, ton düzenlemesi yapabilmenize olanak tanır. Öğrencilerin enstrümanını iyi koruyabilmeleri için darbeye dayanıklı çanta da ürünle birlikte gönderilir.


Jupiter JCR-520L-FQ Kornet

Jupiter JCR-520L-FQ Kornet
 • Anahtar ton: Si bemol
 • Malzeme: Pirinç

Kaliteli müzik aletleriyle bilinen Jupiter’in de daha uygun fiyatlı modelleri bulunuyor. Onlardan biri Jupiter JCR-520L-FQ Kornet. Enstrümanınıza fazla para harcamak istemiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Jupiter JCR-520L diğer modellere göre daha düşük fiyatta olmasına rağmen pirinçten üretiliyor. Si bemol tondaki enstrüman parlak ve güçlü sesler çıkarıyor. Hafif hissiyat veren pistonları kolay ve hızlı çalınabiliyor.


Kornet nedir?

Kornet bakır nefesli çalgılar grubunda yer alan, bakır ve pirinç gibi malzemelerden üretilen ve silindir biçiminde borulara sahip bir enstrümandır. Üflenerek ve pistonlara basılarak çalınır. Parlak ve sıcak sesler üretir.

Kornet fiyatları nedir?

Kornet pirinçten üretildiği için fiyatları diğer müzik aletlerine göre biraz daha yüksektir. 10 binden başlayan fiyat aralığı 84 bine kadar çıkabilir. Kullanılan pirincin yoğunluğu ve enstrümanın kalitesi fiyat aralığında belirleyici olur.

Önerilen en iyi kornet hangisi?

En iyi kornet markalarını sıralayalım: Yamaha, Carol Brass, Bach, Conn Selmer ve Jupiter pirinçten üretilen, si bemol tona sahip, kaliteli ve şık, başlangıç ve profesyonel seviyelere uygun modelleri bulunan en iyi kornetleri üreten markalar arasında yer alıyor ve müzisyenlerce tercih ediliyor.