Motor yağı konusu oldukça önemlidir çünkü doğru yağ seçimi, motorunuzun sağlıklı ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Ancak, birçok insan doğru motor yağı seçimi hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığı için, yanlış bir seçim yaparak motorlarının performansını olumsuz etkileyebilirler. Bu nedenle, doğru motor yağı seçimi, araç sahipleri için oldukça önemlidir. Bu içeriğimizde piyasanın en iyi motor yağlarını bir araya getirdik.

Sıra MarkaViskoziteİyiÖneri Puanı
1Castrol10W-4010/10
2Shell10W-4010/9.9
3Motul5W-3010/9.8
4Petrol Ofisi10W-4010/9.8
5Petro Time10W-4010/9.7
6Elf5W-3010/9.8
7Mobil5W-3010/9.8
8Liqui Moly5W-3010/9.8
9Gm5W-3010/9.7
10Türkiye Petrolleri5W-3010/9.8
Motor Yağı Öneri Listesi

En İyi Motor Yağı Markaları

Araç performansınızı ikiye katlayacak en iyi motor yağlarını sizler için inceledik.

İşte en iyi motor yağı tavsiyesi

Castrol Magnatec 10W-40

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 4 lt
 • Viskozite: 10W-40

Castrol Magnatec 4 litre motor yağı (benzin), sahip olduğu akıllı molekül teknolojisi sayesinde aracınızı korumaya yönelik olarak üretilmiştir. Castrol Magnatec, akıllı molekül teknolojisinin yanı sıra sentetik teknolojiyi de kullanarak aracınızın dayanıklılığını ve performansını artırmak için tasarlanmıştır. Bu motor yağının başlıca faydaları arasında şunlar yer alır: Motor hareket eden aksamındaki parçalara tutunarak bir tabaka oluşturur, böylece sürtünmeyi azaltır ve motorun aşınmasını önler.

Mıknatıs özelliği sayesinde metal yüzeylere tutunarak daha üstün bir koruma sağlar. Akıllı molekül teknolojisi, aşınmanın en yoğun olduğu kontak çevirme ve motorun ısınma süresi arasındaki zaman diliminde sürtünmeyi azaltarak motorun ömrünü uzatır. Her türlü sürüş ve iklim koşullarında etkin bir şekilde kullanılabilir ve motoru korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Ürünü daha kullanmadım. Çabuk geldi. Ambalajında bir sıkıntı yoktu. Teşekkürler.

💬 A** U**; Orjinal olup olmadığını ustaya götürdüm orjinal dedi teşekkür ederim emeğinize sağlık..


Shell Helix HX6 10W-40

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 4 lt
 • Viskozite: 10W-40

Shell, yüksek kaliteli motor yağı bileşenleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Shell Helix adlı motor yağı çeşidi, sentetik ve mineral bazlı yağları birleştirerek araç motorlarının daha sorunsuz ve sessiz çalışmasına yardımcı olur ve aracın ömrünü uzatır. Shell Helix HX6 10W40 Yarı Sentetik Motor Yağı, üstün performans seviyesi, ekipman koruması ve aktif temizleme özelliği ile araçların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu yarı sentetik motor yağı, aracın motorunu korurken aynı zamanda performansını artırır ve daha verimli çalışmasını sağlar. Shell Helix, kullanıcıların en iyi motor yağı tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** Ç**; Ürün çok güzel kutulanmış ve yeni tarihli olarak geldi.Guvenle alış veriş yapabilirsiniz.

💬 M** K**; Beklediğim ürün geldi yedek aldım satıcıya teşekkür ederim paketleme fena değil.


Motul 8100 X-Clean Efe 5W-30

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 4 lt
 • Viskozite: 5W-30

Öne çıkan markalardan biri olan Motul, yüksek koruma sağlayan, %100 sentetik motor yağı üretimiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Motul sentetik motor yağı, motorun sürtünme ve aşırı ısınma kaynaklı aşınmalarına karşı etkili koruma sağlar. Aynı zamanda ekstra yakıt tüketimi ekonomisi sayesinde aracınızın yakıt tüketimini azaltır ve performansını artırır. Euro 5, Euro 6 Dizel ve Benzinli motorlara uyum sağlayan bu motor yağı, Katalitik Konvertör (CAT), Dizel Partikül Filtresi (DPF), Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) sistemlerine de uygundur. Genel olarak tüm araçlara uyum sağlayan bu motor yağı, en iyi motor yağı tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Y**; Ürün orjinal görünüyor. Satıcı çok güzel paketlemişti kendisine gerçekten teşekkür ederim. Almayı düşünen varsa tavsiye ederim.

💬 Z** Ü**; Orijinal Ürün Tavsiye Ederim..


Petrol Ofisi Maxima 10W-40

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 4 lt
 • Viskozite: 10W-40

Petrol Ofisi Maxima 10W-40, yüksek teknolojili sentetik baz yağlara eklenen yüksek performans katkıları sayesinde üretilen bir sentetik benzinli motor yağıdır. Bu yağ, yüksek sıcaklıklarda motorun aşınmasını engelleyerek ve tortu birikimini en aza indirerek performansı arttırır. Petrol Ofisi Maxima 10W-40, yüksek performanslı modern araçlar için idealdir. Binek otomobiller, çok noktadan yakıt püskürtmeli benzinli motorlar, SUV’lar ve Off-road araçları gibi her türlü araçta kullanılabilir. Bu yağın kullanımı sırasında herhangi bir katkı malzemesi eklenmesi tavsiye edilmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** E**; Dürüst satıcı orjinal ürün teşekkürler.

💬 M** V**; Emeği geçen herkeze teşekkür ederim


Petro Time Ultra 10W-40

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 4 lt
 • Viskozite: 10W-40

Petro Time, yüksek motor verimi ve daha iyi yakıt ekonomisi sağlayan yüksek performanslı bir motor yağıdır. Tortu oluşumunu en aza indirerek motor verimini artırır ve aynı zamanda düşük egzoz emisyonu ile çevre korumasına yardımcı olur. Motorun ilk çalışma anındaki aşınmalarını önleyen Petro Time, düşük sıcaklıkta bile kolay çalışma sağlayarak motor ömrünü uzatır. Ayrıca yüksek sıcaklıklarda motoru aşınmaya karşı koruyarak, motorun ilk üretim toleransları içinde kalmasını sağlar.

Petro Time, tortu oluşumunu en aza indirerek motoru temiz tutar ve yağlama işlemi mükemmel olduğundan yakıt ekonomisi sağlar. Aynı zamanda uzun yağ değişimi aralığı sağlayarak yağın ömrünü uzatır ve oluşan asidi nötralize ederek, pasa ve korozyona karşı koruma sağlar. Köpük kontrolü ile de aşınmaları önler.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Ö**; Verdiğim sipariş ağzı kapalı bi şekilde geldi, satıcıya teşekkür ederim.

💬 D** Y**; Satıcı ve kargo hızlı. Güzel paketlenmiş. Arabamın eksilen yağını tamamlamak için aldım.


Elf Evolution Full-Tech FE 5W-30

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 5 lt
 • Viskozite: 5W-30

Elf Evolution Fulltech FE 5W30, sentetik bir motor yağıdır ve özellikle aşınmaya karşı koruma sağlarken, üstün mühendislik teknolojileri sayesinde aracın performansını artırarak motorun ömrünü uzatır. Bu motor yağı, benzinli ve dizel araçlarda kullanıma uygundur ve her türlü hava koşulunda ve sürüş tarzında mükemmel bir performans gösterir. Özellikle emisyonların düşürülmesi için tasarlanmış olan Elf Evolution Fulltech motor yağı, Renault ve Mercedes gibi otomobil üreticileri tarafından onaylanmıştır ve Euro IV ve Euro V motorlarda kullanımı özellikle önerilir. Bu özel formülasyon sayesinde motor emisyonlarının düşürülmesine katkı sağlar ve çevreye daha az zarar verir. Elf Evolution Fulltech FE 5W30, özellikle modern araçlar için tasarlanmış ve yüksek performanslı motorların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir motor yağıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ürün attığım fotoğraflardaki gibi orijinaldir. QR kodunu okuttum oradanda orjinal olduğunu anladım. İçiniz rahat alabilirsiniz..

💬 E** E**; Orjinal ürün yağı total de kontrol ettirdim. Teşekkürler


Mobil 1 ESP 5W-30

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 4 lt
 • Viskozite: 5W-30

Mobil 1 ESP 5W-30, üstün performanslı bir sentetik motor yağıdır. Motor temizleme gücü, aşınmaya karşı koruma ve genel performans sağlama özellikleri sayesinde benzinli ve dizel otomobillerde kullanıma uygundur. Bu yağ, uzmanlar tarafından egzoz emisyon sistemlerinin ömrünü uzatmak ve verimliliğini korumak amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Ayrıca, daha yeni modern dizel ve benzinli araç motorları için gereksinim duyulan önde gelen endüstri ve araba üreticisi standartlarını karşılar veya hatta aşar. Mobil 1 ESP 5W-30, motorunuzun sağlığına önem veren ve en yüksek performansı elde etmek isteyen otomobil sahiplerinin tercihi olmalıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** T**; Ürün orijinal sorgulamasını yaptım. Sağlam bir şekilde elime ulaştı.teşekkürler fzrulman..

💬 E** T**; Ürün orijinal dexos 2 arkasında yazıyor. Ben memnun kaldım. Üretim tarihi söyledikleri gibi, 2021 yılı sorunsuz kullanabilirsiniz..


Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 5 lt
 • Viskozite: 5W-30

Liqui Moly Top Tec 4200, hem dizel hem de benzinli motorlar için uygundur ve ileri teknoloji katık karışımı sayesinde motorun sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Yüksek kaliteli ve düşük viskoziteli motor yağı, yakıt ve yağ tüketiminde tasarruf sağlar ve motor aşınmalarına karşı üstün bir koruma sunar. Üçüncü nesil sentez teknolojisi kullanılarak üretilen bu motor yağı çeşidi, motoru temizleyerek düşük egzoz emisyonu sağlar. Liqui Moly Top Tec, standart iklim koşullarının yanı sıra ekstrem sıcaklıklarda da üstün performans sergiler.

Soğuk hava koşullarında, motorun sağlıklı çalışması için yağlanmanın hızlı gerçekleşmesine yardımcı olur. Aynı şekilde, yüksek sıcaklıklarda da yağlanmanın güvenilir seviyede kalmasını sağlayarak motor performansını korur. İleri teknoloji bileşenlerinden oluştuğu için, yağ basıncını motor devri doğrultusunda ayarlayarak ekstra katkı maddelerine ihtiyaç duyulmasını azaltır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** G**; Ürün ambalajı iyiydi üretim yılı 05/22 olarak geldi satıcı ilgiliydi.

💬 M** Y**; Orjinal, özenli ve hızlı kargo. Zaten bu ürünün üstüne bir yenisi yok 🙂 teşekkürler.


Gm 5w30 Dexos2

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 5 lt
 • Viskozite: 5W-30

Gm markası, egzoz sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve çevreyi korumaya yardımcı olan düşük kül, fosfor ve kükürt içeriğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca, motoru temiz tutarak sürtünmeyi azaltır ve motorun ömrünü uzatır. Mükemmel aşınma kontrolü sağladığı için özellikle ilk çalışma aşınmalarında etkili bir performans sergiler. Bunun yanı sıra, %3’e varan oranda yakıt tasarrufu sağlayarak ekonomik bir kullanım imkanı sunar. Gm, motorlar için en iyi yağ seçeneklerinden biridir ve verimli bir sürüş deneyimi sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** E**; 4 günde elime ulaştı .henüz yağı açmadım.önceden kullandığım güzel bir ürün ..

💬 M** T**; Kere alıyorum, orjinal ürün , fiyatı 5 L için gayet makul, kargo hızlı , iyi satıcı


Türkiye Petrolleri Oniks DPF 5W-30

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 4 lt
 • Viskozite: 5W-30

Türkiye Petrolleri markasının ONİKS DPF 5W-30 yağı, yeni nesil dizel partikül filtreli araçlar için özel olarak geliştirilmiştir. Renault, Ford, BMW, Mercedes Benz, Opel, Porsche, VW gibi birçok araç üreticileri ve OEM onayları ile birlikte en modern araç motorlarında kullanılmak üzere yeni nesil yüksek performanslı yağ teknolojisi ile üretilmiştir. Bu özel ürün serisi, modern motorların özellikle ihtiyaç duyduğu yüksek yağlama özelliği sayesinde motor içi sürtünmeleri azaltarak motorun gücünü artırır ve korur.

Ayrıca, uzun yağ değişim periyotları için üstün dayanıklılık sağlayarak benzersiz bir performans sunar. Modern araç üreticilerinin yüksek performansa dayalı gelişmiş standartlarını karşılayarak, motorlar için en iyi yağlardan biri olarak öne çıkar. Türkiye Petrolleri markası, ONİKS DPF 5W-30 yağı ile güvenilir bir sürüş deneyimi sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; Ürün kargolaması çok güzel ayrıca kahve için teşekkürler..

💬 D** A**; Ürük çok iyi memnun kalacağımdan eminim kargo çok temiz geldi en yakın zamanda yağ degişimini yapacam.


En İyi Araba BrandasıAkü Modelleri
İlginizi Çekebilir

En iyi motor yağı markaları hangisi?

Kaliteli bileşenleriyle araç motorlarına katkıda bulunan en iyi motor yağı markaları şunlardır:

 • Castrol
 • Shell
 • Motul
 • Petrol Ofisi
 • Petro Time
 • Elf
 • Mobil
 • Liqui Moly
 • Gm
 • Türkiye Petrolleri

Hangi motor yağı en iyisidir?

Hangi motor yağının en iyi olduğu konusu, kullanılan aracın marka, model ve motor tipi gibi birçok faktöre bağlıdır. Bununla birlikte, genel olarak, aracınızın üretici tarafından önerilen motor yağını kullanmanız önerilir. Bu yağ, aracınızın motorunun özelliklerine ve performans gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmıştır ve motorun daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Kaç kilometrede bir motor yağı değiştirmeliyim?

Aracınızın motor yağını değiştirmeniz gereken sıklık, kullanılan aracın modeline, yaşına ve kullanım şartlarına bağlı olarak değişebilir. Ancak, genellikle araçlar için önerilen motor yağı değiştirme sıklığı 5.000 ila 7.500 km’dir. Bu, aracınızın kullanım kılavuzunda belirtilir ve bu tavsiyelere uymak motorunuzun daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir.