Otomobilinizi park halinde iken hava şartlarından ve çizilme, darbe gibi dış etkenlerden korumak için iyi bir araba brandası arıyorsanız doğru adrestesiniz. Özellikle kapalı garaja sahip olmayan araç sahiplerinin ortak endişesi araçlarının park halinde değer kaybetmesine neden olacak bir zarar alması oluyor. Çünkü tüm araç sahiplerinin arabalarını kapalı otoparka koyabilmek gibi bir lüksü maalesef yok. Ek olarak örtülüyken aracın ne olduğunu anlamak mümkün olmadığı için hırsızlar için de caydırıcı bir unsur olarak öne çıkıyor.

Durum böyle olunca da en pratik ve ekonomik çözüm olarak araba brandası kullanmak kaçınılmaz hale geliyor. Aracınızı korumak için kullanabileceğiniz en iyi araba brandası markaların ele aldığımız bu yazımızda pek çok seçeneği inceleyerek size sundukları avantajları tek tek belirlemeye özen gösterdik.

SıraModelMalzemeİyiÖneri Puanı
1NikenMiflon Kumaş10/10
2Team CarMiflon Kumaş10/9.9
3DuucarsSu Geçirmez Kumaş10/9.9
4WagellMiflon Kumaş10/9.8
5AnkaflexSu Geçirmez Kumaş10/9.6
6ByLizardMiflon Kumaş10/9.8
7Z TechMiflon Kumaş10/9.9
8Gala BrandaSu Geçirmez Kumaş10/9.6
9AutoCetMiflon Kumaş10/9.7
10OtolineMiflon Kumaş10/9.7
11AutoenMiflon Kumaş10/9.9
12DustMiflon Kumaş10/9.8
13East BrandaMiflon Kumaş10/9.6
14AutozelMiflon Kumaş10/9.8
15Coverplus ProMiflon Kumaş10/9.6
En İyi Araba Brandası Öneri Listesi

En İyi 15 Araba Brandası Tavsiyesi

Araç Brandası tavsiyesi verdiğimiz bu listemizde sizler için en iyi branda markası ve en iyi araç örtüsü seçeneklerini derlemeye özen gösterdik. Hem uzman görüşlerinden hem de kullanıcı yorumlarından faydalanarak hazırladığımız listemizde her bütçeye uygun alternatiflere yer vermek için de geniş bir fiyat aralığını inceledik. Bu sayede listemizde pamuklu araba brandası alternatiflerinden su geçirmez araç brandasına kadar pek çok kaliteden araç örtüsünü bir arada bulabilirsiniz.

Niken Oto Branda Araç Örtüsü

Niken Oto Branda Araç Örtüsü

Dış Malzeme: PVC
İç Malzeme:
 Miflon
Uyumlu Araba: 
Honda Civic

Aracınızı yağmurdan, çamurdan ve diğer dış etkenlerden korumak için tercih edebileceğiniz markalardan biri olan Niken ülkemizde en çok satılan markaların başında geliyor. Lamine edilerek yağışa karşı güçlendirilen brandanın iç kısmı da miflonla kaplanarak soğuk kaynak ile birleştiriliyor. Bu sayede su ve toz geçirmiyor, terleme de yapmıyor.


Team Car Oto Branda

Team Car Oto Branda

Malzeme: Miflon
Uyumlu Araba: Her Araca Uygun Üretim

Aracınız için 4 mevsim tam koruma sağlayan Team Car Branda her araca uygun satışa sunuluyor. Brandanın sahip olduğu 2. Katman, yumuşak yapılı muflon dokusu ile aracınıza zarar vermez ve dış etkenlerden de korur. Kolay temizlenebilen ve su geçirmez özellikli brandasıyla çok tercih edilen bir marka olan Team Car pek çok araç için uygun ölçülerde çok sayıda branda seçeneği sunuyor.


Duucars 4 Katlı Dolu Branda Ekstra Kalın

Duucars 4 Katlı Dolu Branda Ekstra Kalın

Boyutu: 6,10 x 4 m
Malzeme: Su Geçirmez Dolgulu Kumaş
Uyumlu Araç: SUV Modeller

Yerli brandalar arasında en çok kullanılan ve doluya karşı da koruma sağlayan Duucars brandaları SUV, Sedan ve Hatchback araçlar için uygun seçeneklere sahip. Markanın ürünlerinde kullandığı su geçirmez ancak hava alan kumaş doludan koruyan darbe emici koruma kalkanı ile aracın darbe almamasını sağlıyor. Tamamen yerli malı olan 4 katlı ürünler dilerseniz özel ölçü ile de üretilebiliyor.


Wagell Oto Branda

Wagell Oto Branda

Dış Malzeme: Özel Gümüş Lamine
İç Malzeme:
 
Miflon
Uyumlu Araba: 
Tüm Araçlar

Tüm araç modelleri için özel olarak üretilen Wagell oto brandaları su geçirmez kumaştan imal edilmiş olup terleme yapmamaktadır. Çizilmelere karşı da dirençli olan bu ürün aracın boyasına herhangi bir zarar vermez ve toz geçirmez. Son olarak mini taşıma çantası ile yer kaplamayan bu ürünü 4 mevsim boyunca kullanabilirsiniz.


Ankaflex Araç Oto Dolu Brandası

Ankaflex Araç Oto Dolu Brandası

Boyutu: 5,2 x 2,1 m
Malzeme: Su Geçirmez 3 Kat Kumaş
Uyumlu Araç: Tüm Modeller

Ankaflex tarafından satışa sunulan araba brandası güçlü yapısıyla doluya karşı da koruyuculuk sağlıyor. Araç Oto Dolu Brandası 1 cm kalınlığıyla aracınızı dış etkenlerden etkilenmeden açık alanda park edebilmeniz için uygun ortamı sunuyor. Kolay kurulumu ve yer kaplamadan muhafaza etmeyi sağlayan taşıma çantasıyla pratik bir seçenek olan branda 3 katlı kumaş ve şişmenin önüne geçen destek bağlarıyla da oldukça kullanışlı.


ByLizard Branda

ByLizard Branda

Dış Malzeme: Polietilen
İç Malzeme:
 
Miflon
Uyumlu Araba: 
Araca Özel Üretim

Yerli üretim bir branda almak isterseniz ByLizard tarafından üretilen brandaları da gözden geçirmenizi öneriyoruz. Hemen her araç için uygun ölçülerde seçenekler sunan markanın brandaları su geçirmeyen ve terleme yapmayan kumaştan üretiliyor. 4 mevsim kullanabileceğiniz branda aracınızı tozdan ve kirden de koruyor. -40 ile +60 derece arasında koruma sunan ve araç filtrelerinin de daha az kirlenmesini sağlayan ürün rüzgara karşı da dirençli.


Z Tech Oto Brandası

Z Tech Oto Brandası

Dış Malzeme: Miflon Kumaş
İç Malzeme:
 
Pamuklu Kumaş
Uyumlu Araba: 
Sedan Modeller

Araç modelinize uygun brandalar satan markanın ürünleri tüketiciden tam destek görüyor. Vakumlanmış ambalajıyla satılan, dışı miflon olan yanmaz branda iç kısmı pamuklu ve yapışmaz kumaş kullanılarak imal ediliyor. Pamuklu araba brandası almak istiyorsanız listenizde yer vermenizi önerdiğimiz markanın aracınıza uygun olan modeldeki brandasını almayı unutmayın. Alt kısmından lastikle sabitlenen branda rüzgara da dirençli ve yağmur suyu ile güneş ışığı da geçirmiyor.


Gala Branda Araç Örtüsü

Gala Branda Araç Örtüsü

Malzeme: Su Geçirmez Kumaş
Uyumlu Araba: 
Mercedes- Benz S Serisi

Aracınızı park ettiğiniz süreç içinde aşırı sıcaktan oluşabilecek güneş yanıkları, renk solmaları ve boya çatlamaları ve de toz ve kuş pisliği gibi diğer etkenlerden korunmasını sağlar. Ayrıca yağmur ve kardan zarar görmemesi için de tercih edebileceğiniz brandanın dış kısmı poliproplen iç kısmı ise miflonlu malzemeden imal ediliyor. Bu sayede iç kısımda terleme ve çizilme oluşturmuyor. Taşıma çantasıyla gönderilen ürünün içeriğinde pvc bulunmuyor.


AutoCet Araca Özel Dış Branda

AutoCet Araca Özel Dış Branda

Malzeme: Miflon Kumaş
Uyumlu Araba: 
Araca Özel Üretim

İçi miflonla kaplanmış olan Autocet pamuklu araba brandası ile sıcak ve kuru havalarda aracınızın cilasında sorun olmasının önüne geçebilirsiniz. Aracın dış etkenlerden ve hava koşullarından da etkilenmemesi için dikiş kullanılmayarak kaynak yöntemiyle birleştirilen ürün su ve toz geçirmiyor. Ayrıca terleme gibi bir soruna da yol açmıyor. Kullanmadan önce aracınızın temiz ve kuru olduğundan emin olmanız gerekiyor.


Otoline Araca Özel Oto Brandası

Otoline Araca Özel Oto Brandası

Dış Malzeme: Polipropilen
İç Malzeme:
 
Miflon Kumaş
Uyumlu Araba: 
Tüm Modeller

4 Mevsim kullanabileceğiniz branda tamamen yerli üretim olup aracınızın marka ve modeline uygun ölçüyü seçebilirsiniz. Hem sağlam hem de ergonomik bir seçenek sunan Otoline araba brandası aracınızı dış etkenlerden korumak üzere su ve toz geçirmez malzemeden üretiliyor. – 40 ile +55 derece arasında kullanabileceğiniz branda rüzgara direnç oluşturabilmek üzere özel bağlantı delikleriyle hazırlanmış olup pvc içermiyor.


Autoen Miflonlu Oto Brandası

Autoen Miflonlu Oto Brandası

Dış Malzeme: PVC
İç Malzeme:
 
Miflon Kumaş
Uyumlu Araba: 
Tüm Modeller

Su geçirmez özelliğe sahip olan Autoen Miflonlu Oto Brandası araca uygun ölçülerde hazırlanıyor. 4 mevsim kullanılabilen bu branda terleme yapmadığı gibi toz geçirmediğinden araç her zaman temiz kalıyor. Dışarısı PVC malzemeden üretilen bu ürün -40 ve +60 sıcaklık arasında sorunsuz kullanılabiliyor.


Dust Araba Brandası Premium

Dust Araba Brandası Premium

Dış Malzeme: Gümüş Yüze Lamine
İç Malzeme:
 
Miflon Kumaş
Uyumlu Araba: 
Volkswagen Tiguan

Su geçirmeyen taşıma torbasına sahip olan Dust Araba Brandası Premium kullanılmadığında kolayca saklanabiliyor. 4 mevsim kullanılabilen bu ürün aracı çizmediği gibi boyaya da zarar vermiyor. Su geçirmez özelliği ile her zaman aracın temiz kalmasını sağlayan ürünün özel delikleri rüzgarda uçmayı engelliyor.


East Branda

East Branda

İç Malzeme: Miflon Kumaş
Uyumlu Araba: 
Tüm Modeller

Su geçirmez ve toz tutmaz özelliklere sahip olan East Branda araca özel üretim yapıyor. Ön ve arka kısmının lastikli olmasının yanı sıra bağlama aparatına sahip olan bu ürün 4 mevsim kullanılabiliyor.


Autozel Kırmızı Araba Brandası

Autozel Kırmızı Araba Brandası

Dış Malzeme: Polimid
İç Malzeme:
 
Miflon Kumaş
Uyumlu Araba: 
Volkswagen Passat

Diğer brandalara göre kırmızı rengiyle oldukça dikkat çeken ve şık görünen Autozel 4 mevsim kullanıma uygun bir ürün. Su geçirmez özelliği, terleme yapmaması ve boyaya zarar vermemesi ile kullanıcılar tarafından beğenilen bu ürün rüzgarlı havalarda uçmuyor.


Coverplus Pro Oto Branda Araba Brandası

Coverplus Pro Oto Branda Araba Brandası

Dış Malzeme: Polipropilen
İç Malzeme:
 
Miflon Kumaş
Uyumlu Araba: 
Tüm Modeller

Araca özel üretilen Coverplus Pro Oto Branda Araba Brandası lastikli kenarları ile arabanın dört tarafını sarıyor. Kaliteli malzemesi dikkat çeken ürün dört mevsim arabayı korumasıyla kullanıcıları memnun ediyor.

Araçlarına değer veren kişilerin tercih ettiği brandalar 4 mevsim koruma sağladığı için otoparkı olmayanların en sık tercih ettiği ürünlerin başında geliyor. Bu sebeple aracınıza branda alırken merak ettiğiniz soruları aşağıda toplayarak cevaplandırdık.

Araba Brandası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Araba brandası alırken öncelikle;

  • Kılıfın ne kadar sıklıkla kullanılacağı,
  • Hangi malzemeden imal edildiği ve sunduğu avantajlar
  • Aracınızın ölçülerine ve modeline uygun olup olmadığına bakmanız gerekiyor.

Bir araba kılıfı seçerken ilk düşünmeniz gereken ayrıntı onu dış mekanlarda ne sıklıkta kullanmanız gerektiğini belirlemektir. Çünkü açıkta park halinde bırakacağınız süreç içinde geniş koruma sağladığından emin olmak için ağır ve ısıyı-sıvıyı- UV ışınlarını geçirmeyen kumaş, ek katmanlar ve ekstra su geçirmezlik gibi özelliklere ihtiyacınız olabilir. Sadece toz, kir gibi etmenlerden değil, yağmurdan, kardan ve hatta doludan, kuş pisliğinden ve oluşabilecek çiziklerden korunmayı da sağlayabilecek iyi bir branda ile aracınızın hem fiziksel görünümünü hem de maddi değerini koruyabilirsiniz. Bu nedenle aracınız sürekli açık otoparkta kalacaksa alacağınız brandanın koruyuculuğu da yüksek olmalıdır. Sadece tozdan korumak isterseniz ve boyası da yıpranmasın derseniz o zaman aracınız için pamuklu araba brandası seçeneklerinden birini de seçebilirsiniz. Amerikan bezi araba brandası ve su geçirmez araç brandası alternatifleri için harcayacağınız para biraz daha fazla olsa da penyeye nazaran kumaşların özellikleri sayesinde aracınızı daha iyi korumanız mümkün olabilir.

Araba Brandası Boyaya Zarar Verir mi?

Brandayı kullanamadan önde araç tozlu ve kirliyse maalesef bu tanecikler arabada ince çiziklere yol açabiliyor. Bu sebeple branda kapatmadan önce aracın temiz olması gerekiyor. Bazı brandalar ise plastikten üretilerek çok sıcaklarda boyaya zarar verebiliyor. Fakat brandaların zarar verdiğine dair kesin konuşmak oldukça imkansız. Bu durum ürünün kalitesine ve aracınızın temizliğine göre değişiyor. Tüm bunların yanı sıra eğer arabanızı yeni boyattıysanız uzmanlar 3 ay boyunca branda kullanılmaması gerektiğine dair uyarıyor.

Miflonlu Ne Demek?

Brandaların genellikle iç yüzeyi için kullanılan miflon kumaş, arabanızın çizilmesine, boyanın kurumasına ve solmasına engel olduğu gibi nemlenme yapmayarak üstün koruma sağlıyor. Bundan dolayı çoğu brandalarda kullanılan bu kumaş araca zarar vermediğinden oldukça fazla tercih ediliyor.