Duvarlardaki rutubet, küf ve terleme nemi fazla olan evlerin en büyük sorunu. Hem eve hem de insan sağlığına zararlı olan nem kabusunuz olmasın. Bu can sıkıcı sorunu nem alma cihazıyla kolayca çözebilirsiniz. Klima mantığında, yerleştirildiği odaya özel çalışan bu cihazlar havadaki nemi toplar ve rutubet oluşumunu engeller. Üstelik size de sağlıklı ve ferah bir ortam yaratır. Oda büyüklüğünüze göre seçeceğiniz bir nem alma cihazıyla yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

SıraModelNem AlmaİyiÖneri Puanı
1Trotec30 L10/9.9
2Kurutek12 L10/9.6
3Ebac 3850e21 L10/9.8
4Technowell Thd 0624 L10/9.5
53c Store300 ml10/9.5
6Sakuraa20 L10/9.6
7Klarstein Drybest 2000 700 ml10/9.5
8Kingpost De 4545 L10/9.9
9Olefini Ol22-271ea22 L10/9.8
10Delonghi Tasciugo Ariadry30 L10/9.9
En İyi Nem Alma Cihazı Öneri Listesi

En İyi 10 Nem Alma Cihazı Tavsiyesi

Nem alma cihazının rutubet ve küfe karşı nasıl etkili olduğundan bahsettik. Şimdi bu sorunla en iyi şekilde savaşan nem alma cihazlarıyla tanışma zamanı. En iyi 10 nem alma cihazı öneri listemizde.

Trotec Nem Alma Cihazı

Trotec Nem Alma Cihazı
 • Kademe sayısı: 2
 • Su haznesi: 5.3 litre
 • Günlük nem alma kapasitesi: 30 litre
 • Ses seviyesi: 47 db

Evinizdeki nemden ve duvarlardaki terlemeden bıktıysanız Trotec Nem Alma Cihazı imdadınıza yetişebilir. 90 metrekarelik bir alanı kuru tutabilecek güçte olan makine 2 kademeli fanla çalışır. Swing özelliğiyle eşit hava dağılımı yapan cihaz ortamdaki nemi yok eder. 5.3 litrelik su haznesi dolduğunda size uyarı verir.


Kurutek Nem Alma & Hava Temizleme Cihazı

Kurutek Nem Alma & Hava Temizleme Cihazı
 • Su haznesi: 1.7 litre
 • Günlük nem alma kapasitesi: 12 litre
 • Ses seviyesi: 45 db

Kurutek Nem Alma & Hava Temizleme Cihazı Ev sadece evinizi kuru tutmakla kalmaz aynı zamanda havayı da temizler. Havayı kötü koku ve sigara dumanı gibi rahatsız eden etkenlerden arındırır. Nem kontrolü sağlayarak sağlıklı ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturur. 1.7 litrelik su haznesi bulunan cihaz haznesi dolduğunda otomatik olarak durur.


Ebac 3850e Nem Alma Cihazı

Ebac 3850e Nem Alma Cihazı
 • Su haznesi: 2.5 litre
 • Günlük nem alma kapasitesi: 21 litre
 • Ses seviyesi: 46 db

Ebac 3850e Nem Alma Cihazı rutubet, küf ve fazla nemin üstesinden gelen bir ürün. Üstelik sizin hiçbir şey ayarlamanıza gerek yok. Ortamdaki nem oranını ölçen cihaz ihtiyaca göre çalışarak fazla nemi yok eder ve size sağlıklı bir ortam oluşturur. 46 desibellik seviyesiyle çalışan makineyle duvarlar ter ve rutubetten arınır.


Technowell Thd 06 Ev Tipi Nem Alma Cihazı

Technowell Thd 06 Ev Tipi Nem Alma Cihazı
 • Su haznesi: 1 litre
 • Ses seviyesi: 21 db

Technowell Thd 06 Ev Tipi Nem Alma Cihazı diğer nem alma cihazlarına göre uygun fiyatlı bir ürün. Nem alma kapasitesi düşük olan ürünü küçük odalar için tercih edebilirsiniz. Su haznesi 1 litre olan makine 21 desibel düşük ses seviyesiyle sizi rahatsız etmeden çalışır.


3c Store Ev Hava Nem Alma Cihazı

3c Store Ev Hava Nem Alma Cihazı
 • Su haznesi: 1 litre
 • Ses seviyesi: 39 db

Listemizdeki uygun fiyatlı bir başka ürün de 3c Store Ev Hava Nem Alma Cihazı. 1 litrelik su haznesi bulunan cihaz küçük alanlar için uygun. Cihaz verimliliğini artırmak için çalıştırdığınız odadaki pencere ve kapıları kapatabilir ve nem alma cihazı sayesinde kuru bir ortam yarabilirsiniz. 39 desibelden daha az ses seviyesiyle çalışan cihaz çok kullanışlı.


Sakuraa Ev Uzaktan Kumandalı Nem Alma Cihazı

Sakuraa Ev Uzaktan Kumandalı Nem Alma Cihazı
 • Su haznesi: 2.5 litre

Sakuraa Ev Uzaktan Kumandalı Nem Alma Cihazı küçük boyutuyla evinizde fazla yer kaplamaz. Akıllı ekranıyla size nem ve sıcaklık bilgisi veren makinenin 2.5 litrelik su haznesi var. Hazne dolduğunda otomatik olarak kapanır. Uyku modu ve defrost modu bulunan makine kullanım kolaylığı sağlar. Bu makinenin en güzel yanlarından biri de uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmesi.


Klarstein Drybest 2000, Nem Alma Cihazı

Klarstein Drybest 2000, Nem Alma Cihazı
 • Su haznesi: 2 litre
 • Günlük nem alma kapasitesi: 700 ml
 • Garanti: 3 yıl

Klarstein Drybest 2000 Nem Alma Cihazı havadaki fazla nemi toplarken toz partiküllerini ve istenmeyen kokuları da yok eder. Her açıdan temiz bir hava yaratan bu makine 2 litrelik su haznesine sahip. Günde 700 ml nem toplama kapasitesi bulunan makinenin 3 yıl garantisi var.


Kingpost De 45 Lt Nem Alma Cihazı

Kingpost De 45 Lt Nem Alma Cihazı
 • Su haznesi: 4 litre
 • Günlük nem alma kapasitesi: 45 litre

Eğer büyük bir odada nem kontrolü sağlamak istiyorsanız Kingpost De Nem Alma Cihazı tam size göre. 120 metrekarelik geniş bir alanda nem kontrolü yapabilen bu cihazın gücü oldukça yüksek. Günlük 45 litre nem toplayabilen cihazla rutubet, küf ve terleme gibi birçok sorunu kolayca çözebilirsiniz. Üstün performanslı cihaz ergonomik tasarımıyla ev ve iş yerinde kullanılabilir.


Olefini Ol22-271ea Ev Tipi Nem Alma Cihazı

Olefini Ol22-271ea Ev Tipi Nem Alma Cihazı
 • Su haznesi: 4 litre
 • Günlük nem alma kapasitesi: 22 litre
 • Ses seviyesi: 42 db

Olefini Ol22-271ea Ev Tipi Nem Alma Cihazı 30 metrekarelik alanlar için uygun bir cihaz. Dokunmatik paneliyle rahat kontrol edilen ve su tankı dolunca otomatik kapanan cihaz kullanım kolaylığı sağlar. 4 litre su tankı bulunan günde 22 litre nem toplayabilir, size ferah bir ortam sağlar.


Delonghi Tasciugo Ariadry Compact Nem Alma Cihazı

Delonghi Tasciugo Ariadry Compact Nem Alma Cihazı
 • Kademe sayısı: 4
 • Su haznesi: 4,5 litre
 • Günlük nem alma kapasitesi: 30 litre

Delonghi Tasciugo Ariadry Compact Nem Alma Cihazı yüksek güç ve düşük sesle çalışır. Günde 30 litre gibi yüksek miktarda nem toplayabilen makinenin 4,5 litrelik su haznesi var. Toplanan suyu bu haznede biriktirebilir ya da boru yardımıyla kesintisiz olarak aktarabilirsiniz. Cihazın kolayca açılan hava filtresi yıkanabilir özellikte. Hem kullanımda hem temizlikte kolaylık sağlayan bu cihaz sizi memnun edebilir.


Nem alma cihazları işe yarıyor mu?

Nem alma cihazları kuru hava için vazgeçilmez bir çözüm. Nemi toplayarak havayı daha kaliteli hale getiren bu cihazlar nemden aldıkları suyu haznesinde toplar. Cihazın işe yarayıp yaramadığını haznesinde biriken su miktarıyla görebilirsiniz. Büyük hazneli bu makineler kapasitesine göre günde 45 litreye kadar nemi toplayabilir. Böylece nefes alırken insanı rahatsız eden nemden kurtulabilir, duvarlarınızı kurutabilir ve evinizi nemin oluşturduğu kötü kokudan arındırabilirsiniz.

Nem alma cihazı rutubeti önler mi?

Rutubetin en büyük kaynağı nemdir. Nemi önlemenin en kolay yolu da nem alma cihazıdır. Nem alma cihazıyla evinizin havasını kuru tutarsanız rutubetten kurtulabilirsiniz. Havadaki nem oranı düşeceği için duvarlarınız terlemez ve buna bağlı olarak rutubet de oluşmaz. Böylece duvar boyalarınız hasar almayacağı gibi nemin oluşturduğu kokudan da kurtulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here