Bir salonun en tamamlayıcı parçası hiç kuşkusuz ki orta sehpadır. Koltukların önüne bir sehpa yerleştirince salon dekorasyonu bir bütünlük kazanır. Salon tarzına büyük etkiler veren orta sehpalarda ahşap, mermer ve cam gibi çeşitli modeller yer almaktadır. Sadece malzeme olarak değil tasarım olarak da farklılıklar görülmektedir. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen orta sehpaların yanında asimetrik tasarımlı, ikili ve üçlü modeller de bulunmaktadır.

Sıra ModelÖlçü (cm)İyiÖneri Puanı
1Serenes Mobilya60X6010/9.9
2Plus Aksesuar Masif79x49x5010/9.8
3Modatte Mobilya Zenn40x90x9010/9.8
4İstikbal Lima40x90x9010/9.8
5Bellona Sanvito43x67x10010/9.9
6Şahbaz Mobilya60x100x6010/9.7
7Variant Eylül35x105x6010/9.8
8Monte Sehpa Roma60 / 40 / 5010/9.7
9Beta Aksesuar Oslo76 x 4210/9.9
10Dekopratik Tokyo80×8010/9.9
Orta Sehpa Öneri Listesi

En İyi 10 Orta Sehpa Önerisi

Tüm salon tarzlarına uygun, cam, mermer ve ahşaptan yapılan birbirinden şık orta sehpaları sıraladık. Orta sehpa önerilerimizi gezerken salonunuza en uygun modeli bulabileceğinize eminiz.

İşte en iyi orta sehpa önerileri:

Serenes Mobilya Orta Sehpa

Serenes Mobilya Orta Sehpa
 • Ölçü: 60X60 cm
 • Malzeme: Mermer, ahşap

Orta sehpa öneri listemize modern ve şık bir ürünle başlayalım. Serenes Mobilya Orta Sehpa, yenilikçi bir tasarıma sahip. Mermer orta sehpanın alt kısmı doğal ahşap çıtalardan oluşuyor. Mermerin soğukluğu ahşabın sıcak havasıyla mükemmel bir uyum yakalıyor. 60 cm çapındaki sehpa hemen her oturma odasına uyum sağlayabilmektedir.


Plus Aksesuar Masif Ağaç Orta Sehpa

Plus Aksesuar Masif Ağaç Orta Sehpa
 • Ölçü: 79x49x50 cm
 • Malzeme: Masif ahşap, metal

Ahşap orta sehpa arayanlar Plus Aksesuar Orta Sehpa’da aradığını bulabilir. Masif ahşap tabla, metal profillerle destekleniyor. Modelde yer alan ahşaplar doğal çam ağacından üretiliyor. Son derece dayanıklı olan ürün, otantik bir atmosfer yaratıyor. Elektrostatik toz boya ile kaplanan metal ayaklar paslanma ve darbelere karşı dayanıklı hale geliyor.


Modatte Mobilya Zenn Orta Sehpa

Modatte Mobilya Zenn Orta Sehpa
 • Ölçü: 40x90x90 cm
 • Malzeme: Suntalam, metal

Salon ve oturma odalarında altın renk detaylara sıkça yer veriliyor. Siz de altın detayları sevenlerdenseniz Modatte Mobilya Zenn Orta Sehpa, kalbinizi çalabilir. Ayakları ve kenar profilleri altın renginde olan sehpa, oldukça şık görünüyor. Beyaz masa, yüzeyi ve alt bölme altın renkle birlikte yumuşak bir görünüm yakalıyor. Suntalamdan oluşan masanın profillerinde metal kullanılıyor.


İstikbal Lima Orta Sehpa

İstikbal Lima Orta Sehpa
 • Ölçü: 40x90x90 cm
 • Malzeme: Suntalam, metal

Orta sehpa tasarımlarında işlevsellik de ön planda tutuluyor. İstikbal Lima Orta Sehpa, bu tür sehpaların en iyi modellerinden biri. Zigon sehpa olarak da kullanabileceğiniz orta sehpa, 3 parçadan oluşuyor. Parçaları ayırdığınızda ayrı ayrı 3 sehpa olarak kullanılabiliyor. Kalitesiyle de güven veren İstikbal orta sehpa, MDF malzemeden imal ediliyor.


Bellona Sanvito Orta Sehpa

Bellona Sanvito Orta Sehpa
 • Ölçü: 43x67x100 cm
 • Malzeme: Ahşap

Bellona Sanvito Orta Sehpa salon dekorasyonunuza şıklık katabilir. Altın renk detaylarla süslenen sehpa, büyük salonlar için uygun. Geniş sehpa isteyenlerin tercihi olan model, krem rengiyle yumuşak bir görünüm oluşturuyor. Birçok kişi tarafından tercih edilen Bellona orta sehpanın kullanıcı memnuniyeti yüksek.


Şahbaz Mobilya Tekerlekli Orta Sehpa

Şahbaz Mobilya Tekerlekli Orta Sehpa
 • Ölçü: 60x100x60 cm
 • Malzeme: Suntalam

Şahbaz Mobilya Tekerlekli Orta Sehpa, uygun fiyatlıyla dikkat çekiyor. Tekerlekli yapısı sayesinde istenilen yere kolayca götürülebilen model, kalitesiyle fark yaratıyor. Siyah mermer desenli orta sehpa, suntalam ve metal malzeme kullanılarak üretilmektedir.


Variant Eylül Orta Sehpa

Variant Eylül Orta Sehpa
 • Ölçü: 35x105x60 cm
 • Malzeme: Suntalam

Variant Eylül Orta Sehpa, klasik tarz sevenler için uygun. Sehpanın iki katmanı arasında dekoratif obje, dergi ve gazete gibi şeylerin konabileceği bölme yer alıyor. Bu bölmenin kenarlarında zarif süslemeler bulunuyor. Ahşap orta sehpanın yüzeyi oldukça geniş. Ceviz rengiyle şık ve asil duran model, oturma odanızın daha şık görünmesini sağlayabilir.


Monte Sehpa Roma 3lü Orta Sehpa

Monte Sehpa Roma 3lü Orta Sehpa
 • Ölçü: 60 / 40 / 50 cm
 • Malzeme: Suntalam

Salonunuzda zigon sehpaya yer yoksa orta sehpanızı zigon sehpa gibi kullanabilirsiniz. Orta sehpa önerilerimizin en kullanışlı modellerinden biri olan Monte Sehpa Roma Sehpa, 3 adet farklı boyutta sehpaya sahip. Asimetrik tasarımıyla modern duran bu ürün, birçok farklı amaç için kullanılabilir. Sehpalardan birini yan sehpa olarak konumlandırabilir ya da misafirlerinizi ağırlarken zigon sehpa gibi de kullanabilirsiniz.


Beta Aksesuar Oslo Cam Orta Sehpa

Beta Aksesuar Oslo Cam Orta Sehpa
 • Ölçü: 76 x 42  cm
 • Malzeme: Temperli cam, metal

Sıradaki orta sehpa önerimiz modern tasarımları sevenler için. Beta Aksesuar Oslo Cam Orta Sehpa, son derece modern ve şık görünüyor. Cam yüzeyin hemen altında ahşap bir kısım daha yer alıyor. Füme cam ile ahşabın birlikte kullanıldığı modelin profilleri statik boyalı metalden oluşuyor. Birçok kişi tarafından tercih edilen ürünün müşteri memnuniyeti de yüksek.


Dekopratik Tokyo Orta Sehpa

Dekopratik Tokyo Orta Sehpa
 • Ölçü: 80×80 cm
 • Malzeme: Temperli Cam, metal

İç içe geçen ikili orta sehpalar da son zamanların modası haline geldi. Dekopratik Tokyo Orta Sehpa o modellerden biri. İki yuvarlak orta sehpadan oluşan model, siyah profillere ve füme cama sahip. Siyahın asaletini üzerinde taşıyan modelin salonunuza şıklık katmamasına imkan yok. Bu dikkat çekici üründe temperli kırılmaz cam kullanılıyor. Kurulum şeması sayesinde kolay montajlanabiliyor.


Makyaj masası fiyatları ne kadar?

Makyaj masası fiyatlarında malzeme kalitesi, ölçü, ayna ve çekmece sayısı gibi birçok kriter etkili oluyor. 600 TL’den başlayan makyaj masası fiyatları 25 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Yüksek fiyatları modeller avangart tasarımlardan oluşuyor.

Makyaj masasında neler olmalı?

 • Makyaj masasında makyaj yaparken elinizin altında bulunması gereken her şey olmalı. Ruj, rimel, fondöten gibi makyaj malzemeleri bunlara örnek verilebilir. Tabii bu kadar çok makyaj malzemesinin dağınık görünme riski de var. Bunun için çekmeceli ve bölmeli makyaj masalarını seçebilir, eşyalarınızı çekmecelerde saklayabilirsiniz.
 • Masada mutlaka parfümler yer almalı. Parfüm şişelerinin şıklığı masanızın dekorasyonunu zenginleştirebilir.
 • Düzenli bir görünüm için makyaj masanıza şeffaf ya da metal organizerler yerleştirebilirsiniz.
 • Takılar da makyaj masalarının demirbaşı. Şık bir takı standı alarak hem masanızın görünümünü güzelleştirebilir hem de takılarınızı düzene sokabilirsiniz.
 • Bu düzene zarif bir görünüm vermek için hoş bir vazoda küçük bir çiçek, pamuk dalı ya da cipso demeti kullanabilirsiniz.

Makyaj masası aydınlatması nasıl olmalı?

Makyaj yaparken yüzünüzü net bir şekilde görebilmeniz önemli. Bunun için aydınlatmalı aynaya sahip modelleri seçebilirsiniz. Aynanın tüm kenarlarında birer aydınlatma olmalı. Böylece yüzünüzün her tarafına eşit şekilde ışık düşer ve daha profesyonel makyaj yapabilirsiniz.

Önerilen en iyi makyaj masası hangisi?

En iyi makyaj masası markalarını sıralayalım: Decoalife, Rani, Variant, Minar, Vivense, Bicabin, Babishhome, Mikey, Aydın Ev ve İstikbal aynalı, çekmeceli ve dolaplı modelleri bulunan, MDF, suntalam ve ahşaptan imal edilen, şık ve kaliteli en iyi makyaj masalarını üreten markalar arasında yer alıyor.