Koltukta kahve içerken ya da atıştırmalık yerken her zaman bir sehpaya ihtiyaç duyuluyor. Bu konuda sürekli kullanıp kenara kaldıracağınız zigon sehpalar yerine yan sehpaları tercih edebilirsiniz. Her daim koltuğun yanında, elimizin altında bulunan yan sehpalar çok kullanışlı. Yan sehpalarda tek katlı modeller olduğu gibi iki ve üç katlı modeller de yer alıyor. Katlı, sepetli ve çantalı modeller genelde dergi, kitap, örgü ve koltuk şalı gibi şeyleri taşımaya yarıyor. Sehpanın en üst kısmıysa vazo, çerçeve ve bibloların sergilenmesini ve içeceklerinizi koyabilmenizi sağlıyor. Ahşap, metal ve camdan oluşan sehpalarda her tarza uygun seçenekler bulunuyor.

Sıra ModelÖlçü (cm)İyiÖneri Puanı
1Bofigo Geniş Çantalı43×6010/9.8
2Morpanya Tekerlekli C Yan39×5610/9.7
3Boss Group İki Katlı60×4010/9.8
4Catchme Retro30×4510/9.9
5Boss Group Üç Katlı70×4010/9.8
6Remaks Retro Yan45x60x3010/9.7
7Plus aksesuar Masif50x60x3010/9.9
8Weblonya Çantalı55x25x5810/9.8
9Thorqtech Fiona55x25x5810/9.9
10224Home Gold Tekli55×3910/9.9
Yan Sehpa Öneri Listesi

En İyi 10 Yan Sehpa Önerileri

Şıklık ve kullanışlılığı bir arada sunan, tüm dikkatleri üzerinde toplayacak en iyi yan sehpa modellerini bir araya getirdik. Yan sehpa önerilerimiz arasında her tarza ve bütçeye uygun model var.

İşte en iyi yan sehpa önerileri:

Bofigo Geniş Çantalı Sehpa

Bofigo Geniş Çantalı Sehpa
 • Ölçü: 43×60 cm
 • Malzeme: Suntalam

Yan sehpa önerilerimizin ilk sırasında kullanışlılığıyla öne çıkan bir model var. Bofigo Geniş Çantalı Sehpada gazete, dergi, örgü, koltuk şalı gibi birçok şeyi koyabileceğiniz bir bölme yer alıyor. Kumaştan yapılan sepetin üzerinde suntalam masa yüzeyi yer alıyor. Şık ve kullanışlı olan koltuk yanı sehpanın fiyatı da uygun.


Morpanya Tekerlekli C Yan Sehpa

Morpanya Tekerlekli C Yan Sehpa
 • Ölçü: 39×56 cm
 • Malzeme: Suntalam

Artık yan sehpalar farklı tasarımlarla zigon sehpa görevini de görüyor. Morpanya Tekerlekli C Yan Sehpa’da olduğu gibi. Tekerlekli C sehpa, koltuğun altına kolaylıkla girebiliyor, içecek ve yiyeceklerinizi size en yakın konumda taşıyabiliyor. Kullanışlı model, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. 56 cm yüksekliğiyle standart olan birçok koltuğa uyum sağlayabiliyor.


Boss Group İki Katlı Sehpa

Boss Group İki Katlı Sehpa
 • Ölçü: 60×40 cm
 • Malzeme: Suntalam

Boss Group İki Katlı Sehpa, dekore edilmesi en kolay ürünlerden. Bu model, kişisel eşya ve dekorasyon objeleriniz için iki alan sunuyor. Alt yüzeye çiçek, vazo ve bibloları yerleştirebilir, üst sehpayı kahve, kitap ve derginiz için kullanabilirsiniz. Suntalam ve metalden oluşan ürün demonte şeklinde gönderiliyor. Az parçalı olduğu için kolay kurulabiliyor.


Catchme Retro Yan Sehpa

Catchme Retro Yan Sehpa
 • Ölçü: 30×45 cm
 • Malzeme: Metal, cam

Sıradaki yan sehpa önerimiz altın detayları sevenlere. Catchme Retro Yan Sehpa, altın metal profilleri ve cam yüzeyiyle sadelik ve şıklığı bir araya getiriyor. Çok dikkat çekici olan bu model, bulunduğu ortamın atmosferini değiştiriyor. İki cam yüzeyin bulunduğu masa, dergi, kitap, içecek ve biblolarınızı rahatlıkla taşıyor, hepsi için yeterli alan sunuyor. Her tarza uyum sağlayabilen model, sadece salonda değil, yatak yanı sehpa olarak da kullanılabilmektedir.


Boss Group Üç Katlı Modern Sehpa

Boss Group Üç Katlı Modern Sehpa
 • Ölçü: 70×40 cm
 • Malzeme: Metal, Suntalam

Bolca dekoratif objeniz var ve yan sehpa dekore etmeye can atıyorsanız Boss Group Üç Katlı Modern Sehpa’yı seçebilirsiniz. 3 katlı sehpayı farklı objelerle dilediğiniz gibi renklendirebilir, sehpanın kendine has estetikliğiyle şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Aşağıdan yukarı doğru daralan bu estetik sehpada 3 kat bulunuyor. Katlar tekli metal profillerle sabitleniyor. Hem sade hem de göz alıcı duran bu model, her odaya yakışabilir.


Remaks Retro Yan Sehpa

Remaks Retro Yan Sehpa
 • Ölçü: 45x60x30 cm
 • Malzeme: Metal, Suntalam

Uygun fiyatlı ürün arayanlar için de bir yan sehpa önerimiz var. Remaks Retro Yan Sehpa, listemizdeki en uygun fiyatlı modellerden. Beyaz yan sehpanın ahşap renk ayakları bulunuyor. Dikdörtgen tasarımlı sehpada kitap ve dergi koyabileceğiniz bir bölme de yer alıyor. Suntalamdan oluşan model, kurulum şemasıyla birlikte gönderiliyor.


Plus aksesuar Masif Tek Katlı Ahşap Yan Sehpa

Plus aksesuar Masif Tek Katlı Ahşap Yan Sehpa
 • Ölçü: 50x60x30 cm
 • Malzeme: Çam ağacı, Metal

Plus aksesuar Ahşap Yan Sehpa, doğal görünüm sevenler için ideal. Masif ahşaptan oluşan sehpa yüzeyi, ağacın doğal dokusu ve desenini yansıtıyor. Elektrostatik toz boya ile boyanan ayaklar paslanmaya karşı dayanıklı hale getiriliyor. Demonte gönderilen ürünün kurulumu basit. Aynı zamanda sehpayı metal ayaklar destekliyor.


Weblonya Çantalı Koltuk Sehpası

Weblonya Çantalı Koltuk Sehpası
 • Ölçü: 55x25x58 cm
 • Malzeme: Suntalam, Metal

Yan sehpa modelleri arasında çantalı tasarımlar sıkça tercih ediliyor. Weblonya Çantalı Koltuk Sehpası da en çok satılan ürünlerden. Üst masa yüzeyinin altında kumaş sepet yer alıyor. Bu sepet, dergi, kitap ve gazetelerinizi düzenleyebilmenize yarıyor. Sehpanın yüzeyi ise oval kesimi ve sıcak ahşap rengiyle dikkat çekiyor. Modern bir görünüm oluşturan sehpada suntalam ve metal kullanılıyor.


Thorqtech Fiona C Metal Yan Sehpa

Thorqtech Fiona C Metal Yan Sehpa
 • Ölçü: 55x25x58 cm
 • Malzeme: Suntalam, Metal

Thorqtech Fiona C Sehpa, cam ve siyah metal profillerden oluşuyor. Koltuk altına giren sehpa, kullanışlılığıyla ön plana çıkıyor. Siyah rengi ve sade tasarımıyla birçok dekorasyon tarzına uyabilen model, ister zigon, ister köşe sehpa olarak kullanılabilmektedir. Sehpanın yüzeyinde füme temperli cam bulunuyor, metal profiller ise dayanıklı fırın boya ile kaplanıyor.


224Home Gold Tekli Yan Sehpa

224Home Gold Tekli Yan Sehpa
 • Ölçü: 55×39 cm
 • Malzeme: Cam, Metal

224Home Gold Tekli Yan Sehpa, dayanıklı yapısıyla birçok model arasında öne çıkıyor. Sehpanın altın renk ayaklarında klasik boyama değil, polisaj kaplama kullanılıyor. Bu sayede altın renk uzun yıllar solmuyor ve deforme olmuyor. Sehpanın üst yüzeyinde ise cam ayna bulunuyor. Şıklığıyla göz kamaştıran model, yüksek yan sehpa arayanlar için de ideal.


Yan sehpa nedir?

Yan sehpa tekli olarak kullanılan ve genelde yatak ve koltuk yanına konumlandırılan sehpalara verilen isimdir. Tek, iki ve üç katlı modelleri bulunur. Çiçeklik, gazetelik ya da ikramlık olarak kullanılabilir. Koltukta tüketilen yiyecek ve içecekleri taşımak için de kullanılır.

Yan Sehpa Nerelerde Kullanılır?

Yan sehpa modellerinin farklılaşmasıyla kullanım alanları da yaygınlaştı. Önceden sadece salonda koltuk kenarında kullanılan sehpalar artık yatak odası, balkon ve kahve köşelerinde de kullanılıyor. Siz de şık bir yan sehpayı yatak odanızda komodinin yerine değerlendirebilirsiniz. Balkonda ya da evin herhangi bir yerinde keyif köşesi oluşturmak istiyorsanız iki koltuk ya da sandalye arasına da yan sehpa koyabilirsiniz.

Önerilen en iyi yan sehpa hangisi?

En iyi yan sehpa modellerini üreten markaları sıralayalım: Bofigo, Morpanya, Boss Group, Catchme, Remaks, Plus Aksesuar, Weblonya, Thorqtech ve 224home ahşap, suntalam, cam ve metalden oluşan, iki ve üç katlı modelleri bulunan, çantalı ve sepetli seçenekler sunan en iyi yan sehpaları üreten markalar arasında yer alıyor.