Araba kullanırken yalnızca arabanın sürüş deneyimi değil aynı zamanda arabada bulunan diğer özellikler de dikkat çeker. Özellikle arabada müzik dinlemeyi sevenler ve ses kalitesinden anlayanlar için oto hoparlörler, arabalarda olmazsa olmaz parçalardır.

Araçta müzik dinlemek, herkese göre farklı anlamlar ifade etse de herkesin ortak isteği olan şey kaliteli bir ses sitemine sahip olmaktır. Müzik dinlerken sorun yaşamamanız ve dilediğiniz ses seviyelerinde istediğiniz kaliteyi alabilmeniz için en iyi oto hoparlör tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Model ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Soundmax Sx-combo616 Cm10/9.9
2For-X 20 Cm10/9.7
3Sony Xs6 Cm10/9.3
4 Reıss Audıo16 Cm10/10
5Jameson Js-166 Cm10/9.2
6Alpine Swe-81520 Cm10/9.5
7Pioneer Ts-a6977s24 Cm10/10
8Sunask Sn-699716 Cm10/10
9Massive16 Cm10/9.7
10Mobass Mbt-0110 Cm10/9.2
Oto Hoparlör Öneri Listesi

En İyi 10 Oto Hoparlör Önerisi

Müzik zevkiniz ne olursa olsun arabada müzik dinlerken en kaliteli sesleri duymak istersiniz. Bu sayede sürüş keyfi de ikiye katlanmış olur. Arabada müzik dinlerken en kaliteli sesleri elde edebilmeniz için en iyi oto hoparlör önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Oto Hoparlör önerileri:

Soundmax Sx-combo6

Ürün Özellikleri

 • Tür: Midrange
 • Güç: 380 W

Araç içinde kullanımda en gerçekçi sesi sunmak için tasarlandı. Kolay monte edilebilir olması sayesinde araç içinde dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Orta derecede güç seviyesi sayesinde kaliteli ses deneyimi yaşayabilmeniz için oldukça uygun bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** D**; Geçen ay 1 takım almıştım ve gerçekten fiyat performans ürünü bu ay 1 takım daha aldım teşekkür ederim 

💬 Ş** Ö**; Soundmax midrange gerçekten çok kaliteli. Kargolanması güzel olmuş. Herkese tafsiye ederim. Verdiğiniz paraya gerçekten değiyor.


For-X 

Ürün Özellikleri

 • Tür: Midrange
 • Güç: 300 W

Yüksek performansı sayesinde çeşitli ses geçişlerini destekleyen tasarıma sahiptir. Araç içi kullanımda gerçekçi ses deneyimi sunar. Bass ve tizlerde geçiş aralıkları doğaldır. Kullanılan amfi ve bağlantıya göre ses paraziti oluşturmayacak şekilde donatılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Ürün beklediğimden daha güzel di performansı çok iyi 2 takım sipariş ettim şuan arabamda 4 adet takılı ve yıkıyor arabayı satıcıya çok teşekkür ederim paketleme gayet iyiydi tereddüt etmeden alabilirsiniz.

💬 A** A**; ürün mükemmel harika tonlamalar fln baya iyi ben amfisiz denediğim halde güzel ses veriyor 1-2 takım daha almayı düşünüyorum tavsiye ederim


Sony Xs

Ürün Özellikleri

 • Tür: Koaksiyel
 • Güç: 70 W

Yuvarlak hoparlör şekli sayesinde araç kapılarının iç kısmına, araç gövdesine ya da bagaj kısmında uygun bulunan alana monte edilebilir. Gerçekçi ses deneyimi sunarak ses geçişlerinde yapaylık hissedilmez. Küçük araçlar için de oldukça uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** C**; Gayet kaliteli ve çok hızlı kargo ama bende kalitesiz teypte üst seviyelerde 40 sonda sesi bozuyo ama 35 te sorun yok iyi bi teyple daha iyi ses alınacağını düşünüyorum montajı kendim yaptım basitçe tavsiye ederim

💬 G** K**; Ürün beklediğimden iyi çıktı, ses kalitesi güzel. Sony kalitesinden zaten şüphemiz yoktu, tavsiye ederim.


Reıss Audıo

Ürün Özellikleri

 • Tür: Midrange
 • Güç: 500-1500 W

Yüksek güç kapasitesine sahip olması nedeniyle büyük araçlar için de oldukça uyumludur. Tüm ses geçişlerini başarılı şekilde gerçekleştirir. Uyumlu bir amfi ile bağlandığı takdirde ses seviyesi oldukça artırılabilir. Gerçekçi ses deneyimi sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ö**; on numara ses veriyor tavsiye ederim

💬 E** E**; kalitesi zaten ağırlığından belli amfisiz kullanmaniz anlamsız kalır mutlaka gücü yetecek bir amfi kullanmalısınız,aldığım gibi montajını yaptım çok kaliteli…Reiss audio farkı diyorum 🙂


Jameson Js-16

Ürün Özellikleri

 • Tür: Tweeter
 • Güç: 40 W

Tüm araçlara uygun olması ve ses kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Fiyat performans ürünü olmasının yanında uzun ömürlü oluşu ile kullanıcılar tarafından tercih edilir. Yüksek seste dahi tam performans sergileyerek parazitsiz ve sorunsuz bir müzik keyfi yaşamanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** A**; Ürünü biraz önce taktım kendim taktım inanılmaz kaliteli işte şimdi müzik dinlediğimi anladım mağazaya teşekkür ederim parasını hak ediyor kesinlikle tavsiye ederim

💬 A** C**; ürün fiyat aralığının belki de en iyi ürünü. citroen c4 aracım için aldım ama açıkçası bu kadar iyi ses beklemiyordum.


Alpine Swe-815

Ürün Özellikleri

 • Tür: Subwoofer
 • Güç: 300 W

Yalnızca araç içi kullanımda değil aynı zamanda dizi, film izlerken de tercih edilir. Düşük ve tiz sesleri dahi canlandırarak anlaşılır düzeye çıkarır. Yüksek seslerde dahi parazit oluşmasını engeller. Kolay taşınabilir olması sayesinde dilediğiniz yere yanınızda götürebilirsiniz. Frekans ve faz ayarlarını yapabilmeniz için uzaktan kumanda ile birlikte tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ö**; ürün gayet kaliteli ve başarılı tavsiye ederim hiç rahatsız edici değil bas sevenlere güzel bi tercih

💬 O** Y**; Cep herkülü diyebiliriz bu kadarını beklemiyordum kesinlikle tavsiye ederim 


Pioneer Ts-a6977s

Ürün Özellikleri

 • Tür: Koaksiyel
 • Güç: 650 W

Araç içinde hoparlörü bağlamak için bir amfi bulunmasa dahi kaliteli ve yüksek ses imkanı sunar. Amfi olmadığı halde gerçekçi ses ayarlarıyla kaliteli bir müzik keyfi sürebilirsiniz. Araç içinde amfi ile birlikte çalıştığı takdirde tam performans sunarak sizleri hayran bırakacak bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** C**; Ses ve görüntü olarak süper tavsiye ederim 

💬 S** T**; Ürünü çok beğendim kablosu ve vidası da vardı sesi çok güzel kaliteli bir ürün güzel tavsiye ederim


Sunask Sn-6997

Ürün Özellikleri

 • Tür: Koaksiyel
 • Güç: 1000 W

1000 Watt güce sahip olması nedeniyle hem istediğiniz sese ulaşabilir hem de oldukça net müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Dinlediğiniz müzik türü fark etmeden tüm seslere tam uyum sağlar. Verilen ses içinde yer alan tüm bas ve tizlere tam uyumludur.

Kullanıcı Yorumları

💬 V** B**; gayet kaliteli beklediğimden güzel geldi tavsiye ederim amfiye bağlamadan güzel ses alıyorum muhtemelen amfi ile daha kaliteli olacak

💬 M** Y**; Gayet güzel. Ses kalitesi iyi istenilen sesi veriyor benim görüşüm beş yıldız.


Massive

Ürün Özellikleri

 • Tür: Midrange
 • Güç: 250 W

Orta seviyede güç hoparlörü olarak geçmesine rağmen oldukça güçlü ve sorunsuz müzik keyfi sunar. Yuvarlak tasarımı ve orta büyüklükteki ölçüleri sebebiyle tüm araçlar için uyumludur. Tam performans kullanıldığı zamanlarda dahi seslerde karışma ve parazitlenme görülmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Ürün beklediğimden daha güzel di performansı çok iyi 2 takım sipariş ettim şuan arabamda 4 adet takılı ve yıkıyor arabayı satıcıya çok teşekkür ederim paketleme gayet iyiydi tereddüt etmeden alabilirsiniz.

💬 A** A**; ürün mükemmel harika tonlamalar fln baya iyi ben amfisiz denediğim halde güzel ses veriyor 1-2 takım daha almayı düşünüyorum tavsiye ederim


Mobass Mbt-01

Ürün Özellikleri

 • Tür: Tweeter
 • Güç: 100 W

Sorunsuz ses kalitesine sahip ürün aynı zamanda küçük boyutlarda olması nedeniyle tüm araçlarda kullanım için uygundur. Amfiye bağlanmadan dahi üstün ses kalitesi sunar. Araç içinde amfi ile birlikte kullanıldığı takdirde tam performans alacağınız ürünler arasındadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** A**; gercekten cok iyi paketlenmiş ses kalitesi de süper tam istediğim ürün gelmiş emeğinize sağlık

💬 S** B**; ürün sapasağlam elime ulaştı aynı görseldeki gibi ses kalitesi çok iyi


En İyi 15 Araba Brandası TavsiyesiEn İyi 10 Telefon Tutucu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi oto hoparlör hangisi?

Araç içinde kullanımı tavsiye edilen en iyi oto hoparlörler, Sunask Sn-6997, Reıss Audıo, Pioneer Ts-a6977s, Soundmax Sx-combo6, For-X 20cm 300w olarak belirlenmiştir. Tam performans sağladıkları ses seviyelerinde dahi herhangi bir parazitlenme ya da se karışması yaşanmaz. Bundan dolayı en çok tavsiye edilen oto hoparlörler arasında yer alırlar.

Oto hoparlör kaç watt olmalı?

Araçta bulunan ses sağlayıcının sağladığı güce göre hoparlör gücü seçilmelidir. Araçta bulunan ses sağlayıcı ( teyp, multiplayer…) 50 watt olduğu düşünüldüğünde hoparlörün en az 70 watt olması gerekir. Aksi halde düşük güçlere sahip hoparlör, ses sağlayıcıdan gelen gücü kaldıramaz ve kısa sürede bozulur.