İyi ve etkili pilates için bir pilates topu şart. Birçok pilates hareketi toplar üzerinde yapılıyor ve hareketin etkisi daha da artıyor. Pilates topları ölçülerine göre farklılık gösteriyor. Kısa boylular için 55, orta boylu kişiler için 65, uzun boylu kişiler için 75 cm’lik pilates topları öneriliyor. Büyük topların yanında küçük pilates topları da bulunuyor. Küçük toplar bölgesel egzersizler ve ısınma hareketleri için son derece etkili oluyor. Alacağınız bir pilates topuyla yağ yakımınızı hızlandırabilir, kısa sürede forma girebilirsiniz.

Sıra ModelUzunlukİyiÖneri Puanı
1Cosfer Csf20 cm10/9.8
2Delta Dura-strong25 cm10/9.8
3Dynamic65 cm10/9.9
4Jetcom20 cm10/9.8
5CMT Denge65,20 cm10/9.9
6Usr Gb75375 cm10/10
7Voit Gymball55 cm10/10
8Suling75 cm10/9.9
9Decathlon Softball22 cm10/10
10Delta Fıstık45 cm10/10
Pilates Topu Öneri Listesi

En İyi 10 Pilates Topu Önerisi

Tüm pilates hareketlerini yapabileceğiniz küçük ve büyük en iyi pilates toplarını öneri listemizde bir araya getirdik. Pilatese iyi bir başlangıç için topunuzu listemizden seçebilirsiniz.

İşte en iyi pilates topu önerileri:

Cosfer Csf20cmm Yoga Pilates Topu

Cosfer Csf20cmm Yoga Pilates Topu
 • Boyut: 20 cm
 • Pompa: Yok

Pilates topu önerilerimize bölgesel hareketler için kullanılan küçük bir topla başlayalım. Cosfer Csf Yoga Pilates Topu’nun 20 cm çapı bulunuyor. Küçük top, bölgesel ısınma hareketlerinde, iç bacak ve sırt egzersizlerinde kullanılabiliyor. Efektif kullanabileceğiniz top, pompa ile şişirilebiliyor ve istendiği zaman havası indirilebiliyor.


Delta Dura-strong Mini Pilates Topu

Delta Dura-strong Mini Pilates Topu
 • Boyut: 25 cm
 • Pompa: Yok

Delta Dura-strong Mini Pilates Topu da ısınma hareketleri yapmaya yarıyor. İç bacak, kalça ve sırtınızı sıkılaştırabileceğiniz topun 25 cm boyutu bulunuyor. Dayanıklı malzemeden üretilen ürün, ne kadar zorlanırsa zorlansın patlamıyor. Tüm hareketleri korkmadan ve rahatlıkla yapabilmenize imkan tanıyor. Yanınca ince bir boru bulunan Delta pilates topu nefesle şişirilebiliyor.


Dynamic Pilates Topu

Dynamic Pilates Topu
 • Boyut: 65 cm
 • Pompa: Var

Dynamic Gymball, 65 cm büyüklüğüyle boyu 165 ile 180 cm arasında olanlar için ideal. Tüm pilates ve aerobik hareketlerini sorunsuz ve güvenle yapabileceğiniz ürün, patlamaya neden olmuyor. Esnek yapısıyla hareketleri rahat yapabilmenize izin veriyor. Dynamic pilates topunun en iyi tarafı yanında şişirme pompasının da olması.


Jetcom Pilates Topu

Jetcom Pilates Topu
 • Boyut: 20 cm
 • Pompa: Yok

Jetcom Pilates Topu, 20 cm yüksekliğe sahip. Küçük pilates topuyla dengeli squatlar yapabilir, bacak, karın ve kalça kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Oldukça pratik bir ürün, olan top ile sayısız hareketi yapmak mümkün. Kolay şişirilebilen ürünün yanında şişirme aparatı da bulunuyor.


CMT Denge ve Pilates Topu

CMT Denge ve Pilates Topu
 • Boyut: 65, 20 cm
 • Pompa: Var

Pilatese iyi bir başlangıç yapmak için küçük ve büyük pilates topunu edinmeniz gerek. CMT Denge ve Pilates Topu ile işe başlayabilirsiniz. Küçük topun 20, büyük topun 65 cm ölçüsü bulunuyor. Küçük topla ısınma ve denge hareketlerini yaparken, büyük topla tüm kaslarınızı çalıştırarak sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Üstelik topların yanında şişirme pompası da var.


Usr Gb753 Pilates Topu

Usr Gb753 Pilates Topu
 • Boyut: 75 cm
 • Pompa: Var

Boyunuz 180 ile 190 arasındaysa daha büyük bir pilates topuyla daha iyi hareket kalitesine ulaşabilirsiniz. Usr Gb753 Pilates Topu, 75 cm olarak üretiliyor. Boyu uzun olan kişiler için ideal olan ürün, topa yaslandığınızda dizlerinizin doksan dereceye gelmesini ve ayaklarınızın daha sağlam yere basmasını sağlıyor. Patlamaya karşı garantili olan top, Eco PVC malzemeden üretiliyor.


Voit Gymball Yeşil Pompalı Pilates Topu

Voit Gymball Yeşil Pompalı Pilates Topu
 • Boyut: 55 cm
 • Pompa: Var

Voit Gymball Pilates Topu, en çok kullanılan 55 cm ölçüsünde üretiliyor. Yeşil topun yanında şişirmek için pompa da yer alıyor. Topunuzun havası indiğinde dilediğiniz zaman pompa ile şişirebilir, daha sert bir topa sahip olabilirsiniz. Ürün, kolay şişirilebilmesi, kaliteli yüzeyi ve esnekliği sayesinde kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.


Suling Dikenli Pilates Topu

Suling Dikenli Pilates Topu
 • Boyut: 75 cm
 • Pompa: Yok

Suling Dikenli Yoga Pilates Topu, dokulu yüzeyiyle hem vücudu hem de yeri tam kavrıyor ve kaymaya neden olmuyor. Kan dolaşımını artıran topun 75 cm boyutu bulunuyor. Uzun boylular için ideal olan top, dayanıklı malzemesiyle güven veriyor. Ürünün yanında pompa yer almıyor.


Decathlon Softball Pilates Topu

Decathlon Softball Pilates Topu
 • Boyut: 22 cm
 • Pompa: Yok

En iyi pilates toplarından biri de Decathlon Softball. 22 cm büyüklündeki topla egzersiz hareketlerinin etkisin artırabilir, kas gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Tüm pozisyonlar için dengeleyici olarak kullanabileceğiniz top, hareket doğruluğunuzu da artırır. Evde rahatça pilates yapabilmenizi sağlar. Kaliteli ve dayanıklı Decathlon pilates topu, patlamaya karşı son derece dayanıklıdır.


Delta Fıstık Şekilli Pilates Topu

Delta Fıstık Şekilli Pilates Topu
 • Boyut: 45 cm
 • Pompa: Var

Delta Fıstık Şekilli Pilates Topu yeni nesil bir model. Kıvrımlı şekli sayesinde vücudu tam kavrayan top, maksimum denge sağlıyor ve egzersizden alınan verimi artırıyor. Doğru ve etkili hareketlerle kas yapımı ve yağ yakımı da hızlanıyor. 90 cm genişliğe, 45 cm yüksekliğe sahip ürünün yanında el pompası da gönderiliyor.


Pilates topunun faydaları nelerdir?

Pilates topu egzersiz hareketlerini daha etkili yapmanızı, dengenizi geliştirmenizi ve esnekliğini artırmanızı sağlar. Özellikle egzersiz sırasında hareket çeşitliliğini artırmak için en iyi spor ekipmanlarından biridir. Hareket çeşitliliği artında spor hayatınız daha hareketli ve eğlenceli hale gelir. Böylece yağ yakımı ve kas gelişimi hızlanır.

Pilates topu 55 cm, mi 65 cm mi?

Pilates topunda ölçü seçimi boy uzunluğunuza göre yapılır. Boyu 165’ten kısa olan kişiler için 55 cm’lik pilates topları idealdir. 165 ile 180 cm boy aralığındaki kişiler 65 cm’lik pilates toplarını tercih edebilir. Boyunuz 180’den de uzunsa o halde 75 cm pilates topuyla daha rahat egzersiz yapabilirsiniz.

Önerilen en iyi pilates topu markası hangisi?

En iyi pilates topu markalarını sıralayalım: Cosfer, Delta, Dynamic, Jetcom, Cmt, Usr, Voit, Suling ve Decathlon kaliteli malzemelerden üretilen, patlamayan, 55, 65, 75 ve 20 cm’lik top ölçüleri bulunan, esnek ve kolay şişirilebilen, pompalı ve şişirme aparatlı en iyi pilates toplarını üreten markalar arasında yer alıyor.

Pilates kalça büyütür mü?

Pilates topuyla sayısız egzersiz hareketi yapılabilir. Top ile kalça geliştirme hareketleri yapmak da mümkündür. Bu hareketleri düzenli yaparak daha yuvarlak, şekilli ve kalkıl kalçalara sahip olabilirsiniz.