Evlilik tekliflerinin vazgeçilmez mücevherlerinden biri olan pırlanta yüzükler, her kadının hayali. En özel günlerde sevdiğini mutlu etmek isteyenler tarafından tercih edilen pırlanta, elmasın en güzel formlarından biri. Sadece yüzük olarak değil kolye, küpe, bileklik gibi birçok farklı modelde tasarımlarla göz kamaştıran bu nadide taş, kullanan her kadına farklı bir şıklık katıyor.

Bu sebeple dünya üzerinden birçok farklı kalitelerde üretilen pırlanta yer alıyor. Tüm bunlardan yola çıkarak hazırladığımız içeriğimiz, Türkiye’nin en iyi ve en kaliteli pırlanta markalarını barındırıyor.

Sıra MarkaKaratİyiÖneri Puanı
1KASENTRA0,110/10
2Cartier0,5010/10
3Zen Pırlanta0,1810/9.9
4Blue Diamond0,3010/9.8
5Atasay0,2510/9.8
6Gülaylar0,4710/9.9
7Altınbaş1410/9.8
8Koçak Pırlanta0,4910/9.8
9Ariş0,1610/9.8
10Sina Pırlanta0,7010/9.7
Pırlanta Markaları Öneri Listesi

En İyi 10 Pırlanta Markası

Hayalinizde yer alan pırlanta takıları önerdiğimiz bu markalardan alabilirsiniz.

İşte en iyi pırlanta markası tavsiyesi

Kasentra Tamtur Markiz Yaprak Yüzük

Özellikleri

Ayar: 0,1 Karat

KASENTRA, hem günlük hayatta hem de davetlerde kullanabileceğiniz oldukça şık ve değerli taşlarla bezenmiş tasarımlar yapmaktadır. Esra Ezmeci’ye ait olan bu marka son dönemlerin en çok konuşulan tasarımlarına imza atmaktadır. Yine bu yüzükle de adından sıkça söz ettiren Kasentra, ustalıkla kesilen taşları ve kusursuz el işçiliğiyle bu pırlanta yüzüğü kullanan herkesin beğenisini kazanıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** A**; Beklediğimden hızlı geldi çok zarif ve hoş bir yüzük çok beğendim.

💬 E** S**; Tasarımı çok hoş özellikle parmakta duruşu daha da güzel. İşçiliğinden ve yüzüğün kalitesinden hiç bahsetmek bile istemiyorum her şeyiyle çok güzel bir alışveriş deneyimiydi.


Cartier Destinee Solitaire

Ürün Özellikleri

Ayar: 0,50 karat

Kesim: Oval

Model: Tektaş

Dünya’nın en iyi pırlanta markaları arasında yer alan Cartier, kaliteli pırlantası ve el işçiliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Özel koleksiyonları ve tasarımlarıyla beğeni uyandıran bu marka, özellikle eşini ve sevgilisini mutlu etmek isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Oval tasarım bu yüzükle de oldukça modern ve gösterişli bir görünüm sunan Cartier yüzük, parlaklığıyla da dikkat çekiyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** S**; Tek kelime ile harika bir yüzük. Pırlantanın berraklığı, parlaması, kesimi oldukça kaliteli.

💬 A** Z**; Marka oldukça kaliteli olduğundan siparişimin özenle geleceğini biliyordum ama bu kadar çok hoşuma gideceğini ben bile tahmin etmemiştim.


Zen Pırlanta

Ürün Özellikleri

Ayar: 0,18 Karat

Kesim: Baget

Model: Tektaş

Türkiye’nin en iyi pırlanta markaları arasında bulunan Zen Pırlanta, tasarımlarıyla ve işçiliğiyle özellikle pırlanta yüzük almayı düşünenlerin ilk tercihi oluyor. Evlilik tekliflerinde en çok tercih edilen pırlanta markası olan Zen, 0,18 karat bu baget yüzüğüyle de genç çiftlerin beğenisini kazanıyor. Her zaman farklı ve modern tasarımlara imza atan marka, şık kutusuyla da özel hissetmenizi sağlıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** A**; Paketleme harika kaliteli.

💬 H** S**; Ürünü çok beğendiğim görselde gördüğümden daha güzel özellikle paketleme ve güvenle kargolamaya da bayıldım.


Blue Diamond Pırlanta Kolye

Ürün Özellikleri

Ayar: 0,30 Karat

Kesim: Baget

Model: Kolye

En güvenilir pırlanta markaları arasında yer alan Blue Dimamond, Türkiye’nin en büyük elmas üretim ve tedarikçisi olarak son derece kaliteli ürünler sunuyor. İster pırlanta kolye, ister pırlanta yüzük, isterseniz de bilek gibi daha birçok farklı koleksiyon bulabileceğiniz Blue Diamond uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. Bu pırlanta kolyesiyle de oldukça zarif ve şık bir görüntü sunan marka, güvenlikli kargo hizmeti ve şık kutusuyla müşterilerini memnun ediyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** F**; Zincir uzunluğu, kolyenin kalitesi ve parlaması çok hoşuma gitti.

💬 S** A**; Kolye gayet şık ve çok güzel parlıyor boyunda da hoş duruyor. Kargo hizmetleri çok iyiydi güvenilir bir şekilde geldi.


Atasay Pırlanta Beştaş Yüzük

Ürün Özellikleri

Ayar: 0,25 Karat

Kesim: Oval

Model: Beştaş

En iyi pırlanta markaları arasında her zaman ilk sıralarda olan Atasay, mücevher koleksiyonlarıyla her yaştan kadının ilgisini görüyor. Güvenle pırlanta yüzük, kolye, bileklik ve küpe alabileceğiniz Atasay, pırlantaların berraklığıyla da beğeni topluyor. Bu beştaş yüzüğüyle de annesini veya eşini memnun etmek isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** B**; Elimde duruşu çok şık çok beğendim kaba durmuyor.

💬 D** N**; Elimde kaba duracak diye korkuyordum ama gayet zarif bir duruşu var. Zaten ben tektaş yerine beştaş daha ok sevdiğim için daha da hoşuma gitti.


Gülaylar 0,47 Karat Baget Pırlanta Yüzük

Ürün Özellikleri

Ayar: 0,47 Karat

Kesim: Baget

Model: Tektaş

Türkiye’nin en iyi pırlanta markası olan Gülaylar, 1926 yılından beri şık tasarımları ve kaliteli ürünleriyle kadınların ilk tercihi oluyor. 55 farklı ülkeye ihracat yapan Gülaylar, farklı karatlarda ve farklı kesimlerde birçok pırlanta seçeneği sunuyor. Bu baget pırlanta yüzüğüyle de dikkatleri üzerine çeken marka, 14 ayar beyaz altının üzerine ustalıkla yerleştirilen pırlantalarıyla göz kamaştırıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** M**; Harika çok zarif duruyor.

💬 A** D**; çok hızlı ve sağlam kargo, bravo.


Altınbaş Baget Yüzük

Ürün Özellikleri

Ayar: 14 Karat

Kesim: Baget

Model: Tektaş

En güvenilir pırlanta markaları arasında yer alan Altınbaş, lüks pırlanta ve mücevherleriyle her kadının beğenisini topluyor. 1950 yılından beri Türkiye’de pırlanta alınacağı zaman tercih edilen markalar arasında yer alan Altınbaş, baget tasarım bu yüzüğüyle de özellikle evlenecek çiftlerin mutluluğuna şahit oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** B**; Kız arkadaşıma aldım çok beğendi..

💬 Y** Ö**; çok kibar ve güzeldi sağolun hediye için ayriyeten teşekkür ederim.


Koçak Pırlanta Küpe

Ürün Özellikleri

Ayar: 0,49 Karat

Kesim: Prenses Kesim

Model: Küpe

1958 yılında kurulan Koçak o günden beri pırlanta gibi değerli mücevherlere sahip olmak isteyenler tarafından beğeniliyor. Farklı ve şık tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Koçak, bu oldukça zarif küpeleriyle de beğeniliyor. Zarif olduğu kadar kalitesi ve parlaklığıyla da kulakta çok şık duran bu pırlanta küpeler, her kombine uyum sağlıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** C**; Sevgilime hediye olarak aldım çok beğendi, severek kullanıyor.

💬 S** F**; Gayet hoş ve güzel duruyor.


Ariş Pırlanta Baget Tektaş Yüzük

Ürün Özellikleri

Ayar: 0,16 Karat

Kesim: Baget

Model: Tektaş

Tamamen el işçiliğiyle hazırlanan pırlanta modelleriyle dikkat çeken marka Ariş, mücevher markaları arasında ilk sıralarda bulunuyor. 117 yıldır pırlanta modelleriyle her kadının beğenisini toplayan Ariş, evlilik yıldönümü, evlenme teklifi, sevgililer günü, anneler günü gibi birçok önemli günde ilk tercih edilen marka oluyor. Bu baget pırlanta yüzüğüyle de beğenilen marka, zarif tektaş severlerin tercihi oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Y**; Parmakta duruşu çok şık beğendim. Sevgilim evlilik teklifi için almıştı.

💬 A** B**; Çok güzel kargolanması işçiliği her şeyiyle fiyatını hak ediyor.


Sina Pırlanta Baget Pırlanta Yüzük

Ürün Özellikleri

Ayar: 0,70 karat

Kesim: Baget

Model: Tektaş

Sina pırlanta berrak ve parlak pırlantalarıyla her zaman göz alıcı modeller sunmaktadır. En iyi pırlanta markası olarak adından söz ettiren Sina pırlanta, bu oldukça gösterişli baget yüzüğüyle de dikkat çekmek isteyenlerin gönlünü feth ediyor. Baget kesim ve el işçiliği ile hazırlanan bu yüzük, 0,70 karat olmasından dolayı daha da parlak görünüyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** S**; Ürünü set olarak kupesiyle birlikte eşime hediye olarak aldım. Üründen memnun. Setiyle birlikte hoş ve kibar duruyor. Fiyatı uygun diye kalitesiz olduğunu düşünmeyin. Tavsiye ederim..

💬 S** Ç**; Nişanlıma aldım çok beğendi çok zarif ve kibar duruyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.


En iyi pırlanta markaları hangisi?

Kaliteli taşları ve işçilikleriyle en iyi pırlanta markaları arasında, Kasentra, Cartier, Zen Pırlanta, Blue Diamond, Atasay Pırlanta, Gülaylar, Altınbaş, Koçak Pırlanta, Ariş ve Sina Pırlanta yer almaktadır.

Pırlanta alırken nelere dikkat edilmeli?

Pırlanta alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında kesim, berraklık, renk, karat ağırlığı gibi faktörler yer almaktadır. Tüm bu faktörler pırlantanın kalitesini ve değerini doğrudan etkilemektedir.

Pırlanta kesimi önemli mi?

Pırlantanın parlayabilmesi için ustaca kesilmiş olması gerekir. Kesimi kaliteli olmayan pırlantalar parmak olmayacağı gibi değer bakımından da düşük olacaktır.

Gümüş Ürünlerin Kararması Nasıl Önlenir?

Pırlantanın karat ağırlığı, taşın ağırlığına ölçen bir birimdir. Bu sebeple pırlantanın karatı ne kadar yüksekse boyut ve değeri de ona orantılı olarak artmaktadır.