Her gün saatlerce ayaklarımızın üzerinde duruyor ve onlara pek fazla rahatlık vermiyoruz, ancak ayaklarımız, vücudumuzun dayandığı en temel yapı taşlarıdır. Onları iyi korumak ve desteklemek, uzun vadede sağlığımız için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Ayakkabı seçimi ise, bu denklemin en önemli bir parçasıdır. Estetik kaygılarımız sıklıkla bizi yanıltırken, ayaklarımızın sağlığı ve konforu, şıklıktan ödün vermeden elde edilebilecek bir hazine olarak karşımıza çıkıyor. İşte sizin için hazırladığımız bu liste, hem ayak sağlığınızı hem de tarzınızı düşünen en iyi ortopedik ayakkabı markalarını ve modellerini sizin için bir araya getiriyor. Haydi, gelin birlikte inceleyelim!

Sıra ModelMalzemeİyiÖneri Puanı
1Dr.Comfort Ortopedik Kadın AyakkabıHakiki Deri10/9.9
2U.S. Polo Assn. Ortopedik Günlük Erkek Spor AyakkabıSuni Deri10/9.8
3Greyder Ortopedik Günlük Erkek AyakkabıSüet10/9.8
4Dr. Comfort Ortopedik Erkek AyakkabıHakiki Deri10/9.7
5U.S. Polo Assn. Exxy Ortopedik Günlük Kadın Spor AyakkabıSuni Deri10/9.7
6Pierre Cardin Ortopedik Günlük Erkek Deri AyakkabıHakiki Deri10/9.7
7Lumberjack Kınoa Ortopedik Beyaz SneakerTekstil10/9.6
8Dr. Comfort Ortopedik Makosen Kadın AyakkabıTekstil10/9.6
9Kaptan Junior Ortopedik Erkek AyakkabıHakiki Deri10/9.5
10Ispartalılar Ortopedik Taban Erkek AyakkabıHakiki Deri10/9.5
Ortopedik Ayakkabı Öneri Listesi

En İyi Ortopedik Ayakkabı Markaları Önerisi

Ayakkabılar seçimi yaparken sadece bir şık bir parça olmasından dolayı değil, aynı zamanda sağlığımız için kullanışlı bir model seçmek gerekir. Her gün saatlerce ayaklarımızın üzerinde dururken, konforlu ve destekleyici ayakkabılar seçmek önemlidir. Bu nedenle, ortopedik ayakkabılar, hem rahatlık hem de şıklık arayanlar için ideal bir seçenektir. Ayaklarınızın sağlığını koruyacak ve gün boyu konfor sunacak en iyi 10 ortopedik ayakkabı modelini sizin için seçtik.

İşte en iyi ortopedik ayakkabı tavsiyesi…

Dr.Comfort Afo Cırtlı Siyah Ortopedik Kadın Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Kadın
 • Taban Tipi: Memory Foam
 • Türü: Günlük Ayakkabı
 • Bağcık: Yok

Dr. Comfort Afo Cırtlı Siyah Ortopedik Kadın Ayakkabı, ayak yürüyüş hareketini taklit ederek ayağınıza maksimum rahatlık sunar. Özellikle diyabetik, ortopedik ve teröpötik ayak sorunlarına sahip bireyler için tasarlanmış olan bu ayakkabı, sorunların oluşmasını engellemeye ve tedavi sürecine destek olmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kanserojen madde içermeyen yumuşak ve esnek dana derisi dış yüzeye sahiptir. Deri ile astar arasında kullanılan darbe emici nano teknoloji, gümüş iyonlu sünger sayesinde ısı izolasyonu sağlar. Bu sayede ayaklarınızın nefes almasını sağlayarak mantar ve bakteri oluşmasını engeller. Ayrıca iç tabandaki memory foam, ayak ve kas eklemlerinizi rahatlatırken, özel kavis desteği sayesinde dengeli bir yürüyüş sağlar. Eklem pronasyonunu kontrol ederek yürüyüş konforunu artırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H*** P***: Beğendik, gayet güzel teşekkürler.

💬 U*** M***: Annem için aldık, düz taban için ideal bir ayakkabı, herkese tavsiye ederim.


U.S. Polo Assn. Arısto Ortopedik Günlük Erkek Spor Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Erkek
 • Taban Tipi: Normal
 • Türü: Günlük Spor Ayakkabı
 • Bağcık: Var

U.S. Polo Assn. Arısto Ortopedik Günlük Erkek Spor Ayakkabı, beyaz rengi ve zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Rahatlığı ve şıklığı bir araya getirerek günlük kullanım için mükemmel bir seçenektir. Ayak sağlığınıza önem veren U.S. Polo, kaliteli suni deri malzeme kullanarak dayanıklılığı ve konforu bir araya getirir. Aynı zamanda bağcıklı tasarımı sayesinde ayaklarınıza mükemmel şekilde uyarlamanızı sağlar. Düz tabanı, gün boyu rahat adımlar atmanıza olanak tanır. Ayrıca soğuk hava koşullarına uygun olarak tasarlanan yapısı sayesinde her mevsim kullanabilirsiniz. U.S. Polo, hem tarzınızı yansıtmanıza hem de ayak sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S*** A***: Çok güzel duruyor ayakta tam numara alınabilir.

💬 H*** C***: Ürünün kalitesi fiyatına göre mükemmel, kargolama gayet hızlı, satıcı gayet başarılı. Normalde 42-42.5 giyen biri olarak 42 numara aldım fakat büyük geldi iade edip 41 numara aldım tam oldu. Ürünün kalıbı biraz büyük buna dikkat ederek alırsanız sorun yaşamazsınız.


Greyder Lacivert Ortopedik Günlük Erkek Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Erkek
 • Taban Tipi: Normal
 • Türü: Günlük Ayakkabı
 • Bağcık: Yok

Greyder Lacivert Ortopedik Günlük Erkek Ayakkabı, şık tasarımı ve ayak sağlığını ön planda tutan özellikleriyle dikkat çekerek ideal bir seçenektir. Estetik ve konforu mükemmel bir dengeyle sunarak günlük kullanım için uygundur. Ayak yatağına uygun tasarlanmış iç tabanı, ayak kemeri destekler. Yürüyüş sırasında doğru pozisyonu sağlamak için tasarlanmış ortopedik yapısı, ayağınıza rahatlık sunar. Bu sayede, uzun saatler boyunca rahatça ayakta kalabilirsiniz. Aynı zamanda dayanıklı malzeme yapısıyla uzun ömürlüdür. Greyder Lacivert Ortopedik Günlük Erkek Ayakkabı, şıklığı ve konforu bir arada arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M*** R***: Hem rahat hem şık. Herkese tavsiye ederim.

💬 Ç*** Ö***: Harika çok rahat ve kaliteli.


Dr. Comfort Ortopedik Erkek Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Erkek
 • Taban Tipi: Memory Foam
 • Türü: Günlük Ayakkabı
 • Bağcık: Yok

Dr. Comfort Ortopedik Erkek Ayakkabı, ayak sağlığınız için özel olarak tasarlanmış bir ayakkabı modelidir. Doğal yumuşak zeminde yapılan yalın ayak yürüme hareketini taklit eden Dr. Comfort, ayaklarınıza doğal bir konfor sunar. Özellikle diyabetik, ortopedik ve teröpetik ayak sorunlarına sahip bireyler için tasarlanan bu ayakkabı, sorunların oluşmasını engellemeye ve tedavi sürecine destek olmaya yardımcı olur. Ayrıca, deri ile astar arasında ısı izolasyonunu sağlayan darbe emici nano teknoloji kullanılarak üretilen gümüş iyonlu sünger, ayaklarınıza ekstra konfor ve destek sağlar. Topukta oluşabilecek rahatsızlıkları ve dolaşım bozukluklarını gidermeye yardımcı olur. Dr. Comfort Ortopedik Erkek Ayakkabı, günlük hayatınızda kullanabileceğiniz ideal bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M*** E*** : Güzel ve kullanışlı.

💬 H*** O***: Ürün çok kaliteli çok rahat hep bu ayakkabıdan alıyorum. Teşekkürler.


U.S. Polo Assn. Exxy Ortopedik Günlük Kadın Spor Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Kadın
 • Taban Tipi: Phylon Taban
 • Türü: Günlük Spor Ayakkabı
 • Bağcık: Var

U.S. Polo Assn. Exxy Ortopedik Günlük Kadın Spor Ayakkabı, şıklığı ve konforu bir araya getiren özellikleriyle dikkat çeker. İç materyalinde kullanılan tekstil ve dış materyalinde kullanılan suni deri ayak sağlığınıza önem verir. Hafif Phylon tabanı ve bağcıklı tasarımı her an rahatlık ve destek sunar. Ortopedik tasarımı, ayak sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Ayak yatağınıza uygun iç tabanı, yürüyüş sırasında doğru pozisyonu korur. U.S. Polo Assn. Exxy Ortopedik Günlük Kadın Spor Ayakkabı, hem spor hem de günlük kullanım için mükemmel bir seçenektir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö*** Ç***: Bayıldım çok güzel:) 39 aldım bi numara büyük tam oldu çok rahat ve şık bir ayakkabı.

💬 G*** G***: Çok güzel çok beğendim gayet şık bir ayakkabı. Kendi numaramı aldım rahat bir şekilde oldu. Teşekkürler.


Pierre Cardin Ortopedik Günlük Erkek Deri Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Erkek
 • Taban Tipi: Termo Taban
 • Türü: Günlük Ayakkabı
 • Bağcık: Yok

Pierre Cardin Ortopedik Günlük Erkek Deri Ayakkabı, zarif tasarımı ve ayak sağlığını önemseyen özellikleriyle ön plana çıkar. Hakiki deri dış malzemesi ve termo tabanı ile kaliteyi ve konforu bir araya getirir. Erkekler için tasarlanmış olan bu ayakkabı, şıklığı ve ayak sağlığını korumayı amaçlar. Termo tabanı sayesinde ayakların doğal yapısına uyum sağlayarak yürüyüş sırasında rahatlık ve konforu maksimum seviyeye taşır.

Kullanıcı Yorumları

💬 T*** A***: Gayet iyi bir ürün. Kendi numaranızı almanızı tavsiye ederim.

💬 S*** D***: Ürün harika. Çok kısa sürede elime geçti. Kesinlikle tereddütsüz alın…


Lumberjack Kınoa Ortopedik Beyaz Sneaker

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Kadın
 • Taban Tipi: Memory Foam
 • Türü: Spor Ayakkabı
 • Bağcık: Var

Lumberjack Kınoa Ortopedik Beyaz Sneaker, günlük kullanım için ideal, rahat ve şık bir ayakkabıdır. Ortopedik yapısı sayesinde ayaklarınızı destekler ve uzun süreli kullanımlarda bile konfor sağlar. Aynı zamanda memory form iç tabanı sayesinde ayaklarınızın şeklini alarak mükemmel bir uyum sağlar. Ayaktaki anatomik yapıyı destekleyen Lumberjack Kınoa, ayak ağrılarının önlenmesine yardımcı olur. Ayaktaki kemiklerin ve kasların doğru pozisyonda kalmasına yardımcı olarak ayak sağlığına destek sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 N*** T***: Çok hafif ayağında ayakkabı yok gibi.

💬 C*** D***: Ürün çok iyi, herkese tavsiye ederim.


Dr. Comfort Ortopedik Makosen Kadın Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Kadın
 • Taban Tipi: Memory Foam
 • Türü: Makosen Ayakkabı
 • Bağcık: Var

Dr. Comfort Ortopedik Makosen Ayakkabı, kadınlar için özel olarak tasarlanmış olup, ortopedik özellikleri ile ayak sağlığınızı korumayı amaçlar. Makosen tarzı tasarımı, hem günlük hem de resmi kullanım için uygundur. Aynı zamanda ayaklarınıza maksimum destek sağlar. Ayak yatağınıza uygun iç tabanı, ayak kemeri destekleyerek yürüyüş sırasında doğru pozisyonu korur. Bu sayede ayağınıza destek ve rahatlık sunar. Dr. Comfort Ortopedik Makosen Kadın Ayakkabı, ayaklarınızın rahat etmesini sağlamak için nefes alabilen malzemeden oluşur. Ayrıca, dayanıklı ve şık dış yüzeyi, uzun ömürlü bir kullanım sağlar. 

Kullanıcı Yorumları

💬 Y*** K***: Ürün çok kaliteli ve şık, inanılmaz yakıştı ben bir numara büyük aldım size de o şekilde tavsiye ederim, ayrıca inanılmaz rahat anlatamam tam not tam kalite.

💬 B*** A***: Göründüğü gibi hoş duran rahat bi ayakkabı kendi numaranızı alabilirsiniz.


Kaptan Junior Ortopedik Topuk Masajlı Deri Kışlık Erkek Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Erkek
 • Taban Tipi: Termo Taban
 • Türü: Günlük Ayakkabı
 • Bağcık: Yok

Kaptan Junior Ortopedik Topuk Masajlı Deri Kışlık Erkek Ayakkabı, ayak sağlığına ve konforuna odaklanarak kış aylarında sıcaklık ve konfor sağlar. Hakiki deri dış malzemesi, ayaklarınıza dayanıklılık ve doğal bir konfor sunar. Sıcak astar kaplaması, soğuk havalarda ayaklarınızı sıcak tutarken, bağcıksız lastikli tasarımı kolayca giyip çıkarabilmenizi sağlar. Ayrıca topuk masajı özelliği, topuk dikeni, kemik çıkıntısı veya taraklı ayaklar gibi sorunlara sahip olanlar için ideal bir çözüm sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 F*** O***: 15 yıldır Kaptan Junıor markasından çocuklarıma ayakkabı alıyorum. Bu ayakkabıyı eşime aldım. Çok beğendi. Bedeni tam. derisi hakiki ve yumuşak. Yerli malı. Çocuk ayakkabıları da harika tavsiye ediyorum.

💬 V*** E***: Kaliteli ve rahat bir ürün.


Ispartalılar Ortopedik Taban Yumuşak Hakiki Deri Mevsimlik Kışlık Erkek Ayakkabı

Ürün Özellikleri

 • Kullanıcı: Erkek
 • Taban Tipi: Termo Taban
 • Türü: Günlük Ayakkabı
 • Bağcık: Yok

Ispartalılar Ortopedik Taban Yumuşak Hakiki Deri Mevsimlik Kışlık Erkek Ayakkabı, konfor ve şıklığı bir araya getiren benzersiz bir tasarıma sahiptir. Ispartalılar Ortopedik Taban Ayakkabı, farklı mevsimlerde giyilebilir özelliği ile dikkat çekerken aynı zamanda ayak sağlığınızı korur. Hakiki deri dış yüzeyi, ayaklarınıza dayanıklılık ve rahatlık sunar. Ortopedik tabanı, destek ve konfor sağlarken topuk masajı özelliği ise ayak sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 C*** A***: Ürün anlatıldığı gibi mükemmel fotoğraftaki gibi kaliteli rahat ayakkabı arayanlara süper bir ayakkabı kendi ayak numaranızı alın.

💬 F*** Ö***: Hemen giydim, çok rahattı, umarım zaman geçtikçe de böyle kalır.


KOŞU AYAKKABISI MODELLERİTIRMANIŞ AYAKKABISI MODELLERİ
İlginizi Çekebilir

En iyi ortopedik ayakkabı hangisi?

En iyi ortopedik ayakkabı, kişinin ayak yapısına ve rahatsızlıklarına bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak, uygun destek sağlayan, ayak tabanını rahatlatan ve doğru konforu sunan markalar öne çıkar.

Tam ortopedik ayakkabı nasıl olur?

Tam ortopedik ayakkabılar, kişinin ayak yapısına özel olarak tasarlanmış, destekleyici tabanlık ve yüksek kaliteli malzemelerle üretilen ayakkabılardır. Bu ayakkabılar, ayak sağlığını iyileştirmek ve rahatsızlıkları azaltmak için özel olarak tasarlanır.

En rahat ayakkabı tabanı hangisi?

En rahat ayakkabı tabanı kişisel tercihlere ve ayak yapısına bağlı olarak değişebilir, ancak birçok insan için hafif yastıklı ve yüksek destek sunan ayakkabı tabanı rahattır.

En sağlık ayakkabı modeli hangisidir?

En sağlıklı ayakkabı, kişinin ayak yapısına ve ihtiyaçlarına göre değişir, ancak genellikle ortopedik destek sağlayan, ayak tabanını rahatlatan ve doğru konforu sunan modeller tercih edilir.