Koşu yapmak için mutlaka profesyonel bir koşucu olmamız gerekmediğini biliyoruz. Günlük yaşantımızda da hafif egzersizler yapmak amacıyla, doğa gezilerinde ya da sağlıklı yaşam için belirli aralıklarla koşu yapmalıyız. Fakat bu egzersizlere başlamadan önce sağlığımızı olumsuz yönde etkilemeyecek ayakkabılar seçmemiz gerekir.

Bir yürüyüş ayakkabısından beklenen özellikler genel olarak sizin sağlığınız ve güvenli şekilde antrenman yapabilmeniz yönündedir. En iyi koşu ayakkabısı tavsiyelerini sizin için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Nike Air Monarch39-49,510/10
2Adidas Runfalcon39-49,510/9.9
3Puma Anzarun Lıte36-3910/9.8
4Reebok Stride Runner40,5-45,510/9.9
5Lumberjack Sword40-4510/9.8
6New Balance40-46,510/10
7Kinetix Apex36-4510/9.9
8Hummel Caracas36-4610/9.9
9Lotto Bento40-4510/9.7
10Slazenger Atomic40-4510/9.6
Koşu Ayakkabısı Öneri Listesi

En İyi 10 Koşu Ayakkabısı Önerisi

Ayakkabılar, günlük yaşantıda kullanılırken dahi pek çok özellik barındırması gereken özel eşyalardır. Bir de yoğun aktivitede kullanmak için daha dikkatli ve özenli seçilmeleri gerekir. Sizler için en iyi yürüyüş ayakkabılarını listeledik.

İşte en iyi Koşu Ayakkabısı önerileri:

Nike Air Monarch

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Dayanıklı deri

Destekli ve dayanıklı üst kısmı sayesinde uzun süreli ve konforlu antrenman yapmanızı sağlar. Hafif ve köpük orta tabanı sayesinde ayakta yok hissi verirken aynı zamanda ortopedik taban ayak sağlığını destekler. Her mevsim kullanılabilir. Hava alabilir yapıda olduğu için ayakta terleme ya da koku problemi oluşturmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** K**; Ürün tam istediğim gibi geldi herkeze tavsiyem 1 numara büyük almasını dilerim çok rahat bir ayakkabı bu ayakkabıda emeği geçen personele ARAS KARGOYA ÇOK TŞK EDERİM

💬 A** N** Ç**; urun gorundugu gibi kaliteli ve cok rahat.


Adidas Runfalcon

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Nefes alabilir

Nefes alabilir tasarıma sahip olan koşu ayakkabısı, ayakta nemlenme, terleme ve koku problemi oluşturmaz. Hava aldığı ve nem olmadığı için ayakta farklı sorunların oluşmasını engeller. Konforlu tabanı sayesinde uzun süreli koşularda ağrı ve yorgunluk hissi yaratmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** T**; Güzel rahat bir ayakkabı, tam numaranızı alabilirsiniz.

💬 Y** İ**; Çok rahat bir model kardeşime almıştım ,tekrardan babama da aldım


Puma Anzarun Lıte

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Dokuma dış materyal

Dokuma dış materyalden üretildiği için yalnızca ayak tabanını değil aynı zamanda ayağın üst kısmını da destekler. Hava alabilir yapısıyla ayakta terleme ya da koku problemi oluşturmaz. Uzun süreli aktivitelerde ayak üstünde basınç hissedilmez. Hafif bir ayakkabı olduğu için ağrı ve yorgunluk yapmadan kolay hareket imkanı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** S** D**; çok güzel çok rahat bayıldım . tam numaranızı alin

💬 S** K**; Ürün çok güzel eşime aldım ön yargılı aldık çekimiz vardı. Ama iyiki almışız çok rahat ve şık eşim bayıldı. İyiki almışız 


Reebok Stride Runner

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Suni deri

Suni deri üst kaplaması sayesinde her mevsimde koşu yapmak için uygundur. Deri materyal kullanılmış olmasına rağmen ayaklarda terleme ya da nem oluşturmaz. Nefes alabilir şekilde dizayn edilmiştir. Taban kısmı ortopedik olduğu için ayak tabanında ağzı ve yorgunluk hissedilmez. Aynı zamanda oldukça hafif bir ürün olması sebebiyle ayakta yok hissi yaratır.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** İ**; babam için aldım. her zamanki numarasını aldık, tam oldu. indirimde alınabilir, çok rahat bir ürün.

💬 E** A**; Oldukça rahat ve hafif bir ürün. Ayak numaranızı tercih edin bence.


Lumberjack Sword

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Hafif

Şık görüntüsü sayesinde yalnızca koşu yaparken değil aynı zamanda günlük aktivitelerde de tavsiye edilen bir ayakkabı modelidir. Hafif ve konforlu tabanı sayesinde uzun süreli kullanımlarda oldukça başarılıdır. Üst kısmında bulunan bağlama ipleri lastik olması sayesinde ayağı tamamen sarar ve güvenli hareket imkanı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬N** K**; çok rahat. tam numaranız neyse onu almanızı tavsiye ederim. çok hafif ve yumuşak bir ayakkabı.

💬 H** O**; Harika bir ayakkabı gerçekten kesinlikle tavsiye ederim erkek arkadaşıma aldım aşırı rahat çok beğendi teşekkür lumberjack 🙏


New Balance

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Nefes alabilir kumaş

Ayakkabının dış görünüşü, markanın klasikleşmiş modeli olarak tasarlanmıştır. Taban kısmı ortopedik ve hafif olması sebebiyle günlük aktivitelerde kullanım için de oldukça uygundur. Ayakta terleme ve koku gibi sorunlar oluşturmaz. Nefes alabilir yapısı sayesinde yaz aylarında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Uzun süreli aktivitelerde rahat yapısıyla ayaklarınızı destekler.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** M**; Ürün çok güzel ve rahat çok beğendim tam numaranızı alın

💬 G** M**; Babama aldim cok begendi cok rahat ve kullanisli


Kinetix Apex

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Ortopedik taban

Çok yağışlı havalar dışında her mevsim kullanıma uygun bir koşu ayakkabısıdır. Yalnızca koşu yaparken değil aynı zamanda günlük aktivitelerde rahat etmek için de kullanılır. Kullanıcılar tarafından fiyat performans koşu ayakkabısı olarak tavsiye edilir. Yumuşak ve hafif tabana sahip olmasıyla birlikte ayakta terleme ve koku problemi de oluşturmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** Y** O**; Erkek arkadaşıma aldım tam numara almanızı tavsiye ederim, ürün kaliteli ve güzel.

💬 M** T**; tam numaramı istedim cuk oturdu fiyatında ayakkabıda efsane teşekkürler


Hummel Caracas

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Nefes alabilir kumaş

Yüksek taban olmasıyla şık bir görüntü sunan ayakkabı, yalnızca koşu yaparken değil aynı zamanda günlük olarak da kullanılır. Ayakta terleme, koku ve diğer ayak problemlerinin yaşanmaması için nefes alabilir file kumaş kullanılmıştır. Hem spor salonu antrenmanlarında hem koşu yaparken hem de günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; rahat bir ayakkabi fiyatıda çok uygun kendi numaranızı alabilirsiniz

💬 Ş** B**; Bayıldım. Çok rahat ve hafif bir ayakkabı. Numaramı aldım tam oldu. Ve de çok estetik duruyor


Lotto Bento

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Yumuşak taban

Günlük yaşantıda kullanım ve koşu için ideal üründür. Fiyat performans ürünleri arasında yer alır. Hafif ve esnek yapıda olması sebebiyle günlük aktivitelerinizde de ayaklarınızı rahat ettirmek için tasarlanmıştır. Hava alabilir yapıda olduğu için ayaklarda terleme yapmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** G**; Kaliteli bir ürün çok beğendim

💬 Ö** G**; Kaliteli sürekli aldığım ürünler kesinlikle tavsiye ederim


Slazenger Atomic

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Nefes alabilir kumaş

Oldukça şık ve kullanışlı şekilde tasarlanmıştır. Koşu antrenmanlarında ayağınızda yok hissi yaşayacağınız bir koşu ayakkabısıdır. Yalnızca koşu yaparken değil günlük yaşantınızda rahatlıkla kombin yapabileceğiniz ayakkabılar arasına girecek. Yumuşak tabanı sayesinde uzun süreli aktivitelerde dahi ayağınızda ağrı ve rahatsızlık hissetmezsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** F**; Erkek arkadaşıma aldım çok güzel bir ayakkabı rahat tavsiye ederim kendime de aldım tam numaranızı alın

💬 E** E**; çok rahat, aşırı güzel bir ayakkabı. Ayağınızda yok gibi. Saatlerce yürüseniz de ayagınızda varlığını hissetmezsiniz. Abimde görüp kendime de aldım. Siz de alın


En İyi 10 Koşu Bandı TavsiyesiEn İyi 10 Dağ Tırmanış Ayakkabısı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi koşu ayakkabısı hangisi?

Koşu yaparken sizi rahat ettirecek en iyi koşu ayakkabısı tavsiyeleri, Nike Air Monarch, Adidas Runfalcon, Puma Anzarun Lite, Reebok Stride Runner, Hummel Caracas şeklinde sıralayabiliriz. Koşu yaparken ve günlük aktiviteleriniz sırasında ayaklarınızı yormadan ve yok hissiyle hareket edebileceğiniz koşu ayakkabılarıdır. Aynı zamanda nefes alabilir şekilde tasarlandıkları için terleme, ayak kokusu ya da diğer ayak problemlerine yol açmazlar.

Koşu ayakkabısı farkı nedir?

Diğer ayakkabılara göre koşu ayakkabıları, ekstra darbe emici özelliğe sahiptir. Koşu sırasında ayaklara ani yük binmesini engeller ve bu yükü eşit oranda dağıtırlar. Ayağı kusursuz kavrayabilmeleri için iç malzemesi yumuşak üretilmiştir. Bunun yanında, kırılma ve yıpranma oranını düşürmek için dış malzemeleri oldukça dayanıklıdır.

Koşu ayakkabısıyla yürüyüş yapılır mı?

Tüm spor ayakkabılar, kullandıkları aktiviteye özel olarak tasarlanırlar. Tüm aktiviteler için ayakkabıların ağırlık merkezleri ve yapıları farklı şekilde dizayn edilir. Bundan dolayı farklı ayakkabılar giyilmesi tavsiye edilmez. Koşu ayakkabısıyla yürüyüş yapmak, zaten zorlu bir durum olacaktır.