Günlük yaşantımızda da eller daima aktif şekilde hareket halindedir. Özellikle kayak sporuyla ilgilenen sporcularda yeni başlayan da olsa profesyonel sporcu da olsa eldiven büyük önem taşır. Ellerin aktif olarak kullanılmasından dolayı sıcak kalmaları ve rahat hareket şekilde hareket edebiliyor olmaları öncelikli tutulur. Her spor dalında farklı zorluklar olduğu gibi kayakta da soğuk ve diğer zorlu hava koşulları bulunur. Bu koşullara uygun ekipmanlar bulmak ise oldukça zordur.

Kayak yapmaya başlamadan önce güvenilir ve sağlam ekipmanlar bulundurmak hayati önem taşır. Kayak eldivenleri, hem ısı yalıtımı yapması açısından hem de rahat hareket imkanı sağlaması açısından öznele seçilmelidir. Piyasada her bütçeye uygun kayak eldiveni bulunabilir. Fakat bunlardan çok azı görevini tam anlamıyla yerine getirebilir. Tüm gerekli özellikleri bir arada bulunduran kayak eldivenlerini sizler için listeledik.

SıraModelBedenİyiÖneri Puanı
1Schulzz UltralıghtS-M-L10/10
2Yaba GeometricS-M10/9.5
3Reusch Baseplate7-10,510/9.8
4Salomon EquipeS-M-L10/9.1
5Cn Ticaret Light WedzeXS-2XL10/9.2
6Wedze OutdoorS-XXL10/9.3
7Thermoform HztXS-XL10/9.2
8Evolite ZeroS-XL10/9.9
9Wedze Dgstr4-14 YAŞ10/9.6
10Quiksilver MissionS-XL10/10
Kayak Eldiveni Öneri Listesi

En İyi 10 Kayak Eldiveni Önerisi

Vücudumuzda en hassas ve hasar görmeye en müsait yer ellerimizdir. Her aktivite esnasında ellerimizi aktif olarak kullandığımız için ayrıca özenli davranmamız gerekir. Kayak gibi kış sporlarında, eller daima açıkta kalacak pozisyonda olduğu için doğru ekipmanı seçmek önemlidir. Ellerin aktif olarak kullanıldığı kayak sporunda, hem kazalara karşı hem de ellerin hareket kabiliyetinin kısıtlanmaması açısından doğru eldivenler ile sıcaklık ve kuruluk sağlanmalıdır. Kayak ile ilgilenme derecenize göre en iyi kayak eldiveni tavsiyelerini sizin için listeledik.

İşte en iyi Kayak Eldiveni önerileri:

Schulzz Ultralıght

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Malzeme: Polyester
 • Koruma: Dokunmatik/ Su geçirmez

Zorlu hava koşullarında yapılan sporlarda su geçirmezlik büyük önem taşır. Bunun yanında ısı yalıtımı ve ısı yansıtma özelliği de aranmaktadır. Yeni başlayanlar için ve profesyonel olarak ilgilenenler için oldukça yeterli malzemelerle donatılmıştır. Isıtma özelliğini aktive etmek için dokunmatik alanı mevcuttur. Rüzgar ve soğuk geçirmez özelliği ile ısı yansıtma özelliği de bulunur. Su geçirmez bir tabaka ile kaplandığı için nemi ve sıvıyı geri yansıtarak aktivite sırasında ellerin kuru kalmasını sağlar. Yumuşar iç astarı, ellerin rahatça hareket etmesine olanak sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬Ş** A**;Harika ürün ama m bedeni büyük geldi. Sıcacık tutacağına eminim. Dokunmatiği de çalışıyordu. Tavsiye ederim

💬 A** A**;çok beğendim , içi yumaşacık hiç üşütmüyor. Telefonumu da kullanırken hiç zorlanmadım. Çok kaliteliymiş ,boyutu da normal ,bana tam oldu. Tesekkürler


Yaba Geometric

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Malzeme: Polyester ve polar
 • Koruma: -30 dereceye kadar dayanıklı

Eldivenlerde aranan özelliklerden bir diğeri de sıcağı hapsetmesidir. Bu eldivende -30 dereceye kadar sıcağı hapsetme özelliği sunulmuştur. İç astarda yer alan termal kumaş, yumuşak ve rahat hareket sağlanabilmesi için polar kumaş ile desteklenmiştir. Bilek kısmında yer alan ölçü bandı ile bilek boyutuna göre tam ayarlanabilir ve bileğe tam oturur. Bilekte bulunan lastik kısım ise kar ve rüzgar girişini engellemek için tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬G** G**;Oldukça rahat bir eldiven, içi yumuşacık ve renkleri canlı

💬 S** A**;karda denedim harika tam istedigim gibi kaliteli


Reusch Baseplate

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Malzeme: Activeflex ve neopren
 • Koruma: Isı yalıtımı/ parmak ucu deri

Dış malzemesinde ActiveFlex ve Neopren kullanılarak üretilen kayak eldiveninin avuç içi kısımları da keçi postundan oluşmaktadır. Sıcaklığı üst seviye izole edebilmesi adına eldivenin iç astarında Microactive kullanılmıştır. Boyutlandırma olarak 8-11 arası ölçülere sahiptir. Parmak uç kısımları deri olarak tasarlandığı için kar ve soğukla temas tamamen engellenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬H** A**; urun efsane ötesi kaliteli kesinlikle tavsiye ederim.bilek destegi var isterseniz çıkarabilirsiniz kayakta dusmeler icin düşünülmüş.sicak tutma performansi cok iyi şık bir ürün parasının hakkini fazlasiyla veriyor.

💬V** S**; Çok beğendim kesinlikle alın.


Salomon Equipe

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Malzeme: Polyester ve spandex
 • Koruma: Isı yalıtımı

Ekipmanların korunaklı ve güvenli oluşu kadar ağırlığı da önemlidir. Salomon kayak eldiveni yaklaşık 97 gram ağırlığı ile rahat hareket imkanı sağlayacaktır. Üretiminde, %90 Polyester ve %10 Spandex kumaş türü kullanılmıştır. Bu kombinasyon ile birlikte su geçirmeyen ve ısı yalıtımı sağlayan bir sistem elde edilmiştir. Isı yalıtımının yanında, sıcaklık için dokunmatik hassasiyete sahiptir. Dokunmatik sıcaklık kısmı tüm parmaklar ile uyumludur. Parmak ucu kısımları Palm deriden oluşturulduğu için sıvı ve soğuk temasını tamamen engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬A** A**; Çok iyi sıcak tutan bir ürün

💬R** E**; Piyasanın bence en iyi kayak eldiveni.


CN Ticaret Light Wedze

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Malzeme: Polyester ve elasten
 • Koruma: Su tutmaz/ Isı yalıtımı

Sadece sert hava koşullarında değil aynı zamanda bahar dönemlerinde kayak yapmak isteyenler için de uygundur. Isı yalıtımının yanında hava alan yapısı ile elleri sıcak tutmayı garanti ederken aynı zamanda terlemeyi de önler. Yaklaşık olarak 60 gram ağırlığa sahiptir. İç dolgusu elyaf olarak yapılmıştır. Su tutmayan membran kumaş sayesinde su geçirmezlik sağlanmıştır. Bilek kısmında yer alan elastik manşet, eldivenin bileğe tam olarak oturmasını sağlar. İnce olması sebebiyle kolay hareket imkanı sağladığında nesneleri kolayca tutabilir ve kavrayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬E** S**; Eşime aldım küçük beden olursa kendime de alacağım çok iyi

💬 İ** A**; Eldivenlerin kalibi cok guzel, ele tam oturuyor. Resimdekinden cok daha kaliteli.


Wedze Outdoor

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Malzeme: Polyester
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Kış sporları için özel olarak üretilen ekipmanlar arasında yer alır. Kayak ile ilgilenmeye yeni başlayanlar ya da profesyonel sporcular için uygundur. Baş parmak ve işaret parmağı ucunda bulunan silikon kısımlar, telefon kullanımını kolaylaştırırken nesneleri kavramak için de yardımcı olur. Su geçirmeyen ve ısı yalıtımı sağlayan tasarımı sayesinde aktivite esnasında elleriniz kuru ve sıcak kalır. Bilek kısmında bulunan esnek bant sayesinde eldiven içine sıvı ve rüzgar girişi engellenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬E** D**; Eşime hediye aldım, içi yumuşacık. Muhteşem bir ürün. Verdiğim parayı haketiyor.

💬 Ç** Ö**; Güzel ve su geçirmez bir ürün


Thermoform Hzt

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Malzeme: Polyester ve elasten
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Ortalama kayak eldivenlerine göre daha uzun bir bilek kısmına sahiptir. Yaklaşık olarak dirsek ve bileğin tam ortasına kadar uzanır. Kayak montu ve kıyafetlerin üzerinde ya da iç kısmından giymek için idealdir. Bilek kısmında bulunan bant kısımları, kolu tam olarak kavraması için ayarlanabilir. Tam bilek kısmında bulunan ayarlanabilir bant ile rüzgar ve kar girişi engellenir. Avuç içinde kullanılan deri malzeme ile soğuk hava ile temas tamamen kesilmiştir. Yeni başlayan ve orta seviyede kayak ile ilgilenen kullanıcılar için idealdir.

Kullanıcı Yorumları

💬P** T**; Normalde bayan eldivenlerde medium kullanıyorum. O yüzden s/m aldım birazcık büyük geldi. Fakat bilekten bağlandığı için bu durum rahatsız edici olmayacak gibi. Çok fazla kayak yapamıyorum sene de 1-2 defa o yüzden çok pahalı bir şey almak istemedim ve indirimde görünce kaçırmayayım dedim. Fiyatına göre çok iyi. İçi yumuşacık.

💬 G** K**; Cok begendım gönul rahatlıgıyla alabılırsınız


Evolite Zero

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Malzeme: Polyester ve elasten
 • Koruma: Su geçirmez/ Nefes alır

Tüm dış aktivitelerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir üründür. Kayak yaparken en önemli konu olan soğuk ve sıvı girişleri için güçlendirilmiş bir tasarımdır. Su geçirmemesinin yanında nefes alabilir yapıda olduğu için aktivite sırasında ellerde terleme yaşanmaz. Avuç içi ve parmak kısımlarının iç tarafı deri ile kaplanmıştır. Böylece nesneleri kavramanız konusunda zorluk yaşamazsınız. Bilek kısmından ayarlanabilir bantlar ile bileği tam olarak kavrayarak rüzgar girişini engeller. Dış kısım %95 polyester ve %5 elasten olarak üretilirken iç kısım %100 polyesterdir.

Kullanıcı Yorumları

💬A** B**; urun gerçekten cok kaliteli.meshur magazada ayni fiyata satilan urune gore kiyaslamk gerekirse kesinlikle hu urun tercih edilmeli.

💬 E** D**; Çok sıcak tutuyor kayak ta rahat ettim


Wedze Dgstr

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kız/ Erkek çocuk
 • Malzeme: Polyester
 • Koruma: Su geçirmez/ Isı yalıtımı

Kayak yapmaya yeni başlayan ya da hobi olarak yapan çocuklar için oldukça ideal bir üründür. Su geçirmeyen ve ısı yalıtımı sağlayan tasarımı sayesinde aktivite sırasında elleri daima kuru ve sıcak kalacaktır. Kaymayı yeni öğrenen çocuklar karla çok fazla temas edecektir. Tüm bunlar düşünülerek tasarlanan üründe, kar ile ne kadar temas olursa olsun ellerin ıslanması engellenmiştir. Bilek kısımlarında bulunan ayarlanabilir bantlar sayesinde çocuğunuzun bileğini tam olarak kavrar ve rüzgar girişini de engeller. Sadece kayak yapmak amacıyla değil karda oynamak isteyen tüm çocuklar için de oldukça uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬S** Y**; su geçirmiyor, sıcak tutuyor ve kolay kuruyor

💬 S** T** Y**; Kaliteli geldi beğendim.


Quiksilver Mission

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Malzeme: Polyester ve poliüretan
 • Koruma: Warmfligt yalıtımı/ Dryflight

Konfor ve sıcaklık üstüne tasarlanmış olan bu üründe kullanılan özel sistemler ile soğuk ve sıvı ile temas tamamen ortadan kaldırılmıştır. WarmFlight teknolojisi kullanılarak geliştirilen üründe, tam ısı yalıtımı sağlanırken yüksek kaliteli performans alınır. Avuç içlerinde kullanılan deri detayı ile ısı kaybının en çok yaşandığı avuç içleri ve parmak uçları korunmuştur. Polyester kumaş kullanılarak üretilmiştir. İç astarında kullanılan polar kumaş, yumuşak bir deneyim sunarken ısıyı eldivenin içine hapseder. Yaklaşık olarak 170 gram ağırlığa sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬A** K**; Ürün gerçekten çok başarılı teşekkür ederim.

💬T** E**; Beklediğimden iyi çıktı herkese tavsiye ediyorum.


En İyi 10 Dağcı Montu ÖnerisiEn İyi 10 Sbowboard Eldiveni Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi kayak eldiveni hangisi?

Her seviyeden sporcu tarafından en çok önerilen kayan eldivenleri, Schulzz Ultralight, Quiksilver Mission, Reusch Baseplate, Salomon Equipe olarak bilinir. Bu eldivenler, soğuk hava koşullarına karşı tam koruma sağlamasının yanında aynı zamanda ellerin ısı ve nem dengesini koruduğu için de tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Kayak Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikli olarak sıcak tutması ve sıvı ile teması tamamen kesmesi gerekir. Aynı zamanda nesneleri kavrayabilmek için tasarlanmış olmalıdır. Çok kalın ve çok ağır eldivenler hareket imkanını kısıtlayacağı için daha ince yapılı ve donanımlı eldivenler tercih edilmelidir

Kayak Yaparken Eldiven Takmak Gerekli Mi?

Outdoor sporların hemen hemen hepsinde olduğu gibi kayakta da eldiven takmak gereklidir. Aktivite esnasında, var olan hava sıcaklığının 10 derece altında hissedilir. Eller hassas yapıya sahip olduğu için ve aktivite esnasında sıcak kalarak hareketlere devam edebilmeniz için koruyucu eldiven kullanılması gerekir.