Snowboard gibi aktif sporlarda eller oldukça fazla kullanılır. Eller aktif olarak kullanılmadığı durumlar hesaba katıldığında dahi kar sporu olduğunu düşündüğümüzde ellerin korunması önemlidir. Eller, koruma yöntemi kullanılmadığı takdirde soğuğa karşı oldukça zayıf kalacaktır.

Snowboard yaparken normal hava sıcaklığı çok daha düşük derecelerde hissedilir. Bu sebeple koruyucu kıyafetlerin eksiksiz bulunması önemlidir. Eldivenler de bu konuda oldukça önemli bir yere sahiptir. Ellerin korunması, sıcak ve kuru kalması için en iyi özelliklere sahip eldivenleri araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Thermaform SnowboardXS-XL10/10
2Yaba Mor GalaxyS-L10/9.9
3Shulzz UltralightS-L10/9.8
4Quiksilver MissionS-XL10/9.9
5Roxy FreshfieldsStandart10/9.8
6Yaba GraffitiS-XL10/10
7Quiksilver Glove MS-XL10/9.9
8Burton Gore-TexS-XL10/9.9
9Salomon ForceS-XL10/9.7
10Valcom Vco Nyle MittS-XL10/9.6
Snowboard Eldiveni Öneri Listesi

En İyi 10 Snowboard Eldiveni Önerisi

Snowboard yaparken yalnızca board değil aynı zamanda pek çok yardımcı ekipman bulundurmamız gerekir. Sağlık kaygılarından ve güvenlik kaygılarından dolayı bu ekipmanların bulunması hayati önem taşır. Eldivenler de bu kkonuda oldukça önemlidir. En donanımlı ve konforlu eldivenleri sizler için listeledik.

İşte en iyi Snowboard Eldiveni önerileri:

Thermoform Snowboard

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Isı yalıtımı ve rüzgar geçirmez

Aktivite esnasında ellerinizi güvende ve sıcak tutmak için tasarlanmıştır. İç kısmında bulunan yumuşak ve konforlu astarı ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda hava sirkülasyonuna izin vererek ellerde terlemeyi önler. Kullanılan dış astar kar, yağmur ve rüzgara karşı dayanıklıdır. Ellerinize hareket imkanı sağlayarak aktivite sırasında zorlanmanıza neden olmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬P** T**; Normalde bayan eldivenlerde medium kullanıyorum. O yüzden s/m aldım birazcık büyük geldi. Fakat bilekten bağlandığı için bu durum rahatsız edici olmayacak gibi. Çok fazla kayak yapamıyorum sene de 1-2 defa o yüzden çok pahalı bir şey almak istemedim ve indirimde görünce kaçırmayayım dedim. Fiyatına göre çok iyi. İçi yumuşacık.

💬 T** Ç**; Kaliteli ve kullanışlı bir ürün, beklediğimden hızlı ve iyi geldi, teşekkürler


Yaba Mor Galaxy

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Yüksek soğukluğa dayanıklı

İç yalıtım malzemeleri ve dış kaplama malzemeleri sayesinde -30 derece hava soğukluğuna karşı üstün performans gösterir. İç kısmında polar astar kullanılarak ısı yalıtımı sağlanmıştır. Dış kısmında kullanılan özel kumaş sayesinde yağmur, kar ve rüzgar geçirmez. Rüzgar ve kar girmemesi için bilek kısmında sıkıştırılabilir bant bulunur. Bu bant aynı zamanda bilek ayarını yapmak için de kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬M** A**; 10 yaşındaki kızıma S beden aldım, süper oldu. Eşime de L aldım. Kendime de M alcam 🙂 kaliteli eldivenler herkese tavsiye ederim

💬 E** E**; Kendim için aldım yaşım 27 ellerim küçük ve şişko :(( S aldım çok güzel oldu kayak yaparken kullandım ellerim içinde rahat, sıcak tutuyor bilekten daraltabiliyorsunuz da içi de polarlı , dışı zaten cok hoş


Schulzz Ultralight

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Snowboard da dahil her kar aktiviteniz için oldukça uyumlu olacaktır. İç kısmı ısı yalıtımı yapması ve ellerinizi rahat ettirmek amacıyla yumuşak astarlar ile tasarlanmıştır. Elinizi tam kavraması için bilek kısmında ayar bandı bulunur. Eldiveni kullanmadığınız anlarda yan kısımlarda bulunan klipsler ile birbirine tutturabilirsiniz. Soğuk geçirmeyen dış tabakası nemi bir fitil gibi haline getirerek ellerinize ulaşmasına izin vermez. Tüm aktivitelerinizde ellerinizin sıcak ve kuru kalmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬A** A**; Renkleri, iç kürkü, modeli nefis. Ancak büyük beden almanızı tavsiye ederim.

💬 S** D**; Renkleri ve kullanımı şahane herkese tavsiye ediyorum


Quiksilver Mission

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Isı yalıtımı ve rüzgar geçirmez

Aktivite esnasında en konforlu hissedeceğiniz ve en sağlıklı kavrama yapabileceğiniz eldivenlerden biridir. WarmFlight teknolojisi kullanılarak elde edilmiştir. Bu sayede üst seviye su geçirmez özelliği sağlar. Aynı zamanda avuç içlerinde bulunan suni deri parçaları, soğuk girişini ve sıvı temasını tamamen engeller. İç kısmında bulunan mikro polar astar ve DryFlight ile elleriniz daima sıcak ve kuru kalacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** C**; Kesinlikle çok kaliteli ve şık duruyor

💬 A** V**; Sorunsuz gekdi tahmin ettiğim gibi kaliteli ürün kullanımı da rahat ve kolay


Roxy Freshfields

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: DryFlight ve WarmFlight

Dış kaplaması sayesinde su ve rüzgar geçirmeyen yapıya sahiptir. Avuç iç kısımlarına eklenen suni deri, avuç inine yağmur, kar ve rüzgar temas etmesini tamamen engeller. Eldivenin iç kısmında fırçalanmış triko astar kullanılmıştır. Bu sayede yumuşak ve konforlu bir kullanım sunar. El yapısına göre şekillendirilmiş şekilde üretilmiştir. Bilek kısmında ayar yapabilmeniz adına bantlar bulunur. Baş parmak ucunda dokunmatik ekrana uyumlu alan bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬S** B**; Kullanımı çok rahat sıcak tutuyor

💬 Ö** R**; Hızlı geldi, memnun kaldım kaliteli duruyor


Yaba Graffiti

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: -30’a kadar dayanıklı

Bilekten ayarlanabilir bantlara sahip olması, eldiven bedenini kendi bedeninize göre seçseniz dahi bilek kısımlarında kalacak boşlukları önlemek içindir. Bilek kısmından sıkıştırarak su ve rüzgar girişi tamamen engellenir. İçi polar olması sebebiyle ısı yalıtımı sağlar. Dış kaplaması oldukça güçlüdür ve su geçirmez. -30 derece soğuğa kadar dayanıklıdır. Ellerinizi sıcak ve kuru tutar.

Kullanıcı Yorumları

💬H** C**; Eşim için almıştık. Gayet kullanışlı sıcak tutuyor su geçirmiyor

💬 F** Ö**; Fiyat biraz pahalı geldi ama ürün elime ulaşınca parasına değdiğini daha iyi anladım. Kayakta kullanıyorum hiçbir şekilde su ve soğuk geçirmiyor. Popüler markalardan farkı yok boşuna 1000 2000 tl vermeye hiç gerek yok.


Quiksilver Glove M

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: DryFlight ve WarmFlight

Polyester düz dokuma kumaştan üretilmiştir. Kullanılan DryFlight teknolojisi ile su geçirmez ve elleriniz tüm aktivite boyunca kuru kalır. Aynı zamanda WarmFlight teknolojisi kullanılmasıyla tam ısı yalıtımı sağlanarak rüzgar girişi engellenir. İç kısımda kullanılan mikro polar astar ısı yalıtımını güçlendirir. Parmak uçları dokunmatik ekran kullanımına uygundur. Başparmak kısmında gözlük silmek için uyumlu alan bulunur. Polyester ve poliüretan karışımı ile üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬A** T**; Göründüğü gibiydi

💬 M** E**; Tüm özellikleri çok iyi başarılı ürün


Burton Gore-Tex

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Çocuk
 • Koruma: Dryride ve Thermacore

Çocuklar için özel olarak tasarlanan üründe ekstra sıcaklık ve ekstra kuruluk ön planda tutulmuştur. Üründe bulunan Dryride teknolojisi, ellerin zor koşullarda dahi kuru kalmasını sağlar. Thermacore teknolojisi ile üst seviye ısı yalıtımı sağlanırken aynı zamanda nefes alabilir özellik sunulmuştur. Ellerin terleyerek ıslanması ya da dışardan yağmura maruz kalmasını engeller. Avuç içinde kullanılan Tuchgrip, dokunmatik ekranlarla tam uyumlu çalışır. İç kısmında mikrofiber sabit astar kullanılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬O** D**; Kesinlikle çok kaliteli

💬 Y**A**; Tüm gün karda olmalarına rağmen terleme ya da üşüme olmadı çok kaliteli


Salomon Force

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Isı yalıtımı ve yağmur geçirmez

İç astarında kullanılan polar sayesinde dışarıdan rüzgar girişi engellenerek ısı yalıtımı sağlanmıştır. Dış kaplamasında kullanılan malzeme sayesinde yağmur, kar ve rüzgar girişi tamamen engellenmiştir. Bilek kısmında bulunan sıkıştırma ayarları, eldivenin bileğinize tam oturarak rüzgar girişini engeller. Üst kısmında bulunan kapanma bandı ise snowboard montu ile tam uyumlu çalışır. Montun iç kısmından ya da montun üstünden eldivenleri kapatabilirsiniz. Kullanmadığınız anlarda ürünün yan taraflarında bulunan klipsler yardımıyla birbirine tutturabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬M** İ**; Beğendim çok kaliteli bir ürün 👍

💬 S** K**; Çok sıcak tutuyor kar da geçirmedi kaliteli


Volcom Vco Nyle Mitt

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Su geçirmez ve ısı yalıtımı

Su ve rüzgar geçirmez özelliğinin yanında ellerin terlemesini engellemek için hava sirkülasyonu sağlanır. Avuç içi kısımları, kavramayı güçlendirmek için silikon ile desteklenmiştir. Üst katmanı çift tabakalı şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede rüzgar girişi tamamen engellenirken daha konforlu bir kullanım sunar. Elin doğal duruşu hesaplanarak uyum sağlayan kıvrımlı tasarıma sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬H** K**; Kullanımı çok rahat özelliklerini de yerine getiriyor kaliteli

💬 M** Ç**; Hızlı geldi kaliteli duruyor içi de rahat


En İyi 10 Kayak Pantolonu ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Montu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi snowboard eldiveni hangisi?

Rahat kullanımı ve aktivite sırasında elleri koruma, ısıtma ve sarma durumuna göre en iyi snowboard eldivenleri, Thermaform Snowboard, Shulzz Ultralight, Quiksilver Mission, Roxy Freshfields, Burton Gore-Tex, Salomon Force olarak listelenmiştir. Kötü hava koşullarına tam uyum sağlayan bu eldivenler, tam ısı yalıtımı sağlayarak elleri rüzgar, yağmur ve kardan korur. Aynı zamanda, hava alabilir yapısı sayesinde de elleri terletmediği için sporcular tarafından çok tercih edilen snowboard eldivenleri olmuşlardır.

Snowboard eldivenini hangi alanlarda kullanabilirim?

Bu eldivenler çok işlevli olduğu için kayak ve dağcılık aktivitelerinde de sizi sıcak ve kuru tutacaktır.

Snowboard eldiveninde hangi özellikler olmalı?

İç astar kısmının ısıtmasına dikkat edilmelidir. Dış kısmında bulunan koruyucu kaplamada delikler olmaması önemlidir. Nefes alma özelliği elleri üşütmeden uygulanıyor olmalıdır.