Badminton, her mevsim gerçekleştirilebilecek aktiviteler arasında yer alır. En az 2 kişi ile oynanabilirken 4 kişiye kadar oyuncu sayısına ulaşılabilir. Eğlenceli bir oyun olmasının yanında sosyal bir oyundur. Başlangıç, orta ya da üst seviye oyuncular için badmintona başlamadan önce iyi ekipmanları bulmak önemlidir.

Bu keyifli oyunu oynamak için öncelikle iyi bir badminton seti gereklidir. Eğlencenizin yarıda kesilmemesi için en iyi ve en kullanışlı badminton setlerini sizler için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Decathlon3×1.5510/10
2Wilson58 cm10/9.9
3Tchibo58 cm10/9.8
4Altıs58 cm10/9.9
5HuhulogyÇocuk10/9.8
6Selex58 cm10/10
7Delta58 cm10/9.9
8Hattrick58 cm10/9.9
9Artengo56 cm10/9.7
10Tryon56 cm10/9.6
Badminton Seti Öneri Listesi

En İyi 10 Badminton Seti Önerisi

Eğlenceli bir spor yapmaya başlamadan önce gerekli özelliklere sahip ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Yaş ve seviye fark etmeden herkesin eğlenerek oynayacağı badminton için en kaliteli ve kullanışlı badminton setlerini sizler için araştırarak listeledik.

İşte en iyi Badminton Seti önerileri:

Decathlon

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Şasi, polistiren, elyaf, polipropilen, polyester, çelik
 • Renk: Mavi
 • Seviye: Orta ve ileri seviye

Badminton raketleri, topları ve badminton filesi ile birlikte oluşturulan set, büyük ve açık alanlarda oynamak için oldukça idealdir. Yağışlı havalar dışında her mevsim oynayabilirsiniz. File uzunluğu 3 metre, yüksekliği ise 1.55 cm olarak belirtilmiştir. Orta ve ileri seviye oyuncular için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬A** D**; Çok kullanışlı sağlam ürünler teşekkürler

💬 K** Ç**; Geniş alanı olanlar için çok iyi tavsiye ediyorum


Wilson

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Naylon
 • Renk: Turuncu
 • Seviye: Başlangıç

Başlangıç seviyesindeki oyuncular ya da hobi amaçlı kullanımlar için uygundur. Ölçülerinden dolayı çocukların kullanımına uygun değildir. Taşıma çantası ile birlikte sunulmasından dolayı dilediğiniz her yere kolaylıkla taşıyarak oynayabilirsiniz. Güvenilir bir oyun deneyimi yaşanır. Naylon kullanılarak imal edildiği için hafif dayanıklılık sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Y**; Piknikte parkta sahilde oynamak için ideal gayet hafif

💬 M** Ü**; Her yere taşınır çok hafif oynaması keyifli


Tchibo

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Termoplastik, çelik, kauçuk
 • Renk: Mavi
 • Seviye: Orta/ Üst seviye

Raketlerin her biri ortalama 180 gram ağırlığa sahiptir. Orta ve üst seviye badminton oyuncuları için uygundur. Çelik ve kauçuk birleşiminden oluşan raketler, güvenli ve gerçek bir oyun deneyimi sunar. Ele tam oturması sayesinde oyun sırasında rahatsızlık hissedilmez. Farklı rüzgar çeşitlerine göre farklı ağırlıklarda toplarla birlikte set olarak sunulur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Harika, her şey düşünülmüş çok beğendim tavsiye ederim

💬 F** Y**; Çok sağlam istediğim gibi teşekkürler


Altıs

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum, kauçuk
 • Renk: Siyah
 • Seviye: Başlangıç/ Orta seviye

Badminton ağı da dahil edilerek set haline getirilmiştir. Yeni başlayanlar, hobi olarak yapanlar ve orta seviye badminton oyuncuları için kullanışlı bir üründür. Ölçülerinden dolayı çocukların kullanımı için uygun değildir. Yetişkin kullanımına uygundur. Raketlerin alüminyum gövde kalınlığı 7.7 mm olarak üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** M**; Güzel. Memnunum teşekkürler..

💬 Ş** A**; Gayet güzel kullanışlı da teşekkürler


Huhulogy

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Çelik, polyester, ahşap
 • Renk: Mavi/ Pembe
 • Seviye: Başlangıç seviyesi

Badmintona başlamak isteye ya da zaman geçirmek için oynayan çocuklar için oldukça idealdir. Hafif raketleri sayesinde güvenilir ve rahat bir oyun keyfi sunar. Raketlerde kullanılan çelik başlıklar sayesinde oyun dışı darbelere de dayanıklıdır. Geniş vuruş açısı sağlaması için tasarlanmıştır. Badmintona yeni başlayan çocukların atışlara alışması için önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** İ**; Kaliteli, renkleri çok güzel ve çok eğlenceli bir oyun. Ben sapları biraz daha kısa diye bu ürünü tercih ettim çocuklar daha rahat oynuyor. Tavsiye ediyorum

💬 A** Y**; Harika cok kaliteli ve raketer cok hafif renkler muhteşem bayıldık


Selex

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum, kauçuk
 • Renk: Siyah
 • Seviye: Başlangıç seviyesi

Hobi olarak yapmak için ya da başlangıç seviyesinde badminton oyuncuları için ideal raketlerdir. Set içinde 2 adet raket, 2 adet top ve set taşıma çantası bulunur. Çocuklar için okul aktivitelerinde kullanım için de uygundur. Dilediğiniz alanda kullanım için uygun üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** K**; Kızıma aldım,gayet güzel

💬 S** D**; okuldan talep ettiler. onun için aldık. oğlum oldukça beğendi. şimdilik kalitesi iyi gibi. askılı çantası mevcut. biz beğendik.


Delta

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum ve kauçuk
 • Renk: Kırmızı
 • Seviye: Başlangıç seviyesi

Yeni başlayanlar ve hobi olarak badminton yapanlar için uygundur. Dilediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Raketleri hafif olduğu için kontrol halinde çocukların kullanımına da uygundur. Alüminyum başlığa sahip raketler, oyun dışında gelecek darbelere karşı ya dayanıklıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** U**; Fiyat performans ürünü, herkese tavsiye ediyorum

💬 E** G**; Çok sağlam ürünler memnun kaldım teşekkürler


Hattrick

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum
 • Renk: Siyah
 • Seviye: Başlangıç seviyesi

Alüminyum gövde ile tasarlanan raketlerin gövde kalınlığı 8 mm, ağırlıkları ise her biri için 120-130 gram olarak ölçülmüştür. Sahilde, parkta, evinizin bahçesinde ve dilediğiniz her alanda kullanıma uygundur. Boyutlarından dolayı yetişkinlerin kullanımına uygundur. Atışları yeni öğrenmeye başlayanlar, giriş seviyesinde badminton oynayanlar ve hobi olarak oynayanlar için ideal takımdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** C** D**; çok kaliteli .hiç düşünmeden alabilirsiniz

💬 O** Ö*; keyifli vakit geçirmek için yeterli. kalitesi iyi


Artengo

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum ve çelik
 • Renk: Sarı/ Mavi
 • Seviye: Başlangıç seviyesi

Badminton atışlarına yeni alışmaya başlayanlar ve başlangıç seviyesinde oynayanlar için raketleri büyük kafa ölçüsüyle üretilmiştir. Alüminyum raket başlıkları, çelik raket gövdesi ile desteklenmiştir. Bu sayede, oyun haricindeki darbelere de oldukça dayanıklıdır. Yetişkinlerin kullanımına uygundur. İstediğiniz her alanda kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** O**; Kaliteli güzeldi. Severek oynuyorum.

💬 E** E**; Kaliteliydi, raketler beklentiyi karşıladı


Tryon

Ürün Özellikleri

 • Malzeme: Alüminyum, çelik ve ahşap
 • Renk: Beyaz
 • Seviye: Başlangıç ve orta seviye

Çelik, alüminyum ve ahşap kullanılarak oluşturulan raketler, kolay kavrayabilmeniz ve dengeli vuruşlar yapabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Raket ağırlığı, her bir raket başına ortalama 120 gram olarak ölçülmüştür. Darbeye dayanıklıdır. Her alanda kullanıma uygundur. Başlangıç ve orta seviyede badminton oyuncuları kullanabilir. Kılıfı sayesinde dilediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** T**; Fiyat performans ürünü, gayet kaliteli tavsiye ediyorum

💬 S** B**; Beklediğimiz gibi geldi oyun oynaması keyifli teşekkürler.


En İyi 10 Egzersiz Matı ÖnerisiEn İyi 10 Trambolin Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi badminton seti hangisi?

Her yaştan oyuncusu bulunan badminton için tavsiye edilen setler, Decathlon, Tchbio, Wilson, Artengo, Tryon gibi markaların badminton setleridir. Bu setler, sağlam gövdeleri ve raket başları sayesinde darbelere dayanıklı ve her alanda kullanıma uygundur. Başlangıç seviyesinde badminton oynayanlar ya da öğrenmek isteyenler için tavsiye edilen badminton setleridir.

Badminton nasıl bir şeydir?

Karşı karşıya 2 kişiyle ya da 2’şer kişilik gruplar halinde karşı karşıya toplam 4 kişiyle oynanır. Amaç, badminton topu adı verilen tüylü topu düşürmemek ve karşıya geçirmektir. Oyunda servis kullanan kişi sayıyı da alan kişidir.