Suçlularla amansız bir kovalamacanın içinde olan polis ekiplerinin hikayelerini herkesin ilgisini çekiyor. Kimi zaman gerilim dozu yükselen senaryolarla kimi zaman da eğlenceli ve romantik hikayelerle karşımıza çıkan polisiye diziler seyircinin keyifle takip ettiği serilerden oluyor. Bağımlılık yaratan çok başarılı pek çok serinin bulunduğu kategorinin en iyilerini sizler için derledik.

Polisiye Dizi Tavsiyeleri

Polisiye serilerin en iyilerini derlediğimiz yazımızda sizler için seçtiğimiz dizilerin oyuncu listesi, IMDb puanı ve yayın yılı gibi bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca dizi fragmanını izleyip, spoiler vermemeye çalışarak hazırladığımız konu özetine de göz atabilirsiniz.

The Blacklist (2013- )

 • Oyuncular: James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff
 • IMDb Puanı: 8.0

The Blacklist konu: En çok aranan suçlulardan biri olan Raymond Reddington bir gün kimsenin beklemediği bir anda kendi kendine teslim olur. Bazı şartları yerine getirilirse listedeki diğer suçluların yakalanmasına da yardım edeceğini söyler. Bu çalışma için genç FBI profilcisi Elizabeth Keen ile çalışacağını ve özgür bırakılmak istediğini ileten adam FBI’a bugüne kadar çözülmemiş pek çok davanın anahtarıyla gelmiştir.

Criminal Minds (2005- )

 • Oyuncular: Matthew Gray Gubler, Kirsten Vangsness, A.J. Cook
 • IMDb Puanı: 8.1

Criminal Minds Konu: 15 sezonu devirmiş başarılı dizi Criminal Minds, suçluları analiz ederek yakalanmaları için profillerini çıkaran FBI ekibinin maceralarını konu alıyor. Yayınlanmaya başladığı 2005 senesinden beri devam eden seri izleyiciden oldukça iyi geri dönüşler alarak hala büyük ilgi görüyor. Ekibin suçluları yakalamak için izlediği yöntemleri merak ediyorsanız hiç vakit kaybetmeyin.

Brooklyn Nine-Nine (2013- )

 • Oyuncular: Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews
 • IMDb Puanı: 8.4

Brooklyn Nine-Nine konu: 8 sezonu yayınlanmış olan ve gelecek sezonu da hazırlanmakta olan Brooklyn Nine-Nine Yüzbaşı Ray Holt’un 99. Bölge karakolunu devralmasıyla hareketlenen keyifli bir polisiye. Ekibin istediğini elde etmek için kurallara pek bağlı olmayan dedektifi Jake Peralta’nın bu değişikliğe ayak uydurup kurallara uymak zorunda kalacağı görev değişikliği bölgede de değişimler yaratacaktır.

NCIS: Naval Criminal Investigative Service (2003- )

 • Oyuncular: Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai
 • IMDb Puanı: 8.3

NCIS: Naval Criminal Investigative Service konu: Tam 18 sezonu yayınlanmış oldukça popüler bir dizi olan NCIS Deniz Kuvvetleri Kriminal Araştırma Servisi’ni konu alıyor. Hem eğlenceli hem de hareketli bir polisiye olan NCSI, ABD Deniz Kuvvetleri içinde işlenen suçları ele alıyor. Mark Harmon’un Leroy Jrthro Gibbs kimliğiyle özdeşleştiği dizinin tüm kadrosu çok başarılı.

Midsomer Murders (1997- )

 • Oyuncular: John Nettles, Jane Wymark, Barry Jackson
 • IMDb Puanı: 7.9

Midsomer Murders konu: 22 sezonu olan İngiliz polisiyesi Midsomer Murders, taşrada yaşayan değişik karakterler, işlenen ilginç suçlar ve suçluları bulmaya çalışan dedektiflerin hikayelerine odaklanıyor. Eğer bitmeden arkası gelsin diye uzun soluklu bir dizi arıyorsanız bu diziye mutlaka göz atmalısınız. 2021 Nisan ayında yayınlanmaya başlayan 22. Sezonunun da büyük ilgiyle izleneceği düşünülen dizi dünyada 200’den fazla yerde yayınlanıyor.

The Rookie (2018-)

 • Oyuncular: Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones
 • IMDb Puanı: 8.0

The Rookie konu: 3 sezonu olan The Rookie önceki önerilerimize nazaran henüz yeni bir dizi. John Nolan adında 40 yaşındaki adamın hayatındaki tek arzusu polis olmaktır. Kendi halinde küçük bir kasabada yaşayan adam, geçirdiği bir kazadan şans eser kurtulur. Bu ona istediğinin peşinden gitmek için bir fırsat yaratmıştır ve yola düşüp Los Angeles’a gider. Buraya geldikten sonra kendisine Los Angeles Polis Departmanı’nda iş bulan John’un hayatında başlayan bu yepyeni maceraya eşlik etmek isterseniz yayınlanmış olan 54 bölümü hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

Bones (2005-2017)

 • Oyuncular: Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin
 • IMDb Puanı: 7.8

Bones konu: Tanınmaz haldeki kurbanların otopsilerini yapan Antropolog Dr. Temprance Brennan ve FBI görevlisi olan Seeley Booth suçluları bulmak için iş birliği yapmaktadırlar. Adli Bilim Departmanı tarafından başlatılan bir göreve de birlikte katılan bu iki isim artık daha fazla birlikte olmak durumda kalırlar. Ancak karakterleri birbiriyle hiç de uyumlu olmayan ikili hem birbirlerine alışmak hem de sorunları çözmek için acele edip yeteneklerini birleştirmek zorundadırlar.

Dexter (2006-2021)

 • Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas
 • IMDb Puanı: 8.6

Dexter konu: 9 sezonuyla ilgi çekici hikayesini soluksuz izleten bir polisiye olan Dexter’da başrolde bir suçluya yer veriliyor. Morgan adındaki kahramanımız Miami Metro Polis Departmanı’nda analist olarak çalışmaktadır. Kan sıçramalarını analiz eden uzman bunun dışında kalan zamanlarında ise kimsenin bilmediği bir gerçeği yaşamaktadır. Azılı bir seri katil olarak diğer saatlerini yaşayan Dexter, kendine ait bir ahlak anlayışıyla olaylara müdahale etmektedir. 2006-2013 arasında yayınlanan 8 sezondan sonra 2021’de yeni bir sezon daha eklenen dizi polisiye severlerin yoğun ilgisiyle karşılık görüyor. Dizinin sahip olduğu çok sayıda ödül olduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

Hawaii Five-0 (2010-2020)

 • Oyuncular: Alex O’Loughlin, Scott Caan, Taylor Wily
 • IMDb Puanı: 7.3

Hawaii Five-0 konu: Hawaii’de görevli olan özel bir polis ekibinin suçlularla mücadelesini ve güncel yaşamlarını ekrana taşıyan dizi 70’lerde popüler olan bir serinin yeniden uyarlaması. Deniz, güneş, sıcak ve rahat Hawai eşliğinde hem hareketli aksiyon sahneleri hem de eğlenceli bir akışı olan diziyi seyredilecekler listenize eklemenizi öneriyoruz.

Mindhunter (2017-2019)

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv
IMDb Puanı: 8.6

Mindhunter konu: 2017’de yayınlanmaya başlayan dizi FBI’ın özel bir birimini konu alıyor. Seri katil ve tecavüzcüleri hedef alan birimin iki ajanı olan Holden Ford ve ortağı Bill Tench işin içine girdikçe pek çok ayrıntıyı ortaya çıkarmaktadırlar. Elde ettikleri bilgileri analiz ederek yepyeni bir profil tekniği oluşturan ikili göz kırpmadan insanları katleden bu acımasız ve vahşi suçluları yakalamak için ellerinden geleni yapacaklardır.

CSI: Crime Scene Investigation (2000-2014)

 • Oyuncular: Laurence Fishburne, Marg Helgenberger, George Eads
 • IMDb Puanı: 7.6

CSI konu: Her bölümünde başka bir suçu aydınlatmaya çalışan Las Vegas polis departmanının hikayelerini anlatan dizi çok sayıda ödüle aday gösterilen ve oldukça sevilen bir seri. Dizinin çok tutmasından sonra CSI adı altında farklı şehirlerdeki ekiplerin maceralarını aktaran farklı spinn-off’lar da çekildi.

Monk (2002-2009)

 • Oyuncular: Tony Shalhoub, Jason Gray-Stanford, Ted Levine
 • IMDb Puanı: 8.0

Monk konu: Adrian Monk adındaki polis departmanı çalışanı hayatının en büyük travmasını eşini bir bombalı saldırıda kaybettiğinde yaşar. Son derece iyi bir yaşamı olan adam, bu olaydan sonra psikolojik olarak ağır bir hastalık geçirir ve takıntılarıyla baş başa kalır. Ancak ekibin onun desteğine ihtiyacı olması nedeniyle işe geri dönmek zorunda kalan Monk, sahip olduğu yeni alışkanlıklarıyla hem kendini hem de çevresindekileri zorlu bir sürecin içine sürükler.

Babylon Berlin (2017- )

 • Oyuncular: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch
 • IMDb Puanı: 8.4

Babylon Berlin konu: Başarılı bir dönem polisiyesi olan Babylon Berlin son dönemlerin en keyifli yapımlarından biri. Aynı zamanda Avrupa’nın en yüksek bütçeli yapımı da olan seri izleyiciyi Hitler dönemi öncesine götürüyor. Hareketli ve kaotik Berlin’de görev yapan dedektif Gereon Rath ve çevresinde geçen olayları büyük keyifle izleyeceğinizi düşünüyoruz.