Radyo dinleme alışkanlığı vakit geçirmek için yapılan diğer alışkanlıklara pek benzemiyor. Gün içinde zaman geçirmek için radyo kanallarını izlemeyi tercih edenlerin büyük bir kısmı yaşam boyu bu alışkanlıklarına devam ederek radyo kanalları arasında gezinmeyi seviyorlar. Seyir halinde yolculuk yaparken, herhangi bir işe odaklanmışken veya dinlenirken gibi pek çok zaman vakit geçirmek için keyifli bir alternatif olan radyo programları geniş bir izleyici profiline sahip.

7’den 70’e dinleyicisi olan bu platformlar kullanıcılarına ulaşmak için teknolojinin tüm imkanlarını da kullanıyorlar. Bu yazımızda sizlere yayınlarını Youtube üzerinden yayınlayan radyo kanallarını tanıtmaya çalışacağız. Eğer siz de radyo dinlemeyi seven, bu keyifli alışkanlıkla günü geçirenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Günümüzün en iyi radyo dinleme siteleri sayılan Youtube kanalları arasından sizin için derlediğimiz en iyi radyo dinleme siteleri yazımızı çok beğeneceğinizden eminiz.

En İyi Radyo Dinleme Siteleri ve Youtube Kanalları

Radyo yayınlarını takip etmek sadece geçmişte kalmış bir alışkanlık olarak görülebilir. Ancak mevcut radyo kanallarının gördüğü ilgiyi göz önünde bulundurup takipçi profillerine de bakarsanız son derece güncel bir tercih olduğunu görebilirsiniz. Youtube vasıtasıyla yayınlarını paylaşarak takipçilerine dünyanın her noktasında ulaşmayı başaran radyo dinleme siteleri oldukça popüler. Ciddi bir izleyici kitlesine hitap eden bu radyo dinleme siteleri arasından en iyileri listelediğimiz tavsiye listemizde farklı alanlarda yayın yapan örneklere yer vermeye özen gösterdik. İşte en iyi radyo dinleme siteleri listemiz:

Kral Pop Radyo

Youtube üzerinden online radyo dinleyebileceğiniz radyolar arasında ülkemizde en popüler kanallardan biri olan Kral Müzik yayını Kral Pop Radyo ile başlıyoruz. Kral FM’in kardeş yayın kuruluşu olan, radyo canlı yayınlarını takip edebileceğiniz, sohbet mesajları aracılığıyla sosyalleşebileceğiniz platform 25bin kişi tarafından aktif olarak takip ediliyor. Pop şarkılara yer veren radyonun canlı yayınlarını da keyifle dinleyebileceğiniz hesaba yukarıda verdiğimiz linkten hemen ulaşabilirsiniz.

Slow Türk

Slow Türk Radyo’nun yayınlarını dinleyebileceğiniz bu link, “Radyo Dinle” Youtube kanalı aracılığıyla yayınlanıyor. Çok popüler ve sevilen ulusal radyo kanallarından biri olan Slow Türk yayınlarını dinleyip izleyiciyle sohbet edebileceğiniz radyo kanalı en çok dinlenen Slow akustik ve aşk şarkılarına yer veriyor. Güncel olarak 11 Bin kişinin takip ettiği hesabın kullanıcılarına seçenekler sunan farklı radyo platformları da bulunuyor.

Joy Türk

Karnaval Youtube kanalı üzerinden yayınlanan ve popüler radyolardan biri olan Joy Türk 3 binden fazla kullanıcının takibinde. Ülkemizin ilk Türkçe slow müzik radyosu olan JoyTürk’ün canlı yayınlarını dinleme imkanı sunan Karnaval hesabı kullanıcılarına farklı seçenekler de sunan oldukça başarılı bir kanal. İçlerinden sizler için listemize aldığımız Joy Türk’ün yayınlarına ulaşmak ve radyonun takipçileri için hazırladığı programlara eşlik edip hemen dinlemeye başlamak için linki izleyebilirsiniz.

Damar FM

Eğer fantezi ve arabesk müzik kültüründen hoşlanıyorsanız o zaman listemize bu alanı temsil etmek üzere aldığımız Damar FM Youtube kanalına mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. 2002’den beri Almanya’dan yayın yapan kanal en sevilen arabesk ve fantezi şarkılarla yayın yapmayı seçen programcı kadrosuyla da oldukça popüler. Adı gibi damar parçalarla izleyicisine tam bir fantezi dünyası sunan kanalı yukarıdaki link aracılığıyla dinleyebilirsiniz.

Pal Nostalji

Pal Media Youtube kanalından yayınlanan Pal Nostalji, en iyi Türkçe nostalji şarkılarıyla 70’lerden 90’lara gezinmeyi sevenlerin tercihi oluyor. Türkiye’nin ilk ulusal Nostalji Radyosu olan Pal Nostalji’de yayınlanan hem hareketli hem de slow nostalji şarkıları gün boyu dinleyebilir, geçmişe keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Gökkuşağı Radyo

Türkçe pop parçalara yer veren radyo kanalının akışını takip edebileceğiniz Youtube platformu “Canlı Radyo Dinle” kanalı aracılığıyla yayınlanıyor. 7/24 yayınlarını dinleyebileceğiniz radyoda gün boyu hafif tempolu slow parçalardan türkülere, arabesk, fantezi parçalara kadar geniş bir yelpazede müzik dinleyebilirsiniz.

Hits Radio 1

“Live Radio Music” kanalı tarafından yayınlanan Hits Radio 1 yabancı müzik severlerin favori istasyonlarından biri oluyor. Tüm dünyadan izleyicisi olan bu yeni kanal İngilizce parçalarla yaptığı yayınına 7/24 devam ediyor. 50bine yakın takipçisi olan kanal yayınlarında en yeni parçalara da yer verdiği için müzikseverlerin daha çok ilgisini çekmeyi başarıyor.

Alem FM

Çok beğenilen Türk radyo kanallarından biri olan alem FM’in yayınlarını Youtube kanalları üzerinden izlemeyi mümkün kılan link Alem FM’in kendi hesabı tarafından yönetiliyor. 1994’ten beri yayın hayatına devam eden zengin içerikleriyle her kesime hitap eden radyonun yayınlarını dinlemek için radyo frekansları arasında gezmeden Youtube hesabını takip edebilirsiniz.

Radyo 45’lik

“Radyo Dinle” Youtube hesabının en sevilen radyolarından biri olan Radyo 45’lik canlı yayınları ve Türkçe nostaljik parçalarıyla çok ilgi görüyor. 11 Binden fazla takipçiye sahip olan kanalın nostalji temalı radyosu ülkemizin en sevilenleri arasında öne çıkıyor. “Yılların eskitemediği parçalar” mottosuyla 70’ler, 80’ler ve 90’ların unutulmayan Türkçe parçalarını dinleyebileceğiniz kanala yukarıdaki linkten hemen ulaşabilirsiniz.

Radyo Fenomen

En sevilen radyo kanallarından biri olmayı başaran Fenomen FM’in canlı yayınını “Radyo dinle” Youtube hesabı üzerinden dinleyebilirsiniz. En iyi yabancı pop şarkıları dinleyebileceğiniz kanalda aynı zamanda yeni çıkan ve Hit olmuş parçalara da sıklıkla yer veriliyor. Gün boyunca dinleyebileceğiniz kanal güncel yayın akışıyla aynı anda binlerce kişiyi kanala çekmeyi başarıyor.