Kış sporları ile ilgilenen herkesin bildiği gibi bu tür sporları yapmaya başlamadan önce yapılması gereken ilk şey doğru ekipmana sahip olmaktır. Snowboard tahtası gibi sporun asıl yapıldığı ekipmanlar dışında ana ekipman sayılabilecek malzemeler bulunur. Bu malzemelerden biri de snowboard şapkasıdır.

Aktivite esnasında şapkaya ne kadar ihtiyaç duyulduğunu orta seviye ve ileri seviye sporcular oldukça fazla deneyimlediği için çok iyi bilirler. Başlangıç seviyesinde olan kişiler için de snowboard şapkası aktivite sırasında sadece öğrenmeye odaklanmaları açısından oldukça işe yarar. Soğuk geçirmeyen ve ısı yalıtımı sağlayan bir şapka, sadece hareketlerinize ve eğlenmeye odaklanmanızı sağlayacaktır.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Decatlon FirstheatStandart10/9.6
2Hayuu Su GeçirmezStandart10/9.2
3Decatlon CruisingStandart10/9.8
4Huhulogy Keten Beji Standart10/9.9
5Shark Anatolia Standart10/9.8
6Felix Kulak Koruyucu Standart10/9.9
7Wedze Cruising Yünlü Standart10/9.9
8Huhulogy Bere KahverengiS-L10/9.6
9Hayuu Kayak Şapkası M-XL10/9.7
10Solocnac Kahverengi AvcıM-XXL10/9.6
Snowboard Şapkası Öneri Listesi

En İyi 10 Snowboard Şapkası Önerisi

Outdoor aktiviteler ile ilgilenen herkesin özellikle kötü hava koşullarına karşı korunma yöntemlerini iyi şekilde araştırarak öğrenmesi gerekir. Bu aktiviteler arasında yer alan snowboard ise hız ve aksiyonun birlikte yer aldığı bir spor olduğu için hava koşulu ne olursa olsun iki katı etkileyecektir. Bu aktivite esnasında genel olarak soğuk havaya maruz kalınır. Bir hız ve aksiyon sporu olduğu için de aktivite esnasında zaten var olan hava çok daha şiddetli hissedilecektir. Özellikle yüz ve boyun çevresini iyi şekilde koruyabilmek için iyi tasarlanmış bir snowboard şapkasına ihtiyaç duyacaksınız.

İşte en iyi Snowboard Şapkası önerileri:

Decathlon

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı
 • Malzeme: Polyester ve suni kürk
 • Baş çevresi Ölçüsü: 56-59 cm

Aktivite esnasında herhangi bir dikkat dağınıklığı yaşanmaması adına başı tam olarak saran bir tasarıma sahiptir. Standart olarak üretilmesiyle birlikte çenenin alt kısmına denk gelen yerde ayar kısmı bulunur. Bu kısımdan bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Sağladığı ısı yalıtımı sayesinde en zor hava koşullarında daha üstün performans alırsınız. Ense kısmına yerleştirilen elastik bant sayesinde kayma ve rahatsız etme faktörleri ortadan kaldırılmıştır. Hafif yapıda olmasından dolayı yanınızda ve sırt çantanızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬Ö** Y**; çok sıcak tutuyor

💬 E** K**; gayet güzel tam kafama göre bakalım kışın sıcak titacakmi


Hayuu

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Su geçirmez
 • Malzeme: Polyester ve suni kürk
 • Baş çevresi ölçüsü: 56-59 cm

İç kısımlarına yerleştirilerek astara sabitlenen suni kürk, en zorlu hava koşullarında dahi ısı yalıtımı sağlayarak sadece aktiviteye odaklanmanıza olanak sağlar. Çenenin alt kısmında bulunan birleşme ve bağlama kısımları, aynı zamanda şapkayı kendi beden ölçünüze göre ayarlayabilmenizi sağlar. Dış kısmı sıvı ve rüzgar geçirmez olarak tasarlanmıştır. Aktivite sonrasında saklamak istediğinizde tamamen kuruduğundan emin olmanız gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬A** T**; Çok sıcak tutuyor çok memnun kaldık

💬 S** E**; Ense kısmını kapatması çok iyi monttan açıkta kalan kısımlar da kapanıyor


Decathlon

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı
 • Malzeme: Akrilik, polyester ve yün
 • Baş çevresi ölçüsü: 56-59 cm

Isı yalıtımı sağlayan bir snowboard şapkasıdır. İç dolgusunda kullanılan elyaf, soğuğun tamamen engellenmesi ve rüzgar geçirmez özelliklerini sağlar. Suni kürk kullanılan kısımlarda dışarıdan gelen soğuk hava ve karın içeri girişi engellenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** G**; Tam beden ve sıcak tutuyor

💬 N** K**; Yüzü güzel sarıyor beğendim


Huhulogy

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı
 • Malzeme: Polyester ve suni kürk
 • Baş çevresi ölçüsü: 56-59 cm

Oldukça şık bir görüntü sunmasının yanında son derece konforlu ve güvenli bir ekipmandır. Dış kısmında tasarlanmış olan özel kaplama ile sıvı ve soğuk girişi engellenmiştir. Aktivite esnasında en zorlu hava koşullarında dahi zorlanmadan aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Sadece snowboard için değil aynı zamanda kış gezileriniz için de oldukça sıcak tutan ve şık bir parça olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬M** E**; Deneme fırsatım oldu ve başarılı ürün

💬 D** İ**; Soğukta çok işe yarıyor


Shark

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı
 • Malzeme: Polyester ve yün
 • Baş çevresi ölçüsü: 56-59 cm

Tam bir fiyat performans ürünü olmasıyla kullanıcılar arasında oldukça tercih edilen ve önerilen bir parçadır. Aktivite esnasında kayma ve yer değişikliği yapmadan ısı yalıtımı sağlar. Çene alt kısmında bulunan bağlama kemerleri ile kendi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Ön kısımları suni kürk ile çerçevelenmiş olduğu için rüzgar ve sıvı girişi engellenmiştir. Snowboard gözlükleri ile de kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬N** E**; Snowboard yaparken denedik, başarılı memnun kaldım

💬 G** Ü**; Çok sıcak tutuyor herkese tavsiye ederim


Felix

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı
 • Malzeme: Polyester ve suni kürk
 • Baş çevresi ölçüsü: 56-59 cm

Dış kısmının kot görüntüsü ile dizayn edilmesi oldukça şık bir görüntü sağlamıştır. Yalnızca snowboard aktivitesi sırasında değil günlük yaşantınızda da işinize yarayacak bir parça olacak. Suni kürk kısımları ile soğuk hava girişi engellenmiştir. Tasarımında kullanılan özel malzemeler ile ısı yalıtımı sağlanırken aynı zamanda konforlu bir ürün oluşturulmuştur.

Kullanıcı Yorumları

💬R** G**; Çok güzel görüntüsü var soğuk havada da çok sıcak tutuyor

💬 E** N**; Eşime almıştım çok memnun olduğunu söyledi


Wedze

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı ve sıvı geçirmez
 • Malzeme: Yün, polyester ve elyaf
 • Baş çevresi ölçüsü: 56-59 cm

Astar ve ana kaplama kumaşı arasında bulunan dolgu malzemesi elyaf olarak üretilmiştir. Dolgu kısmında bulunan elyaf, ısı yalıtımı ve dışardan rüzgar girişini engellemek için oldukça başarılı bir malzemedir. Kulak kısımlarında bulunan ekstra çıkıntı, tüm yüz çevresinde olduğu gibi kulakları ekstra koruma amacı ile tasarlanmıştır. Yıkama esnasında en fazla 30 derecede ve en hassas ayarda yıkanması tavsiye edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬N** U**; Asla soğuk hava geçirmiyor çok sevdim

💬 R** B**; Karlı havada denedim hiç üşütmedi fiyat performans ürünü


Huhulogy

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı
 • Malzeme: Suni kürk, polyester ve yün
 • Baş çevresi ölçüsü: 64cm- 67cm

Asıl amacı çok soğuk havalar için tasarlanması olsa da snowboard ve diğer outdoor aktiviteler için de kullanıcılar tarafından tam not almıştır. Görüntüsü ve başarısı ile hem aktivite esnasında hem de kötü hava koşullarında günlük olarak elinizin gideceği bir ürün olacaktır. Sağladığı ısı yalıtımı sayesinde hava koşullarından etkilenmemenizi sağlar. Çene altı bağlama kısmı sayesinde de kendi ölçülerinize göre kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬M** B**; Dışarda kullandım hiç beklemediğim kadar kaliteli

💬 N** A**; Tam fiyat performans ürünü tavsiye ederim


Hayuu

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı ve sıvı geçirmez
 • Malzeme: Suni kürk, polyester ve yün
 • Baş çevresi ölçüsü: 56-59 cm

Dış kısmı sıvı ve rüzgar geçirmemesi için özel olarak tasarlanmıştır. Alın kısmında bulunan fazla parça yalnızca görüntü için değil aynı zamanda açarak yüzünüzün bir kısmını kapatabilmeniz için idealdir. Sadece snowboard için değil aynı zamanda günlük kullanıma da uygun şekilde dizayn edilmiştir. Kullanılan suni kürk ve yün karışımı, başarılı şekilde ısı yalıtımı sağlayarak kötü hava koşullarından korunmanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬J** A**; Eşime aldım, çok beğendi tasarımı çok güzel

💬 H** K**; Çok sıcak tutuyor öneririm


Solognac

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı
 • Malzeme: Akrilik, polyester ve yün
 • Baş çevresi ölçüsü: 64 cm- 67 cm

Snowboard için kullanılmasının yanında sabit durarak yapılan diğer aktiviteler için de oldukça donanımlıdır. Çok rahat ve oldukça şık bir görüntü sunar. Kulak ve ense kısımları ekstra güçlendirilerek soğuğa karşı tam bir koruma elde edilmiştir. Su ve rüzgar geçirmez özelliği ile de hangi aktiviteyi yapıyor olursanız olun her zaman kuru ve sıcak kalacağınızın garantisi verilir.

Kullanıcı Yorumları

💬F** C**; Kar gezisinde kullandım çok sağlam

💬 E** K**; Fiyat performans ürünü herkese tavsiye ediyorum


En İyi 10 Kayak Montu ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Pantolonu Önerisi
İlginizi Çekebilir

Snowboard şapkası nasıl seçilir?

Bedeninize ve kafa ölçünüze en uygun şapkayı bulmalısınız. Isı yalıtımı açısından donanımlı şapkalar seçin. Yün karışımlı ve güçlü dolgu kullanılmış şapkalar oldukça rahat olmanızı sağlar.

Snowboard yaparken şapka gerekli mi?

Outdoor sporların tümünde kötü hava koşullarına karşı korunmak için yardımcı ekipmanlar kullanılır. Snowboard şapkası da bunlardan biridir. Aktiviteye tam olarak odaklanabilmek için ve soğuktan korunmak için kullanmanız gerekir.