İmalathane, fabrika ve endüstriyel tesislerde üretim kaynaklı çıkan toz, kum, talaş ve duman çalışma performansını düşürebiliyor. Etrafa yayılan ve makinelere zarar veren bu atıklar toz ve talaş emme makineleriyle temizleniyor. Üretim sırasında çıkan tüm tozları çeken bu makinler vakum sistemiyle çalışıyor, çektiği tozları haznesinde topluyor. Böylece hem üretim alanı temizleniyor hem de insan sağlığı korunmuş oluyor.

Sıra ModelMotor GücüİyiÖneri Puanı
1Tekniker 2000 M31.1 Kw10/9.8
2Scheppach Hd12550 W10/9.9
3Htg IVC-55A5500 W10/10
4Metabo SPA 12000.55 Kw10/9.7
5Hais 75 Lt550 W10/9.7
Toz Talaş Emme Makinesi Öneri Listesi

En İyi Toz Ve Talaş Emme Makinesi Önerileri

Talaş emme makinelerini araştırdık, vakum ve motor gücü yüksek en iyi makineleri bir araya getirdik. Çalışma alanınızı temizlerken iş performansınızı artıracak en iyi makinelerle tanışmanızın vakti geldi.

Tekniker 2000 M3 Toz ve Talaş Emme Makinesi

Tekniker 2000 M3 Toz ve Talaş Emme Makinesi
  • Motor Gücü: 1.1 kw
  • Devir: 3000
  • Toplama Ünitesi: 1

Tekniker 2000 M3 Toz ve Talaş Emme Makinası 1.1 kilowat motor gücüyle çalışır. 3000 devir gücüyle imalat alanlarını hızla temizler, makine ve üretim alanlarında toz ve talaş bırakmaz. Topladığı toz ve talaşı torbasında biriktiren makinede bir adet toplama ünitesi yer alır.


Scheppach Hd12 Toz ve Talaş Emme Makinesi

Scheppach Hd12 Toz ve Talaş Emme Makinesi
  • Motor Gücü: 550 watt
  • Toplama Ünitesi: 1

Scheppach Hd12 Toz Emme Makinesi 550 watt motor gücüne sahip. 1000 pa’lık vakum basıncı bulunan makine üstün performanslı bir çekiş gücü sağlar, üretim alanındaki tüm tozları haznesinde toplar. 2000 mm’lik hortum uzunluğuyla kullanım kolaylığı sunan makine, uygun fiyatıyla da bir adım önde.


Htg IVC-55A Toz ve Talaş Emme Makinesi

Htg IVC-55A Toz ve Talaş Emme Makinesi
  • Motor Gücü: 5500 W

Htg IVC-55A Toz Emme Makinesi üst düzey performansa sahip bir ürün. Patentli filtresi, üzerinde kiri tutmuyor ve temiz havayı serbest bırakıyor. İki filtreli makine, özel sistemi sayesinde toz emme performansını kaybetmiyor. Düşük ses seviyesiyle çalışma ortamının huzurunu bozmayan ürün 5500 wattlık yüksek motor gücüyle çalışıyor.


Metabo SPA 1200 Toz ve Talaş Emme Makinesi

Metabo SPA 1200 Toz ve Talaş Emme Makinesi
  • Motor Gücü: 0.55 kw
  • Toz toplama kapasitesi: 65 L

Size küçük ve orta ölçekli imalathaneler için Metabo SPA 1200 Toz ve Talaş Emme Makinesi’ni önerebiliriz. 0.55 kw motor gücü bulunan makine 1600 pa vakum gücüyle çalışıyor. Toz çekme performansı yüksek olan makinenin 65 litre toz toplama kapasitesi bulunuyor. 22 kilo ağırlığındaki makine, tekerlekleri ve hafifliği sayesinde rahatça hareket ettirilebiliyor.


Hais 75 Lt Toz ve Talaş Emme Makinesi

Hais 75 Lt Toz ve Talaş Emme Makinesi
  • Motor Gücü: 550 Watt
  • Toz toplama kapasitesi: 75 L

Listemizdeki uygun fiyatlı ürünlerden biri de Hais 75 Lt Toz ve Talaş Emme Makinesi. 75 litrelik toplama kazanı bulunan makine 550 watt güçle tüm tozları topluyor ve 85 desibel ses düzeyiyle çalışıyor. Küçük imalathaneler için uygun olan makine çalışma alanını temizleyerek size rahatlık sağlıyor.


Toz toplama makinesi ne işe yarar?

Toz toplama makineleri güçlü emiş güçleri bulunan makinelerdir. Üretim tesislerinde imalattan kaynaklı ortaya çıkan toz ve talaş gibi küçük artıkların temizlenmesinde kullanılır. Havayı içine çeken bu makineler filtreleri sayesinde havadaki tozu ayrıştırır ve haznesinde toplar. Böylece çalışma alanları temizlenir ve insan sağlığı da korunmuş olur.

Toz toplama makinesi nerede kullanılır?

Toz toplama makineleri çoğunlukla üretim tesislerinde kullanılır. Seramik, kağıt, çimento, demir, ahşap, lastik, ambalaj ve plastik gibi malzemelerin üretimini yapan tesislerde bu makinelere sıkça rastlanır. Bahsettiğimiz malzemeler üretilirken ortaya zararlı tozlar çıkar. Bu zararlı parçacıklar toz toplama makineleri sayesinde ortadan kaldırılır.

Önerilen en iyi toz ve talaş emme makinesi hangisi?

En iyi toz ve talaş emme makineleri arasında; Tekniker, Scheppach, Htg, Metabo ve Hais üstün performans, yüksek emiş gücü, hızlı devir, kaliteli filtre, geniş toz toplama ünitesi gibi özellikleri başta olmak üzere yüksek motor güçleri ve sanayi tipi kullanım olanakları sayesinde diğer markalar arasında öne çıkıyor.