Buz pateni, genel olarak mevsim fark etmeden her zaman erişilebilir bir aktivitedir. Alış veriş merkezlerinde bulunan etkinlik alanlarında dahi karşımıza çıkar. Hobi olarak ya da profesyonel şekilde buz pateni yapan herkesin doğru patenleri seçmesi önemlidir.

Ayak sağlığı ve aktivite sırasında rahat olabilmek için doğru patenler seçilmelidir. Her yaşa ve seviyeye göre farklı şekilde bulunurlar. Her seviyeden buz pateni yapan kişiye özel en donanımlı patenleri sizler için araştırdık.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Chaya Buble Gum35-4210/10
2Jackson Artiste34,5-41,510/9.9
3Risport Venüs Blade30-4210/9.8
4Baud Salsa36-4210/9.9
5Edea Overture Ivory205-28010/9.8
6Tempish Dream White33-4010/10
7Risport Antares Blade35-4010/9.9
8Chaya Classic Black/Pink37-4010/9.9
9Tempish Fur Expanze29-4010/9.7
10Edeo Brio+Mark205-28010/9.6
Buz Pateni Öneri Listesi

En İyi 10Buz Pateni Önerisi

Buz pateni keyfini rahatlıkla sürebilmek ve sağlıklı bir aktivite gerçekleştirebilmek için her sporda olduğu gibi buz pateninde de doğru ekipmanla çalışmak önemlidir. Yaş ve seviye farklarına göre paten özellikleri de farklılık gösterebilir. Sizler için en doğru patenleri listeledik.

İşte en iyi Buz Pateni önerileri:

Chaya Buble Gum

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Hobi
 • Koruma: Soğuk geçirmez

Hobi amaçlı kullanımlar için özel olarak tasarlanmıştır. Şık ve dikkat çekici tasarıma sahiptir. Ayakları soğuktan koruma için iç kısmı suni kürk ile kaplanmıştır. Bıçak tabana sahiptir. Ani dönüşler ve artistik hareketler için tavsiye edilmez. Hobi amaçlı kullanımlar ve başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için idealdir.

Kullanıcı Yorumları

💬G** T**; Yeni başlayanlar için çok uygun kaliteli ürün

💬 M** K**; Hızlı geldi biz beğendik ayağı sarıyor


Jackson Artiste

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç
 • Koruma: Soğuk geçirmez

Başlangıç seviyesindeki sporcular için oldukça idealdir. Dikiş ve bağlantı kısımlarının güçlendirilmesi sebebiyle yeni başlayan yetişkinler için de rahat kullanım sunar. Yeni başlayanlar için artistik hareketlere imkan sağlar. Tabanında bulunan bıçak kısmı üstün kalite ile üretilmiştir. Ayağı tam sarar ve sakatlanmaları da önler.

Kullanıcı Yorumları

💬B** İ** Y**; iki günde elimize ulaştı harika bir paten kızım hareketleri çok rahat bir şekilde yapıyor kalitesi tartışılmaz zaten diğer ucuz patenleri almayın pişman olursunuz benim gibi iki ay sonra parçalanmış bir şekilde elinizde kalır keşke ilk başta Jackson ile tanissaymisiz

💬 M** G**; baya beğendik çok sert ve sağlamdı


Risport Venüs Blade

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç ve orta seviye
 • Koruma: Soğuk geçirmez

İç kısımda bulunan özel kaplaması sayesinde birkaç denemede ayağınızın şeklini alır. İç kısımda şekil değişikliği yaşanmasına rağmen dış kısım ilk alındığı gün kadar yeni ve dayanıklı kalacaktır. Bıçak kısmı artistik hareketler yapmak için uygundur. Başlangıç seviyesi ve ilerleme kaydetmek isteyen kişiler için uygundur. Bilek kısmı, tahriş yaratmaması açısından yumuşak tasarlanmıştır. Uzun süreli aktiviteler için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬B** S**; Çok güzel ve sağlam, orjinalliği konusunda şüphem yok, tam numaranızı alın ilk başta sıkıyor ama sonra açılma yapıyor deri olduğu için

💬 K** K**; fiyat kalite ortalamasında oldukça iyi 


Baud Salsa

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Hobi ve başlangıç seviyesi
 • Koruma: Soğuktan koruma

Eğlence ve hobi amaçlı kullanımlar için oldukça elverişlidir. Ani ve sert hareketlerden kaçınılması gerekir. Yeni öğrenmeye başlayan kişiler için de kullanışlı olacaktır. İç kısmı sentetik tüylü olması sebebiyle ayakların soğuk almasını engeller. Dış kısmında deri kullanılmıştır. Ayağın şeklini kolaylıkla alır. Bıçak kısımlar paslanmaz olarak üretilmiştir. Dış materyal kısmında klasik pvc kullanılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬A** A**; 14 yaşında olan kızımıza aldık. Fiyatına göre mükemmel patenler. Kargo da sorunsuz ve hızlı geldi. Çok teşekkürler.

💬 C** Y**; Severek kullanıyorum 😍


Edea Overture Ivory

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç ve ilerleme aşaması
 • Koruma: Soğuk geçirmez

Hafiflik ve konforu bir arada sunması için geliştirilmiştir. Taban kısmında yer alan bıçaklar, paslanmaz çelik olarak üretilmiştir. Başlangıç ve ilerleme seviyesinde olan sporcular için rahat hareket imkanı sağlar. Artistik figür patenidir. Başlangıç ve ilerleme seviyesinde, figür öğrenme seviyesinde oldukça kullanışlıdır. Topuk kısmının eğri tasarımı, ağırlık dağılımını en doğru şekilde yapar. Böylece aktivite sırasında yük sadece ayaklarda bir kısma binmediği için yorgunluk ve ağrı hissedilmez.

Kullanıcı Yorumları

💬C** S**; Ürün güzel, kendime almıştım, güzel oldu. 

💬 B** D**; Gayet kaliteli çok da sağlam


Tempish Dream White

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Eğlence ve artistik figür
 • Koruma: Soğuktan koruma

Eğlence ve performans için tasarlandı. İç kısmında kullanılan özel tasarımı ile ayağın şeklini alır. Dış kısmında kullanılan pvc, dayanıklılığı ile uzun süreli performanslarda bile sizi memnun bırakır. Astarı sentetik kürkten yapıldığı için ayakların soğuk almasını engeller. Taban kısmında bulunan jiletler, paslanmaz karbon çelikten üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬Ç** D**; Parasını hak ediyor çok kaliteli duruyor ben sevdim

💬 A** V**; Ayakları sıcacık tutuyor paten yaparken çok rahat ve yumuşak dış kısmı da çok dayanıklı tavsiye ederim


Risport Antares Blade

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç
 • Koruma: Soğuk geçirmez

Başlangıç seviyesi için hem çok dayanıklı hem de konforlu bir seçim olacaktır. Bıçak kısmında kullanılan paslanmaz çelik, uzun süreli aktivitelerinizde yardımcı olur. İç kısmında bulunan astardan dolayı ayakların soğuk alması engellenmiştir. Ayağınızın şeklini alarak daha konforlu paten deneyimi yaşamanızı sağlar. Bilek kısmı güçlü olmasına karşı tahrişi önlemek için yumuşatılmıştır. Başlangıç seviye ve artistik figür öğrenmek için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬S** U**; Kızım için aldım çok memnun kaldı kullanışlı paten

💬 A** H**; Kalitesini beğendim sorunsuz geldi ayağın şeklini alıyor bıçak kısmı da çok sağlam gzüküyor


Chaya Classic Black/Pink

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç seviyesi
 • Koruma: Soğuk geçirmez

Eğlence amaçlı kullanmak ve başlangıç seviyesi için üretilmiştir. Buz üzerindeyken ayakların sıcak kalası için iç kısmında suni kürk kullanılmıştır. Yüksek konfor sağlaması ve oldukça dayanıklı olması sebebiyle başlangıç seviyesindeki tüm pozisyonlar için kullanılabilir. Taban kısmında paslanmaz çelik bıçak kullanılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬Ç** A**; Bilek kısmı çok yumuşak asla rahatsız etmedi ayağı da tam sarıyor

💬 M** R**; Kargo hızlı geldi bugün deneme fırsatım oldu ayakları sıcacık tutuyor çok rahat ve kaliteli tavsiye ederim


Tempish Fur Expanze

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç ve orta seviye
 • Koruma: Soğuk geçirmez

Dış kısımda iki parçalı kaplama kullanılmıştır. Üst ve bilek kısmında bulunan mandallar yardımıyla ayağa göre ayarlama sağlanabilir. -25 dereceye kadar ayakları sıcak tutma garantisi verir. Monolit iskelet kullanılmıştır. İç astarı çıkarılabilir. Astar tasarımından dolayı ayağın şeklini alarak rahat hareket imkanı sağlar. Paslanmaz karbon çelik bıçaklar kullanılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬N** G**; Uzun süre buz üstünde durmama rağmen ağrı ya da acı hissetmedim bilek kısmı yumuşak ama dış kısımda kırılma olmuyor kaliteli

💬 E** Y**; Kızım için almıştım çok rahat ettiğini söyledi kaliteli ürün


Edea Brio+Mark

Ürün Özellikleri

 • Seviye: Başlangıç ve orta seviye
 • Koruma: Soğuk geçirmez

Başlangıç ve orta seviye sporcular için idealdir. Uzun süreli aktivitelerde kullanımı sağlanabilir. 1’li jumplar ve spinler için tasarlanmıştır. Başlangıç seviyesinde artistik figürler rahatlıkla yapılabilir. İç kısmında bulunan özel astar ayağınızın şeklini alır. Buz üstünde ayakların soğuk almaması için tasarlanmıştır. Paslanmaz karbon çelik bıçaklar kullanılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** Ö**; Çok güzel çok sağlam ayağa tam oluyor buz üstünde de asla rahatsız etmedi

💬 E** L**; Başta ağır gelebilir ama çalışmaya başlayınca öyle olmadığını göreceksiniz çok sevdim sıcacık tutuyor kaliteli


En İyi 10 Kayak Montu ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Gözlüğü Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi buz pateni hangisi?

Her seviyede buz pateni yapan sporculara göre en iyi buz pateni tavsiyeleri genel olarak, Tempish Dream White, Chaya Classic Black/Pink, Risport Venüs Blade, Edea Overture Ivory ve Baud Salsa patenleridir. Bu patenler, ayağı tam kavrayarak buz üstünde tam denge kurulmasını sağlar. Bunun yanında, buz üstünde ayakların üşümemesi için ısı yalıtımına sahip olmalarından dolayı sporcular tarafından tercih edilir.

Buz pateni seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Kullanacağınız markaya göre kendi ayak numaranızın denk geldiği ölçüleri bulmalısınız. Hedefinize göre bir paten seçimi yapılmalıdır. Örneğin yeni başlayan, orta seviye, artistik hareketler gibi hedeflere göre paten seçimi yapılmalıdır.

Buz pistine giderken ne giyilir?

Streç mayo, üzerine oturan bir kazak veya bluz, sıkı bir tayt ya da tozluk seçebilirsin. Kapalı alanlarda olan buz pistleri için bunlar yeterli olacaktır. Açık alanlarda bulunan buz pistleri için yine aynı kıyafetleri daha kalın şekilde giymelisin.