Diş temizliği sağlamak için diş fırçası ve diş macunu yeterli olsa da diş yüzeyindeki lekeleri gidermek yeterli olmayabilir. Bu durumda da diş tozlarından yardım alınır. Diş tozu, farklı aktif içerikler ile oluşturulan bir çeşit temizlik ve beyazlatma tozudur. İsminden de anlaşılabileceği gibi toz formda olan bu ürünler, her diş fırçalamada değil, birkaç gün aralıklarla kullanılır.

Diş beyazlatmak için yanlış ürünler kullanıldığı takdirde diş yüzeyinde aşınmalar görülür. Uzun süreli kullanımlarda ise diş problemlerine yol açar. Bundan dolayı, sizler için en temiz içeriklere sahip diş tozu tavsiyelerini araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1And Florürlü40 gr10/10
2Ocean Natural30 gr10/9.9
3Ysabelle Aktif Karbon 50 Gr10/9.8
4Cure Plus Aktif Karbon50 Gr10/9.9
5Pumice World50 Gr10/9.8
6Eucryl Smokers50 Gr10/10
7Dr Darcey Whitening Powder25 gr10/9.9
8Luis Bien Aktif Karbon50 gr10/9.9
9Fe Tooth Powder50 gr10/9.7
10Xer Tooth Bleaching50 gr10/9.6
Diş Tozu Öneri Listesi

En İyi 10 Diş Tozu Tavsiyesi

Zaman zaman dişlerde oluşan kötü görüntüyü gidermek için farklı ve zararlı olabilecek teknikler denenir. Diş beyazlatma işlemi için her defasında farklı teknikler denemek zorunda kalmamanız için en iyi diş beyazlatma tozlarını sizler için listeledik.

İşte en iyi Diş Tozu önerileri:

And Florürlü

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Özellik: Beyazlatıcı Toz

And florürlü diş beyazlatma tozu, teniz içeriği sayesinde dişleri beyazlatırken aynı zamanda diş eti ve diş minesine zarar vermez. Diş macununun etkisini artırır. Sigara ve kahve lekelerini giderirken, kullanmaya devam ettiğiniz sürece leke oluşumunun önüne geçer.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Gerçekten işe yarıyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

💬 D** N**; İlk kullanımda fark gözüküyor memnunum


Ocean Natural

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Özellik: Organik beyazlatıcı toz

Sadece sigara, çay ve kahve lekelerini gidermekle kalmaz. Bunun yanında, diş problemlerini de iyileştirici özelliğe sahiptir. Kullanıldığı süre boyunca diş problemlerinin önüne geçerek diş sağlığını korur. Diş plağını önler ve ağız içinde hoş bir aroma bırakır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** N** D**; İndirimden aldım bence alın aldırın lakin fırçalarken dikkatli olun her yer siyaha dönüşmüş olabilir

💬 G** Y**; cok guzel istediğim gibi


Ysabelle Aktif Karbon  

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Özellik: Beyazlatıcı toz

Aktif karbonun temizleyici ve koruyucu gücü kullanılarak geliştirilmiştir. Temiz içeriği sayesinde diş sorunu oluşturmaz. Aksine, oluşabilecek ağız problemlerini ortadan kaldırır. İçeriğinde yer alan aktif karbon sayesinde dişleri sağlıklı şekilde ve zarar vermeden beyazlatır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Diş etime zarar vermeyen kullanımı oldukça kolay bir yapısı var

💬 U** A**; TEK SEFERDE KESİN ETKİ VERDİ. TADIDA SAF MENTOL GİBİ


Cure Plus Aktif Karbon

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Özellik: Organik beyazlatıcı toz

Aktif karbon kullanılarak geliştirilen Cure Plus diş beyazlatma tozu, dişlerin ön ve arka kısımlarında yer alan lekeleri ve sararmaları, diş ve diş etine zarar vermeden giderir. Diş minesine zarar vermeden dişleri birkaç tona kadar beyazlatır. Daha sağlıklı gülüşlere ulaşmak için ideal üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** V**; Düzenli kullanımda çok etkili bir diş temizleme tozu. Hergun düzenli kullanıyorum. Kahveden dolayı olan sararmalar geçti. Ayrıca ağız yaralarıma da iyi geldi.

💬 E** K**; İlk kullanımda daha etkisini gösterdi çok kaliteli tavsiye ederim sigara lekeleri bariz hafifledi


Pumice World

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Özellik: Organik beyazlatıcı toz

Evde diş beyazlatma yapabilmek için ideal üründür. Bunun yanında, protez dişler üzerinde de etki gösterir. Diş ve protezler üzerinde oluşan sararmalar, tartarlar, çay, kahve ve sigaradan dolayı oluşan lekeleri etkili biçimde giderir. Bunun yanında, diş ve diş etine zarar vermediği için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** T**; Gayet etkili bir şekilde dişleri beyazlatıyor benki çok sigara kullanan biri olmama rağmen

💬 B** O**; İlk kullanımda etkisini gördüm harika bir ürün sigara, çay, kahve lekelerini çıkardı. pamuğa döküp ovalayarak uyguladım sonuc super.


Eucryl Smokers

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Özellik: Anti alerjik beyazlatıcı toz

Anti alerjik olması nedeniyle diş ve ağız içinde hassasiyet yaratmaz. Kullanım süresi boyunca yeni lekeler oluşmasını ve dişlerin sararmasını önlerken, ağız için sorunların da önüne geçer. Hassas diş minesine sahip olanlar için de kullanıma uygundur. Tüm ürünlerde olduğu gibi diş tozlarını da belirli günlerde ve dikkatli kullanmak gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** G** D**; Efsane bi ürün, nazik hediyeniz daha da güzel alın aldırın öyle bi diş tozu

💬 E** Ş**; İnanılmaz etkili bir ürün ama haftada en fazla 2 gün kukkanılacak unutmamak lazım.


Dr Darcey Whitening Powder

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Özellik: Organik beyazlatıcı toz

Düzenli aralıklarla kullanıldığı takdirde çay, kahve ve sigaranın bıraktığı lekeleri kısa süre içinde söküp atar. Dr Darcey diş tozunu kullanmak için diş fırçanızı ıslatın ve üzerine tozu uygulayın. Dişlerinizi 2 dakika boyunca hafif şekilde baskı uygulayarak bu toz ile fırçalayın. Ardından ılık ve bol su ile ağzınızı çalkalayın.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** B**; Gözünüz kapalı alabilirsiniz fazlasıyla verdigimin paranın hakkını veriyor 

💬 C** O**; günde iki kez kullandım ve 1 hafta içinde görülebilir şekilde beyazlama oldu tavsiye ederim


Luis Bien Aktif Karbon

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Özellik: Beyazlatıcı toz

Aktif karbonun temizlik özelliğinden faydalanılarak üretilen Luis Bien diş beyazlatma tozu, doğal içeriklere sahip olduğu için diş ve diş minesine zarar vermeden kusursuz beyazlatma sağlar. Kahve, sigara ve çay kullanımından dolayı oluşan lekeleri ortadan kaldırır. Aynı zamanda, kullanım süresi boyunca yeni lekelerin oluşumunu engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** E**; Resmen stok yaptığım ürünler arasından. İndirime girince alıyorum düzenli kullanım da etkisini çok fazla gördüm.

💬 D** N** M**; Kesinlikle stoklayacağım bir ürün harika temizliyor daha ilk denemede harika bir sonuç aldım gerçekten tereddütsüz alabilirsiniz


Fe Tooth Powder

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Özellik: Organik beyazlatıcı toz

Diş üzerinde biriken tartar ve plak oluşumunu gidermesinin yanında ağız bakımı yapar. Ağızda bıraktığı ferahlık hissi sayesinde ağız kokusu probleminin de önüne geçer. Kullanım süresi boyunca yeni tartar ve plak oluşumunu engeller. Diş ve diş minesine zarar vermez.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** Ş**; Rutin olarak sigara çay ve kahve tüketiyorum bu nedenle diş arkalarımda çirkin kararmalar mevcuttu. Diş sağlığıma önem gösterir her gün mutlaka 2 kez fırçalamama rağmen bu görüntü gitmedi ve nice ürünler kullandım bu süreçte. Bugün 4. Günüm ve yüzde yetmiş oranında kararmalarım geçti. Bundan sonra da diş minemin zarar görmemesi adına haftada bir kullanacağım. Daha ilk haftadan İkinci ürünümü de sipariş ettim hediye olarak. Ürünü kesinlikle aynı sorunu yaşayan herkese tavsiye ederim.

💬 B** B**; Senelerdir kullanırım temiz yapıyor


Xer Tooth Bleaching

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Özellik: Beyazlatıcı toz

İçeriğinde yer alan aktif karbon bileşenler sayesinde ilk kullandığınız andan itibaren dişlerinizdeki beyazlamaya şahit olabilirsiniz. Düzenli aralıklarla ve dikkatli şekilde kullanılmalıdır. Xer diş beyazlatma tozunu kullanmak için diş fırçanızı ıslattıktan sonra fırçanın üzerine tozu uygulayın. Ardından 2 dakika boyunca dişlerinizi hafifçe fırçalayın. İşlem bittikten sonra ılık ve bol su ile ağzınızı çalkalayın. Gün aşırı kullanılmalıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** S**; böyle iyi bi ürün daha önce görmedim farkı hemen görüyorsunuz tavsiye ederim

💬 K** G** H**; kaliteli bir ürün etkisi ilk kullanimda kendini gösteriyor 


En İyi 10 Ağız Bakım Suyu ÖnerisiEn İyi 10 Diş İpi Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi diş tozu hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre en iyi diş tozu; Fe, And, Pumice, Eucryl, Luis Bien, Care Plus, Ysabelle diş tozları olarak bilinmektedir. Bu ürünler, diş ve diş minesine zarar vermeden diş lekelerini uzaklaştırdığı için kullanıcılar tarafından önerilirler. Aynı zamanda, kullanım süresi boyunca leke oluşumunu önledikleri için de oldukça başarılı ürünlerdir.

Diş tozu ne işe yarar?

Günlük yaşantımızda yediğimiz ve içtiğimiz her şeyin belirli bir asit yapısı bulunur. Bunun yanında, çay, kahve ve sigara tüketiminden kaynaklı olarak diş sorunları ortaya çıkar. Çeşitli asitlerden ve kullanılan diğer yiyecek içeceklerden dolayı diş üzerinde tartar, plak ve sararma görülebilir. Diş tozları, bu problemleri evinizde gidermenize yardımcı olan özel içerikli toz formda ürünlerdir.

Diş tozu her gün kullanılır mı?

Her ne kadar diş ve ağız sağlığı açısından önemli ürünler olsalar da diş tozlarının her gün kullanılması önerilmez. Farklı içerik ve ürünlere bağlı olarak en az gün aşırı kullanımı önerilmektedir. Hassas diş yapısına sahip olanlar için haftada 2 defa kullanımı uygundur.