Elektrikli battaniyeler, yatak içi dahil elektriğe erişiminiz olan her yerde kullanabileceğiniz en pratik ısıtıcılardan biridir. Soğuk kış günlerinde diğer ısıtıcı çeşitlerinden ne kadar yardım alınsa da uyuyacağınız zaman diğer ısıtıcıların aslında yetersiz kaldığını görürsünüz. Elektrikli battaniyeler, yalnızca yatarken kullanmak için değil aynı zamanda gün içinde ihtiyaç duyduğunuz anda kullanabileceğiniz ürünlerdir. Ancak elektrikli battaniye seçimi saparken dikkatli olmanız gerekir.

Elektrikli battaniyeler, ısınmayı sağlayabilmek için iç kısmı devre ile kaplı ürünlerdir. Uyurken ya da gün içinde üzerinizi örtmek için kullanacağınız bu battaniyelerin güvenilir olduğuna emin olmanız gerekir. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşılaşılır. Bundan dolayı, en güvenilir ve kaliteli elektrikli battaniyeleri sizler için araştırdık.

Sıra ModelIsıtma GücüİyiÖneri Puanı
1Imetec 16777150 W10/10
2Beurer Ub 3360 W10/9.9
3Medisana Hu 674200 W10/9.8
4Bilge Home OB-00885 W10/9.9
5Ardes AR4U140A2×60 W10/9.8
6Hausprofi QV116200 W10/10
7Tlgreen FPK18133-185 W10/9.9
8Mrs.Gugar CIZGI0000EBV80 W10/9.9
9Omak omk85660 W10/9.7
10Meltem ST0107660 W10/9.6
Elektrikli Battaniye Öneri Listesi

En İyi 10 Elektrikli Battaniye Tavsiyesi

Elektrikli battaniye seçerken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Güçlü devrelere sahip battaniyeleri seçmelisiniz. Isıtma görevinde kullanılan bu ürünler, güçlü devrelere sahip olmadıkları sürece hem yeterince verim alamazsınız hem de elektrikle çalışmasından dolayı istenmeyen durumlara yol açabilir. Sizler için, kaliteli ve güvenilir elektrikli battaniyeleri listeledik.

İşte en iyi Elektrikli Battaniye önerileri:

Imetec 16777

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 140 x 180 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 6
 • Isıtma gücü: 150 W

Patentli teknolojiler ile geliştirilen Imetec elektrikli battaniye, zamandan tasarruf edebilmeniz ve kişiselleştirebilmeniz adına özel olarak tasarlanmıştır. Her kullanımda kendi kendini kontrol edebilen güvenli sistemi devreye girer. Hızlı ısıtma özelliği, 6 farklı kademeden oluşmaktadır. Uyurken kullanılacağında, zaman ayarlama özelliği sayesinde 1-3-9 saat aralığında elektrikli battaniyenin kapanması için kurulum yapabilirsiniz. Elde ve makinede 30 derecede yıkamaya uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Düzeneği çok güvenli kullanımı da rahat kesinlikle öneriyorum

💬 B** D**; Güvende hissettiriyor yıkanabilir olması da çok iyi memnun kaldım


Beurer Ub 33

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 x 80 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 3
 • Isıtma gücü: 60 W

Günlük kullanıma ve yatak altı battaniyesi olarak kullanıma uygundur. Beurer elektrikli battaniye, uyku için gereken ideal sıcaklığı sağlaması için geliştirilmiştir. 3 farklı sıcaklık ayarı sayesinde battaniyeyi dilediğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz. Hızlı ısınma özelliği, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Çıkarabilir devreye sahip olmasından dolayı elde yıkamaya uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ö**; çok beğendim. bir elektronik uzmanı olarak çok güvenilir olduğunu söyleyebilirim. Tasarım harikası.. Güvenle yıllarca kullanılabilir. tek kelimeyle mükemmel. olumsuz bir düşünce olamaz. her şey düşünülmüş. daha ne diyebilirim ki…

💬 M** N** D**; Beurer zaten alanında uzman, çok memnun kaldım


Medisana Hu 674

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 x 80 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 4
 • Isıtma gücü: 200 W

4 farklı sıcaklık seviyesine sahip olan Medisana elektrikli battaniye, devre güvenliği sayesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Yatak altında kullanılması önerilmektedir. Pratik kablolu uzaktan kumandası sayesinde yatağınıza girmeden önce ısıtma seviyesini ayarlayabilirsiniz. Otomatik kapanma özelliğinin yanında aşırı ısınma kontrolü olduğu için uyku sırasında herhangi bir sorun yaşanmaz. Çıkarılabilir anahtara sahip olduğu için elde ve makinede yıkanmaya uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Dokusu çok yumuşak ısıtırken de tedirgin hissettirmiyor çok kalitelii

💬 F** S**; Parasını sonuna kadar hak ediyor çok kaliteli tavsiye ediyorum


Bilge Home OB-008

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 135 x 185 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 10
 • Isıtma gücü: 85 W

Çoklu sıcaklık ayarı sayesinde en soğuk günlerde dahi hızla ısınabilirsiniz. Özel devreleri sayesinde battaniyenin her bölümünde aynı sıcaklık hissedilir. Bilge Home elektrikli battaniye, çıkarılabilir anahtar ve devre sistemi sayesinde elde ve çamaşır makinesinde yıkamaya uygun hale getirilir. 10 kademeleri sıcaklık ayarı, 32- 50 derece arası sıcaklık sağlar. Gün içinde ya da uyurken kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ç**; Alırken tereddütte kalmıştım ama iyi ki almışım herkese tavsiye ediyorum

💬 M** K**; Fiyatını hak ediyor çok kaliteli beklediğimden daha iyi geldi


Ardes AR4U140A

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 160 x 140 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 3
 • Isıtma gücü: 2×60 W

Çift termal şekilde tasarlanan Ardes elektrikli battaniye, hızlı ısınma ve konfor sağlar. Yatak altı battaniye olarak kullanılmaktadır. Hızlı ısınma özelliğinin yanında geç soğuduğu için dilerseniz uyumadan önce battaniyeyi kapatabilirsiniz. %100 polyester olarak üretilmesiyle ısınma işlemi yaparken aynı zamanda konforlu bir uyku sağlar. Tps sistemi sayesinde uyurken kullanıldığı takdirde dahi güvenlidir. Ayrılabilir düğmelere sahip olmasından dolayı 40 dereceye kadar elde yıkamaya uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** T**; Güvenebileceğiniz ve uzun süre kullanabileceğiniz bir elektrikli battaniye arıyorsanız alabilirsiniz çok kaliteli

💬 L** A**; Çarşafın altında da normal battaniye olarak da işe yarıyor tavsiye ediyorum


Hausprofi QV116

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 180 x 130 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 6
 • Isıtma gücü: 200 W

Hausprofi elektrikli battaniye, 12 saat kesintisiz kullanıldığında toplam 1 kw elektrik harcar. Elektrik tasarrufu konusunda yardımcı olurken aynı zamanda 6 ısıtma kademesi sayesinde ısıtma işlevini de eksiksiz şekilde yerine getirir. Isıtma kademeleriyle battaniye sıcaklığını 20-45 derece aralığında dilediğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz. Uyurken battaniyeyi kullandığınız takdirde zaman ayarlama özelliği sayesinde, battaniyenin kapanmasını istediğiniz zamanı seçebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** M**; Kendisi yumuşacık ısıtması da çok iyi memnun kaldım

💬 B** Ş**; Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz kaliteli bir ürün


Tlgreen FPK18133-1

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 180 x 130 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 3
 • Isıtma gücü: 85 W

Sıcak ve rahat bir kış geçirmek istiyorsanız Tlgreen elektrikli battaniye tam size göre bir tercih olacaktır. Otururken dizlerinizi örtmek için, arabada kullanmak için ya da televizyon izlerken üzerinize almak için farklı battaniyelere ihtiyacınız kalmaz. Tüm ihtiyaçlarınıza en güvenilir ve en sıcak şekilde cevap verir. 3 sıcaklık seviyesi bulunması ile birlikte hızlı bir ısınma sistemine sahiptir. Battaniye ile uyuyakaldığınızda endişeye yer bırakmayacak şekilde, 3 saat sonra otomatik kapanma özelliği ile geliştirilmiştir. Devrelerinden ayrıldıktan sonra elde ve 30 dereceye kadar çamaşır makinesinde yıkanmaya uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Ç**; Her yerde kullanıyoruz hem kaliteli hem çok işe yarıyor memnun kaldık

💬 E** D**; Beklediğimden daha iyi geldi kesinlikle çok kaliteli


Mrs.Gugar CIZGI0000EBV

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 157 x 120 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 1
 • Isıtma gücü: 80 W

Yatak içi elektrikli battaniye olarak kullanılmaktadır. Hızlı ısıtma özelliği sayesinde, tüm odayı ısıtmaktansa, uyumadan önce yatağınızı en hızlı şekilde ısıtabilirsiniz. Günlük olarak yatakta oluşan nemi giderir. Vücudu dinlendirecek şekilde geliştirilmiştir. Mrs. Gugar elektrikli battaniye, elde ve makinede yıkanmaya uygun değildir. Nemli bir bez ile, fişe takılı olmadığı zamanlarda silerek temizlenmesi önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** K**; Gayet güzel bir ürün. çok çabuk ısıtıyor ve ısısı hemen geçmiyor.

💬 T** Y**; Isıtma hızı, derecesi, kumaşı vs gerçekten güzel ürün. Tereddüt etmeden alabilirsiniz.


Omak omk856

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 140 x 175 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 2
 • Isıtma gücü: 60 W

Anti virüs özelliği sayesinde gün içinde çevreden topladığınız bakteri ve virüsleri giderir. Vücudu dinlendirmek için dengeli bir ısıtma sistemine sahiptir. Yatak içinde kullanıma uygun olan Omak elektrikli battaniyenin, ısındığının anlaşılabilmesi için üzerinin örtülmüş olması gerekir. 2 kademeli ısı ayarı sayesinde ılık ya da sıcak derecede kullanılabilir. Battaniyenin sağ ve sol tarafında farklı anahtarlar yer alır. Sadece bir tarafın ısınmasını istediğinizde, o yöndeki anahtarı açmanız yeterli olur. Tüm battaniyenin ısınmasını istiyorsanız iki anahtar da açılmalıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** M**; Hiç düşünmeden alınabilir çok ta iyi ısıtıyor kaliteli ürün

💬 G** B** K**; Çok memnunum her gece yatmadan yarım saat önce açıyorum sıcacık uyuyorum.


Meltem ST01076

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 90 x 150 cm
 • Sıcaklık Kademesi: 2
 • Isıtma gücü: 60 W

Ilık ve sıcak olarak 2 ısı kademesinden oluşmaktadır. Yataktaki nemi giderirken rutubet oluşmasını da engeller. Soğuk kış günlerinde, yoğun bir günün ardından Meltem elektrikli battaniye ile vücudunuzu dinlendirebilmeniz için geliştirilmiştir. Vücut ağrılarını gidermek için kullanılabilir. Pamuklu kumaşı sayesinde ısıyı hapsederek battaniyenin daha geç soğuması sağlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** A**; Mükemmel kalitede ürün iliklerime kadar ısındım herkese tavsiye ederim

💬 H** T**; Elektrikli battaniye kızım için aldım çok iyi oldu çok memnun kaldı ısıtması çok çok iyi herkese tavsiye ederim


En İyi 10 Fanlı Isıtıcı ÖnerisiEn İyi 10 Ayaklı Isıtıcı Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi elektrikli battaniye hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre en iyi elektrikli battaniye; Imetec, Beurer, Medisana, Bilge Home, Ardes, Hausprofi, Tlgreen markalarına ait elektrikli battaniyelerdir. Bu battaniyeler, güvenilir ısınma sistemi sayesinde gün içinde ya da uyurken kullanıma oldukça uygundur. Devrelerinin çıkabilme özelliği sayesinde elde ya da makinede yıkamaya uygundur. Bundan dolayı, hem güvenilir şekilde ısınırken hem de battaniye hijyenik şekilde kullanılabilmektedir.

Elektrikli battaniye ayda ne kadar elektrik harcar?

Marka ve modellere göre elektrikli battaniyelerin kullandıkları watt değişiklik göstermektedir. Ancak en düşük seviyede elektrik kullanan bir elektrikli battaniye ayda ortalama 30 Watt elektrik harcarken, yüksek seviyede elektrik tüketimi yapan bir battaniye 90 Watta kadar güç tüketimi yapar.

Elektrikli battaniye elektrik çarpar mı?

Güçlü devrelere sahip olan elektrikli battaniyelerin seçimi, yalnızca ısınma ve konfor açısından değil güvenlik açısından da oldukça önemlidir. Mümkün olduğu kadar sertifikalı ürünlerin seçilmesi gerekmektedir. Kullanma talimatlarına göre uygun kullanılmadığı takdirde istenmeyen sonuçlar yaşanabilir. Elektrikli battaniyeler, güvenliğinden emin olana kadar dikkatli kullanılması gereken ürünler arasındadır.