Kış aylarında en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri de ayakların ısınmasıdır. Soğuk havalar, iş yerinde, ofiste ya da ev ortamında çalışırken ayakları ısınmayanlar için problem oluşturmaktadır. Evde farklı çoraplar giyerek ayaklar ısıtılmaya çalışılsa da çalışanlar için iş yerinde bu durum daha zor olur.

Tüm bu sorunlara çözüm olarak ayak ısıtıcıları geliştirilmiştir. Küçük yer kaplamaları ve hemen hemen her alanda kullanılmaları ile birlikte bu ürünler, ayakları ısınmayanlar için oldukça yeterli bir çözüm olur. Bu sebeplerden dolayı, en iyi ayak ısıtıcıları sizler için araştırdık.

Sıra ModelIsıtma GücüİyiÖneri Puanı
1Ufo Teak66 Watt 10/10
2Beurer Fw 20100 Watt10/10
3OMAK Fma0648090 Watt10/9.8
4ALF Aı1en-w110 Watt10/9.9
5Vigo Ela250 Watt10/9.8
6Simfer Galaxy100 Watt10/10
7Ondol Ayak Altı Isıtıcı90 Watt10/9.9
8Yukka Elektrikli Ayak Isıtıcı100 Watt10/9.9
9Kef Foot Warmer85 Watt10/9.7
10Isımat Ayak Isıtıcısı60 Watt10/9.6
Ayak Isıtıcı Öneri Listesi

En İyi 10 Ayak Isıtıcı Tavsiyesi

Kış mevsiminde, evde ya da ofiste vakit geçirirken hareketsiz kalmaktan kaynaklı olarak ayaklar üşümektedir. Özellikle çalışırken, tüm mekanın ısınmasına rağmen ayaklarınız hala üşüyorsa bu sorununuza çözüm olacak en iyi ayak ısıtıcıları listeledik.

İşte en iyi Ayak Isıtıcı önerileri:

Ufo Teak

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 59,4X41X72,8
 • Kullanım Alanı: İş yeri, ofis, ev, masa altı
 • Kademe Sayısı: 3

Evde ve dış çalışma koşullarında özellikle kış aylarında ayakları ısıtmak için çeşitli çözümler aranır. Elektrikli ayak ısıtıcılar, elektrik bağlantısı sağlanabilen tüm alanlarda kullanıma uygun olmakla birlikte bazı ürünler yalnızca ev içi kullanılabilir. Ancak Ufo Teak ayak ısıtıcı, ev ve iş yerleri dahil tüm alanlarda kullanılabilir. 3 kademeli ısınma ayarı sırasıyla, 33, 50 ve 65 Watt elektrik gücü sarf eder. Oturarak ve ayakta kullanıma uygun geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; Ayakları devamlı üşüyen eşime hediye ettim kendisi son derece memnun sonunda ayaklarının ısındığına söylüyor daha önce almadığımız için pişmanız

💬 S** A**; Hiç ısınmayan ayaklarım sonunda ısındı. Ofiste topuklu çizme ile bile etkisini gösteriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.


Beurer Fw 20

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 32x26x26 cm 
 • Kullanım Alanı: Ev ve ofis
 • Ayak Numarası: 47ye kadar
 • Kademe Sayısı: 3

Beurer Fw 20 ayak ısıtıcı, büyük ayaklar için de kusursuz ısıtma ve konforu bir arada sunar. 3 ısıtma kademesi sayesinde ılık, orta ya da yüksek sıcaklıkta kullanılabilir. Hava geçirmez donanımının yanında hızlı ısıtma özelliği, elektrikten tasarruf etmenizi sağlar. Elektrikli ayak ısıtıcı, kapatıldıktan sonra dahi ayakları uzun süre sıcak tutar. 90 dakika sonra otomatik kapanma özelliğine sahiptir. İç kısmı çıkarılarak 30 derecede çamaşır makinesinde yıkanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** U**; Harika bir ürün. Kesinlikle tavsiye diyorum.

💬 A** A**; kendi kutusunda faturasıyla geliyor. Resimde görüldüğü gibi. İki parça. Beyaz parça ayrılıp yıkanabilir. İyi ısıtıyor.


OMAK Fma06480

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 31×27 cm
 • Kullanım Alanı: Ev ve ofis
 • Ayak Numarası: 47ye kadar
 • Kademe Sayısı: 5

750 gram ağırlığa sahip olması nedeniyle dilediğiniz her yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Geniş tasarımı sayesinde Omak ayak ısıtıcı, 47 numaraya kadar kullanıma uygundur. Evde ve çalışma ortamlarında kullanıma uygundur. Ayakkabı ile kullanımı önerilmemektedir. İç kılıfı çıkarılarak makinede yıkanabilir. Hızlı ısıtma özelliğinin yanında geç soğur. Bu sayede, cihazı kapattıktan sonra dahi ayaklarınız sıcak kalır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Çok beğendik, annem için aldım, ayaklarını güzel ısıtıyor ama yakacak kadar sıcak olmuyor. Elektrikli battaniye mantığında bir ürün.

💬 K** T**; Ürünü gerçekten çok beğendik. Anneannem için hediye almıştık, memnun kaldı. 


ALF Aı1en-w

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 34×55 cm
 • Kullanım Alanı: Dış kullanım ve ev içi kullanım

Genellikle dışarda çalışanların ve esnafların tercih ettiği ayak ısıtıcı modelleri arasında yer alır. Ancak ev içi kullanıma da uygundur. Dış mekanda kullanıma uygun olan Alf ayak ısıtıcı, ısı kaybının çok yaşandığı mekanlarda ısıyı direkt olarak ayağa yansıtarak enerji tasarrufu sağlar. Ayakkabı ile kullanımında dahi yüksek performans gösterir. Ev ve ofis şartlarında masaların altında kullanıma uygun şekilde üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Ürünü kedim için aldım. 1. kademesi bile yeterli ısıda. 3.kademe gerçekten ayakkabı ile kullanılabilir. Güzel ısınıyor. Biz sevdik kızım üzerinde uyuyor:)

💬 D** S**; Harika bir ürün. İş yerimde kullanmak için kış başında almıştım çok memnunum, daha pahalı ürünleri almaya hiç gerek yok, en soğuk günlerde bile ayaklarım sıcacık


Vigo Ela

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 50×70 cm
 • Kullanım Alanı: Dış kullanım
 • Kademe Sayısı: 3

Ayakta ya da oturarak kullanıma uygun olan Vigo Ela ayak ısıtıcı, dış mekan ve ev kullanımı için üretilmiştir. Genel olarak dış mekan kullanımında tercih edilmesinin sebebi, ısının kaybolduğu ortamlarda ısıyı direkt olarak ayağa yansıtmasından kaynaklanır. 60 dakika kullanılmadığı takdirde kendi kendini kapatma özelliği bulunur. Yüksek kaliteli kasa ile geliştirildiği için ağır yüklere ve darbelere karşı dayanıklıdır. Fişe takılı olduğu durumlarda, cihaz kapalı dahi olsa dokunulduğu anda çalışmaya devam eder.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** C**; Kullanımı çok rahat ofiste kullanıyorum çok işe yarıyor

💬 A** H**; İş yerinde kullanmak için almıştım daha önce almadığıma pişman oldum herkese tavsiye ederim


Simfer Galaxy

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 20×20
 • Kullanım Alanı: Ofis ve iş yeri
 • Kademe Sayısı: 3

Basküle benzer tasarımı sayesinde kullanımı oldukça kolaydır. 3 kademeli ısı ayarına sahip olan Simfer Galaxy ayak ısıtıcı, gösterge paneli sayesinde ısı ayarının doğru şekilde yapılmasını sağlar. Kademeler arası ısı seviyesi oldukça belirgin şekildedir. Bu sayede, kullanım halindeyken kademe artışı yapıldığı takdirde net şekilde hissedilir. Otururken kullanıma uygun şekilde üretilmesinin yanında ayakta kullanım önerilmemektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Y**; Görünüşü de güzel ısıtması da çok memnun kaldık

💬 Ö** K**; Ayakkabıyla bile güzel ısıtıyor ısınmayan ayaklarım ısındı tavsiye ederim


Ondol Ayak Altı Isıtıcı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 35×55 cm
 • Kullanım Alanı: Ev kullanımı

Zeminden gelen soğuk havayı keserek ayaklarınızı daima sıcak tutması için üretilmiştir. Ondol ayak ısıtıcı halı olarak geçen ürün, ev içinde ve ofis kullanımına uygun görülmüştür. Yalnızca ayak ısıtıcı olarak değil aynı zamanda evcil hayvanlar için ısıtıcı görevi görmesi adına da kullanılabilir. Belirli parçalar halinde üretilen ürün, yeterli miktarda alındığı takdirde oda ısısının da büyük ölçüde etkiler. Çocukların oyun odaları ve evcil hayvanların yatakları için kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ü**; Ürün çok iyi havalar iyice soğudu evde Pc başında ayaklarım üşüyordu çorapla 1 kademede gayet güzel ısıtıyor. Ayrıca son elektrik zammından sonra bile günde 10 saat bir ay boyunca sürekli yakarsanız 15-20lira civarı faturaya yansıyacaktır tabi kademe 1 için geçerli kademe 2de 2 katı yakacaktır.

💬 M** B**; Beklentimin fazlasıyla üzerinde çıktı, asla dandik bir şey değil arkadaşlar. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz


Yukka Elektrikli Ayak Isıtıcı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 31x20x11 cm
 • Kullanım Alanı: Ev ve ofis kullanımı
 • Ayak Numarası: 47 numaraya kadar

Terlik formunda üretilen Yukka elektrikli ayak ısıtıcı, büyük ayak numaralarına dahi uyumlu şekilde geliştirilmiştir. Isıyı ayak etrafında hapsetmesinden dolayı enerji tasarrufu sağlar. Geç soğuma özelliği sayesinde cihaz kapatıldıktan sonra dahi ayaklar sıcak kalmaya devam eder. Farklı ısı seviyeleri sayesinde hava koşullarına göre ısı ayarını yapabilirsiniz. Ev içi ve ofis kullanımına uygun şık bir görüntüye sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** G**; Evden çalışıyorum masanın altında ayaklarımı o kadar güzel ısıtıyor ki çok memnun kaldım

💬 N** C**; Üst üste çorap giymeme gerek kalması ısıtması çok iyi çok kısa zamanda ayaklarım sıcacık oluyor


Kef Foot Warmer

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30x32x30 cm
 • Kullanım Alanı: Ev ve ofis kullanımı
 • Ayak Numarası: 47 numaraya kadar
 • Kademe Sayısı: 5

Hassas ısı kontrol sistemi sayesinde ayaklarınızı ısıtmak isterken zarar görmenizi engeller. Kapalı tasarımı sayesinde ısı ayak etrafında hapsedilir. Bu sayede enerji tasarrufu da sağlanmış olur. Kef Foot Warmer ayak ısıtıcı, hızlı ısınma özelliği sayesinde hayat kurtarıcı bir üründür. En soğuk hava koşullarında dahi ayakları kısa süre içinde ısıtır. Yoğun geçen bir günün ardından ayakları dinlendirmek için ya da çalışılan ortamda kullanım için oldukça uygundur. 5 ısı kademesi sayesinde dilediğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** İ**; Sadece ayakların altını değil tümünü ısıtıyor bayıldım tavsiye ediyorum

💬 B** T**; Çok memnun kaldık ısıtması çok yeterli kaliteli bir ürün


Isımat Ayak Isıtıcısı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30×40 cm
 • Kullanım Alanı: Ofis ve iş yeri
 • Kademe Sayısı: 2

Isıtıcıların yüksek miktarda harcadığı elektrik gücü hesaplandığında Isımat ayak ısıtıcı yalnızca küçük bir ampul kadar elektrik enerjisi harcamaktadır. Bu da, rakiplerine göre daha hesaplı bir ürün olmasını sağlamıştır. Ev içi ve iş yerlerinde kuru alanlarda kullanıma uygundur. Ilık ve sıcak olmak üzere 2 ısı kademesine sahiptir. Bu sayede, dilediğiniz ısıda çalıştırabilir ve gereksiz enerji tüketimini önleyebilirsiniz

Kullanıcı Yorumları

💬 S** C**; alırken tereddüt ettim pek ısıtmazsa diye ama iki kademesi var pc başında evde takılırken ayaklarım üşüyodu sıcak kademeye alınca ayaklarımı üzerine koyamayacağım kadar ısındı birinci kademede iyiyiz çok memnunum tavsiye ederim

💬 B** B**; gelir gelmez kullanmaya başladım. ilk başta ısınması için az bekliyosunuz ama ısınıyor sonuçta 🙂 iki kademeli olması iyi olmuş çünkü sıcak ta ayağınızın altı bayağı ısınıyor, ılık olan daha kullanışlı, belki sıcak kademesi iyice soğuklarda kullanılabilir. Çoraplı denemedim ama ayakkabı kalın olmasına rağmen sıcaklığı içinizde hissedebiliyorsunuz 🙂


En İyi 10 Fanlı Isıtıcı ÖnerisiEn İyi 10 Yağlı Radyatör Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi ayak ısıtıcı hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi ayak ısıtıcı; Ufo, Beuer, Omak, Alf, Vigo, Simfer, Yukka, Isımat markalarına ait elektrikli ayak ısıtıcılardır. Bu ürünler, enerji tasarrufu sağlarken ayakları daima sıcak tuttuğu için oldukça tercih edilir. Her alanda kolaylıkla kullanabileceğiniz cihazlar arasında yer alır. Kademeli ısıtma seviyeleri sayesinde hava koşullarına göre gerekli sıcaklıkta çalıştırılabilirler.

Ayak ısıtıcı nedir?

Tüm mekanı ısıtmaya gerek kalmadan, ısıyı yalnızca ayaklarınıza yönlendiren elektrikli cihazlardır. Ayak ısıtıcılar, özellikle çalışma ortamlarında ayakkabı ile kullanıma uygun olmasından dolayı oldukça tercih edilir. Sıcaklığı direkt olarak ayağa yansıttıkları ve küçük boyutta oldukları için, dış mekanlarda diğer ısıtıcılara göre daha fazla tercih edilirler.

Ayak ısıtıcı ne kadar elektrik yakar?

Bu durum, marka ve modellere göre değişiklik gösterse de, tasarruflu bir ayak ısıtıcı alındığını var sayarak hesapladığımız takdirde, ayak ısıtıcıların aylık olarak faturaya yansıttığı tutar 10 ile 30 tl arasında olacaktır. Bu ücretler yalnızca tasarruflu enerji tüketen ısıtıcılar için geçerlidir. Marka ve modele göre bu fiyatlar farklılık gösterebilir.