Ayakkabı içinde kapalı kalan ve terleyen ayaklar, hoş olmayan bir kokuyla hem bizi hem de çevremizdeki insanları rahatsız eder. Ayak kokusu gideren ürünler, bu kokunun oluşmasına ve ayağın terlemesine engel olmaktadır.

Ayak terinin ayakkabı bakterileriyle birleşmesi sonucu ortaya çıkan bu kötü kokuları yok etmenin en etkili yolu ise ayak koku giderici ürünlerdir. Bu ürünler sadece ayak kokusunu gidermekle kalmaz aynı zamanda ferahlık ve tazelikte sunmaktadır. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, ayak kokusunu gidermede en etkili olan ayak koku giderici ürünlerden oluşmaktadır. Sprey ve krem formundan oluşan en iyi ayak kokusu önleyici listemiz, düzenli kullanımda uzun süre etkili olan ürünleri barındırıyor.

Sıra MarkaFormİyiÖneri Puanı
1SchollSprey10/9.9
2LapitakSprey10/9.9
3TeresonKrem10/9.9
4FarmasiSprey10/9.8
5PedanorKrem10/9.8
6AvonSprey10/9.8
7OriflameSprey10/9.8
8Shıffa HomeSprey10/9.7
9Homm LifeSprey10/9.7
10PedisolSprey10/9.7
Ayak Kokusu Önleyici Öneri Listesi

En İyi Ayak Kokusu Önleyici Markaları

Ayak kokusunun temel nedeni ter ve bakterilerin bir araya gelmesidir. Ayak kokusu, birçoğumuzun hayatının bir parçası olabilir, ancak bu durumu kabullenmek zorunda değiliz. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, ayaklarınızda oluşan kötü kokuları giderecek en iyi ayak koku giderici ürünlerini barındırmaktadır.

İşte en iyi ayak koku giderici tavsiyesi

Scholl Fresh Step Koku Önleyici Ayak Spreyi

Ürün Özellikleri

Hacmi: 150 ml

Form: Sprey

En iyi ayak koku giderici spreyler arasında yer alan Scholl Fresh Step, terlemeyi önlediği için ayakların kötü kokmasına engel oluyor. Anti-perspirant içeriğine sahip olduğundan dolayı ayaklarda oluşan kötü kokuları gideren bu ürün, gün boyu ayakların güzel kokmasına ve ferah olmasına yardımcı oluyor. Temiz ve kuru ayaklara 10-15 cm uzaktan sıkarak uygulanan bu ürün, pratik kullanımıyla da beğeniliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ö**; Ürün gerçekten vaad edileni veriyor. 0 ayak kokusu, ferah bir ayak.

💬 T** Ç**; Askerde kullanmak için almıştım ancak etkisini görünce sivilde de kullanmaya karar verdim. Ayağınız terlediğinde spreyin kokusu yayılıyor ve hoş bir kokusu var, ayağı terleyip kokan arkadaşlara şiddetle öneririm.


Lapitak Ayak Koku Önleyici Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 125 ml

Form: Sprey

Ayak hijyenine önem verenlerin tercih ettiği Lapitak Ayak Koku Önleyici Sprey, ayak terlemesinden dolayı oluşan kötü kokulara karşı etkili oluyor. Temiz ve kuru ayağa uygulanan bu ürün, gün boyu ayakkabı içinde ferah bir ayak sunuyor. Ayrıca hafif formülü sayesinde ayaklarınızı kurutmadan hoş bir koku sağlayan bu koku giderici sprey, hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Y**; Oğluma aldım etkili bir sprey çok güzel kokuyor tavsiye ediyorum👍

💬 B** Y**; Bu ürünü seviyorum Kesinlikle hakkını veriyor ayak kokusunu önlemek için en etkili marka şaşmayın derim


Tereson Ayak Kokusu Kremi

Ürün Özellikleri

Hacmi: 50 ml

Form: Krem

Ayak kokusuyla savaşmada etkili bir krem olan Tereson Ayak Kokusu Kremi, gümüş iyon koruması sayesinde ayağın gün boyu ferah ve rahat olmasına yardımcı olmaktadır. Ayak terlemesinden dolayı oluşan kötü kokuları etkisiz hale getiren bu sprey, gün boyu etkisini koruduğu için kullanıcıları tarafından tam not alıyor. İçeriğinde yer alan bileşenler sayesinde ayakların ferahlamasına yardımcı olan bu ürün, aynı zamanda nemlendirme özelliğiyle de daha bakımlı bir ayak sunmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** G**; Gerçekten çok kaliteli yıllardır kullandığım bir ürün düzenli uygulandığı zaman çok etkili.

💬 B** A**; 2 kez sürdüm üzerinden 1 ay geçti hala etkisi devam ediyor.


Farmasi Dr C. Tuna Ayak Sprey

Ürün Özellikleri

Hacmi: 115 ml

Formu: Sprey

Tüm ürünlerinde olduğu gibi ayak koku giderici spreyi ile de beğenilen Farmasi, gün boyu ayakkabı giymek zorunda olanların tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Serinletici ve kötü koku giderici etkisine sahip olan bu ayak spreyi, ayakların tazelenmesine yardımcı oluyor. Güç içinde ihtiyaç duyulduğu her an kullanılabilen bu ürün, antibakteriyel özellikleri sayesinde de ayak sağlığınızı desteklemektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** B**; Eşim sürekli ayakta, yoğun çalışıyor ve yorgunluğu alıyor tavsiye ederim

💬 E** C**; Üründen memnun kaldım kokusunda fena değil tavsiye ederim.


Pedanor Ayak Bakım Kremi

Ürün Özellikleri

Hacmi: 50 ml

Form: Krem

Ayak kokusunu gidermek için kullanabileceğiniz en etkili ürünler arasında yer alan Pedanor, terlemeyle oluşan kötü kokuları gidermeye yardımcı oluyor. Ayrıca ayak kokusunu gidermekle kalmayan bu ürün, nemlendirme ve yumuşatma özelliğiyle de daha bakımlı bir ayak sunuyor. Son olarak aşırı terlemeden dolayı oluşan ayak pişiğine de engel olan bu ürün, hem ferah hem de sağlıklı ayaklara kavuşmanız için elinden geleni yapıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ö**; Çok iyi, ilk kullanımda etkisini gösteriyor. Terlemeyi azaltıyor. Tavsiye ederim

💬 Ö** Ö**; Yorumlara bakarak hatta birazda şüphe ederek aldım Ama gerçekten fark yaratan bir ürün gayet etkili ve başarılı buldum teşekkürler.


Avon Lavantalı Koku Önleyici Ayak Spreyi

Ürün Özellikleri

Hacmi: 100 ml

Form: sprey

Ferahlatıcı etkiye sahip olan Avon Lavantalı Koku Önleyici Ayak Spreyi, içerisinde yer alan lavanta özleri sayesinde ayaklarda hoş koku bırakmaktadır. Ayak terlemesinden dolayı oluşan kötü kokuların giderilmesine yardımcı olan bu sprey, serinletme özelliğiyle de sıcak yaz günlerinde ayakkabı içerisinde rahat etmenizi sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** Y**; Yaz kış gün boyu ayaklarım ayakkabı içinde olduğu için yıllardır bu ürünü kullanıyorum hiç sorun yaşamadım etkili.

💬 Z** K**; Ürün güzel çocuklarıma kullanıyorum gayet kötü kokuların oluşmasına engel oluyor.


Oriflame Feet Up Advanced

Ürün Özellikleri

Hacmi: 150 ml

Formu: Sprey

Pro-Active teknolojisi ve içeriğinde yer alan mineral karışımları sayesinde ayakta oluşan kötü kokuları engelleyen Oriflame Feet Up Advanced, sprey formu sayesinde kolayca kullanılabiliyor. Ayakların gün boyu kuru ve rahat olmasına yardımcı olan bu ayak koku giderici, 36 saat boyunca da kötü kokuların oluşmasına engel oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Ürün ayak kokusunu gidermede gerçekten etkili tavsiye ederim.

💬 T** A**; Çok güzel bir ürün. İşimden dolayı gün boyu ayaktayım ve yaz kış ayakkabı giyerim bu ürün sayesinde ayaklarım terlemiyor kokmuyor.


Shıffa Home Prosav Çay Ağacı Özlü Solüsyon

Ürün Özellikleri

Hacmi: 50 ml

Formu: Sprey

Çay ağacı özleriyle formüle edilen Shıffa Home Prosav, sprey formu ve boyutu sayesinde çantada taşınarak ihtiyaç duyulan her an kullanılabilmektedir. İçerisinde yer alan aktif bileşenler ve çay ağacı özleri sayesinde ciltte yer alan bakterileri yok ederek ayak kokusunu önlemektedir. Bu sayede ayaklar gün boyu temiz, ferah ve güzel kokmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Çok iyi geliyor ayağıma koku yok artık 😊

💬 B** K**; Ürün etkili tavsiye ederim.


Homm Life Ayak Bakım Spreyi

Ürün Özellikleri

Hacmi: 100 ml

Formu: Sprey

Doğal içerikleriyle öne çıkan Homm Life, ayak koku giderici ürünüyle de dikkat çekmektedir. Ayaklarınızı tazelerken aynı zamanda ayakta oluşan kötü kokuları da yok eden bu koku giderici sprey, hızlı emilebilir olmasından dolayı pratik kullanım sağlıyor. Ayaklarda hoş koku bırakan bu ürün, içerisinde yer alan çay ağacı sayesinde bakterileri yok ediyor. Ayrıca içerdiği adaçayı yağı ile ayak terlemesine engel olan ürün, üre sayesinde de ayakların yumuşamasına ve tazelenmesine yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** E**; Ürünün kokusu hoş ve ayak kokusunda da etkili.

💬 A** B**; Bu spreyi almadan önce ayaklarımda aşırı terleme vardı ve ister istemez kokuyordu şimdi o sorun çözüldü.


Pedisol Ayak Spreyi

Ürün Özellikleri

Hacmi: 21 L

Form: Sprey

En iyi ayak kokusu önleyici listemizin son sırasında yer alan Pedisol Ayak Spreyi, uzun süreli etkisi sayesinde kullanıcılarında tam not alıyor. Aşırı ayak terlemesinden dolayı oluşan kötü kokuları yok eden bu ürün, düzenli kullanımda daha da etkili oluyor. Ayrıca ayakta oluşacak kötü kokuları engellemenin yanı sıra ferahlık ve nem veren Pedisol Ayak Spreyi, 4.5 pH değerine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** U**; Eşime almıştım gayet güzel bi ürün tavsiye ederim

💬 T** F**; Bir kez eczaneden aldım eczacı tavsiyesi üzerine kullandım çok iyi ve etkili. Kullanımı da çok pratik. Eczanede bulamayınca internetten hiç düşünmeden 3 kutu aldım. Akşamları ayaklarımı yıkadıktan sonra sıkıyorum ertesi gün akşama kadar etkili oluyor.


Ayak Peeling Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi ayak koku giderici hangisi?

Aşırı terlemeden dolayı ayakta oluşan kötü kokuları gidermeye yardımcı olacak en iyi ayak koku giderici ürünleri arasında; Scholl Fresh Step Koku Önleyici Ayak Spreyi, Lapitak Ayak Koku Önleyici Sprey, Tereson Ayak Kokusu Kremi, Farmasi Dr C. Tuna Ayak Spreyi, Pedanor Ayak Bakım Kremi, Avon Lavantalı Koku Önleyici Ayak Spreyi, Oriflame Feet Up Advanced, Shıffa Home Prosav Çay Ağacı Özlü Solüsyon, Homm Life Ayak Bakım Spreyi ve Pedisol Ayak Spreyi ayaktaki kötü kokuyu engelleyerek ferahlık veren en etkili ürünlerdir.

Ayak kokusu nasıl biter?

Ayak kokusunu giderebilmek için ayaklarınızı sirkeli suyun içerisinde bekletebilirsiniz. 10 gün boyunca tekrar etmeniz gereken bu uygulama sayesinde ayaklarınız eskisinden daha hijyenik kokacaktır. Ayrıca düzenli olarak banyodan sonra sirkeli suyla ayakları yıkamakta gün içerisinde ayak kokusunu önlemede etkilidir.

Kokan ayakkabılar için ne yapmalı?

Ayakkabınızda gitmeyen ayak kokusu varsa eğer karbonat kokuları gidermede etkili olacaktır. Akşam ayakkabınıza serpiştireceğiniz karbonat, ayakkabının içinde oluşan kötü kokuyu kendisine çekerek kokuları giderecektir.