Buharlı temizleyiciler, suyu yüksek sıcaklıklarda buhara dönüştüren özel teknolojiyi kullanarak evinizdeki her yüzeyde derinlemesine temizlik sağlar. Buharlı temizleyiciler ile parke, fayans, cam, halı, perde, hatta mobilya ve mutfak tezgahları gibi pek çok farklı yüzeyi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Hijyenik bir ortam sağlamak için mikropları ve bakterileri etkili bir şekilde ortadan kaldıran buharlı temizleyiciler, böylece sevdiklerinizin sağlığını korur.

Kimyasal temizlik malzemeleri kullanmadan sadece buhar gücüyle etkili temizlik yapmanıza yardımcı olan buharlı temizlik makineleri, bu sayede hem doğaya hem de cebinize dost oluyor. Ayrıca çıkması en zor lekeleri bile hızlıca çıkarma gücüne sahip olan buharlı temizleyiciler, zamandan da tasarruf yapmayı sağlıyor.

Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, temizlik rutunini daha etkili ve pratik hale getirmek isteyenlere özel en iyi buharlı temizleyicilerden oluşuyor.

Sıra ModelGüçİyiÖneri Puanı
1Karcher SC 3 Easyfix1900 W10/9.9
2Fakir Maxiclean1300 W10/9.9
3Rowenta RY6535WI1200 W10/9.9
4Arçelik K 78041500 W10/9.8
5Black & Decker BHSM1615DSM-QS1600 W10/9.8
6Beko Bkk 11041600 W10/9.8
7Ariete 4163 Steam1500 W10/9.8
8Bissell PowerFresh Slim Steam1600 W10/9.7
9Alf BT-122 Steam Force Multi1400 W10/9.7
10Kiwi KSC-42151300 W10/9.5
Buharlı Temizleyici Öneri Listesi

En İyi Buharlı Temizleyici Markaları

Son zamanlarda evlerde oldukça fazla tercih edilen buharlı temizleyiciler, buhar gücüyle mikropları öldürdüğünden dolayı etkili hijyen ve temizlik sunuyor. Güçlü buhar çıkışları sayesinde normal temizliğe oranla daha etkili temizlik sunan bu ürünler, pratik olmalarıyla da beğeniliyor.

İşte en iyi buharlı temizleyici tavsiyesi

Karcher SC 3 Easyfix Buharlı Temizlik Makinesi

Ürün Özellikleri

Güç: 1900 W

Buhar Basıncı: 3,5 bar

Boyut: 360 x 326 x 253 mm

Su Tankı Kapasitesi: 1 L

En iyi buharlı temizleyiciler listemizin ilk sırasında yer alan Karcher SC 3 Easyfix, doldurulabilen su deposu sayesinde sürekli temizlik imkanı sunar. 30 saniye gibi kısacık sürede ısınan bu buharlı temizleyici, evdeki sert yüzeylerin hepsinde kullanıma uygundur. Evde bulunan bakterilerin %99,9’unu temizleyen bu makine, hız bez değiştirme fonksiyonu sayesinde de kolay kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca kireç çözücü kartuş sayesinde de uzun yıllar kullanım imkanı sunan bu ürün, park etme konumunda durması sayesinde fazla yer kaplamamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** W**; Süper. İyi ki almışım.

💬 A** E**; Kesinlikle her kızın çeyizinde olmalı. Kiracı iseniz sizden önce evde insan değil de bir yaratık yaşamışsa onun arta kalan pisliklerini ancak Karcher temizler teşekkürler Hepsi ve Karcher 🙏🏻🥰❤️💐


Fakir Maxiclean Çok Fonksiyonlu Buharlı Temizleyici

Ürün Özellikleri

Güç: 1300 W

Isınma Süresi: 30 sn

Su Tankı Kapasitesi: 330 ml

En iyi buharlı temizleyiciler arasında yer alan Fakir Maxiclean Çok Fonksiyonlu Buharlı Temizleyici, 1300 watt motor gücüne sahip. 10 farklı kullanım başlığı ile dikkat çeken bu ürün, 330 ml su haznesine sahip. Kolay manevra yapabilmeye imkan tanıyan ürün, 30 saniyede ısıtabildiği için pratik kullanım sunuyor. Ayrıca çıkabilen kireç önleyici filtre ile de cihazın daha uzun ömürlü olması sağlanıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** Y**; Çekiş gücü günlük temizlik için gayet yeterli her alana girip temizlik yapabiliyor ben çok beğendim.

💬 K** Ş**; Geçen ay annem için almıştık temizlik konusunda çok memnun kaldı. Performansını beğendi. Duvarları silerken ağırlığı taşıması zor.


Rowenta RY6535WI Buharlı Güç Buharlı Temizleyici

Ürün Özellikleri

Güç: 1200 W

Buhar Basıncı: 10 bar

Boyut: 61,98 x 22,61 x 22,6 cm

Su Tankı Kapasitesi: 600 ml

Güçlü buhar basıncıyla derinlemesine temizlik sunan Rowenta RY6535WI, mikrop ve bakterileri ortadan kaldırmaktadır. 1200 Watt gücünde çalışan Rowenta, 10 saniye içinde ısınıyor. 600 ml su tankına sahip olan bu ürün, 10 bar buhar basıncı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** G**; Bundan önce temizlik yapmıyormuşum ben.

💬 T** B**; Ürün çok güzel. Gerçekten temizlik yapıyor kesinlikle alınmalı.


Arçelik K 7804 Buharlı Temizleyici

Ürün Özellikleri

Güç: 1500 W

Isınma Süresi: 20 sn

Su Tankı Kapasitesi: 400 ml

Dikey konumda olmasından dolayı fazla yer kaplamayan ve konforlu kullanım imkanı sunan Arçelik K 7804 Buharlı Temizleyici, 1500 Watt gücünde çalışıyor. 0.4 litre su tankı kapasitesine sahip olan bu ürün, 20 saniyede ısınarak kullanıma hazır hale geliyor. İster halıda isterseniz de sert zeminde kullanabileceğiniz bu ürün, pratik kullanımıyla beğeni topluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** Ş**; Çok güzel, kullanışlı. Buharın verdiği temizlik de farklı oluyor.

💬 F** T**; Aşırı memnunum yazlık evim için ikincisini de aldım


Black & Decker BHSM1615DSM-QS Autoselect Buharlı Süpürge

Ürün Özellikleri

Güç: 1600 W

Buhar Basıncı: 3 bar

Isınma Süresi: 15 sn

Su Tankı Kapasitesi: 1000 ml

Black & Decker’ın otomatik seçim özelliğiyle donatılmış buharlı süpürgesi, farklı yüzeylerde kullanım için idealdir. Kolay taşınabilirliği ve etkili temizlik performansıyla evinizi tertemiz yapan Black & Decker BHSM1615DSM-QS Autoselect, 17 farklı aksesuarla daha etkili temizlik yapmanıza yardımcı olmaktadır. 180 derece dönen başlığı sayesinde pratik kullanım imkanı sunan bu ürün, çıkarılabilir el tipi temizleyicisiyle de beğeni topluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** T**; Ürünü alırken tedirgindim fakat şimdi iyi ki diyorum, iyi ki almışım. Bir çok aparatı mevcut. Tek kusuru bence kablolu oluşu. Ama alışınca kullanımı rahat oluyor. Tavsiye edilir. Özellikle çocuklu evlerde müthiş kurtarıcı.

💬 G** Y**; Oğlum yurtdışında bunu ürünü kullanıyormuş çok memnunmuş bana da Anneler günü hediyesi aldı memnunum .


Beko Bkk 1104 Buharlı Temizleyici

Ürün Özellikleri

Güç: 1600 W

Isınma Süresi: 20 sn

Su Tankı Kapasitesi: 400 ml

Kullanımı kolay ve etkili temizlik sunan en iyi buharlı temizleyiciler arasında yer alan Beko Bkk 1104 Buharlı Temizleyici, 1600 Watt gücünde çalışıyor. 20 saniyede ısınma özelliğiyle dikkat çeken bu ürün, dikey kullanıma sahip olduğu için konforlu temizlik imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** A**; Fişi taktıktan yaklaşık 1 dk sonra buhar veremeye başlıyor. Buhar basıncı da gayet tatminkar. Markasına olan güvencemizi boşa çıkarmadı.

💬 A** Y**; Güzel ve kaliteli bir cihaz. Buharı çok güçlü. İyi temizliyor. Pencere aparatı olmaması benim açımdan eksi, ama bunu bilerek aldım.


Ariete 4163 Steam Mop Buharlı Paspas

Ürün Özellikleri

Güç: 1500 W

Isınma Süresi: 5 sn

Su Tankı Kapasitesi: 500 ml

Pratik kullanımı ve buharlı paspas özelliğiyle öne çıkan Ariete Steam Mop, 1500 watt gücünde çalışıyor. Zemin temizliği için ideal olan buharlı temizleyici, hızlı kuruma süresi ve etkili temizlik performansıyla evinizi parıl parıl yapıyor. 5 saniyede ısınabilen bu ürün, dikey park ve kullanım pozisyonu sayesinde kullanıcılarından tam not alıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Ürün güzel temizliyor.

💬 B** Y**; Güzel temizliyor buhar çıkışı ve kısa sürede ısınması iyi.


Bissell PowerFresh Slim Steam 3’ü 1 Arada Buharlı Temizlik Makinesi

Ürün Özellikleri

Güç: 1600 W

Isınma Süresi: 30 sn

Su Tankı Kapasitesi: 400 ml

Hem dikey buharlı mop, hem buharlı temizleyici hem de el tipi buharlı temizleyici olan Bissell PowerFresh Slim Steam, 3 makineyi bir arada sunduğu için memnuniyet yaratıyor. Buhar yoğunluğunu ayarlayabilme imkanı sunan bu ürün, en dar alanlara bile kolayca girebildiği için pratik temizlik imkanı sunuyor. 30 saniye içerisinde ısınarak kullanıma hazır hale gelen bu ürün, evde bulunan bakteri ve mikropların %99,9’unu öldürerek etkili hijyen sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** B**; Uzun zamandır beklediğim bir üründü. Ağırlığı çok iadel kullanışlı ve gereksiz başlıkları yok. Duvara monte edilebiliyor.

💬 H** İ**; Evimde fazla halı olmadığı için tercih ettim. Ürün gerçekten çok güzel, gayet kullanışlı ve hepsi burada yine hızlı bir şekilde ürünü ulaştırdı emeğinize sağlık teşekkürler.


Alf BT-122 Steam Force Multi Buharlı Temizleyici

Ürün Özellikleri

Güç: 1400 W

Buhar Basıncı: 5 Bar

Su Tankı Kapasitesi: 1.2 L

Dezenfektan Haznesi: 0.2 L

145 derecelik buhar sıcaklığı sunan Alf BT-122 Steam Force Multi Buharlı Temizleyici, 5 bar buhar basıncı sunuyor. 1,2 litre su haznesinin yanı sıra 0.2 litrelik dezenfektan haznesine sahip olan bu ürün, hijyenik bir ortam sunuyor. 2 yıl garantiye sahip olan Alf BT-122 Steam Force Multi, inatçı lekeleri ve kirleri yok ediyor. Kıvrılabilir ucu sayesinde ulaşılması en zor alanlarda bile kullanılabilen bu ürün, güç gösterge ışığıyla kolaylık sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** G**; Bugün denedik anneme almıştım, ocakta çok güzeldi telle çıkmayan lekeler bu makine ile çıktı halıyı resmen beyazlattı çeyiz içinde almayı düşünüyorum

💬 S** Ü**; Banyo fayansı yeni yapılmış kadar güzel oldu müthiş bir ürün


Kiwi Buhar Basınçlı Mop KSC-4215

Ürün Özellikleri

Güç: 1300 W

Buhar Basıncı: 4.8 Bar

Su Tankı Kapasitesi: 350 ml

En iyi buharlı temizleyiciler listemizin son sırasında yer alan Kiwi Buhar Basınçlı Mop KSC-4215, uygun fiyatıyla beğeni topluyor. 5 metre kablo uzunluğu ve 180 derece üçgen döner başlığı sayesinde kolay kullanım imkanı sunan bu ürün, 350 ml su haznesine sahip. 15 dakika sürekli buhar veren bu ürün, sert ve yumuşak zeminler için kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** G**; Evimde hem kedim hem köpeğim var bu yüzden her gün yerleri silmek çok yorucu oluyor. Daha pratik olması için bu buharlı süpürgeyi aldım bu sayede su kovasını taşı doldur boşalt uğraşmıyorum. Ayrıca herhangi bir deterjan eklemiyorum buharlı olduğu için yerleri gayet iyi temizlediğini düşünüyorum. Ben mermerde kullanıyorum zaten parkede kullanmayın diye kılavuzunda da yazıyor. Çok az su izi bırakıyor ama bu zaten buharlı olduğu için normal bir şey. Tek negatif düşüncem: üçgen paspaslardan sadece 2 tane çıkıyor ve onlardan satın almak istedim sürekli aynılarını yıkamamak için ama piyasada bulamadım.

💬 M** I**; Gerçekten geçen zamana üzüldüm daha önce almalı ve kullanmalıymışım tavsiye ederim fiyatlar daha da uçmadan evinize kazandırın çok sevecek ve kullanacaksınız


Islak Kuru Dikey SüpürgeHalı Yıkama Makinesi
Mop MarkalarıIslak Kuru Süpürge
İlginizi Çekebilir

En iyi buharlı temizleyici hangisi?

Etkili temizlik ve hijyen sunan en iyi buharlı temizleyiciler arasında; Karcher SC 3 Easyfix Buharlı Temizlik Makinesi, Fakir Maxiclean Çok Fonksiyonlu Buharlı Temizleyici, Rowenta RY6535WI Buharlı Güç Buharlı Temizleyici, Arçelik K 7804 Buharlı Temizleyici, Black & Decker BHSM1615DSM-QS Autoselect Buharlı Süpürge, Beko Bkk 1104 Buharlı Temizleyici, Ariete 4163 Steam Mop Buharlı Paspas, Bissell PowerFresh Slim Steam 3’ü 1 Arada Buharlı Temizlik Makinesi, Alf BT-122 Steam Force Multi Buharlı Temizleyici ve Kiwi Buhar Basınçlı Mop KSC-4215 en kaliteli buharlı temizleyicilerdir.

Buharlı temizlik makinesi işe yarıyor mu?

Buharlı temizlik makineleri, mutfak ve banyo gibi ortamlarda daha hijyenik temizlik sunuyor. Yüzeylere nüfus eden yağ ve kirlerin pratik bir şekilde temizlenmesine yarımcı olan buharlı temizleyiciler, fayanslar arasındaki derzleri de temizlemektedir.

Buharlı temizlik makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Buharlı temizleyici almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. İşte buharlı temizlik makinesi alırken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Motor Gücü: Etkili bir temizlik için yeterli motor gücüne sahip bir buharlı temizleyici seçmek önemlidir. Motor gücü, buhar çıkışının gücünü ve temizlik performansını etkiler.
  • Yüksek Basınçlı Buhar Çıkışı: Yüksek basınçlı buhar çıkışı, zorlu lekeleri ve kirleri kolayca temizlemenizi sağlar. Bu nedenle, buharlı temizleyici seçerken bu özelliğe dikkat etmek önemlidir.
  • Kullanılan Malzeme: Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmış bir buharlı temizleyici seçmek uzun ömürlü kullanım sağlar.
  • Su Haznesi Kapasitesi: Temizlik süresini etkileyen faktörlerden biri su haznesi kapasitesidir. Büyük bir su haznesi, daha uzun süre temizlik yapmanıza olanak tanır ve sık su dolumu gerektirmez.
  • Sıcaklık Seviyesi: Yüksek sıcaklık, daha etkili temizlik sağlar. Buharlı temizleyici seçerken sıcaklık seviyesini kontrol etmek ve yeterli sıcaklık ayarlaması yapabilen bir model tercih etmek önemlidir.
  • Hortum Uzunluğu: Uzun hortum, erişimi zor alanlara kolayca ulaşmanızı sağlar. Temizlik işlerini daha pratik hale getirmek için yeterli hortum uzunluğuna sahip bir buharlı temizleyici tercih etmelisiniz.
  • Kullanım Kolaylığı ve Ergonomi: Kullanıcı dostu tasarıma ve kolay kullanım özelliklerine sahip bir buharlı temizleyici seçmek önemlidir. Ayar düğmeleri, tutma kolu ve taşıma ağırlığı gibi faktörler kullanım kolaylığını etkiler.
  • Ekipman ve Aparatlar: Farklı yüzeyleri temizlemek için farklı ekipman ve aparatlara ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle, buharlı temizleyici satın alırken sağlanan ekipman ve aparat çeşitliliğine dikkat etmek önemlidir.