9 aylık heyecanlı bir sürenin ardından kucağınıza aldığınız minik bebeğiniz her şeyin en iyisine layık. Onu korumak, onun için en iyisini seçmek ve sağlıklı, mutlu bir insan olması için hep doğru adımları atmak ebeveyn olmanın en önemli sorumluluğu. Yeni yaşamın kapılarını ardına kadar açan bebeğinizle birlikte hayatınıza eklenen ihtiyaçların listesi de değişir ve artar.

Özellikle ilk bebekle birlikte yaşanan tecrübesizlik kararsızlığı da beraberinde getirir. Bu durumda olan okuyucularımız bebekleri için yapacakları alışverişlerde güvenecekleri bir rehbere ihtiyaç duyarlar. Bebek yatağı alma sırası geldiğinde de durum değişmez. Bu yazımızla bebek yatağı almak üzere olan ebeveynlere bebek yatağı çeşitlerini tanıtmak ve en iyi bebek yatağı markaları hakkında tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Bu sayede en iyi bebek yatağı markasını araştırmak için ayıracağınız zamanı azaltarak, minik bebeğinizle daha fazla ilgilenecek fırsatı da bulabilirsiniz.

Sıra Model ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Yataş Bedding JUNO24×120 cm10/10
2Garaj Home Soft15x70x130 cm10/9.7
3Âlâ Ev Modası60x120x10 cm10/9.7
4Akte Home Bamboo50x120x10 cm10/9.8
5Bedart Naturel Sleep60x120x15 cm10/9.6
6Yataş Bedding Twiny70×140 cm10/9.8
7İşbir Coco Dream Baby80×130 cm10/9.9
8Wellmatt70×140 cm10/9.7
9Kanz İşbir Sante90×190 cm10/9.9
10Babyhope Soft70×110 cm10/9.8
11Sluupy Aloe Vera70×110 cm10/9.8
12Maxi-Cosi Milky70×110 cm10/9.7
13Kraft Yataş Lüks80×130 cm10/9.9
14İdaş Goody90×190 cm10/10
15Işbir Yatak Emy80×130 cm10/9.9
En İyi Bebek Yatağı Öneri Listesi

En İyi Bebek Yatağı Tavsiyeleri

Bebeğinizin sağlıklı büyümesi derin bir uykuya bağlıdır. Bunun için ise konforlu ve kaliteli bir yatağa sahip olmak gerekir. Bu sebeple uzmanların onayladığı ve ebeveynlerin önerdiği en iyi bebek markaları arasından sizler için seçtiğimiz 10 başarılı bebek yatağı markası listemiz.

Yataş Bedding JUNO

Yataş Bedding JUNO

Yıkanabilir Kılıf: Var
Yaş Aralığı: 0-4 Ay

Yüksek baş bölgesi sayesinde yeni doğan bebeklerde sıklıkla görülen reflü hastalığını engelleyen Yataş Bedding JUNO, aynı zamanda bebeğinizin kafa şeklini korur. Hafif yapısıyla istenilen yere kolayca taşınan bu bebek yatağı, en çok satan modellerden bir tanesi. 0-4 aylık olan bebeklerde kullanılan ürünün kılıfını belirli aralıklarla makinenizde yıkayabilirsiniz. Yataş Bedding JUNO’da bulunan ayak desteğiyle beraber gaz sancısını da önleyebilirsiniz.


Garaj Home Soft Yatak

Garaj Home Soft

Ebat: 15 cm 70 x 130 cm
Yükseklik: 15 cm
Yaş Aralığı: 0-4 Yaş

Soft sünger malzeme kullanılarak üretilen bu bebek yatağı, genellikle ebeveynlerin bir numaralı tercihi oluyor. Yumuşak yapısıyla bebeğinizin deliksiz şekilde uyumasına yardımcı olan Garaj Home Soft Yatak, 70 x 130 cm büyüklüğündedir. Yerden yüksekliği 15 cm olan model, kaliteli yapısıyla Anne ve Babalardan tam not almayı başarıyor.


Âlâ Ev Modası Soft Bamboo Bebek Yatağı

ALA Soft Bebek Yatağı

Ebat: 60 cm 120 x 10 cm
Yükseklik: 10 cm
Yaş Aralığı: 0-4 Yaş

İster beşik içerisinde ister beşik dışında kullanabileceğiniz Âlâ Ev Modası Soft Bamboo Bebek Yatağı, yaz aylarında serin olurken kış aylarında ise sıcak olmaktadır. Üretiminde Bamboo kumaş kullanılan ürünün oldukça kaliteli ve sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Ne çok sert ne de çok yumuşak olan bebek yatağı, bebeğinizi en iyi şekilde uyutmaya hazır.


Akte Home Bamboo Yatak Beşik Yatağı

Akte Home

Ebat: 50 cm 120 x 10 cm
Yükseklik: 10 cm
Yaş Aralığı: 0-4 Yaş

Genellikle Anne yanı veya beşik içerisinde kullanılan Akte Home Bamboo Yatak, en iyi fiyat performans ürünlerinin başında geliyor. Yerden 10 cm yükseklikte olan bu bebek yatağı, 50 x 100 cm boyutundadır. Sünger yapısıyla bebeğinizin kaliteli ve konforlu şekilde uyumasına yardımcı olarak gelişimini destekler.


Bedart Naturel Sleep Full Ortapedik Bebek Yatağı

Bedart Naturel

Ebat: 60 cm 120 x 15 cm
Yükseklik: 15 cm
Yaş Aralığı: 0-4 Yaş

Terletmeyen kumaşıyla diğer yatakların bir adım daha önünde olan Bedart Naturel Sleep’in yan yüzeyleri tay tüyü kullanılarak üretilmiştir. Pamuk dokusuyla bebeğinizin normale göre çok daha rahat hissetmesini sağlayan model, kaliteli süngeri sayesinde uzun kullanım ömrü sunar. Ek olarak pamuk yüzeye sahip olmasından dolayı bebeğinizin uygun şekilde yatmasına yardımcı olurken, aynı zamanda hava sirkülasyonu da yapmaktadır.


Yataş Bedding Twiny Sünger Yatak

Yataş Bedding Twiny Sünger Yatak

Ebat: 70 x 140 cm
Yükseklik:
 9 cm
Yaş Aralığı: 
0-6 Yaş

Yataş bebek yatağı grubunun en iyi yatak seçeneklerinden biri olan Twiny, tamamen doğal malzemelerden imal ediliyor. Süngerden oluşan Yataş Twiny Bebek Yatağı bebeğinizin omurgasını doğru bir şekilde destekliyor. 9 cm yüksekliğe sahip olan modelin bir yönü 0-2 yaş, diğer yönü ise 3-6 yaş için kullanılıyor.


İşbir Bebek Yatağı Coco Dream Baby

İşbir Bebek Yatağı Coco Dream Baby

Ebat: 80 x 130 cm
Yükseklik:
 12 cm

İşbir kalite ve güvencesiyle satışa sunulan Coco Dream Baby’nin içeriğini oluşturan Hindistan cevizi kabuğu lifleri, doğal deve yünüyle çevrilmiş ve de organik pamuk kumaş ile kaplanmış bulunuyor. 12 cm kalınlığındaki bu özel yatak hem doğal içeriği hem de yıkanabilir kılıfıyla öne çıkarken 7 yıllık garantisiyle de beğeniliyor.


Wellmatt Bebek Yatağı Wocolat Baby

Wellmatt Bebek Yatağı Wocolat Baby

Ebat: 70 x 140 cm
Yükseklik:
 8 cm
Yaş Aralığı: 
0-7 Yaş

Wocolat Baby bebek yatağının doğal pamuk iplikleriyle tasarlanmış yıkanabilir kumaşlı hafif kılıfları bakteri barındırmıyor. Doğal lateks ve %100 doğal Hollanda yünü içeren model, hem klima etkisi oluşturarak terlemeyi engelliyor hem de cilde nefes aldırıyor. 8 cm yüksekliğindeki yatak 0-7 yaş arası için kullanılabiliyor.


Kanz İşbir Sante Yatak

Kanz İşbir Sante Yatak

Ebat: 90 x 190 cm
Yükseklik:
 12 cm
Yaş Aralığı: 
0-7 Yaş

Bebeklerin ve çocukların kemik gelişimine uygun olarak tasarlanan ve ortopedik bir yatak olan Kanz marka bebek yatakları bambu lifleri ile imal edilmiştir. Viskon örme kumaşı ile nemi çeken bu yatak terleme sorununu ortadan kaldırarak ferah bir uyku sunar. Antibakteriyel bir yapıya sahip olan üst keçe sert olduğundan yatağın ömrünü arttırırken mikroplarında yuvalanmasına engel olur. Son olarak bonel yay teknolojisi ile donatılan bu ürün bebeğinizin ve çocuğunuzun konforunu düşünen en iyi bebek yatağı modellerindendir.


Babyhope Soft Yaylı Yatak

Babyhope Soft Yaylı Yatak

Ebat: 70 x 110 cm
Yükseklik:
 21 cm
Malzeme Türü: 
Yaylı

En rahat ve yumuşak yaylara sahip bebek yataklarından biri olan Babyhope soft, üstün tasarımı ve konforu ile öne çıkıyor. Çökmeye karşı yüksek dansiyeteli kumaş ile donatılan yatak uzun süreli kullanım imkanı sunarken sert keçesi sayesinde yayları koruyarak kolay bozulmanın önüne geçiyor.


Sluupy Aloe Vera Yaylı Bebek Yatağı

Sluupy Aloe Vera Yaylı Bebek Yatağı

Ebat: 70 x 110 cm
Yükseklik:
 20 cm
Malzeme Türü: 
Yaylı

Çocuk gelişimi ve bebek gelişimi için özenle tasarlanan Sluupy bebek yatakları bel kemiği, omurga ve boyun bölgesine hassas pamuklu yapısı ile konfor sağlar. Rahat yapısı ve nemi emen kumaşı ile muhteşem bir uyku sunan aloe veralı bu yatak, çocuğun uyku safhasını güzelce geçirmesini sağlıyor. Hassas ciltli bebekler için de son derece önemli olan yatak, aloe vera desteği ile çözüm sunuyor.


Maxi-Cosi Milky Yaylı Bebek Yatağı

Maxi-Cosi Milky Yaylı Bebek Yatağı

Ebat: 70 x 110 cm
Yükseklik:
 20 cm
Yaş Aralığı: 
0-6 Yaş

Milky pamuklu örme kumaştan imal edilen Maxi-Cosi Milky Yaylı Bebek Yatağı direnç arttırıp vücut ağırlığını dengeli şekilde yayan Bonel yay sistemiyle öne çıkıyor. Her iki tarafı da kullanılabilen 20 cm yüksekliğindeki yatak süt liflerinden oluşan yüzeyi ile bebeğinizin cildine de dost. Terleme olduğunda nem transferi sağlayan ürün, pişik oluşumunun önüne geçer.


Kraft Yataş Lüks Yaylı Yatak

Kraft Yataş Lüks Yaylı Yatak

Ebat: 80 x 130 cm
Yükseklik:
 19 cm
Yaş Aralığı: 
0-6 Yaş

Süt liflerinden oluşan yüzeyi ile bebeğinize huzurlu ve rahatlatıcı bir uyku vadeden Kraft Yataş Lüks Yaylı Yatak, Anti-bakteriyel ve hava alan dokusu ile beğeniliyor. 22 çeşit amino asit içeren bu yatak bebeğinize daha fazla konfor sağlarken fermuarlı çıkarılabilen pedi sayesinde yıkanabiliyor ve her iki yüzü de kullanılabiliyor. Torba yayın bağımsız yapısı sayesinde rahatsız etmeden destekliyor ve fiziksel olarak konfor sunuyor.


İdaş Goody Bebek Yatağı

İdaş Goody Bebek Yatağı

Ebat: 90 x 190 cm
Malzeme:
 Yaylı
Yaş Aralığı: 
0-6 Yaş

İdaş Goody Bebek Yatağı sahip olduğu özelliklerle hem uzmanların hem de ebeveynlerin beğenisini kazanıyor. Bebeğinizin omurgasını destekleyecek şekilde tasarlanmış olan bu yatağın su geçirmez yüzeyi kolayca çıkıp yıkanarak daha hijyenik uyku sağlıyor. Ayrıca bu ürün pocket yay sistemine sahip olduğu için uyku sırasında masaj etkisi yaratarak bebeğinizin daha iyi uyumasını sağlıyor.


Işbir Yatak Emy Ergonomik Lateksit Junior Yatak

Işbir Yatak Emy Ergonomik Lateksit Junior Yatak

Ebat: 80 x 130 cm
Yükseklik:
 21 cm
Yaş Aralığı: 
0-6 Yaş

Işbir Yatak Emy Ergonomik Lateksit Junior Yatak, okaliptüs ve huş ağaçlarından imal edilmiş olan özel kumaşıyla bebeğinizin cildine dost bir uyku ortamı sunuyor. Hem nefes alan hem de nem dengesini sağlayan yatak, bebeğinizin omurgasını sağlıklı olarak destekliyor. Kuş tüyü yumuşaklığında olan bu ürün 0-6 yaş aralığında kullanılabiliyor.


Bebeğinizin daha rahat uyuması ve daha sağlıklı vücut yapısı için önemli olan yataklar hakkında merak ettiklerinizi bir araya getirerek aşağıda cevaplandırdık.

Bebek Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Büyümek ve gelişmek için bebeklerin ihtiyaç duyduğu şeylerin başında beslenmek ve sağlıklı bir uyku gelir. Gün boyunca kucağınızda veya beşik, ana kucağı gibi çeşitli yerlerde zaman geçirecek olan bebeğinizin uyku süresince sağlıklı ve doğru seçilmiş bir zeminde uyuması omurga sağlığı açısından da büyük önem taşıyor.

Bebeğinize doğru yatak ile konforlu uykuyu bir arada sunabilmek için en iyi bebek yatağı markaları tarafından üretilmiş bebek yatağı çeşitleri içinden birini güvenle seçebilirsiniz. Gündüz veya gece boyunca sadece uyumak ve beslenmekle zaman geçiren bebeğiniz gelişimini bu iki süreç sayesinde devam ettirerek büyür. Bu nedenle uyku, yenidoğanlar için çok önemli bir süreçtir. Yenidoğan bebek yatağı seçimi de oldukça önemlidir. Gelin bebeğiniz için seçebileceğiniz bebek yatağı çeşitleri hakkında hemen bir fikir edinelim…

Yaylı Bebek Yatakları

Bebekler için özel olarak üretilen yaylı yataklar, yenidoğandan başlayarak bebeklerin konforlu bir uyku için ihtiyaç duyacağı zemini sunar. Kumaşları bebekler için hazırlanmış olan yataklar bakteri üretmez, alerjiye neden olmaz ve bebeğinizin omurgasını olması gerektiği gibi destekler.

Sünger Yataklar

Bebeğinizin omurga sağlığını koruyan bu yatak çeşidi içerisinde yay sistem barındırmadan doğal destekleyiciler sunuyor. Bebeğinizin hem zihinsel hem de fiziksel sağlığını destekleyen bu yatak çeşidi oldukça fazla tercih ediliyor.

Portatif Oyun Parkı Yatakları

İlerleyen aylarda bebeğin oyun parkı ihtiyacını da görmek üzere planlanan, ilk aylar için ebeveyn odasında bebek yatağı olarak kullanılan park yatakları da tercih edebilirsiniz. Ancak bu yataklar, kısa süreli uykular ve ilk birkaç ay için tavsiye edilir.

Malzemesine Göre Bebek Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

İç katmanları ve dolgu malzemelerine göre de bebek yataklarını çeşitlere ayırmak mümkün. Yün, Sünger, Visco, Lateks, Kuştüyü, Organik Pamuklu gibi kategorilerde karşınıza çıkacak olan pek çok bebek yatağı çeşidi görebilirsiniz. Bunlar da bebeğinizin sağlıklı bir uyku için ihtiyaç duyacakları şartları karşılayarak, anti-bakteriyel ve anti alerjik özellikleriyle en azından yarı ortopedik olarak tercih edilmektedirler.

Bebek Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yeni ebeveynler için bebek yatağı seçerken nelere dikkat etmek gerekir konusunu da aydınlığa kavuşturmak istiyoruz. Bebeğiniz için seçebileceğiniz en iyi bebek yatağı markaları ve özellikleri konusunda tereddütlerinizi ortadan kaldırmak için bu bölümü dikkatle okumanızı öneriyoruz.

  • Bebek yatağı seçerken öncelikle kullanılan malzemelerin doğal ve anti alerjik olmasına dikkat etmek gerekir. Bebeğinizin herhangi bir maddeye alerjisi varsa bunu özellikle göz önünde bulundurmalısınız.
  • Alacağınız yatağın çok yumuşak veya sert olması önerilmez. Aşırı yumuşak yataklar, bebeğin içine gömülmesine neden olur ve omurgayı desteklemez. Sert yataklar ise bedenin gerektiği gibi gevşemesine izin vermediği için dinlenme konforu sağlamaz.
  • Yıkanabilir tipte veya yıkanabilir pedli bebek yataklarını gerektikçe yıkayabilirsiniz. Bu sayede bebeğinize daha hijyenik koşullar sağlamanız ve uyku kalitesini yükseltmeniz mümkün.
  • Alacağınız yatağın bebeğin karyolasına tam olarak uyması önemlidir. Doğru ölçüde bir yatak almalı veya yatak ve bebek karyolasını birlikte planlamalısınız.

İhtiyaç dahilinde bebeğiniz için en iyi pişik kremi sayfasına da göz atabilirsiniz.