Keskin bir bıçak seti, yemek yapma deneyimini mükemmelleştiren önemli bir detaydır. Ancak zamanla kullanıma bağlı olarak bıçaklar körelebilir. Bu durumda elinizin altında bir bıçak bileme aletinin olması, yemek yapma sırasında hızınızı kesmeye engel olarak bıçağınızı kısa sürede eski keskinliğine kavuşturacaktır. Bu sebeple sizin için hazırladığımız bu içeriğimiz, kullanım kolaylığı sunan ve bıçaklarınızı jilet gibi yapacak en iyi bıçak bileme aletlerinden oluşuyor.

Sıra ModelBölme SayısıİyiÖneri Puanı
1Chefs Choice M120.B310/9.9
2Zwıllıng V-Edge110/9.9
3Victorinox110/9.9
4Solingen Wüsthof210/9.8
5Pirge Oval010/9.8
6Tupperware U210/9.8
7Ikea Aspekt110/9.8
8Berghoff Essentials310/9.8
9Any Sharp110/9.7
10Sürmene110/9.6
Bıçak Bileme Aleti Öneri Listesi

En İyi Bıçak Bileme Aleti Modelleri

Evde veya profesyonel mutfaklarınızda bıçaklarınızın daha keskin olması için kullanabileceğiniz en iyi bıçak bileme aletlerini sizler için bir araya getirdik.

İşte en iyi bıçak bileme aleti tavsiyesi

Chefs Choice M120.Bg

Ürün Özellikleri

Materyal: Metal

Tür Makine

Bölme Sayısı: 3

En iyi bıçak bileme aletleri arasında yer alan Chefs Choice M120.B, şefler tarafından da tercih ediliyor. Elektrikli olmasından dolayı pratik kullanım sunan bu bıçak bileme aleti, bıçağınızın istediğiniz keskinlikte olmasını sağlıyor. Tescilli elmas aşındırıcıları sayesinde bıçağınızın kenarlarını daha keskin hale getiren bu alet, şef bıçağından çakıya, makastan baltaya kadar birçok bıçak türünde kullanılabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; Çalıştığım yerde kullandığımız bir ürün. Kasap olduğumuz için bizde bıçağın keskinliği çok önemli bu üründe çok güzel keskinletiyor.

💬 İ** Y**; Fiyat olarak pahalı bir ürün ancak ben kasap olduğum için ve işimin bir parçası olan bıçakların keskinliğine önem verdiğim için aldım. Çok kaliteli meslektaşlarıma öneririm.


Zwilling 326050000 V-Edge Bileyici

Ürün Özellikleri

Materyal: Plastik

Bölme Sayısı: 1

Kullanımı oldukça basit olan Zwilling 326050000 V-Edge Bileyici, profesyonel keskinlik sunuyor. V şeklinde olan seramik bileme taşları sayesinde bıçağınızın zarar görmesine engel olan bu ürün, tırnaklı bıçaklar hariç hepsinde kullanılabiliyor. İster profesyonel mutfaklarda isterseniz de ev mutfağında kullanabileceğiniz bu ürün, pratik kullanımı sayesinde kullanıcılarından tam not alıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ö**; Ürünü internetten araştırıp aldım. Gerçekten çok kaliteli.

💬 S** A**;Ürün fiyat olarak pahalı ama gerçekten pahasına değecek bi araç. Aynı marka bıçaklarım vardı bunları anahtarcılarda bilemememiz gerektiğini söylediler. Bu yüzden 3 yıldır bıçaklarım rezil haldeydi. Bu ürünü kullandım(biraz vakit aldı bıçağı hizaya getirmek için) bıçaklar jilet gibi. Fiyatının fazla olması gözünüzü korkutmasın. Oldukça kaliteli bir ürün


Victorinox Bıçak Bileme Aleti

Ürün Özellikleri

Materyal: Plastik

Bölme Sayısı: 1

Keskinliğini kaybetmiş bıçaklarınızı kısa süre içerisinde jilet gibi yapan Victorinox Bıçak Bileme Aleti, ergonomik tasarımı sayesinde konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. 2-3 uygulamada bıçakların istediğiniz keskinlikte olmasını sağlayan bu ürün, kaliteli malzemesi sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** D**; Ürün markadanda anlaşılacağı üzere kaliteli ve işlevsel, tavsiye ederim.

💬 M** D**; Çok beğendim. Gayet fonksiyonel. Hızlı ve özenli kargo


Solingen Wüsthof Bıçak Bileyici

Ürün Özellikleri

Materyal: Metal

Bölme Sayısı: 2

En iyi bıçak bileme aletleri arasında yer alan Solingen Wüsthof Bıçak Bileyici, et gibi zorlu ürünleri bile zahmetsizce doğrayabilmenize yardımcı oluyor. Kasapların ve şeflerinde tercih ettiği bu bileme aleti, 2 kademeye sahip. 1. kademede bıçağı elmas kaplama sayesinde keskinleştirirken 2. kademe ise düzenli bilemeler için uygundur. Ayrıca kaymaz altlığı sayesinde güvenli kullanım sunan bu ürün, 30 derecelik bileme açısına sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** D**; Ürün gerçekten çok iyi biliyor ve pratik.

💬 F** M**; Ürün çok kaliteli kullanımı da kolay tavsiye ederim.


Pirge Evler için İdeal Oval Masat

Ürün Özellikleri

Materyal: Metal

Bölme Sayısı: 0

Boyut: 20 cm

Körelen bıçaklarınızı bir şef bıçağına dönüştüren Pirge Evler İçin İdeal Oval Masat, pratik kullanım sunuyor. 20 cm boyunda olan bu masat, bıçağın eskisinden de keskin olmasına yardımcı oluyor. Hem evlerde hem de profesyonel mutfaklarda kullanılabilen bu ürün, plastik tutma sapıyla ergonomik kullanım sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Ürün çok güzel arkadaşlar kalite olarak pirge markası kendini belli ediyor bıçaklarınızı kolaylıkla keskinleştirebilirsiniz.

💬 A** İ**; Bıçaklarım ilk aldığımdaki keskinliğine geri döndü çok memnun kaldım.


Tupperware U Serisi Bileyici

Ürün Özellikleri

Materyal: Plastik

Bölme Sayısı: 2

Bıçaklarınıza zarar vermeden en iyi şekilde keskinleştiren Tupperware U Serisi Bileyici, koruyucu bölmesi sayesinde elinizi kesmemeniz için güvenli kullanım sunuyor. Katlanabilir ergonomik yapısı sayesinde çekmecede kolayca saklayabileceğiniz bu ürün, düz bıçakların bilenmesi için kullanılıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** A**; Çok değişik bıçak bileyici kullandım, bu kadar çabuk, hızlı ve iyi bileyenine rastlamadım. Çok başarılı.

💬 İ** E**; Çift bileleyicisi var ve bıçakları gayet keskin hale getiriyor. Aynı zamanda, çekmecede çok az yer kaplıyor. Dandik yerli malları ile karşılaştırmayın, tasarımına kafa yorulmuş bir ürün. Tavsiye olunur.


Ikea Aspekt 16 cm Bıçak Bileyici

Ürün Özellikleri

Materyal: Poliamid plastik, feldispat porselen ve polikarbonat plastik

Bölme Sayısı: 1

Alınabilecek en iyi bıçak bileme aletleri arasında 7. sırada yer alan Ikea Aspekt 16 cm Bıçak Bileyici, poliamid plastik, feldispat porselen ve polikarbonat plastik malzemeden üretilmiştir. 16 cm uzunluğuna sahip olan bu bileyici, bıçakları ilk günkü keskinliğine geri döndürmektedir. Sadece elde yıkanabilen bu ürün, bıçaklara zarar vermeden istediğiniz keskinliği sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** A**; Ürün kaliteli. Diğer bileme aparatlarına hiç benzemiyor. Oldukça profesyonel bir şekilde ve hızlıca bıçakları bileyebildim.

💬 G** E**; Masat kullanamayan bunu alsın. Aynı işlevi görüyor. İçinde spiral taşına benzer taş var.


Berghoff Essentials Bıçak Bileyici

Ürün Özellikleri

Materyal: Plastik

Bölme Sayısı: 3

Bıçaklarınızı kısa sürede keskinleştiren Berghoff Essentials Bıçak Bileyici, 3 bölümden oluşuyor. İlk bölümde elmas taşı sayesinde bıçağınızın kaybettiği keskinliği ve bozulan yüzeyi düzelten bu ürün, ikinci bölümde ise tungsten çelik ile daha da çok keskinleme işlemi yapıyor. Üçüncü bölümde ise seramik taşla bıçağa son cilasını yapan bu ürün, hiç kullanılmamış gibi bir keskinliğe kavuşuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; Cidden aşırı keskin yapıyor. Ama bıçak ağzına zarar veriyor mu bilemedim. Pahalı bıçaklarımda kullanmıyorum her ihtimale karşı.

💬 İ** B**; Gerçekten çok iyi bir bileme aleti


Any Sharp Bıçak Bileme Aleti

Ürün Özellikleri

Materyal: Polimer

Bölme Sayısı: 1

Vantuz tabanı sayesinde güvenli kullanım sunan Any Sharp Bıçak Bileme Aleti, bu sayede eller serbest şekilde kullanılabiliyor. Metaldan daha yumuşak bir malzemeden üretildiği için bıçağınızın metal kısmına zarar vermeyen bu bileme aleti, hem ev hem de profesyonel mutfaklarda üstün performans sunuyor. Ayrıca kompakt yapısı sayesinde her yere kolayca sığabilen bu ürün, tek bir bölmesiyle bıçaklarınızı jilet gibi yapıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** B**;Kullanımı çok kolay, Pirge bıçak setim için almıştım. Jilet kadar keskin hale getiriyor. Yalnız çok bastırmadan bilemek lazım çelik malzemeyi çok hızlı kaybedersiniz.

💬 Ö** A**; Ürün çok kaliteli çok kolay kullanımı var ve bıçak yüzeyini çok keskin ve pürüzsüz yapıyor.20 30 liralık aletler gibi değil


Sürmene Bıçak Bileyici

Ürün Özellikleri

Materyal: Metal

Bölme Sayısı: 1

En iyi bıçak bileme aleti listemizin son sırasında yer alan Sürmene Bıçak Bileyici, performansı yüksek fakat uygun ürün arayanlara önerebileceğimiz bir ürün. Kompakt yapısı sayesinde çekmede kolayca saklanabilen bu ürün, ilk sürtme işleminde bile bıçaklarınızı eski keskinliğine kavuşturuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** D**; Bütün bıçaklarımı bir iki kez sürtmeye keskin hâle getirdi alınabilir bir ürün paketi açıktı ama keskinlemesinde sıkıntı olmadığı için önemsemedim bir günde elime ulaştı

💬 S** A**; Kullandım ve gerçekten bıçaklarım keskin hale geldi benim için yeterli teşekkür ederim 🤗


Bıçak Markaları
İlginizi Çekebilir

En iyi bıçak bileme aletleri hangisi?

Bıçaklarınızı jilet gibi keskin hale getirecek en iyi bıçak bileme aletleri; Chefs Choice Chefs Choise M120.B, Zwıllıng 326050000 V-Edge Bileyici, Victorinox Bıçak Bileme Aleti, Solingen Wüsthof Bıçak Bileyici, Pirge Evler için İdeal Oval Masat, Tupperware U Serisi Bileyici, Ikea Aspekt 16 cm Bıçak Bileyici, Berghoff Essentials Bıçak Bileyici, Any Sharp Bıçak Bileme Aleti ve Sürmene Bıçak Bileyici en kaliteli bıçak bileme aletleridir.

Bıçak bileme taşı kaç kum olmalı?

Daha keskin bıçaklar elde edebilmeniz için bıçak bileme taşınız en az 1200 kum olmalıdır. Bıçak bileme taşları kullanılmadan önce suyla yıkanırsa daha etkili performans sunacaktır.

Bıçak bileme nasıl yapılmalı?

Bıçağınızı bilemek için ilk önce keskin tarafını eğik tutmanız ve ardından siler gibi bileme aletine sürtmeniz gerekiyor. Bu işlemi bir kaç kere tekrar ettikten sonra bıçağınız daha da keskin olacaktır.

Bıçak kaç derece açıyla bilenir?

Bıçak bilerken doğru açı kullanılmadığı zaman bıçağınıza zarar verebilirsiniz. Bu yüzden bıçak bilerken 18-20 derecelik bir açıyla işlem yaparsanız bıçağınız zarar görmeden daha keskin hale gelecektir.