Çim havalandırma makinesi, toprakta küçük delikler açarak toprağın havalanmasına ve bu sayede çim köklerinin daha iyi nefes almasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede çimler, suya ve gübreye daha iyi eriştiklerinden dolayı sağlıklı bir şekilde büyürler. İlkbahar ve sonbahar zamanlarında yılda en az iki kere yapılması gereken çim havalandırma işlemi, bu makineler sayesinde oldukça pratik bir şekilde gerçekleşebiliyor.

Bahçesini her zaman sağlıklı ve güzel görmek isteyenlerin tercih ettiği çim havalandırma makineleri, birçok farklı marka ve modelde bulunduğundan seçmesi zor oluyor. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, en iyi çim havalandırma makinelerinden bir liste içeriyor. İşte en iyi çim havalandırma makineleri…

Sıra ModelTürİyiÖneri Puanı
1Pubert Oscar Pro 55Benzinli10/9.9
2Einhell Gc-Sa 1231/1Elektrikli10/9.9
3Weibang WB486CRBBenzinli10/9.9
4Bosch Universal RakeElektrikli10/9.9
5Hyundai HYS400Benzinli10/9.9
6Stiga Pubert Cesar 40HBenzinli10/9.8
7Toro 54610Benzinli10/9.8
8Mtd Optıma 35 VoBenzinli10/9.8
9Palmera Pal1500Elektrikli10/9.7
10Texas MPC1500Elektrikli10/9.7
Çim Havalandırma Makinesi Öneri Listesi

En İyi Çim Havalandırma Makinesi Markaları

Çim havalandırma makineleri, çimleri sıkışmış topraklarından kurtararak daha rahat nefes almasına bu sayede de su ve gübreye daha kolay ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Bahçenin daha güzel görünmesini sağlayan bu makineler, birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. Eğer sizde çim havalandırma makinesi almak istiyor fakat en iyi çim havalandırma makinesi hangisi karar veremiyorsanız listemize göz atabilirsiniz.

İşte en iyi çim havalandırma makinesi tavsiyesi

Pubert Oscar Pro 55

Ürün Özellikleri

Bıçak Sayısı: 28

Ağırlık: 65 kg

Tür: Benzinli

Yakıt Kapasitesi: 0,6 L

En iyi çim havalandırma makineleri arasında yer alan Pubert Oscar Pro 55, güçlü performansıyla kullanıcılarından tam not alıyor. Yeni çıkan çimlerin oksijen almasına yardımcı olan bu makine, katlanır bıçakları sayesinde engebeli arazilerde bile rahat kullanım imkanı sunuyor. Katlanabilir tutma koluyla kolayca taşınabilen bu çim havalandırma makinesi, 28 adet bıçağa sahip olduğundan orta ve geniş bahçeler için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** A**; Fiyatı rakiplerine göre pahalı ama her türlü arazide rahat kullanım sunuyor.

💬 G** Y**; Ürün güzel beğendim sorunsuz elime ulaştı.


Einhell Gc-Sa 1231/1 Elektrikli Çim Havalandırma

Ürün Özellikleri

Kesme Genişliği: 30 cm

Sepet Hacmi: 28 L

Bıçak Sayısı: 8

Tür: Elektrikli

Güç: 1200 W

Elektrikli çim havalandırma makinesi arayanlara önerebileceğimiz en iyi ürün Einhell Gc-Sa 1231/1, 45 bıçaklı havalandırıcı silindire sahip. Kazıyıcı ve havalandırıcı fonksiyonu sayesinde ihtiyacınız olan her işte yardımcı olan bu çim havalandırma makinesi, geniş tekerlekleri sayesinde çimlere daha az baskı uyguladığı için bahçenizin güzelliğini korumaktadır. 300 m2 alana kadar kullanılabilen bu çim havalandırma makinesi, 28 litre toplama çantasına sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** D**; Süper alet…

💬 O** K**; Ürün çok kullanışlı, hızlı kargo için teşekkürler.


Weibang WB486CRB Benzinli Çim Havalandırma Makinası

Ürün Özellikleri

Kesme Genişliği: 47 cm

Ağırlık: 58 kg

Bıçak Sayısı: 28

Tür: Benzinli

Güç: 4.8 kW

28 çift bıçağa sahip olan Weibang WB486CRB, kavrama kontrollü kumandasıyla kolay kullanım imkanı sunuyor. Çimenlerin diplerini en iyi şekilde havalandıran bu makine, 4 zamanlı motoruyla geniş bahçelerde de kullanıma uygundur. Preslenmiş çelik gövde ve elektrostatik boya kaplı olmasıyla uzun yıllar sorunsuz kullanım sunan bu çim havalandırma makinesi, 47 cm bıçak çalışma genişliğine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** A**; Ürün güzel beğendim yalnız kargo çok geç geldi.

💬 A** T**; ürünü almadan önce çok araştırmıştım sağ olsun satıcıda baya yardımcı oldu tam istediğim gibi geldi.


Bosch Universal Rake 900 Çim Havalandırma

Ürün Özellikleri

Güç: 999 W

Kesme Yüksekliği: 38-102 mm

Kesme Genişliği: 99 cm

Tür: Elektrikli

Hangi çim havalandırma makinesi alınmalı diye merak edenlere önerebileceğimiz bir başka ürün ise Bosch Universal Rake 900. Kompakt ve hafif tasarımıyla kolay kullanım imkanı sunan Bosch Universal Rake 900, çimlerin nefes almasına yardımcı olarak bahçelerin daha güzel olmasına yardım etmektedir. 999 Watt motor gücüne sahip olan bu çim havalandırma makinesi, 99 cm kesme genişliğine sahip.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Y**; Makine çok kaliteli fakat parçalarını bulmak zor oluyor. Bunu bilerek alın.

💬 M** K**; Fiyatına göre çok iyi.


Hyundai HYS400 Çim Havalandırma Makinası

Ürün Özellikleri

Güç:4 kW

Bıçak Hızı: 3400 dev/dak.

Çalışma Genişliği: 40 cm

Benzin Depo Hacmi: 3,6 L

Ağırlık: 39 kg

Tür: Benzinli

Yükseklik Ayarı:-15 mm/+5mm

Güçlü motoruyla büyük bahçelerde bile rahatlıkla kullanılabilen Hyundai HYS400, 3400 dev/dak. bıçak hızına sahip. 45 litre bıçak hızına sahip olan bu çim havalandırma makinesi, 40 cm çalışma genişliğine sahip. 39 kilo ağırlığa sahip olan bu makine, ergonomik tutma kolu ve hafifliğiyle rahat kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** A**; Tam bir fiyat performans ürünü. Çim havalandırma makinesi arıyorsanız kesinlikle alın.

💬 S** B**; Marka zaten her üründe olduğu gibi bunda da adını konuşturmuş düşünmeyin derim.


Stiga Pubert Cesar 40 H Toprak Havalandırma Makinesi

Ürün Özellikleri

Çalışma Genişliği: 40 cm

Benzin Depo Hacmi: 3,1 L

Ağırlık: 34 kg

Tür: Benzinli

Çalışma Alanı: 1500 m2

Toprak havalandırma için ideal olan Stiga Pubert Cesar 40 H, sadece çimleri değil toprağı da havalandırarak nefes almasına yardımcı olmaktadır. Sağlam yapısı ve kullanıcı dostu tasarımı sayesinde tam not alan bu makine, ölü kök ve yapraklardan ayırmak için birebir. 15 bıçağa sahip olan bu çim havalandırma makinesi, 40 cm çalışma genişliği ile bahçenizin güzel olmasına yardım ediyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** M**; Sorunsuz bir şekilde elime ulaştı gelir gelmez denedim şimdilik memnunum.

💬 A** K**; Çalışması güzel 4 kere kullandım herkese öneriyorum.


Toro 54610

Ürün Özellikleri

Güç: 163 cc

Sepet Kapasitesi: 50 L

Kesme Yüksekliği: +10 -15 mm

Kesme Genişliği: 40 cm

Tür: Benzinli

Profesyonel bahçıvanların tercih ettiği Toro 54610, 50 litrelik toplayıcıya sahip. 40 cm çalışma genişliği sunan bu çim havalandırma makinesi, nem ve besinlerin köklere nüfus etmesini sağlayarak daha sağlıklı çimlere sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. 163 cc benzinli motora sahip olan bu makine, güçlü performans sunmaktadır. +10 ve -15 mm çalışma derinliği sunan bu makine böylece çimlerinizin ihtiyaç duyduğu bakımı yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Ş**; İlk kez bu markayı kullanıyorum ama beğendim alacaklar düşünmeden alabilir.

💬 S** K**; Ürünü sorunsuz teslim aldım. Satıcı çok ilgilendi teşekkür ederim. Uzun zamandır araştırdığım bir makineydi anlatıldığı gibi çıktı.


Mtd Optıma 35 Vo Benzinli Çim Havalandırma Makinası

Ürün Özellikleri

Ağırlık: 55 W

Kesme Genişliği: 35 cm

Sepet Kapasitesi: 45 L

Şase: Çelik

Benzinli çim havalandırma makineleri arasında yer alan Mtd Optıma 35 Vo, bahçenizdeki çimlerin daha sağlıklı olmasına yardımcı oluyor. 45 litre sepet hacmine sahip olan Mtd Optıma 35 Vo, 35 cm kesme genişliği sunuyor. Yükseklik ayarı sayesinde bahçenizin ihtiyacına göre bakım yapabilmenize olanak sağlayan bu makine, çelik şasesi sayesinde uzun yıllar kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** F**; Bahçemdeki çimleri havalandırmak için tercih ettim iyi ki almışım bahçe daha güzel görünüyor.

💬 H** E**; Ürün çok güzel çalışması, derinliği ve kullanımı her yönüyle beğendim.


Palmera Pal1500 Elektrikli Çim Havalandırma Makinesi

Ürün Özellikleri

Güç: 1500 W

Çalışma Genişliği: 38 cm

Çalışma Derinliği: 5-12 mm

Ağırlık: 15 kg

Tür: Elektrikli

1500 watt motor gücüne sahip olan Palmera Pal1500, elektrikli çim havalandırma makinesi almayı düşünenler için ideal. 50 litre sepet kapasitesine sahip olan bu makine, 15 kilo ağırlığı sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor. 38 cm tırmık genişliği sunan makine, 5-12 mm derinliğe kadar havalandırabiliyor. Fiyatına göre etkili performans sunan bu makine, özellikle küçük bahçesi olanların rahatlıkla kullanabileceği çim havalandırma makineleri arasında yer alıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** B**; Beklediğimden çok daha iyi buldum. 200 m2 çim alandan yaklaşık 10 el arabası ot çıkardı. Çimlerin havalanmasını sağladı. Bu arada yabancı sarıcı otları da fiziki olarak parçaladı. Çok güçlü bir cihaz değil ama amatörce kullanımlarda gayet başarılı. Bence büyük alan çim olan yerlerde olması gerekli bir makine.

💬 Ö** L**; Çok memnun kaldık, tavsiye ederiz. Hem tırmık, hem havalandırma bıçaklarının olması çok iyi. Tırmık her biçimden sonra kullanılabilir.


Texas MPC1500 Elektrikli Çim Havalandırma Makinesi

Ürün Özellikleri

Güç: 1500 W

Çalışma Derinliği: 12 mm/- 5 mm

Çalışma Genişliği: 33 cm

Bıçak Sayısı: 20 Adet

Ağılık: 15 kg

Tür: Elektrikli

En iyi çim havalandırma makinesi listemizin son sırasında yer alan Texas MPC1500, 20 adet bıçağa sahip. 15 kilo ağırlığa sahip olan bu çim havalandırma makinesi, bu sayede konforlu kullanım imkanı sunuyor. 33 cm çalışma genişliğine sahip olan bu makine, 12 mm ve – 5 mm derinlikte çalışma imkanı sunuyor. Bu sayede oksijen, su ve besinlerin köklere daha kolay ulaşmasını ve bu sayede daha sağlıklı ve güzel çimlerin olmasına yardımcı olan Texas MPC1500, bahçıvanların da tercih ettiği üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** S**; Harika sonuç veriyor, ihtiyaca cevap veriyor.

💬 A** N**; İndirimdeyken almıştım. Bahçemdeki çimlerin aralarındaki kuru otları temizlemede çok başarılı. Bahçesi olanlara şiddetle tavsiye ederim.


Çim Biçme MakinesiÇapa Makinesi
İlginizi Çekebilir

En iyi çim havalandırma makinesi hangisi?

En iyi çim havalandırma makineleri arasında tavsiye edeceğimiz ürünler; Pubert Oscar Pro 55, Einhell Gc-Sa 1231/1 Elektrikli Çim Havalandırma, Weibang WB486CRB Benzinli Çim Havalandırma Makinası, Bosch Universal Rake 900 Çim Havalandırma, Hyundai HYS400 Çim Havalandırma Makinası, Stiga Pubert Cesar 40 H Toprak Havalandırma Makinesi, Toro 54610, Mtd Optıma 35 Vo Benzinli Çim Havalandırma Makinası, Palmera Pal1500 Elektrikli Çim Havalandırma Makinesi ve Texas MPC1500 Elektrikli Çim Havalandırma Makinesi yer almaktadır.

Çim havalandırma makinesi ne işe yarar?

Çim havalandırma makinesi, çim köklerinin havalanmasına yardımcı olarak oksijen, nem ve suyla daha kolay buluşmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede çimlerin daha sağlıklı ve güzel görünmesine yardımcı olan bu makineler, çim köklerinin daha güçlü olmasına yardım etmektedir.

Çim havalandırma ne zaman yapılır?

Genellikle ilkbahar ve sonbahar ayları, çim havalandırmak için en uygun zamanlardır.Çim havalandırma makinesini kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, çimleri aşırı derecede zarar vermeden işlemi gerçekleştirmektir. Aşırı sıkıştırılmış veya zayıf çimleri havalandırmaktan kaçınmak önemlidir.