El becerilerini geliştirmek, mevcut alışkanlıkları devam ettirmek için kullanılan dikiş makineleri evinizin başlıca demirbaşı olabilir. İster üretim isterse hobi olarak kullanılan makinalar dikiş dikmek veya overlok çekmek için kullanılır. El emeği göz nuru ürünler günden güne daha fazla değer kazandığından pratik kullanıma sahip ve fazla yer kaplamayan modeller her ev için uygun olabilir.

En İyi Dikiş Makinesi Tavsiyeleri

Aklınızdaki kıyafet fikirlerini kumaşa yansıtabilir ve kendinizi mağaza mağaza gezmekten kurtarabilirsiniz. Dikiş, nakış ve piko işlerini aynı makinede yapabilir ürettiğiniz şık modellerle ek kazanç elde edebilirsiniz. Zevkinize uygun parçalar dikerek sevdiklerinizi de mutlu edebilirsiniz. Tüm bunları yapabilmeniz için en iyi dikiş makinesi seçeneklerini sizin için listeledik.

Janome Sewing 311 Dikiş Makinesi

janome dikiş makinesi

Dikiş makineleri arasında çokça tercih edilen başlangıç ürünlerinden biri olan Jonome Sewing 311 Dikiş Makinesi, evde kullanım için ideal bir seçenek. Ömrünü uzun tutacak ve dayanıklılığını artıracak metal iç gövdeye sahip, kol, yaka ve çocuk kıyafetleri dikimi için olanak sağlayan bu model, 13 adet dekoratif ve desen çeşidi ile kullanıcısına 55 dikiş fonksiyonu özelliği sunuyor. Masura otomatik olarak sayılabiliyor ve hızı ayarlanabiliyor. Katlanabilir kolu sayesinde rahatça hareket ettirebildiğiniz ürünün ayak kısmını da rahatınıza göre ayarlamanız mümkün.


Singer Simple 3223R Ev Tipi Dikiş Makinesi

singer ev tipi dikiş makinesi

Başlangıç ve orta seviye deneyimi olan dikiş severler için uygun olan Singer Simple 3223R Ev Tipi Dikiş Makinesi, evde kullanım için tercih edilen modellerden biri… 28 değişik dikiş ve dekoratif desene sahip olan dikiş makinesi geçiş seviyesinde olan kullanıcılar için yeni deneyimler sunuyor. Elektronik pedala sahip olması dikiş esnasında kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda otomatik iplik kesiciye sahip. Makine üzerinde aksesuar saklamanıza olanak veren kutu sayesinde makinenizin üzerinin toplu durması sağlanıyor. Minimalist tasarımı her ne kadar şık olsa da büyük çaplı dikiş dikmek isteyen kullanıcısını zorlayabilir.


Singer M1605 Dikiş Makinesi

singer dikiş makinesi

Dikiş dikmeye yeni başlayanlar ve kısa süredir bu iş ile uğraşanlar için ideal olan makine evde dikiş dikmek isteyenler için doğru tercihler arasında yerini alıyor. Bu dikiş makinesi kumaşa ve dikiş detaylarına odaklanmaya yardımcı oluyor. Dikişi uzun ya da kısa yapmak için ayarlanabiliyorsunuz. Sağlam yapısı ise uzun ömür vaat eden makinenin ayak kısmını istediğiniz seviyeye getirebiliyorsunuz. Çeşitli baskı ayaklarını istediğiniz zaman değiştirmeniz de mümkün.


Singer Brilliance Dikiş Makinesi

singer brilliance dikiş makinesi

Özellikle orta ve ileri derecede dikiş deneyimi olanlar için uygun olan Singer Briliance Dikiş Makinesi, en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. 80 değişik dikiş ve dekoratif desene sahip olan makinede 13 iğne pozisyonu bulunuyor ve özel yorganlama dikişi dikebiliyor. Zikzak genişliğini ayarlayabiliyor ve 6,5 mm genişliğinde zikzak yapabiliyor. Otomatik iplik takma özelliği dikiş dikerken işinizi kolaylaştırmaya yardımcı oluyor. Tek hareketle iğne hareketini durdurup masura sarabilme olanağı sunuyor. Dikiş makinesinin elektronik pedallı oluşu kullanım esnasında rahatlık sağlıyor.


Brother JV1400 Mekanik Dikiş Makinesi

brother dikiş makinesi

1908 yılından beri dikiş makinesi üretimi yapan Brother firmasının ürünleri biraz daha yüksek bütçeli olsa da kullanımı son derece kolay ve dayanıklı. Dikişe yeni başlayanların çoğunlukla tercih ettiği Brother JV1400 Mekanik Dikiş Makinesi, fonksiyonel özellikleri ile beğeni topluyor. Otomatik ayar dikiş uzunluğu, 4 adımda ilik açma ve 14 dikiş deseni özellikleri mevcut.


Janome Joy Sewing 311 Dikiş ve Nakış Makinesi

janome joy dikiş makinesi

Ev tipi dikiş makinesi almak istiyorsanız Janome markasını tercih edebilirsiniz. 55 dikiş fonksiyonu, ileri ve geri dikiş yapabilme, tansiyon kontrol düğmesi ve 4 adımda ilik açabilme gibi özellikleri kullanıcısına sunuyor. Ayrıca kasnak nakış ve overlok yapabilme gibi birçok işinizi kolaylıkla halletmenizi sağlıyor. Hız ayarlı elektronik pedalı ile her seviyeye uygun kullanım sunuyor.


Singer El Dikiş Makinesi

singer el dikiş makinesi

Tek başına yaşayanlar ve öğrenciler için ideal olan bu el dikiş makinesi, en çok satın alınan modeller arasında yer alıyor. Minimalist tasarımı sayesinde çantanızda dahi taşıyabileceğiniz Singer El Dikiş Makinesi, ufak dikiş işlerinizi her yerde kolayca halletmenizi sağlıyor. Fazla çaba sarf etmeden elde düz dikiş dikme imkanı sağlayan makine, kot, deri, yün ve keçe üzerinde de sorunsuz çalışıyor. Ayrıca 4AA pil ile çalışan üründe elektriğe ihtiyaç duyulmuyor.


A Plus Life Mini Ev Dikiş Makinesi

a plus life dikiş makinesi

Evde ufak tefek işlerini halletmek isteyenler için uygun olan A Plus Life Mini Ev Dikiş Makinesi, en çok tercih edilen modeller arasında. Aynı zamanda dikiş ile uğraşan çocuklar için ideal bir başlangıç makinesi. Hem pil hem de ev tipi şarj cihazı ile çalışabiliyor. Temel dikiş makinesi özelliklerine sahip olmasına rağmen fiyatı üst modeller ile karşılaştırıldığında oldukça uygun.


Singer 2273 Tradition Dikiş Makinesi

singer geleneksel dikiş makinesi

Singer 2273 Tradition Dikiş Makinesi, 23 farklı dikiş ve dekoratif desen içeren kullanışlı bir model. 4 adımda ilik açabilme, çevrilebilir desen seçici ile desen seçme, yatay makara pimi ve iplik kesici özelliklerine sahip. Fermuar dikme, sürfile dikiş, çift iğne kullanımı ile yan yana paralel dikiş dikme ve kasnak nakışı uygunluğu ile Çin iğnesi, beyaz iş gibi nakış tekniklerini uygulama özellikleri var. Sessiz çalışma özelliği ve taşınabilir olmasıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Juki – HZL – F600 Ev Tipi Dikiş Makinesi

juki dikiş makinesi

Juki dünyanın önde gelen endüstriyel makine üreticilerinden biri. HZL – F600 Ev Tipi Dikiş Makinesi modelinde 225 farklı dikiş, desen, piko yapma özelliği bulunuyor. Ev tipi olan bu modelde tek aşamada 15 çeşit otomatik ilik açabilme özelliği mevcutken 7 mm genişliğinde zikzak da yapabiliyor. Otomatik iplik takma, otomatik iplik kesme takma özelliğine sahip. Ayrıca 7 sıralı dişli sayesinde kumaş ayrımı yapmadan her türlü kumaşı büzmeden dikebilme ve farklı desenleri bir arada kullanma imkanı sunuyor. Uzatma sehpası ile sizlere geniş çalışma imkanı ve rahatlık da sağlıyor.


Dikiş Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcıların dikiş makinesi satın almadan önce makineyi ne sıklıkla kullanacaklarına ve neler yapmak istediklerine karar vermeleri önemlidir.

Evde kullanılan yeni nesil makineler kullanıcıya konfor sağlama odaklıdır. İplik kopması, iğnenin ters takılması, dikiş atlaması, iğne ve ipin kumaşa göre seçilmesi, makinenin temizliği, kayışın esnemesi gibi sorunlarda yetkili servislerden destek alınması makinenizin ömrünü uzatacaktır. Dikiş makinesi almak istiyorum ve nelere dikkat etmem gerekir derseniz sizlere birkaç seçenek sunduk.

  • İlk dikkat etmeniz gereken kurallardan bir tanesi her türlü kalınlıkta ve incelikte kumaşları dikebiliyor olması,
  • Sessiz ve seri çalışması önemli. Makinenin teknik bilgilerini almadan önce mutlaka sorgulayın,
  • Günümüzün teknolojisiyle elektronik ve bilgisayarlı modeller tercih etmek sizin için ve dikişe yeni başlayanlar için kullanım kolaylığı sağlayacağından bu özellik önemlidir.
  • Fonksiyonlarının otomatik olması sizi zaman kaybı yaşamaktan kurtarır.
  • İç ana gövdesinin metal olmasına özen gösterin.
  • Arıza durumunda servisinin kolay ulaşılabilir olmasına dikkat edin.
  • Popüler markalardan kaçınmayın, böylece servis ve yedek parçalara ulaşmanız kolay olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here