Kamp yapanların veya doğa koşullarında çeşitli etkinliklere katılanların aydınlatma ihtiyaçları için kullandıkları el fenerleri günden güne gelişiyor. Yeni tasarımlarla öne çıkan çağdaş el fenerleri, uzun pil ömrü, güçlü LED’ler ve uzun menzilli aydınlatma olanakları sağlıyor. Eğer siz de güçlü ve çok yönlü bir el feneri ile karanlığa çözüm üretmek istiyorsanız o zaman pek çok alternatifiniz mevcut. El fenerlerinin size sunduğu avantajlar ve en iyi el feneri markaları hakkında derlediğimiz bu yazı ile seçeneklerinizi gözden geçirerek en iyi el feneri markaları hakkında fikir edinebilirsiniz.

El Feneri Kullanmanın Avantajları

Karanlık ortamlarda özellikle gece saatlerinde açık alanlarda görüş açısı kazanmak için el feneri kullanmak en kolay çözümlerden. Far veya projektör gibi ayrıntılı çözümler yerine daha portatif bir araç olan el fenerleri şu avantajlarıyla diğer seçeneklerin de önüne geçmeyi başarıyorlar:

  • Kafa ve alın fenerleri yerine el feneri kullandığınız zaman sadece başınızın dönük olduğu alanı aydınlatmanız gerekmez. Kolunuz yardımıyla çevreyi çok daha kolay tarayabilirsiniz.
  • Ağırlık açısından daha müsait olduklarından dolayı güçlü piller ile donatılabilmektedirler. Bu sayede daha uzun ömürlü pillerle oldukça geniş alanlar için aydınlatma imkanı sağlarlar.
  • Kolay taşınabildikleri için her türlü seyahatinizde yanınızda taşıyabilirsiniz.
  • Pek çok el feneri markasının dilediğiniz özellikleri seçebileceğiniz geniş bir model skalası bulunuyor. Dünyanın en iyi el feneri markası olsun olmasın her marka farklı kriterlerde özellikli modeller ile alıcının karşısına çıkıyor. Bu nedenle satın alabileceğiniz en iyi el fenerine dilediğiniz fiyatlarla sahip olma imkanı da mümkün.
  • Yüksek lümen derecesine sahip el fenerleri sayesinde daha güçlü ışık elde edebilirsiniz.
  • Ağırlık, boyut, pil ömrü, renk ve aydınlatmanın çok yönlülüğü gibi kriterler arasından sizin için ideal olanları belirledikten sonra istediğiniz el fenerini rahatlıkla seçebilirsiniz.

En İyi El Feneri Tavsiyeleri

Sıra geldi en iyi el feneri tavsiye listemize. Listemizde f/p ürünleri ve en uzun menzilli el fenerleri gibi belirli özelliklere sahip modelleri bir arada görebilirsiniz. Ayrıca dünyanın en iyi el feneri markası olan ve en güçlü el feneri olarak büyük ilgi gören modellerden uzun mesafe el feneri tavsiyelerine kadar da pek çok modele yer verdik. Bütçeniz ve ihtiyacınızla paralel birden çok alternatif görebileceğiniz listemizin karar verme aşamasında çok işinize yarayacağınıza eminiz. İşte en iyi el feneri tavsiyeleri listemiz:

Fenix PD36R

fenix fener

Yaklaşık 30 dakika boyunca 2 metreye kadar su geçirmezlik sunan el feneri ayrıca toza ve darbeye karşı da dayanıklı.30-1600 lümen arasında ışık üreten el feneri 136 x 26,4 x 25,4 mm ölçülerinde. Ayrıca pil hariç 86 gramağırlığında. Flaş özelliği taşıyan, Type C USB şarj kablosuyla hızla şarj olan cihaz alüminyumdan yapılıyor. Dış mekanlar için en iyi el feneri tavsiyeleri arasında üst sıralarda yer alan bu model ile açık alan etkinlikleriniz sırasında istediğiniz an ortamı aydınlatabilirsiniz.


Calido Elektronik Projektör 2 Km Menzilli El Feneri

calido fener

500 defadan fazla şarj edilebilen asitli aküye sahip olan güçlü el feneri 2 km menzile sahip. Güçlü ve parlak ışık veren 5 W LED aydınlatması sayesinde çok beğenilen el feneri düşük modda 20 saat, yüksek modda ise 8 saat ışık sağlıyor. Askı kayışı ve standart şarj kablosu ile satılan model elde kolay taşınıyor. F/p ürünlerinden biri olan Calido marka bu ürün pek çok kişi tarafından polis el feneri (2 km menzilli) olarak da biliniyor. Ayrıca en uzun menzilli el feneri olarak listelerde işaret edilen Calido el feneri ile oldukça geniş bir alanı kolaylıkla aydınlatabilirsiniz.


Led Lenser X21R El Fener

led lenser

Çok sayıda kullanıcının favorisi olan, dünyanın en iyi el feneri modellerini ürettiği düşünülen Led Lenser X21R ile sınırları zorluyor. 200-5000 lümen arasında performans sunan model 405 mm uzunluğunda. 1315 gram ağırlığındaki el feneri asma askısıyla satılıyor. Çok sayıda reflektör merceğinin sağladığı güçlü ışık ile yüksek kaliteli sonuç üreten el feneri büyütülmüş çapı ile de oldukça başarılı.


Nitecore Mh27 1000 Lumen El Feneri

nitecore fener

Maksimum 1000 lümen çıkışa sahip olan Nitecore Mh27 ile 462 metreye kadar menzil sağlayabilirsiniz. 28 Saat çalışabilme özelliği bulunan el feneri 154 mm uzunluğunda. 1170 gram ağırlığındaki el feneri 2 metreye kadar da su geçirmezlik özelliğiyle donatılmış durumda. Kolaylıkla taşınabilen ölçüleriyle hem hafif hem de fonksiyonel bir el feneri arıyorsanız modeli değerlendirebilirsiniz.


Maglite St2p016y 2D Pro Led Fener

maglite fener

274 lümen ışık kapasitesine sahip olan el feneri pilleriyle birlikte sadece 674 gram ağırlığında. 366 metreye kadar uzanan menzili sayesinde kamp, doğa yürüyüşü gibi etkinliklerinizde güvenle tercih edebileceğiniz el feneri 254 mm uzunluğunda. 2 adet pille çalışan bu pratik ürünle tam şarjlı piller kullanarak 12 saat civarında ışık alabilirsiniz.


Watton Blackwatton Wt – 408 Profesyonel Avcı Projektörü Günışığı Sarı Renk

watton fener

Hem elde hem de düz zemine sabitleyerek kullanabileceğiniz bu güçlü el feneri aynı zamanda avcı projektörü diye de biliniyor. 22x18x18 cm ebatlarıyla Power LED ışık fonksiyonuna sahip olan model 800 metreye kadar aydınlatma sağlıyor. Sellektör fonksiyonuna da sahip olan el feneri 3 modda ayarlanabiliyor.


Yopigo 8100-YP 25W Ultra Güçlü Şarjlı El Feneri Projektör (Sos + Powerbank + USB Çıkış + Yan Aydınlatma

yopigo fener

25W Ultra Güçlü Led Ampül ile size 1 Km menzilde aydınlatma olanağı sunan el feneri, 2 farklı kademede LED ışık veriyor. Bir diğer fonksiyonu da flaşör özelliği olan el feneri USB güç çıkışı Power Bank özelliği sayesinde telefon şarjına da imkan veriyor. 20 cm boyundaki fener kolay taşınabilmesi için askı ipiyle birlikte satılıyor.


Bushnell Rubicon 152 Lumen El Fener

bushnell fener

Sadece 88 gram ağırlığında olan Bushnell Rubicon minimal ölçülerine rağmen oldukça çok tercih edilen pratik bir ürün. 1 adet AA pil ile 152 Lümen ışık çıkışı olan fener yüksek ve kızıl halojen olmak üzere 2 farklı modda çalışıyor. 70 metre menziliyle suya karşı da IPX4 seviyesinde dayanıklı olan model 1 metrelik düşmelerde de darbeye karşı dirençli.


Schulzz Trlıfe LED El Feneri Ultra Güçlü 10000 Lümen Gece Görüş L2 Flaş

schulzz fener

Yüksek, orta ve düşük modda 3 farklı fonksiyona sahip olan ve dayanıklılığıyla öne çıkan Schulzz Trlife LED el feneri 350 lümen ışık veriyor. 500 metreye kadar aydınlatma sağlayan bu fener 15W şarj cihazıyla kolaylıkla şarj edilebiliyor. Kamp, bisiklet veya avcılık gibi aktivitelerinizde yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz model su geçirmezlik fonksiyonuyla da bu tip etkinlikler ve açık alan için oldukça kullanışlı.


DAT-9011 Güneş Enerjili Solar Şarjlı Çadır Kamp Aydınlatma Fener Seti

dat dat fener

3 adet 3W LED ampule sahip olan el feneri solar şarj özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor. Düşük modda 22 saat, yüksek modda ise 5 saat çalışan pratik feneri solar paneller aracılığıyla güneş enerjisiyle şarj edebilirsiniz. Bu sayede uzun süreli doğa gezileriniz ve çadır kamplarınızda ihtiyaç duyacağınız ışık kaynağı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here