İnternette zaman geçirmenin en çok rastlanılan sebeplerinden birisi de sosyalleşmek. Buna hizmet eden ve görüntülü sohbet etme olanağı sunan görüntülü sohbet siteleri de bu açıdan oldukça çok rağbet görüyor. Bazılarımız için yabancılarla rastgele çevrimiçi sohbet etmek rahatsız edici gelse de aslında hayli eğlenceli bir deneyim olabilir. Bunun için doğru platformda olmanın ne kadar önemli olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Özellikle son yıllarda iletişimde kalmanın önemi hakkında hepimiz pek çok tecrübe edindik. Bu zamanlarda bizi yükselten ve zaman geçirebilmek için alternatif yaratan görüntülü sohbet sitelerini tecrübe etmek için de daha çok vakit bulduk. Amacınız özel biriyle tanışmak veya herhangi biriyle sohbet etmek ise o zaman bu siteleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak sizi doğru insanlarla aynı ortamda buluşturacak bir site bulmak için önerilerimize göz atmayı unutmayın!

Rastgele Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Rastgele görüntülü sohbet yapılabilen görüntülü chat siteleri oldukça popüler. Eğer rastgele sohbette yeniyseniz ve bu konu ilginizi çekiyorsa o zaman doğru yerdesiniz. Çünkü size doğru adresleri bulabilmeniz için yardımcı olabiliriz. Vadettiğini sunamayan sitelerle vakit kaybetmek en iyi görüntülü sohbet sitelerini birbirinden ayırabilmek için size sunduğumuz tavsiye listesinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede kullanımı kolay, güvenli platformlarla buluşup, yepyeni arkadaşlar edinmeye olanak bulabilirsiniz.

Genellikle alışılmış olan Whatsapp, Zoom, Skype, Facetime gibi uygulamalar görüntülü sohbet için akla ilk gelen isimler. Ancak kullanıcılar, dünyanın farklı ülkelerinden ve hatta başka kıtalardan insanlarla tanışmak için rastgele sohbet edilebilecek uygulamaları kullanmayı daha çok tercih ediyor. Gerçek zamanlı görüntülü iletişimi imkanlı kılan uygulamalar da siteler kadar ilgi görüyor. Ülkemizde de yabancı görüntülü chat siteleri ve uygulamaları oldukça çok trafik alıyorlar. Dahil olduğunuz bir uygulama veya sitede pek çok Türk görüntülü chat yapıyor olabilir, buna şaşırmayın…

En İyi Görüntülü Sohbet Siteleri Tavsiyeleri

Yeni insanlarla tanışmak ve konuşmak için size hem yazılı sohbet odaları hem de görüntülü sohbet odaları sunabilen pek çok site bulunuyor. Özellikle yabancılarla çevrimiçi tanışmak sizi biraz tedirgin edebilir ancak alternatifler arasında sunduğumuz platformlar bunu sıradan bir deneyim haline getirecek kadar başarılı. Alternatifleri inceleyerek hangi sitenin sizin için daha iyi olduğunu, aradığınız özelliklere uygun olduğunu bulabilmek için en iyi görüntülü sohbet siteleri önerileri listemizden destek alabilirsiniz.

Omegle

omegle

13 yaşından büyüklerin yasal velilerinin izniyle kullanabildiği bir tanışma ve görüşme platformu olan Omegle rastgele görüntülü sohbet uygulamalarının en eskilerinden biri. Ülkemizden girişi zaman zaman kısıtlanan sitenin hem IOS hem de Android uygulamaları bulunuyor. Kalabalık bir kullanıcı kitlesi olan adres sosyalleşmek isteyen kişilerin ilk duraklarından biri sayılıyor. Özel ilgi alanı ortak kişilerin rastgele sohbet etmesini amaçlayan siteyi farklı kültürleri tanımak ve yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen binlerce kişi kullanıyor.


Chatroulette

chatroulette

Dünya genelindeki kullanıcıların rastgele olarak çevrimiçi görüntülü chat yapması için hizmet veren site de oldukça popüler. Siteye bağlanıp kameranız aracılığıyla tanımadığınız ve tesadüfen eşleşeceğiniz kişilerle sohbet edebilirsiniz. Görüşmeyi sonlandırmak için bir tuşa basmanız yeterli. Veya farklı biriyle devam etmek için. Son derece basit bir menüsü olan siteyi her yaştan yetişkinin kullanabilmesi için detaylar minimumda tutulmuş. Sadece kameranızı açarak sohbete başlayabilirsiniz.


OmeTV

ometv

Omegle’nin bazı ülkelerde yasaklı siteler arasına girmesinin ardından bu platformun alternatifi olarak hizmet vermeye başlayan OmeTV geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Aynı anda ortalama 150-200 bin civarında çevrimiçi kişinin bulunduğu sitede rastgele görüntülü sohbet için üyelik yapmanız gerekiyor. Veya facebook profilinizle de siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz sitenin hem Android hem de IOS uygulamalarını akıllı telefonunuza indirip istediğiniz yerde sohbetin tadını çıkarabilirsiniz.


Discord

discord

Bilgisayar oyunlarının müdavimi olan kullanıcıların popüler platformlarından biri olan Discord da görüntülü sohbet sitelerinden biri. Kullanıcılara mesajlaşma, görüntülü görüşme, sesli sohbet ve ekran paylaşımı olanakları sunan Discord ücretsiz sunucuları sayesinde de son derece yaygın şekilde kullanılıyor. Kalabalık grupların birlikte sohbet edebilmesi için de ortam sağlayan Discord genellikle oyun ve okul grupları, oyuncu forum grupları veya fan grubu katılımcılarının iletişim için tercih ettiği görüntülü sohbet siteleri arasında öne çıkıyor.


FaceFlow

faceflow

İster tanıdıklarınızla ister yeni insanlarla sohbet edebilmenizi sağlayan FaceFlow indirme gerektirmeyen siteler arasında bulunuyor. Kolay kullanımı ve ücretsiz olması sayesinde yoğun ilgi gören site sayesinde yazılı sohbet, görüntülü sohbet ve grup sohbetleri yapabilirsiniz. Siteye üye olmayan arkadaşlarınızı davet linki ile sizinle görüşmeye davet edebilir veya rastgele görüntülü sohbet aracılığıyla yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Facebook ile kayıt olabilir veya yeni üyelik açarak siteyi kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.


Emeraldchat

emeraldchat

Omegle’nin son versiyonu olduğu iddiasıyla kendisini tanıtan bu siteyi kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Bot kullanıcının bulunmadığı siteye girişte Captcha onayı ile robot olmadığınızı ispat etmeniz gerekiyor. Bunun önüne geçmek için gerçekten ciddi bir çalışma yapıldığını ifade eden platform idarecileri sesli, görüntülü ve grup görüşmeleri için sizi siteye davet ediyor. Medya ve fotoğraf paylaşımı ile cinsiyet filtresi de sitenin diğer avantajları olarak öne sürülüyor.


WeChat

wechat

Bir milyar kişiyi birbirine bağladığını idia eden We chat, oldukça fonksiyonel bir site. Hem sohbet hem de sosyal medya uygulaması havasında bir ortam sunan We Chat içinde arkadaşlık isteğinizi kabul eden kişilerle görüntülü sohbet yapabilir veya ilgi alanlarınıza ait konularda pek çok içeriğe ulaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir arada kullanabileceğiniz sitede oyun oynayabilir, dünyanın her noktasından kullanıcı ile bir araya gelerek sosyal çevrenizi geliştirebilirsiniz.


Chatspin

chatspin

Son zamanlarda çok ilgi gören bir site olan Chatspin, rastgele görüntülü sohbet için kullanabileceğiniz popüler adreslerden bir diğeri. Ücretsiz olarak kullanılabilen Chatspin sayesinde yepyeni insanlarla tanışarak sohbet edebilirsiniz. Dilerseniz ülkenizden katılımcıları seçebilir, konumunuza yakın kullanıcılar ile bir araya gelebilirsiniz. Filtreleme özelliğinin başarısına etki ettiği bir site olan Chatspin’de görüntülü görüşme sırasında karşınızdaki kişinin yüzünüzü görmesini isteyip istemediğine de karar verebilirsiniz.


CamSurf

camsurf

Ücretsiz kullanılan ve milyarlarca kişinin ilgi gösterdiği rastgele görüntülü sohbet sitelerinden biri de Camsurf. Bu tarz siteler arasında adını sık duyabileceğiniz Camsurf, oldukça geniş bir kitlenin katılımıyla yoğun trafik alıyor. Siteyi kullanırken öncelikle cinsiyetinizi belirtip kuralları kabul etmeniz bekleniyor. Ardından da hem internet sitesi hem de uygulamaları aracılığıyla sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Konum ve dil seçenekleriyle filtreleme yapılabilen platform ücretsiz ve kolay kullanılabilen bir yapıya sahip.


ICQ

Yazılı iletişimin en eski platformlarından biri olan ICQ New hem yazılı hem de görüntülü sohbet için sizi tekrar kendisiyle birlikte olmaya davet ediyor. Bilgisayarınıza indirerek kullanılabilen icq aynı anda 50 kişinin bir arada video görüşme yapabilmesine olanak sunuyor. Sesli mesajlar bırakabileceğiniz, telefon numaranız gözükmeden kullanıcı adınız aracılığıyla rastgele iletişim kurabileceğiniz icq New aracılığıyla yeni insanlar ile tanışıp sohbet edebilmeniz mümkün. Masaüstü, web ve mobil cihazların hepsi için bir çözüm sunan icq ile dilediğiniz yerde dilediğiniz herkesle iletişimde kalabilirsiniz.