İstediği üniversiteyi kazanmak isteyen gençler için başarının anahtarlarından biri de doğru kaynak seçimi. En iyi YKS kitap önerilerini ele aldığımız bu yazımızda konuyu ele alarak en iyi TYT kitapları ve en iyi AYT kitaplarını değerlendirdik. Uzmanların belirttiği gibi sınav sistemine adapte edilmiş bir seçme sürecinde, başarıyı yakalamak için daha fazla soruyu yanıtlayarak rakip elemek önemli bir adım.

Sınava hazırlanan herkesin de bildiği gibi farklı kaynaklardan konu anlatımlarına çalışmak ve daha fazla soru çeşidi görmek de bu açıdan iyi bir hazırlık anlamına geliyor. Durum böyle olunca da adaylar çok sayıda YKS kitap seçeneği karşısında bocalayabiliyor. 2 aşamalı bu sınav süreci için hem TYT hem de AYT sınavlarında faydalanabileceğiniz başarılı yardımcı kaynakları derlediğimiz liste sayesinde bu sorunu da kolaylıkla aşabilirsiniz.

Sıra Yayınevi/Ders TürİyiÖneri Puanı
1Karekök YKS GeometriSoru Bankası10/9.9
23 4 5 Yayıncılık MatematikSoru Bankası10/9.9
33 4 5 Yayıncılık EdebiyatSoru Bankası10/9.9
4Palme Yayıncılık BiyolojiKonu Anlatımlı10/9.8
5Bilgi Sarmal KimyaSoru Bankası10/9.5
6Karekök MatematikSoru Bankası10/9.9
7Palme Yayınları Fen BilimleriSoru Bankası10/9.8
8Limit Kronometre ParagrafSoru Bankası10/9.7
9Tonguç Yayınları MatematikKonu Anlatımlı10/9.5
10Benim Hocam TarihSoru Bankası10/9.5
11Hız Yayınları CoğrafyaSoru Bankası10/9.8
En İyi YKS Kitabı Öneri Listesi

YKS İçin En İyi Yayınlar

Üniversite sınavı yani YKS için en iyi yayınlar arasında uzun süredir bu sektöre hizmet veren başarılı yayınevlerinin kitaplarını sayabiliriz. Özellikle Hız, Limit, Palme, 345, Bilgi Sarmalı gibi kitapevlerinin hazırladığı çeşitli tyt-ayt kitap önerileri 2023 senesinin en çok öne çıkan kitaplarının başında geliyor.

Karekök YKS Geometri Soru Bankası

TYT matematik kitap önerileri arasında en çok öne çıkan kitaplardan biri Karekök yayınevine ait. Çok sayıda soru ile öğrencinin deneyimini geliştiren kitap yeni nesil sorularla desteklenmiş. 1. Oturum için geçerli olan konuları içeren bu soru bankası ile matematik geometri konusundaki bilginizi ilerletebilir, eksiklerinizi de tespit edebilirsiniz.


3 4 5 Yayıncılık TYT Matematik

Video konu anlatımına da erişebilme imkanı sunan 345 TYT Matematik 432 sayfalık bir soru bankası. Kolay orta zor seviyelerdeki farklı sorularla kendinizi test edebileceğiniz bu kitap sayesinde gerçek seviyenizi belirleyerek ilerlemek için çalışabilirsiniz. Orjinal sorulara yer verilen kitap Mehmet Kıvrak tarafından hazırlanmış ve 3 4 5 Yayıncılık tarafından satışa sunuluyor.


3 4 5 Yayıncılık AYT Edebiyat

3-4-5 ayt edebiyat

Başarılı kitaplarıyla pek çok öğrencinin ilk tercihlerinden olan 345 Yayıncılık, AYT sınavı için Edebiyat soru bankası ile listemizde tekrar yer alıyor. Özellikle sözel, eşit ağırlık, sözel ve eşit ağırlık alanlarından tercih yapacak öğrencilere hitap eden kitap edebiyat konusunda çok sayıda soru içeriyor. AYT yani Alan Yeterlilik Testi sınavında 40 soruluk sözel testin 24 tanesi Türk Dili ve Edebiyatı dersine ayrılıyor. Bu açıdan bu alanların öğrencilerinin oldukça iyi hazırlanmaları gerektiğini unutmamak gerekiyor. Akıllı tahta ile uyumlu versiyonu ve videolu soru çözümleri de bulunan kitap Müslüm Kaplan imzası taşıyor.


Palme Yayıncılık AYT Biyoloji Konu Anlatımlı

Ayrıntılı konu anlatımları sayesinde Biyoloji konusunda gereken desteği bulabileceğiniz Palme Yayıncılık AYT Biyoloji Konu Anlatımlı değerli bir kaynak kitap. Konuyu anlattıktan sonra kısa testlerle anlayıp anlamadığınızı da test etmenizi sağlayan kaynak ile biyoloji sorun olmaktan çıkıyor. Bilgehan Peri tarafından yazılan kitapta yeni öğretim programına uygun AYT Biyoloji konuları ve konulara dair ipuçları yer alıyor.


Bilgi Sarmal AYT Kimya Soru Bankası

Kazanım sıralı soruları sayesinde adım adım ilerlemeyi mümkün hale getiren bir soru bankası arıyorsanız Bilgi Sarmal AYT Kimya Soru Bankası size göre! 368 sayfalık bir soru bankası olan kitap Bayram Yıldız, Bekir Arslan, Çağlar Alakuş ve Bünyamin Aktaş gibi isimlerin imzasını taşıyor. Yeni nesil simülasyon sorularına da bakabileceğiniz kaynak 2. Oturum yani AYT konularını içeriyor.


Karekök AYT Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınevi komisyonu tarafından düzenlenen sorularıyla öğrencilerin 2. Etap olan AYT sınavına hazırlanmasına aracılık eden bir diğer kitap da Karekök AYT Matematik soru bankası. Yeni kuşak sorularıyla farklı bir bakış sunan Karekök AYT Matematik Soru Bankası özellikle iddialı öğrenciler tarafından ilgi görüyor. Akıllı cihazınıza indirebileceğiniz uygulamalar ile soru çözümlerine de ulaşma imkanı sunan kaynak kitap üniversite kazandıran kitaplar listelerinin de favorilerinden.


Palme Yayınları TYT Fen Bilimleri Soru Seti

İlk etap sınavı olan TYT için Palme Yayınevi tarafından hazırlanmış olan bu set sayesinde Fizik, Kimya ve Biyoloji sizin için sorun olmaktan çıkıyor. Kaynak içerisinde bir arada sunulan konu anlatımı ve soru bankası sayesinde önce öğrenip sonra kendinizi deneyebilirsiniz. 3 Kitaplık bu set sayesinde fen bilimleri derslerine dair eksiklerinizi kısa sürede tamamlayarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.


Limit Kronometre Paragraf Soru Bankası

Mehmet Saylan ve Feyzullah Çelikbağ imzasıyla hazırlanmış olan Limit Yayınlarının Kronometre Paragraf soru Bankası 5 farklı seviyedeki sorularıyla seviyenize uygun şekilde hazırlanabilmenize olanak sunuyor. Video çözümleriyle desteklenmiş olan kitap yeni soru tiplerinde deneyim kazanmanızı sağlıyor. Ayrıca akıllı tahta uyumlu olması sayesinde okullarda da kullanımı tercih ediliyor. 350’nin üzerinde sayfa sayısıyla çok sayıda paragraf sorusu içeren kitap sayesinde günden güne hızınızı arttırabilir ve paragraf sorularını çok daha kısa sürede çözebilirsiniz.


Tonguç Yayınları TYT Matematik 49 Günde Kampı Rehber Matematik

Tonguç Akademi tarafından hazırlanmış olan rehber matematik kitabı konu konu ilerleyerek belirli bir süre içinde tüm eksiklerinizi tamamlamanızı hedefliyor. 49 günlük bir çalışma programına sahip olan kitap ile düzenli ve programlı bir şekilde çalışarak 2 aydan kısa süre içinde TYT Matematik konuları ile ilgili tüm eksiklerinizi giderebilirsiniz. Videolu anlatım ve çözümler sunan kitap ile keyifle çalışabilir ve matematikle aranızdaki engelleri tekrar teker kaldırabilirsiniz.


Benim Hocam TYT 2023 Tarih Soru Bankası

Sadettin Akyayla tarafından kaleme alınmış olan soru bankası son sınavda çıkan sorular incelenerek hazırlanmış bir kaynak. İçeriğindeki sorular sayesinde Tarih konusundaki tüm eksiklerinizi kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Soru çözümü videolarını inceleyerek bilginizi arttırabilir, TYT sınavında karşınıza çıkacak olan Tarih sorularını kolaylıkla aşabilirsiniz.


Hız Yayınları AYT Coğrafya Soru Bankası – Son 500

Hız Yayınları tarafından satışa sunulmakta olan kitap 2. etap sınavı olan AYT’nin kapsamı dahilinde olan Coğrafya konularından 500 soru içeriyor. Sözel puan ağırlıklı tercih yapacak öğrenciler için hazırlanmış olan bu kitap ile coğrafya sorularında nokta atışı yapabilir, bilginizi tazeleyerek öne geçebilirsiniz.

En İyi TYT Kitapları Hangileri?

Eğitim kitapları hazırlayan yayınevleri üniversite sınavının ilk etabı olan TYT için birbirinden farklı çok sayıda kaynak sunuyorlar. TYT sınavı bir baraj sınavı olduğu için yanıtlanabilecek maksimum soruya ulaşmak önemli bir hedef. Sadece bu sınava dahil olan konuları içeren TYT kitapları ile hazırlanmaya başlayarak adım adım ilerleyebilirsiniz. Tyt kaynak önerileri kolay, orta zor gibi seviyelerdeki soru seçenekleri ile size bu adımları planlayabilmek için alternatifler sunuyor.

En İyi YKS Kitap Tavsiyeleri Neler?

Pek çok eğitim kurumunun sınav kazandıran YKS kitapları listelerine de göz atarak derlediğimiz en iyi YKS kitap tavsiyeleri listemizde en iyi kitapevlerine yer verdik. Kendi seviyenize uygun yayınevlerinden yapacağınız kaynak seçimleri ile çalışmalarınıza yön verebilir, ilerledikçe farklı zorluk seviyesindeki kaynaklara geçebilirsiniz. Sizler için bir araya getirdiğimiz en iyi YKS kitap önerileri listemizde yayın evlerine dair ihtiyaç duyabileceğiniz bilgilere ulaşabilir, kitap seçenekleri arasında kaybolmadan en iyi tyt ayt kitaplarını öğrenebilirsiniz. En iyi 11 YKS kitap seçeneğini bir arada sunduğumuz listemizi beğeneceğinizi umuyoruz.