Kahvaltıda, ara öğünde ya da günün her anında canınız ne zaman isterse sağlıklı bir içecek tüketmek isterseniz evinizde taze taze sıkacağınız meyve suyu harika bir alternatif olmaz mıydı?

Önceleri sadece marketlerden alınan meyve suları tüketilirken artık günümüzde yeni teknolojiler sayesinde güç harcamadan evimizde de hızlıca meyve suyu sıkabiliyoruz. Her evin olmazsa olmazı haline gelen küçük ev aletleri arasında yerini alan meyve sıkacağı çeşitleri, özellikle bebekli aileleri büyük yükten kurtarıyor ve meyvenin neredeyse tamamını kullanarak posa haline getirip suyunu çıkartma özelliğine sahip.

KATI MEYVE SIKACAĞI İLE HANGİ MEYVELER SIKILABİLİR?

Sebze ve meyveleri doğrudan tüketmek çoğu insan için zor bir durum. Bu sebepten sularını sıkıp içmek hem pratik hem de çok sağlıklı oluyor. Özellikle hastalıklardan korunmak ya da yaşam kalitenizi arttırmak için soğuk kış günlerinde taze meyve suyu tüketmenin çok önemli olduğunu unutmamak gerek.
Taze ve doğal meyve suyu içme alışkanlığınız varsa dışarıda onlarca lira vermek yerine evinizde kolaylıkla kendi meyve suyunuzu sıkabilirsiniz.

Katı meyve sıkacağında en çok sıkılan meyveleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Elma
 • Havuç
 • Kavun
 • Ananas
 • Üzüm
 • Portakal
 • Armut
 • Nektarin
 • Kivi
 • Kereviz
 • Pancar
 • Kırmızı Meyveler

Bunlar katı meyve sıkacağında rahatça sıkıp tüketebileceğiniz meyvelerdir. Nişasta içeren meyve ve sebzeler için ise blender kullanmak gerekir.

Philips HR36 Viva Collection

philips katı meyve sıkacağı

Siyah gümüş karışımı rengiyle şık tasarımı ve mutfağınızda az yer kaplayan ölçüsüyle dikkat çekiyor. 500 W motor gücüne sahip olan meyve sıkacağında sert sebze ve meyveleri zorlanmadan sıkabilirsiniz. Philips Viva katı meyve sıkacağı ile posa kabını boşaltmaya gerek duymadan 1,5 litre meyve suyu sıkmak mümkün. Titreşim ve motor sesi oldukça az olan makineyi damlama ve sızma yapmayan ağzı ile özel tasarım süzgecini kolayca temizleyebilirsiniz. Posalar yuvarlak olarak tasarlanmış haznede toplanıyor. Ayrıca musluğun altına bardak sığacak şekilde tasarlanmış olması sayesinde meyve suyunuzu hemen bardağa sıkabilirsiniz.


Bosch Mes4010

bosch katı meyve sıkacağı

Siyah gümüş karışımı rengiyle tasarlanmış şık meyve sıkacağı 1200 Watt gücüyle 2 yıl garanti sunuyor. Seramik bıçağı sayesinde meyve ve sebzeleri kolay ve sağlıklı biçimde sıkabiliyorsunuz. Damlama ve sızma yapmayan özelliğiyle işinizi kolay yapmanızı sağlıyor. Tek seferde 1,5 litre meyve suyu sıkma kapasitesine, paslanmaz bıçak ve süzgecinin kolay temizleme özelliğine, döküm alüminyum gövdeye, meyve ve sebzelerin yumuşaklığına göre 3 farklı hız ayarına sahip olan makineyi temizlemek için sadece suya kullanmanız yeterli.


Arçelik K1579

arçelik katı meyve sıkacağı

800 Watt güce, İnox renge, paslanmaz çelik gövdeye sahip olan Arçelik meyve sıkacağı 2 kademeli ve 900 ml meyve suyu sıkma kapasitesine sahip. Özel teknolojisiyle sebze ve meyveleri parçalamadan suyunu çıkarıyor, böylece daha fazla meyve suyu elde edebiliyorsunuz. Akıllı ekstraksiyon özelliğiyle meyvenin özünü suyuna aktarma yeteneğine sahip. Dokunmatik kontrol paneli ile kolay kullanım sağlıyor. Özel motor tasarımı sayesinde oldukça sessiz çalışıyor. Damlama, sızma yapmayan ağzı ve özel tasarım süzgecini kolayca temizleyebilir, isterseniz bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Tabanındaki silikon ayaklar ise sarsıntısız çalışmasını sağlıyor.


Sinbo SJ 3143

sinbo katı meyve sıkacağı

Güçlü ve yüksek kapasiteli bir katı meyve sıkacağı istiyor ama fiyatı da uygun olsun diyorsanız bu modeli seçebilirsiniz. Sinbo SJ 3143, 1000 watt gücünde ve paslanmaz çelik gövdeye sahip. Kırmızı-siyah şık tasarımıyla mutfaklarınızda hoş duracak olan modelde 2 kademeli hız kontrolü ve 2 yıl kullanım garantisi mevcut. 65 mm çapında beslenme girişi sayesinde meyve ve sebzeleri içine bütün atmanıza imkan sağlıyor. Paslanmaz çelik gövdesi ile oldukça hijyenik. Motorunda ısınma koruyucu güvenlik kilidi bulunuyor. Tabanındaki kaymaz ayaklar sayesinde içeceklerinizi keyifle hazırlayabilirsiniz.


Karaca Maxvit 1501 Katı Meyve Sıkacağı

karaca katı meyve sıkacağı

Karaca Maxvit 1501 Katı Meyve Sıkacağı meyve suyu severler için harika bir seçenek. Meyve suyunda neredeyse hiç posa bırakmıyor, ayrıca yeşil sebze ve meyve suyu verimi çok yüksek. Karaca Maxvit’in parçalarının temizlenmesi ise çok kolay oluyor. Motor gücü 1500 watt olan makinanın performansı oldukça iyi. Ekstra geniş yiyecek kanalı sayesinde meyveleri bütün olarak makinenin içine atabilme imkanı sunuyor. Ürün tek seferde 2 litreye kadar meyve suyu sıkma imkanı da sunuyor. 4 yıllık garantisi, kullanırken parçaların yıpranma, bozulma, arıza yapma durumlarından çekinmeden rahat etmenizi sağlıyor.


Arzum Meyvix Katı Meyve Sıkacağı AR191-1

arzum katı meyve sıkacağı

Yeşil lifli sebzeleri ve sert kabuklu meyveleri köpürtmeden kolayca ve zahmetsiz bir şekilde sıkıyor. Minimum çabayla maksimum verim alacağınız Arzum Meyvix katı meyve sıkacağı 1000 watt güce, 2 lt kapasiteli geniş posa haznesine, 2 kademeli hız ayarına, köpük ayırıcı ve güvenlik mandalı özelliğine sahip.


Philips Viva Collection HR 1887/80 Yavaş Sıkım Katı Meyve Sıkacağı

philips viva collection meyve sıkacağı

Elektronik ürünlerde bulunan profesyonel bıçakları ve sağlamlığı ile bilinen marka karşımıza katı meyve ve sebze sıkacağı ile çıkıyor. Philips Viva Collection HR 1887/80 modeli, 150 watt motor güce sahip. Ürün ayrıca mikro süzgeçli Quickclean teknolojisi ve çıkarılabilir parçaları ile kısa sürede temizlenebiliyor.


Homend 2704 Enerjuicer Katı Meyve Sıkacağı

homend katı meyve sıkacağı

Homend 2704 Enerjuicer katı meyve sıkacağı 350 watt motor gücüne sahip olup 2 kademeli hız ayarı ile çalışıyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilen modelin paslanmaz çelikten üretilen filtresi bulunuyor. Fazla para harcamadan sebze ve meyve sıkmak istiyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz.


Vestel Enerjik KMS6000 Katı Meyve Sıkacağı

vestel katı meyve sıkacağı

Vestel Enerjik KMS6000 katı meyve sıkacağı isteğe göre ayarlanabilen 2 kademeli hız ayarına, meyvelerin posası çıktıkça sürekli kabı temizlemek zorunda kalmamanız için 2 litre kapasiteli posa kabına sahip. Bu kap sayesinde meyvelerin kabuklarıyla posası birbirine karışmıyor. Ürünün gövdesi ve bıçakları paslanmaz çelikten üretilmiş. Bulaşık makinesinde kolayca yıkamanız için tasarlanmış olan parçalara sahip modelin 800 watt gücündeki motoru sayesinde yarı yolda kalma imkanınız pek yok.


Tefal Juice Expres Katı Meyve Sıkacağı

tefal katı meyve sıkacağı

Tefal güvencesiyle satılan katı meyve sıkacağı, güçlü motoru ve geniş ağzı sayesinde sert meyvelerin bile küçük parçalara bölünmesine gerek kalmadan kolayca meyve suyu haline getiriyor. 800 watt motor gücüyle birçok meyve ve sebzenin suyunu, kabuğunu soymadan sıkabilirsiniz. Tek seferde 2 litreye yakın meyve suyu sıkmanız mümkün. Posa haznesini kolayca temizleyebilir, parçalarını bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Eğer ürünü elinizde yıkamak isterseniz özel fırçası sayesinde küçük girintilere bile ulaşabilirsiniz. 2 kademeli hız ayarı ile sert meyvelerde motoru daha güçlü çalıştırabilirsiniz.


Meyve Sıkacağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Bir meyve sıkacağının görevi öncelikle meyve ve sebzelerin suyunu çıkarmaktır. Meyvelerinizi veya sebzelerinizi bütün olarak tüketmek yerine taze sıkarak tükettiğinizde içlerindeki besin maddelerini korumuş olursunuz. Farklı meyvelerle karışık meyve suları sıkıp sağlıklı kalabilirsiniz.

En İyi Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyeleri

Teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün eskisinden daha fonksiyonel katı meyve sıkacağı piyasaya çıkıyor olması tüketicisi için seçmekte zorlanacağı alternatifler sunuluyor. Tam da bu sebepten seçim yaparken daha rahat etmeniz için en iyi katı meyve sıkacağı markalarını sizin için listeledik.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here