Dünya üzerinde ortak dil olarak kabul edilen İngilizceyi öğrenebilmek bugün artık çok daha kolay. Çünkü İngilizce öğrenme siteleri internet üzerinden İngilizce öğrenmek isteyen her yaştan kullanıcıya hitap ediyor. Bu siteler sayesinde kullanıcılar evlerinin konforunda yabancı dil öğrenmenin keyfini çıkarıyor.

Ancak İngilizce öğrenmek için bir internet sitesi kullanacaksanız bunun doğru bir kaynak olduğuna emin olmanız önemlidir. Çünkü yanlış öğrenilen bir şeyi düzeltmek doğruyu öğrenmekten daha zordur. Tabii ki İngilizce öğrenmek için kullanılabilecek pek çok harika çevrimiçi kaynak var. Ancak bu konuda seçici olmak işin önemli bir detayı. En iyi İngilizce öğrenme siteleri hakkında yazdığımız bu yazımızda doğru platformu nasıl seçebileceğinize dair güzel ipuçları da bulabilirsiniz.

İngilizce Öğrenme Sitesi Nasıl Seçilir?

  • Öncelikle doğru bilgi kaynağı olduğuna emin olmak gerekiyor. Sitede kullanılan eğitim materyalinin doğru imla ve dil bilgisi içerip içermediğine bakabilirsiniz.
  • Seviye gruplarına yönelik eğitim veren bir site ile seviyenizi ilerletebilirsiniz. Seviye tespit sınavı bu konuda size gerekli seviyeyi belirleyecektir. Çok kolay veya zor seviyeler sizin için eğitimin devamında sorun yaratabilir.
  • Sitenin öğretme yöntemi kolay ve eğlenceli olursa daha hızlı ve etkili bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu yüzden dersleri, alıştırmaları ve oyunları birleştiren bir web sitesi seçmeyi tercih etmenizi öneriyoruz.
  • Farklı ülkelerden katılımcıların olduğu platformlar size daha geniş bir pratik ve iletişim olanağı sunar. Bunu da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

En İyi İngilizce Öğrenme Siteleri Tavsiyeleri

Eğer İngilizce veya başka bir dil öğrenmek için çevrimiçi siteleri değerlendirmek istiyorsanız bunun için ücretli ve ücretsiz sitelerden hizmet alabilirsiniz. Ücretli siteler daha iddialı hizmetlerle kullanıcının ilgisini eğitimde tutmayı sağlıyor ancak ücretsiz platformlar arasında da hayli başarılı olanlar olduğunu söylemek mümkün. Dil öğrenme siteleri ücretsiz hizmetleri arasında genellikle seviye tespit sınavı, speaking club gibi alternatifler sunuyor. Çoğu site yaratıcı fikirlerle öğrenme yöntemlerini çeşitlendiriyor. Buna örnek olarak da filmlerle İngilizce öğrenme sitesi veya bulmacalarla ders veren internet sitelerini sayabiliriz.

İngilizce öğrenme siteleri sayesinde İngilizce öğrenmek veya seviyenizi geliştirmek isterseniz site seçiminiz için önceliği sizler için derlediğimiz bu sitelere vermelisiniz. Hem uzmanların önerileri hem de gerçek kullanıcıların deneyim ve yorumlarına da dikkat ederek derlediğimiz tavsiye listemiz sizin için ideal internet sitesini bulabilmenizi sağlayacak her seçeneği barındırıyor.

BBC Learning English

bbc ingilizce öğren

Dünya ülkelerinin pek çoğunda öne çıkmayı başaran BBC Learning English, İngiliz İngilizcesi alanında kuşkusuz en iyi kurumlardan biri. Sitede yer alan dil bilgisi ve telaffuz dersleri ile kelime dağarcığınızı genişleterek kısa sürede kendinizi geliştirebilirsiniz. Videolar sayesinde ilerlemenizi hızlandırabilir ve öğrenci gruplarıyla iletişim kurabilirsiniz. İlerlemenizi kontrol edebilmek için sınavları takip edebilir ve bu site sayesinde güncel bilgilerle kolaylıkla İngilizce öğrenebilirsiniz.

English Club

english club

Oldukça detaylı bir içerikle hizmet veren English Club, bu alanda uzun yıllardır faaliyet gösteriyor. Bu nedenle de çok tercih edilen bir kaynak. Dilbilgisi alanında öğrencilerine zengin bir ortam sunan English Club hem Reading hem de Speaking konusunda kendinizi geliştirebileceğiniz pek çok imkan sunuyor. Gramer, kelime, telaffuz, dinleme ve konuşma dersleri gibi içerikleri sayesinde ilginizi çekmeyi başararak keyifle İngilizce öğrenebileceğiniz siteyi verdiğimiz linkten inceleyerek daha fazla fikir edinebilirsiniz

Udemy

udemy ingilizce

Bilgiyi tüm dünya ile paylaşmak misyonuyla hizmet veren Udemy bir ücretli online eğitim sitesi. Pek çok konuda eğitim verem eğitmenler ile öğrenmek isteyen kişileri bir araya getiren sitede İngilizce öğrenmek için çok sayıda alternatif bulabilirsiniz. Siteyi ziyaret ederek kurs kataloğunu inceleyebilir, İngilizce ders verenler hakkında fikir edinebilir ve ücretsiz ve ücretli derslere katılabilirsiniz.

Busuu

busuu

Günde 10 dakika ile yeni bir dil öğrenebileceğinizi ifade eden Busuu hem ücretli hem de ücretsiz içerikleri olan bir dil öğrenme sitesi. Kalitesiyle yaygın olarak kullanılan platform hem internet sitesi hem de mobil uygulamaları sayesinde dilediğiniz yerde ulaşabilmenize de olanak sunuyor. Pek çok dil eğitimi veren Busuu size derslerin yanı sıra öğrenci topluluklarına ulaşmak ve öğrenmek istediğiniz yabancı dille daha çok zaman geçirmek gibi olanaklar da sağlıyor. Kullanım kolaylığı ile rakiplerinin önüne geçebilen bu platforma göz atmadan İngilizce öğrenme sitenize karar vermemelisiniz…

Duolingo

duolingo

Sizi oyunun içinde tutmaya kararlı bir site arıyorsanız Duolingo bu konuda hayli kararlı bir platform. Hem sitesi hem de mobil uygulamaları ile size düzenli olarak farklı seçenekler sunarak seviyenizi dilediğiniz hızda ilerletebilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda eğlenceli içeriklerle de öne çıkıyor. Her seviyeden kullanıcının rahatlıkla adapte olabileceği sistemi ile hemen öğrenmeye başlayabileceğiniz Duolingo ücretsiz dil öğrenme sitesi alternatiflerinin en iyilerinden biri. Kayıt olarak seviyenizi takip edebilir, sitenin sunacağı alternatifler üzerinden ilerleyebilir ve sıkılmadan İngilizce öğrenebilirsiniz.

English Grammar

englishgrammar

Güncel dil bilgisi kaynağı olarak mutlaka göz atmanızı önerdiğimiz English Grammar sitesi dünya genelinde tercih edilen adresler arasında yer alıyor. English Grammar adından da anlaşılacağı gibi İngilizceyi dil bilgisi kurallarıyla öğrenip hatasız kullanabilmenin kapısını açmanıza destek veriyor. Bu site sayesinde hem çevrimiçi hem de bilgisayarınıza indirebileceğiniz dosyalarla İngilizcenizi geliştirebilir, hazır sınavları yaparak İngilizce bilginizi ölçebilirsiniz.

Perfectly Spoken

perfectly sopen

Perfectly Spoken sitesi sayesinde İngilizce öğrenebilir ve farklı eğitmenler ile çalışarak seviyenizi geliştirebilirsiniz. Sitenin ücretsiz paketlerini kullanarak İngilizce seviye tespit sınavına girebilir, size uygun programları öğrenebilirsiniz. Her seviye için 60 sınıf içeren sitenin sınıflarında dersler farklı öğretmenler tarafından veriliyor. Sitenin ücretsiz kısmı, İngilizce becerilerinizi geliştirmeniz için yeterli olabilir. Öncelikle bu kısımla başlayıp ihtiyaç halinde Premium üyelik satın alabilirsiniz.

ESOL Courses

esol courses

Zengin kaynak havuzuyla İngilizce öğrenmek isteyenlere ücretsiz eğitim sunan ESOL kursları çok sayıda kullanıcının tercihi oluyor. İnteraktif dinleme dersleri, okuma alıştırmaları, quizler ve oyunlar aracılığıyla hem seviyenizi geliştirebilir hem de İngilizce pratik yapabilirsiniz. Her alıştırma videosunun ardından öğrenmenizi test etmek için kısa bir sınava katılarak hatalarınızı anında düzeltebilirsiniz. İngilizceye eğlenceli ve ücretsiz bir başlangıç için siteyi incelemenizi öneriyoruz.

British Council

british council

Size özel kişisel bir öğretmen ile dersler alabileceğiniz British Council yetişkinler için planlanmış dersleriyle kısa sürede kendinizi geliştirmenizi sağlıyor. Ücretli online İngilizce derslerinizi canlı çevrimiçi dersler, kendi kendine çalışma çevrim içi kursu veya kişisel eğitim formatında seçebilirsiniz. Oldukça başarılı bir programla ilerleyen dersler sayesinde İngilizce sizin için sorun olmaktan çıkabilir. Seviye tespit sınavına katılarak İngilizce düzeyini ücretsiz olarak ölçebilir ve platformun size önereceği alternatiflerle İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Engvid

engvid

Ücretsiz İngilizce ders videoları sayesinde kolay bir yöntemle İngilizcenizi ilerletebileceğiniz siteyi video ve filmlerle İngilizce öğrenme sitesi seçenekleri arasında değerlendirmek mümkün. İlginizi çeken konulardaki kısa videolar ile o alanda kendinizi geliştirebilme imkanı sunan Engvid’i boş vakitlerinizi değerlendirmek için de tercih edebilirsiniz. Kültürel olarak da kendinizi geliştirebileceğiniz ders içerikleriyle ilginizi çekecek pek çok video bulabileceğiniz siteye göz atıp daha fazla fikir edinebilirsiniz.