Evlerimizde birçok güzel anı biriktirirken, arada bir hoş olmayan misafirlerle de karşılaşabiliyoruz. Özellikle sıcaklarda daha çok görünen haşereler, oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Haşere ilaçları, evlerimizdeki bu rahatsız edici misafirlerle başa çıkmamıza yardımcı olurken, rahat bir yaşam alanı oluşturmamıza da destek oluyor. Sivrisineklerin sokmasını engellemekten hamamböceklerini uzaklaştırmaya, karıncaları ve diğer haşereleri kontrol altında tutmaya kadar, bu harika ürünler her türlü haşere problemiyle başa çıkabiliyor.

Evinizdeki böceklere neyin daha etkili olacağını merak ediyorsanız eğer bu içeriğimiz tam size göre. En etkili böcek ilaçlarını listelediğimiz bu yazımız, uzun süreli etkileriyle rahat etmenize yardımcı oluyor.

Sıra ÜrünEtki SüresiİyiÖneri Puanı
1Bayer K-Othrine Sc10 Hafta10/9.9
2Raid Böcek Savar MaxAnında10/9.9
3Detan Maxi24 Saat10/9.9
4Chrysamed İnsektisit Max3 Ay10/9.9
5Bayer K-Othrine Al4 Ay10/9.9
6Vebi Draker4 Ay10/9.8
7Titan İnsektisit Emülsiyon Konsantre3 Ay10/9.8
8Bion1 Ay10/9.8
9Icon Syngenta 10 Cs3 Ay10/9.8
10MF Botanik Vera-neem5 Ay10/9.7
Haşere İlacı Öneri Listesi

En İyi Haşere İlacı Markaları

Sivrisineklerin vızıltısı, karasineklerin ısrarı veya hamam böceklerin hızlı kaçışlarından sıkıldıysanız, endişe etmeyin! Size önerdiğimiz en iyi haşere ilaçları, tüm bu can sıkıcı misafirleri uzaklaştırırken huzurlu bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olacak.

İşte en iyi haşere ilacı tavsiyesi

Bayer K-Othrine Sc Haşere İlacı

Ürün Özellikleri

Türü: Su Bazlı

Hacmi: 50 ml

Etki Süresi: 10 Hafta

Yüzey: Tüm Yüzeyler

En iyi haşere ilaçları listemizin ilk sırasında yer alan Bayer K-Othrine Sc, evde bulunan böceklerle etkili bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı oluyor. Sivrisinek, hamamböceği, kalorifer böceği, bit, pire, tahtakurusu, karınca ve daha birçok farklı haşere türünde etkili olan bu ilaç, suyla seyreltilerek kullanılıyor. sıkıldığı yüzeyde 10 hafta boyunca hiçbir böcek türünün gelmesine müsade etmeyen bu haşere ilacı, gıdayla temas etmeyecek her alana sıkılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** Ç**; Almak isteyenler faydalansın diye yazıyorum. Yeni taşındığım evde karınca ve örümcek problemi vardı. Taşınalı 1 hafta olmasına rağmen karıncalar her yeri sarmıştı. Evin içinde kapatmadık delik bırakmadık. Ama ne yaptıysak kesemedik önünü. Ta ki bu ilacı keşfedene kadar. Abi mucize. Kullanalı sanırım 1 buçuk hafta falan oldu. Tek bir karınca dahi görmedim. Pencerelerin dış kenarlarına, dış kapı önüne ve altına, evin her köşesine sıktım. Koku sıfır ama yine de 2 3 saat havalandırdım. Ne kadar sürecek etkisi bilmiyorum. Ama şu an o kadar rahatım ki anlatamam. Satıcıya teşekkür ederim. Her iki siparişte 1 gün sonra elimde oldu.

💬 T** Y**; Evdeki karıncalar için kullandım. Gerçekten etkili. Tekrar gelmelerini engelliyor. Bu yaz ne sinek ne karınca gördük. Rahat bir yaz geçiriyoruz


Raid Böcek Savar Max

Ürün Özellikleri

Türü: Toz, Su Karışımı

Hacmi: 300 gr

Etki Süresi: Anında

Yüzey: Tüm Yüzeyler

Sprey formunda olduğundan dolayı kullanımı oldukça kolay olan Raid Böcek Savar Max, hamamböceği, karınca ve örümcek gibi haşereleri uzaklaştırmak için etkili oluyor. Kokusuz olmasından dolayı kullanan kişiyi rahatsız etmeyen bu haşere ilacı, hızlı etki etmesinden dolayı beğeni topluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** T**; Sıktığınızda rahatsız eden bir koku olmuyor ve etkili gerçekten.

💬 A** K**; Evin hemen hemen her köşesine sıktım karınca gelmesin diye hiç karınca görmedim bayadır.


Detan Maxi Böcek İlacı

Ürün Özellikleri

Türü: Toz, Su Karışımı

Hacmi: 250 gr

Etki Süresi: 24 Saat Sonra

Yüzey: Tüm Yüzeyler

Evde veya garaj gibi alanlarda bulunan hamamböceği, kene, karınca, sivrisinek, karasinek gibi tüm haşereleri yok eden Detan Maxi Böcek İlacı, anında etki göstermeyip 24 saat sonra etki göstermektedir. Bu sayede böceklerin üzerine sıktığınızda yuvalarındakileri de etkileyen bu ürün, hem ev hem de ev çevresindeki haşerelerle başa çıkmak için alınabilecek en iyi haşere ilaçlarından biri.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A**; Güvenli ve kesinlikle işini yapan bir ürün. Son dönemlerde ortaya çıkan zehirlenme vakalarından sonra. Markasız ürün asla almam detan bu işi biliyor…

💬 L** Y**; Daha öncede kullandım gayet başarılı bir ürün


Chrysamed İnsektisit Max Haşere Öldürücü

Ürün Özellikleri

Türü: Su Bazlı

Hacmi: 1 L

Etki Süresi: 3 Ay

Yüzey: Tüm Yüzeyler

PBO, solvent, pertol gibi tehlikeli çözücüler içermeyen Chrysamed İnsektisit Max Haşere Öldürücü, kokusuz olması ve leke bırakmamasıyla beğeniliyor. Herkes tarafından kolayca uygulanabilir olan bu böcek ilacı, 3 ay boyunca kalıcıdır. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen haşere ilacı, güve, tahtakurusu, hamamböceği, kene, karınca, sinek ve sivrisinekleri öldürmede etkilidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** O**; Bu ürünü daha önce kullandım karınca ve böcekler için gayret etkili böceklerin ve karıncaların çıktığı bölgelere sıkınca bir daha böcek karınca gelmiyor.

💬 A** K**; Tereddütsüz yıllardır kullanırım 1 hafta içinde etkisini göstermeye başlıyor sonrasında düzenli kullanımda haşere ve böcekleri bir daha görmezsiniz Fakat sprey kısmı çok çabuk bozuluyor.


Bayer K-Othrine Al Böcek İlacı

Ürün Özellikleri

Türü: Toz, Su Karışımı

Hacmi: 1 L

Etki Süresi: 4 Ay

Yüzey: Tüm Yüzeyler

Böceklerle mücadelede etkili olan Bayer K-Othrine Al Böcek İlacı, tüm yüzeylere uygulanabiliyor. 4 ay boyunca etkili olan bu böcek ilacı, evdeki sivrisinek, hamam böceği, karınca gibi haşerelerden kurtulmanızı sağlıyor. Sprey formunda olduğundan dolayı kolayca kullanılabilen bu ürün, kullanılan yere 15-20 dakika sonra giriş yapıldığında hem evcil hayvanlarınızda hem de sizlerde zehirlenme gibi bir problem yaratmayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** İ**; Gerçekten işe yarıyor hepsi ölmeye başladı.

💬 S** K**; Ürünü gelir gelmez birkaç karınca çıkan yere sıktım ve evde hiç karınca kalmadı gerçekten çok etkili olduğunu düşünüyorum gözlemledim tavsiye ederim


Vebi Draker Haşere Öldürücü

Ürün Özellikleri

Türü: Toz

Hacmi: 50 ml

Etki Süresi: 4 Ay

Yüzey: Tüm Yüzeyler

Kokusuz haşere ilaçları arasında yer alan Vebi Draker Haşere Öldürücü, kullanıldığı yerde leke de bırakmıyor. 4 ay boyunca kalıcılık sunan bu haşere ilacı, hem yürüyen hem de uçan tüm haşerelere etkilidir. Ayrıca hem açık hem de kapalı alanda kullanıma uygun olan bu böcek ilacı, su ile çözdürülerek kullanılmaktadır. İlk uygulamadan 15 gün sonra tekrarlanması gereken bu ilaç, haşerelerin bıraktığı yumurtaları da yok etmede etkilidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** S**; Her türlü böceği öldürüyor boşalan cif sprey şişelerinde hazırlıyorum geçiş yollarına sıktığınızda elemanlar maalesef ölüyor, tüm sitede tahta kurusu salgını oldu bir tek ben zarar görmedim

💬 S** Y**; Senelerdir bu ilacı kullanıyoruz gerçekten faydasını çok gördük özellikle akrepler için kullanıyoruz bahçe katında oturuyoruz evin içinde akrep çok çıkıyor evinde böyle bir sorunu olanlar hiç düşünmeden alsınlar eve girmeye çalışan yada bir şekilde bir yerden çıkan her türlü böcek ölmüş oluyor ben hep ölülerini görüyorum ilaçlamadan sonra kesinlikle tavsiye


Titan İnsektisit Emülsiyon Konstra Haşere İlacı

Ürün Özellikleri

Türü: Su Bazlı

Hacmi: 1 L

Etki Süresi: 3 Ay

Yüzey: Tüm Yüzeyler

Böcekle temas ettiğinde anında etkili olup öldürebilen Titan İnsektisit Emülsiyon Konstra Haşere İlacı, açık ve kapalı alanlarda kullanım için uygun. Tüm yüzeylerde kullanıma uygun olan bu haşere ilacı, 3 ay boyunca kullanılan yerde böcek sorunu yaşatmıyor. Su bazlı olan Titan İnsektisit Emülsiyon Konstra Haşere İlacı, suyla seyreltilerek kullanılıyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** S**; Tek seferde kayboldular

💬 H** Y**; Ürünün üzerindeki talimatlara mutlaka uyun işinizi şansa bırakmayın kokulu bir ürün, maskenizi kıyafetinizi sağlam giyinin, evin etrafında haşerelere resmen atom bombası atılmış gibi.


Bion Hamamböceği ve Karınca Sprey

Ürün Özellikleri

Türü: Su Bazlı

Hacmi: 450 ml

Etki Süresi: 1 Ay

Yüzey: Tüm Yüzeyler

Hamam böceği ve karıncalarda etkili olan Bion, 30-40 cm mesafeden doğrudan böceklerin üzerine sıkılarak kullanılıyor. Sprey formunda olmasından dolayı kolay kullanılan bu haşere ilacı, etkili bir ilaç olduğundan dolayı mutlaka maske gibi koruyucu önlemler alınarak kullanılmalı. Kapalı ortamlarda uygulandıktan sonra 1 saat boyunca havalandırma yapılması gereken bu ürün, 1 ay boyunca haşere gelmesine engel oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** O**; Kanatlı karınca için aldım gayet başarılı 1 yıl görünmüyorlar.

💬 E** G**; Daha öncede almıştım super bir ürün.. tavsiye ederim


Icon Syngenta 10 Cs Genel Haşere İlacı

Ürün Özellikleri

Türü: Su Bazlı

Hacmi: 20 ml

Etki Süresi: 3 Ay

Yüzey: Tüm Yüzeyler

Kene, hamam böceği, karasinek, sivrisinek, akrep, örümcek, tahtakurusu gibi birçok haşereyi öldüren Icon Syngenta 10 Cs, 3 ay boyunca etkili oluyor. Kokusuz ve lekesiz olmasından dolayı birçok alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilen bu ürün, hem kapalı hem de açık alanlarda etkili oluyor. Suyla seyreltilerek kullanılan bu böcek ilacı, rakiplerine göre uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Teşekkür ederim son tüketim tarihi 2024 arkadaşlar harika bir ilaç -4-5 litre su ile karıştırıp evinizin etrafına bahçeye pencere kenarlarına sıkabilirsiniz. Yılan, akrep, kırkayak, örümcek ve tüm böceklerde etkilidir ben yayla da devamlı kullanıyorum 😊

💬 C** C**; Çok faydalı bir ürün bu ürün sayesinde Böcekten kurtuldum.


MF Botanik Vera-neem Organik Böcek Kovucu

Ürün Özellikleri

Türü: Su Bazlı

Hacmi: 500 ml

Etki Süresi: 5 Ay

Yüzey: Bitkiler

En iyi haşere ilacı tavsiye listemizde yer alan MF Botanik Vera-neem, organik böcek ilacı almak isteyenler için uygun. İçerisinde neem yağı barındırdığından dolayı yaprak bitleri, beyaz sinek, örümcek gibi 200’den fazla haşere ile mücadele etmektedir. Genellikle bitkilerden dolayı oluşan haşerelere karşı etkili olan bu ürün, organik olmasından dolayı bitkilerin üzerine direkt sıkılabilmektedir. 5 ay boyunca etkili olan bu ürün, bitkilere hiçbir zarar vermemektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** D**; Şeftali ağacımızdaki bu hastalık için aldım yapraklarda bitler vardı, meyvelerinin büyümesi durmuş bazıları dökülmüştü birde ağaçta da böyle yumurta gibi bir şey var ulaşabildiğim hasta yaprakları koparıp aldım ve ilaçla bütün ağacı yıkadım ağaca kara büyük sinekler dadanmıştı onların ayağı kesildi ve ağaçtaki şeftaliler yeniden büyümeye başladı ağaçta bu yumurta gibi şeyler kaldı ama sağlığına zarar vermeyi bıraktı yeni yapraklar çıkmaya başladı.

💬 F** Y**; Alırken tereddütün vardı evet fakat kullandıktan sonra etkisini gördüm ve gerçekten süper bir ürün. Kendim için her Yaz başı biber ekiyorum ilk defa başıma geldi yaprak biti tüm yaprakları açan çiçekleri ağızlarını kapattı ürünü kullandıktan 2 gün sonra tüm bitler ve yumurtaları simsiyah oldu ve dökülmeye başladı resimlerde de görüldüğü gibi hala üzerinde var ama hepsi mefta olmuş. Biberim yavaş yavaş kendine gelmeye başladı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ben çok memnun kaldım saygılar.


Elektrikli Sinek Öldürücüİlaçlama Makinesi
İlginizi Çekebilir

En iyi haşere ilacı hangisi?

Böceklerden kurtulmanıza yardımcı olacak en iyi haşere ilaçları arasında; Bayer K-Othrine Sc Haşere İlacı, Raid Böcek Savar Max, Detan Maxi Böcek İlacı, Chrysamed İnsektisit Max Haşere Öldürücü, Bayer K-Othrine Al Böcek İlacı, Vebi Draker Haşere Öldürücü, Titan İnsektisit Emülsiyon Konstra Haşere İlacı, Bion Hamamböceği ve Karınca Sprey, Icon Syngenta 10 Cs Genel Haşere İlacı ve MF Botanik Vera-neem Organik Böcek Kovucu yer almaktadır.

Haşere gelmemesi için ne yapmalı?

Evlerinize haşere gelmesini istemiyorsanız eğer balkon ve camlarda saksıda nane yetiştirmelisiniz. Keskin kokusuyla karınca, sinek ve fare gibi haşereleri uzaklaştıran nane, böceklerden korunmanın doğal yollarından biridir.

Bahçeli eve böcek girmemesi için ne yapmalı?

Lavanta, sinek ve böceklere karşı en etkili yöntemlerden biridir. Bahçenize ekeceğiniz veya balkon ve camlarınızda büyüteceğiniz lavanta evinize haşere girmesine engel olacaktır.

Kalorifer böceği hangi kokuyu sevmez?

Kalorifer böceği, sarımsak, narenciye, kırmızı biber veya biberiye yağı gibi ürünlerin kokularını sevmezler. Bu sebeple bu kokuların olduğu yerlerden hızla kaçarlar.