Kampta konforlu bir şekilde uyumaya yardımcı olan kamp matları, yerden gelecek olan soğuğa karşıda bedeni korumaktadır. Yaz kış kamp yapmaktan zevk alan doğa severlerin tercih ettiği kamp matları, şişebilen ve dolgu olmak üzere iki farklı türde bulunmaktadır. Her iki türde de kolay kullanım imkanı sunmanın yanı sıra konfor sağlayan kamp matları, çadırı adeta otel konforuna kavuşturmaktadır.

Gece boyunca vücut iskeletinin rahat etmesine katkı sağladığından güne enerjik başlamaya da yardım eden matlar, kampın daha konforlu geçmesini sağlıyor. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, kampçıların tercih ettiği en iyi kamp matlarından oluşuyor.

Sıra ModelKalınlıkİyiÖneri Puanı
1Thermarest Neoair6,4 cm10/9.9
2Freecamp Survive5 cm10/9.9
3Nurgaz Campout4 cm10/9.9
4Folcraz25 mm10/9.9
5Hannah Rest 3.83.8 cm10/9.9
6King Camp Classic Light3 cm10/9.8
7Wechsel Lito25 mm10/9.8
8Quechua Basic16 cm10/9.8
9Northpacific45 mm10/9.8
10Evolite12 mm10/9.7
Kamp Matı Öneri Listesi

En İyi Kamp Matı Modelleri

Termal yalıtımlı modellerden otomatik şişenlere, hafif ve kompakt tasarımlardan çift kişilik kamp matlarına kadar her türlü seçeneğin yer aldığı içeriğimiz, kamp boyunca konfor sunacak ürünlerden oluşuyor.

İşte en iyi Kamp Matı tavsiyesi

Thermarest Neoair Xtherm Regular Şişme Mat

Ürün Özellikleri

Ağırlığı: 470 g

Kalınlık: 6,4 cm

Türü: Şişme Mat

Boyut: 51 x 183 cm

R-Değeri: 6.9

En iyi kamp matları arasında yer alan Thermarest Neoair Xtherm Regular Şişme Mat, üstün ısı yalıtımı sayesinde soğuk gecelerde bile sıcak bir uyku sunuyor. 6,4 cm kalınlığa sahip olan bu kamp matı, bölmeli iç yapısı sayesinde ev konforu sunuyor. Hafif yapısının yanı sıra havası alınım katlandığında su şişesi kadar küçülen Thermarest Neoair Xtherm Regular, kolay taşınabilir ve yer kaplamamasından dolayı macera severlerin tercihi oluyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** R**; Yaz kamplarında deniz kenarında olmayı sevdiğim için bu matı çok fazla kullanıyorum yerin soğuğunu hissettirmeden evde yatağımda gibi uyuyorum.

💬 C** Z**; Ürün çok güzel eğer dikkatli kullanılırsa uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.


Freecamp Survive Şişme Mat

Ürün Özellikleri

Ağırlığı: 540 g

Kalınlık: 5 cm

Türü: Şişme Mat

Boyut: 190 x 60 cm

Valf Tipi: Otomatik Şişme Valf Sistemi

Otomatik şişme özelliğine sahip olan Freecamp Survive, doğa ile iç içe olmak isteyenlerin tercih ettiği matlar arasında bulunuyor. Sağlam yapısı ve kullanım kolaylığıyla beğeni toplayan Freecamp Survive, tek kişinin rahatça yatabileceği ölçülere sahip. 5 cm kalınlığa sahip olan bu kamp matı, yerden soğuk almanıza engel oluyor. Ayrıca havası söndürülüp katlandığında kompakt bir boyuta dönüşen bu kamp matı, çantası sayesinde sırtta kolayca taşınabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** S**; Hava valfini kaldırdığınızda kendiliğinden otomatik şişiyor bu sırada siz başka birşeyle uğraşabilirsiniz çok pratik.

💬 A** F**; Ürün sürekli kamp yapanlar için çok pratik ayrıca taşıması da gayet kolay tavsiye ederim.


Nurgaz Campout Kendiliğinden Şişen Mat

Ürün Özellikleri

Ağırlığı: 1500 g

Kalınlık: 4 cm

Kumaş: 190T Polyester ve PVC Kaplama

Türü: Şişme Mat

Boyut: 186 x 64 cm

Kendiliğinden şişme özelliğiyle kamp alanında oldukça pratik bir kullanım sunan Nurgaz Campout, 4 cm kalınlığıyla her türlü alanda konfor sunuyor. 1500 gram ağırlığından dolayı taşıması da oldukça kolay olan bu kamp matı, 190T polyester ve PVC kaplamadan üretilmiştir. Tek kişilik olan Nurgaz Campout, haki ve gri renk seçeneklerine sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** M**; Kendiliğinden şişmesi zaman kazandırıyor ben çok sevdim.

💬 A** B**; Benim gibi dağları tepeleri aşıp kamp alanına ulaştığınızda o yorgunlukla hızlıca bir kurulum isteyenlere birebir.


Folcraz Otomatik Şişen Kamp Mat

Ürün Özellikleri

Kalınlık: 25 mm

Ağırlık: 820 g

Türü: Şişme Mat

Boyut: 180 x 52 cm

5 derece ve üzeri havalarda her iki mevsim içinde uygun olan Folcraz Otomatik Şişen Kamp Matı, kaymaz silikon pedler sayesinde çadır içinde konforlu bir uyku deneyimi yaşamanıza olanak tanıyor. kendi kendine otomatik şişebilen bu kamp matı, su geçirmez katmanıyla da beğeniliyor. Ayrıca yırtılmalara karşı tamir edilebilir olmasıyla da kullanıcılarından tam not alan bu kamp matı, taşıma çantasıyla da sırtta rahatça taşınabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** E**; Kullanımı kolay ve üzerine yatınca da çok rahat. Kamp severlere öneririm.

💬 B** K**; Bundan önce şişmeyen kamp matlarını kullanıyordum zemin biraz kötüyse rahat edemiyordum ama bu ürün sayesinde bu yıl çok konforlu kmap yaptım.


Hannah Rest 3.8 Şişme Mat

Ürün Özellikleri

Ağırlığı: 1 kg

Kalınlığı: 3.8 cm

Kumaş: 210T Polyester

Tür: Şişme Mat

Boyut: 183 x 51 cm

Termal yalıtımı sayesinde soğuklarda bile konforlu uyumanıza yardımcı olan Hannah Rest 3.8 Şişme Mat, 210 T polyester kumaştan üretilmiştir. 1 kilo ağırlığa sahip olan bu kamp matı, yedek tamir kiti sayesinde doğada konforunuzdan ödün vermemeniz için yardımcı olmaktadır. 3.8 cm kalınlığa sahip olan bu kamp matı, ergonomik tasarımı ve yumuşak dokusu sayesinde kullanıcı memnuniyeti yaratmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A**; Gayet memnunum. Birkaç kış faaliyetinde kullandım. Beni hiç yarı yolda bırakmadı.

💬 K** E**; kaliteli ve iyi paketlenmiş, teşekkürler


King Camp Classic Light Şişme Mat

Ürün Özellikleri

Ağırlığı: 1,1 kg

Kalınlığı: 3 cm

Tür: Şişme Mat

Boyut: 183 x 51 cm

Yatık Kalınlığı: 5 cm

Kampçılık, balıkçılık, hiking ve diğer outdoor faaliyetleri için tercih edilen King Camp Classic Light Şişme Mat, köpüklü malzemeden üretilmiştir. Kolayca şişirilebilen bu kamp matı, yastıklı tasarıma sahip olduğu için tıpkı evinizde yatağınızda uyuyormuş gibi rahatlık sunmaktadır. 3 cm kalınlığa sahip olan bu şişme mat, 183 x 51 cm boyuta sahiptir. Ayrıca su geçirmez özelliğe sahip taşıma çantasıyla da her türlü hava koşulunda sırtta taşınabilen bu mat, içinde bulunan tamir seti sayesinde de doğada konforunuzun devam etmesini sağlamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** A**; Şişme yataktan çok daha konforlu. Şişirmesi kolay. Çadırın içinde yer kalıyor ve sağlam görünüyor.

💬 B** K**; bence kaliteli bir ürün, kampta kullandım, test etmiş oldum, rahattı.


Wechsel Lito M 3.8 Ultralight Şişme Mat

Ürün Özellikleri

Ağırlığı: 530 g

Kalınlık: 25 mm

Tür: Şişme Mat

R değeri: 3.2 Yaklaşık -2 derece

Boyut: 183 x 51 cm

Yuvarlak köşeleri ve yarı dikdörtgen biçimiyle çadıra kolayca sığabilen Wechsel Lito, 25 mm kalınlığa sahip. Üst kumaşı 30 D rip stop polyesterden üretilen bu kamp matı, tıpkı yatakta yatıyormuş hissi veriyor. Alt kumaşında 30 D rip stop polyester bulunan mat, bu sayede çadır içinde hem kaymıyor hem de su geçirmiyor. R değeri 3.2 yaklaşık -2 derece olan bu mat, 183 cm uzunluk, 51 cm ise genişliğe sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Ürün kaliteli kampçılar tercih edebilir.

💬 F** A**; Ürün geçen hafta aldım henüz kampta deneme fırsatım olmadı ama evde kurup bir deneme yaptım gayet güzeldi.


Quechua Şişirilebilir 2 Kişilik Kamp Mat

Ürün Özellikleri

Ağırlığı: 4 kg

Kalınlığı: 16 cm

Tür: Şişme Mat

Boyut: 190 x 140 cm

Kampa çift olarak gitmeyi sevenlerin tercih edebileceği Quechua Basic, 2 kişilik alanıyla konforlu bir uyku deneyimi sunuyor. Kadife dokunuşuyla rahat uyku sunan bu kamp matı, 1 dakika 40 saniye içinde şişirilebiliyor. Dayanıklı yapısı ve hafif olmasıyla kampçıların tercih ettiği Quechua Basic, yuvarlak köşeleri sayesinde de çadır içine kolayca sığabilmektedir. Ayrıca havası indirildiğinde katlanarak kolayca taşınabilen bu kamp matı, maksimum 220 kiloya kadar taşıyabilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; Eşimle birlikte kamp yapmayı çok seviyoruz bu yüzden bu ürünü aldık memnunuz.

💬 Z** A**; Ben konforuma çok düşkün olduğum için kampta daha rahat hareket ederek uyumak için bu matı aldım gayet keyifli oluyor.


Northpacific Kamp Matı

Ürün Özellikleri

Ağırlığı: 500 gr

Kalınlık: 45 mm

Türü: Şişme Mat

Boyut: 190 x 57 cm

Sağlamlığı ve kullanım kolaylığıyla doğa severlerin gönlünü fetheden Northpacific Kamp Matı, 45 mm kalınlığıyla geceleri konforlu bir uyku sunuyor. Kolayca şişirilebilen bu mat, tek kişinin rahatça kullanabileceği ölçülere sahip. Ayrıca çadır içinde fazla yer kaplamayan bu mat, 40 D naylon ve TPU malzemeden üretilmiştir. Turuncu ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan Northpacific Kamp Matı, 500 gram ağırlığında olduğundan kamp alanında rahatlıkla taşınabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** K**; 1 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum. Çadırım küçük biraz boyu uzun geliyor ama önemli değil. Kapalıyken çok az yer kaplaması ve şişme yatak konforu sunması benim için yeterli. (Elbette tam bir şişme yatak konforu olmasa da düz zeminde uyuyormuş hissiyatı vermiyor, yormuyor) Matı gören tüm arkadaşlarım almak istiyor. Kolay şişiyor, kolay iniyor. Zarar görmesin diye altına ince bir mat daha sererek kullanıyorum.

💬 S** S**; Ürünü kış kampında kullandım bu fiyattaki bir ürünün bu kadar kaliteli olup bu kadar işlevsel olmasını hiç beklemiyordum tam bir f/p ürünü diyebilirim Toplamda 10 nefeste falan tamamen şişmiş oluyor yorulmuyorsunuz bile Kalınlığı azcık yetersiz gelebilir ancak üstüne uzandığınızda pek birşey hissetmiyorsunuz yerle temasınız tamamen kesilmiş oluyor tavsiye ederim


Evolite Mat

Ürün Özellikleri

Kalınlık: 12 mm

Türü: Dolgu Mat

Boyut: 180 x 60 cm

En iyi kamp matı listemizin son sırasında yer alan ve uygun fiyatıyla kampçıların çokça tercih ettiği Evolite Mat, birçok farklı amaç içinde kullanılabiliyor. Hava kanallı kaymayı önleyen tırtıklı üst yüzeyi sayesinde konforlu bir kullanım sunan bu mat, koku yapmayan özelliğiyle beğeni topluyor. Antibakteriyal ve hijyenik yapısı sayesinde kullanıcı memnuniyeti yaratan bu kamp matı 12 mm kalınlığa sahip. Plaj şiltesi, yüzme tahtası, çocuk oyun odalarında ve daha birçok farklı alanda da kullanılan bu ürün, yıkanabilir olmasıyla da hijyenik kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** E**; Ürün 3 gün içinde teslim edildi. Kalınlığı çok iyi, bu fiyata bu kalite çok güzel gerçekten.. Dayanıklı olacağını düşünüyorum, rengi de tatlı 😍 Çok teşekkürler.

💬 E** K**;Gayet güzel kaliteli ve yumuşak bir yapıya sahip rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.


Şişme YatakKamp Sandalyesi
Kamp MasasıKamp Çantası
İlginizi Çekebilir

En iyi kamp matı hangisi?

Kampta konforlu uyumanıza yardımcı olacak en iyi kamp matları arasında; Thermarest Neoair Xtherm Regular Şişme Mat, Freecamp Survive Şişme Mat, Nurgaz, Campout Kendiliğinden Şişen Mat, Folcraz Otomatik Şişen Kamp Matı, Hannah Rest 3.8 Şişme Mat, King Camp Classic Light Şişme Mat, Wechsel Lito M 3.8 Ultralight Şişme Mat, Quechua Basic Şişirilebilir 2 Kişilik Kamp Matı, Northpacific Kamp Matı ve Evolite Mat sağlam yapısı ve ideal kalınlıklarıyla en kaliteli kamp matlarındandır.

Kamp matı kaç mm olmalı?

Kamp matının kalınlığı ürüne ve markaya göre değişiklik göstermektedir. Fakat burada önemli olan vücudunuzun yapısı ve nasıl uyku pozisyonunu tercih ettiğinizdir. Bu sebeple kamp matı seçerken en düşük 12 mm olmasına dikkat etmelisiniz.

Kamp matı alırken nelere dikkat edilmeli?

Kamp matı seçerken doğru tercihi yapmak, kamp deneyiminizi büyük ölçüde etkileyebilir. İşte kamp matı alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar:

  • Konfor: Uyku düzeninizi ve dinlenme ihtiyacınızı göz önünde bulundurun. Sırtınıza uyum sağlayan, yeterli kalınlıkta ve rahat bir mat seçmek, uyku kalitenizi artırır.
  • Yalıtım: Termal yalıtım özelliği, soğuk hava koşullarında vücut ısısının mat içinde kalmasını sağlar. Soğuk bölgelerde kamp yapacaksanız, yüksek yalıtıma sahip matlar tercih edin.
  • Boyut: Kendi bedeninize ve kamp alanına uygun bir mat seçin. Kısa ve dar bir mat sizi sıkışmış hissettirebilir, geniş bir mat ise taşıma açısından zorluk çıkarabilir.
  • Ağırlık ve Taşınabilirlik: Özellikle uzun yürüyüşlerle kamp yapacaksanız hafif ve kompakt bir mat tercih edin. Taşıması kolay olan matlar sırt çantasında fazla yer kaplamaz.
  • Malzeme: Kaliteli malzemelerden üretilen matlar daha dayanıklı olur ve uzun ömürlü kullanım sağlar. Alerjik reaksiyonlara neden olmayacak hipoalerjenik matlar tercih edin.
  • Dayanıklılık: Matın altında kullanılan kumaşın sert zeminlere dayanıklı olması, delinmeye karşı koruma sağladığından dayanıklılık önemlidir.

Kampta mat yerine ne kullanılabilir?

Kamp alanlarında mat kullanmayı tercih etmiyorsanız eğer bunun yerine şişme yatakları kullanabilirsiniz. Bu sayede hem konforlu uyursunuz hem de yerden gelecek soğuğa karşı korunabilirsiniz.