İnternette seyrettiğiniz videoları kaydetmek için online video indirme siteleri ve online video indirme uygulamalarını kullanabilirsiniz. İzlediğimiz bir videoyu sosyal medya hesaplarımızda yayınlamak veya dostlarımızla iletişim gruplarımızda paylaşmak için o videonun cihazımıza indirilmiş olması gerekiyor. Ancak bunu dert etmeye gerek yok. Çünkü pek çok online video indirme sitesi hem hızlı hem kolay hem de ücretsiz olarak bu ihtiyaca cevap veriyor.

En çok tercih edilen YouTube, Vimeo, Instagram, TikTok, Dailymotion, Twitter, Facebook, TED, Twitch, Vk, Tumblr, Soundcloudgibi uygulama ve sitede seyrettiğiniz videoları indirebilmenize imkan sağlayan online indirme siteleri pek çok açıdan fayda sağlıyor. Dilerseniz tekrar izlemek, başkalarıyla paylaşmak istediğiniz videoları URL aracılığıyla indirebilir ve akıllı cihazlarınıza kaydedebilirsiniz. Ancak küçük bir uyarı; video dosyalarının kaplayacağı yeri düşünerek depolama yapacağınız cihazın hafızasında yeterli alan olduğundan emin olmadan indirmeye başlamayın. Yasal olarak telife tabii olan dosyalar konusunda da özenli olmanızı ve tercihinizi anonim videolardan yana paylaşmanızı öneriyoruz.

Online Video İndirme Siteleri Nasıl Kullanılır?

Listemizde önerdiğimiz çeşitli siteler aracılığıyla çevrimiçi olarak yayınlanmakta olan videoları çabucak indirebilirsiniz. Bu sayede kesintisiz video izleme imkanı bulup, sık sık yüklemeye takılan videolarla zaman harcamazsınız. Hem ücretsiz hem de yüksek kalitede bir indirme deneyimi için herhangi bir programa da ihtiyacınız yok. Önerdiğimiz sitelerin pek çoğu oldukça basit bir şekilde çalışıyor. Ayrıca bir site kullanım kılavuzuna ihtiyacınız olmayan bu sitelere, ilgili videoya ait URL’yi kopyalayıp yapıştırdıktan sonra indirme butonunu tıklamanız yeterli.

En İyi Online Video İndirme Siteleri Tavsiyeleri

Savefrom.net

savefrom video indir

Son derece fazla siteden indirme yapabileceğiniz savefrom.net pratik bir çevrimiçi video indirici olarak çok sayıda kullanıcının ilk tercihi. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini girip İndir’i tıklayarak, birçok web sitesinden video indirebilirsiniz. Ayrıca Chrome tarayıcı için geliştirilmiş bir video indirme uzantısı da olan site oldukça pratik.

9xBuddy

9xbuddy video indirme

9Xbuddy aklınıza gelen hemen her siteden video indirebileceğiniz bir diğer online video indirme sitesi de 9xbuddy. Ücretsiz bir platform olan 9xbuddy size hızlı ve kolay bir video indirme deneyimi sunuyor ancak ücretsiz kullanımı mümkün kılmak için reklam içeriyor. Farklı dosya uzantıları konusunda da yeterli olan sitenin Android cihazlar için bir de uygulaması mevcut.

Clipnabber

clipnabber

ClipNabber, internetteki videoları indirmek için kullanabileceğiniz online video indirme sitelerinden bir diğeri. Pek çok dilde hizmet veren siteyi kullanmak için yapmanız gereken tek şey videonun sayfa adresini siteye girip indirme butonunu tıklamak. Videonun indirilebileceği farklı formatları da görebileceğiniz Clipnabber sayesinde tercih ettiğiniz biçimde video indirebilirsiniz.

Catchvideo

catchvideo indirme

Catchvideo.net, çevrimiçi videoları 4K çözünürlüğe kadar indirebileceğiniz pratik bir başka online video indirme sitesi. Ayrıca web tarayıcısına eklenen çok kullanışlı bir de eklentiyle gelen sitede indirmek istediğiniz videonun linkini kutuya yapıştırdıktan sonra “Catch!” Düğmesine tıklayarak indirme yapabilirsiniz.

Y2mate

y2mate youtube video indirme

Y2mate, YouTube, Facebook, Video, Dailymotion, Youku, gibi uygulamalarda yayınlanan videoları HD kalitesinde indirmenizi sağlayan site ücretsiz bir platform. MP4, M4V, 3GP, WMV, FLV, MO, MP3, WEBM gibi çok sayıda video formatını indirmenize destek veren Y2mate’in çalışma şekli de diğer siteler ile aynı. URL’yi yapıştırıp START butonuna tıklamak yeterli.

Sconverter

sconverter

Sconverter, Youtube, Twitter, Instagram gibi çok sayıda platformda izlediğiniz MP4, 3GP, WEBM, MP3 gibi dosya tiplerindeki videoları kaydetmenize imkan sağlıyor. Yüksek hızda ve ücretsiz indirme yapabileceğiniz Sconverter ile sınırsız indirme ve dönüştürme işlemi yapabilirsiniz.

Bitdownloader

bitdownloader video indirme

BitDownloader, sevdiğiniz videoları indirerek MP4’e ve diğer formatlara dönüştürmek için kullanabileceğiniz online indirme siteleri arasında yer alıyor. Youtube videolarıyla birlikte Facebook, Instagram, Coub gibi pek çok ortamı da destekleyen site ücretsiz ve ek yazılım da gerektirmiyor.

Amoyshare

amoyshare

AmoyShare ücretsiz video bulucu ve çevrimiçi video indirme sitesi olarak çok sayıda kullanıcının tercihlerinden. Instagram, Facebook, TikTok gibi video sitelerinden dilediğiniz videoyu indirmek için videonun URL’sini kullanabilirsiniz. Veya video bulucu kısmından, gireceğiniz anahtar kelimelerle video arayabilir, bulduğunuz videolar arasından seçtiklerinizi cihazına indirebilirsiniz.

Acethinker

acethinker

Web tabanlı ücretsiz bir video indirici olan acethinker.com sayesinde bilgisayarınıza herhangi bir program indirmeniz gerekmiyor. Ayrıca bu hizmeti kullanmak için kayıt veya abone olmanız da gerekmiyor. Firefox, Chrome, IE, Opera, Safari veya başka bir web tarayıcısını kullanıyor olmanız fark etmeksizin tarayıcıdan çevrimiçi videolar indirebilirsiniz.

Keepvid

keepvid

Çevrimiçi bir video indirme ve düzenleme sitesi olan Keepvid sayesinde video ve ses dosyalarını dönüştürebilir videoları düzenleyebilirsiniz. İndirdiğiniz videoyu çevrimiçi sıkıştırabileceğiniz site hem ücretsiz hem de hızlı bir çözüm ortağı. Dosyaları dilerseniz sürükleyip bırakarak dilerseniz internet üzerinden alarak veya bilgisayardan seçerek işleyebilirsiniz.

Deturl

deturl

Çevrimiçi bir video indirici olan Deturl, indirmek istediğiniz videonun URL’sini kullanarak kolaylıkla cihazınıza indirme yapabileceğiniz bir site. Üstelik dilediğiniz biçimde kaydetme opsiyonu da var. Hızlı indirme yapmak isteyenler URL’nin önüne ekleyecekleri pwn harfleriyle otomatik indirme de yapabilirler.

Ytvideoindir

ytvideoindir

Online ve ücretsiz bir video indirme aracı olan ytvideoindir sayesinde ile Youtube, Vimeo, Facebook, Twitch, PuhuTV, Dailymotion, SoundCloud, Instagram gibi pek çok kaynaktan video indirebilirsiniz. Herhangi bir program indirmenize gerek olmadan, çeşitli formatlardaki videoları indirebileceğiniz ytvideoindir sosyal ağlarda yayınlanan videoları da MP4, MP3 gibi formatlarda ve online bir şekilde indirmenize ortam sağlıyor.