Kişisel hijyenin bir parçası olarak hayatımızda yeri olan tuvalet kağıdı sadece evlerde değil her türlü yaşam alanında önemli bir ihtiyaç. Ofiste, dükkanda, eğlence merkezinde, restoranda, okulda kısacası insanın var olduğu hemen her yerde kullanılan bu ürün için sadece tuvalet kağıdı deyip geçmemek gerekiyor.

Üreticiler tarafından pek çok özellikle satışa sunulmuş olan yüzlerce marka ve seçenek arasından en iyisini bulup almak bazen gerçekten çok zor olabiliyor. Bu yazımızda hem en iyi tuvalet kağıdı markaları hem de tuvalet kağıdı seçerken nelere dikkat etmek gerektiği gibi ayrıntıları ele alıyoruz.

Kullanıcının ilgisini çekebilmek için pek çok çeşidiyle reyonları dolduran iddialı markalar hangileri, en iyi tuvalet kağıdı nasıl seçilir ve tuvalet kağıdı çeşitleri nelerdir merak ediyorsanız hemen yazının devamına geçebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Çeşitleri

Tuvalet kağıdının da çeşidi mi olur demeyin hemen. Çünkü bu sektördeki çeşitlilik de oldukça geniş bir potansiyele sahip. Pudralı tuvalet kağıdından parfümlü tuvalet kağıdına, 3 veya 4 katlısından ekolojik olana kadar pek çok çeşit bulmak mümkün. Ayrıca desenli, kabartmalı, emicilik gücü yüksek, renkli tuvalet kağıtları da temizlik ve kağıt ürünleri reyonlarında karşımıza sık olarak çıkıyor. Kimyasaldan uzak durmak isteyen tüketicilerin tercihi olan ağartılmamış tuvalet kağıdı, Dioksin içermeyen tuvalet kağıdı alternatifleri de çok tüketilen tuvalet kağıdı çeşitlerinden olup oldukça yoğun ilgi görüyor.

Tuvalet Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

En iyi tuvalet kağıdı listelerinde yer alan ürünlere baktığımız zaman hemen hepsinin ortak özellikleri bulunduğunu görebilirsiniz. Tüketicinin kullanırken kendisine konfor sağlayacak belli başlı bazı özellikleri arıyor olduğunu söyleyebiliriz. Hemen herkesin farklı bir tercihi olsa da söz konusu tuvalet kağıdı olunca kullanıcının önemli kriterlerinden biri de alacağı ürünün ekonomik ve hesaplı olması elbette. Gelin aranan diğer özellikler neler birlikte bakalım:

  • İlk kriter elbette yumuşaklık. Yumuşak dokulu tuvalet kağıtları ile daha kolay temizlik yapabilirsiniz.
  • Tuvalet kağıdının emiciliği önemli bir özellik. Aldığınız markanın emiciliğini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
  • Rulo başına yaprak sayısı ile kat sayısı tuvalet kağıdı seçiminde bilinçli tüketicinin en çok dikkat ettiği konulardan biri oluyor. Kıyas yaparken yaprak sayısı az ruloların düşük fiyatına aldanmamak gerekiyor. Bu sayıyı kontrol ederek verdiğiniz paraya değip değmediğini anlayabilirsiniz.
  • Yırtılma yerleri belirlenmiş, hemen yırtılmayan ancak suda hızlı çözünen tuvalet kağıtlarını tercih ederseniz daha kolay kullanabilirsiniz. Ayrıca tesisatta tıkanma gibi sorunlar yaşanmasının da önüne geçebilirsiniz.

En İyi Tuvalet Kağıdı Tavsiyeleri

Ülkemizde satışı yapılan en iyi tuvalet kağıdı markalarını derlediğimiz listemize hoş geldiniz. Hemen aşağıda görebileceğiniz listemiz tuvalet kağıdı 32’li ambalajda sunulan en ucuz alternatiflerin yanı sıra parfümlü tuvalet kağıdı gibi seçenekleri de ekranınıza taşıyor.

Selpak Tuvalet Kağıdı 32’li

selpak tuvalet kağıdı

Fil kadar yumuşak sloganıyla tüketiciyle buluşan Selpak 32’li tuvalet kağıdı tüketicinin en beğendiği markaların başında geliyor. Rakiplerinden biraz daha yüksek fiyata satışa sunulan Selpak tuvalet kağıdı yüksek emiciliği ve yumuşak dokusuyla ödediğiniz fiyatın karşılığını veriyor. En iyi Tuvalet kağıdı markası listelerinin vazgeçilmez markalarından biri olan Selpak 3 katlı formuyla Türkiye’nin başarılı sanayi devi Eczacıbaşı tarafından üretiliyor.


Familia Plus Tuvalet Kağıdı 32’li

familia tuvalet kağıdı

Familia 32’li tuvalet kağıdı Plus serisi tuvalet kağıdıyla tüketicinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Hipoalerjenik dokusu sayesinde hassas ciltler için de ideal bir çözüm sunan Familia Plus Tuvalet Kağıdı pamuk özlü ve de 3 katlı. Ayrıca %100 saf selülozdan tuvalet kağının imalatında yapay beyazlatıcı da kullanılmıyor. Suda çözünebilen dokusuyla tuvalette tıkanıklık gibi bir soruna da yol açmıyor.


Solo Tuvalet Kağıdı 32’li

solo tuvalet kağıdı

Solo Tuvalet Kağıdı 32’li ambalajıyla hem hesaplı hem de kaliteli tuvalet kağıdını evinize taşıyor. Eczacıbaşı imzası taşıyan markalardan biri olan Solo suya karşı dayanıklı olsa da suya bırakıldığında hızla eriyor. Ekstra dayanıklı ve yumuşak dokulu ürün doğada hızla çözünerek çevreye karşı da duyarlı bir duruş sergiliyor. Hem dayanıklı hem hesaplı bir çözüm için ideal seçeneklerden biri olarak değerlendirilebilir.


Solo Parfümlü Tuvalet Kağıdı 32’li

solo parfümlü tuvalet kağıdı

Hem parfümlü hem de hesaplı bir tuvalet kağıdı olan Solo Parfümlü tuvalet kağıdı 32’li ekonomik ambalajıyla daha hesaplı. Çift katlı yapısı ve yumuşak yüzeyiyle tuvalet kağıdı beklentinize tamamen yanıt verebilen ürün aynı zamanda ultra dayanıklı. Hoş parfümü ile ortamın havasını da güzelleştiren Solo tuvalet kağıdı özellikle parfümlü seçenekleri tercih eden kullanıcıların favorilerinden…


Papia Tuvalet Kağıdı 32’li

papia tuvalet kağıdı

Türkiye’nin her iki yüzünde de yumuşak doku kullanılan ilk tuvalet kağıdı markası olarak tanınan Papia Bi-Side teknolojisi ile üretiliyor. Yapay beyazlatıcılar kullanılmadan ve %100 saf selülozdan imal edilen markanın satışa sunduğu seri 3 katlı yapısıyla da son derece dayanıklı. 2 katlı ürünlere nazaran daha yumuşak, daha emici olan bu tuvalet kağıdı kaliteyi rakiplerine nazaran daha uygun fiyata sunuyor.


Papia Pure&soft 4 Katlı Tuvalet Kağıdı 32’li

papia pure soft tuvalet kağıdı

Papia ailesinin en sevilen ürünlerinden biri olan Pure&Soft serisi tuvalet kağıdı 4 katlı yapısıyla hemen fark ediliyor. Cilt pH’ına uyumlu olması sayesinde hassas ciltlerde bile güvenle kullanılabiliyor. İpeksi yumuşaklık vadeden marka bu serisinde kimyasallara geçit vermiyor ve klor, boya, parfüm, optik beyazlatıcı içermiyor. Piyasaya çıktıktan sonra kısa sürede ilgi görmeyi başaran Papia 3 ve 4 katlı seçenekleriyle reyonların aranan markası oluyor.


Sofia 3 Katlı Doğal Sabun Kokulu Tuvalet Kağıdı 32’li

sofia tuvalet kağıdı

3 katlı double micro teknolojisi sayesinde oldukça dayanıklı ve yumuşak bir yüzey sunan Sofia tuvalet kağıdı doğal sabun kokusuyla tuvaletinizde temiz ve ferah bir hava yaratıyor. Dermatolojik olarak test edilen ürünleriyle cilde dost bir marka olan Sofia tuvalet kağıtları endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaçlardan elde ediliyor. Kalınlığı, kokusu ve yumuşaklığı ile kullanıcıdan tam puan alan Sofia fiyatıyla da takdir gören markalar arasında yer alıyor.


Komili Tuvalet Kağıdı 32’li

komili tuvalet kağıdı

Komili kalitesiyle reyonlarda yer alan Komili tuvalet kağıdı 32’li ambalajıyla kullanıcısına az sayılı ambalajlarından daha ekonomik bir alternatif sunuyor. Bir anda erimeyen dayanıklı ve yumuşak yüzeyi, kağıt kalitesi gibi kriterlerle kullanıcının beğenisini yakalayan marka Viscosoft teknolojisiyle üretilen tuvalet kağıdı ile ekstra yumuşak ve ekstra emici bir deneyim yaşatıyor.


Silen Ultra Tuvalet Kağıdı 32’li

silen tuvalet kağıdı

2 katlı yapısı ve ekonomik fiyatıyla en çok satılan tuvalet kağıdı markalarından birisi de Silen Ultra tuvalet kağıdı oluyor. Bütçe dostu markalar arasında öne çıkan Silen tuvalet kağıdı 32’li dev ambalajıyla kullanıcı için avantajlı fiyatlarla pek çok marketin temizlik malzemeleri ve kağıt ürünler reyonlarında yer alıyor.


Lily 32’li Tuvalet Kağıdı

lily tuvalet kağıdı

%100 Selülozdan imal edilen Lily Tuvalet kağıdı, kullanıcının sıklıkla tercih ettiği markalar arasında bulunuyor. 32’li ambalajı ile daha ucuz bir fiyatla satışa sunulan ve kullanıcı sadakati yaratmayı başaran markanın ürünlerini zincir marketlerden de satın alabilirsiniz. Lily tuvalet kağıdı 2 katlı yapısı ve kabartma yüzeyli kağıdıyla kullanıcının olumlu yorumları ve desteğini arkasına alarak en çok satılan tuvalet kağıdı markalarından biri oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here