Kişisel hijyenin bir parçası olarak hayatımızda yeri olan tuvalet kağıdı sadece evlerde değil her türlü yaşam alanında önemli bir ihtiyaç. Ofiste, dükkanda, eğlence merkezinde, restoranda, okulda kısacası insanın var olduğu hemen her yerde kullanılan bu ürün için sadece tuvalet kağıdı deyip geçmemek gerekiyor.

Üreticiler tarafından pek çok özellikle satışa sunulmuş olan yüzlerce marka ve seçenek arasından en iyisini bulup almak bazen gerçekten çok zor olabiliyor. Bu sebeple yazımızda en iyi tuvalet kağıdı markalarını inceleyerek liste oluşturduk.

Sıra ModelKat SayısıİyiÖneri Puanı
1Selpak3 Kat10/10
2Solo2 Kat10/9.7
3Familia Plus3 Kat10/9.8
4Solo Parfümlü2 Kat10/9.7
5Papia3 Kat10/9.9
6Sofia Doğal Sabun Kokulu3 Kat10/9.9
7Komili2 Kat10/9.8
8Papia Pure&soft4 Kat10/10
9Silen Ultra2 Kat10/9.7
10Lily2 Kat10/9.7
11Maylo3 Kat10/9.8
12Selpak Deluxe3 Kat10/9.8
13Teno2 Kat10/9.6
14Fly2 Kat10/9.6
15Flodex2 Kat10/9.6
En İyi Tuvalet Kağıdı Öneri Listesi

En İyi 15 Tuvalet Kağıdı Markası Önerileri

Ülkemizde satışı yapılan en iyi tuvalet kağıdı markalarını derlediğimiz listemize hoş geldiniz. Hemen aşağıda görebileceğiniz listemiz tuvalet kağıdı 32’li ambalajda sunulan en ucuz alternatiflerin yanı sıra parfümlü tuvalet kağıdı gibi seçenekleri de ekranınıza taşıyor.

Selpak Tuvalet Kağıdı 32’li

Selpak Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı: 3
Türü: Rulo

Fil kadar yumuşak sloganıyla tüketiciyle buluşan Selpak 32’li tuvalet kağıdı tüketicinin en beğendiği markaların başında geliyor. Rakiplerinden biraz daha yüksek fiyata satışa sunulan Selpak tuvalet kağıdı yüksek emiciliği ve yumuşak dokusuyla ödediğiniz fiyatın karşılığını veriyor. En iyi Tuvalet kağıdı markası listelerinin vazgeçilmez markalarından biri olan Selpak 3 katlı formuyla Türkiye’nin başarılı sanayi devi Eczacıbaşı tarafından üretiliyor.


Solo Tuvalet Kağıdı 32’li

Solo Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
2
Türü:
Rulo

Solo Tuvalet Kağıdı 32’li ambalajıyla hem hesaplı hem de kaliteli tuvalet kağıdını evinize taşıyor. Eczacıbaşı imzası taşıyan markalardan biri olan Solo suya karşı dayanıklı olsa da suya bırakıldığında hızla eriyor. Ekstra dayanıklı ve yumuşak dokulu ürün doğada hızla çözünerek çevreye karşı da duyarlı bir duruş sergiliyor. Hem dayanıklı hem hesaplı bir çözüm için ideal seçeneklerden biri olarak değerlendirilebilir.


Familia Plus Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
3
Türü:
Rulo

Familia 32’li tuvalet kağıdı Plus serisi tuvalet kağıdıyla tüketicinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Hipoalerjenik dokusu sayesinde hassas ciltler için de ideal bir çözüm sunan Familia Plus Tuvalet Kağıdı pamuk özlü ve de 3 katlı. Ayrıca %100 saf selülozdan tuvalet kağıdının imalatında yapay beyazlatıcı da kullanılmıyor. Suda çözünebilen dokusuyla tuvalette tıkanıklık gibi bir soruna da yol açmıyor.


Solo Parfümlü Tuvalet Kağıdı 32’li

Solo Parfümlü Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
2
Türü:
Rulo
Parfüm:
Var

Hem parfümlü hem de hesaplı bir tuvalet kağıdı olan Solo Parfümlü tuvalet kağıdı 32’li ekonomik ambalajıyla daha hesaplı. Çift katlı yapısı ve yumuşak yüzeyiyle tuvalet kağıdı beklentinize tamamen yanıt verebilen ürün aynı zamanda ultra dayanıklı. Hoş parfümü ile ortamın havasını da güzelleştiren Solo tuvalet kağıdı özellikle parfümlü seçenekleri tercih eden kullanıcıların favorilerinden…


Papia Tuvalet Kağıdı 32’li

Papia Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
3
Türü:
Rulo

Türkiye’nin her iki yüzünde de yumuşak doku kullanılan ilk tuvalet kağıdı markası olarak tanınan Papia Bi-Side teknolojisi ile üretiliyor. Yapay beyazlatıcılar kullanılmadan ve %100 saf selülozdan imal edilen markanın satışa sunduğu seri 3 katlı yapısıyla da son derece dayanıklı. 2 katlı ürünlere nazaran daha yumuşak, daha emici olan bu tuvalet kağıdı kaliteyi rakiplerine nazaran daha uygun fiyata sunuyor.


Sofia 3 Katlı Doğal Sabun Kokulu Tuvalet Kağıdı 32’li

Sofia 3 Katlı Doğal Sabun Kokulu Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
3
Türü:
Rulo
Koku:
Sabun

3 katlı double micro teknolojisi sayesinde oldukça dayanıklı ve yumuşak bir yüzey sunan Sofia tuvalet kağıdı doğal sabun kokusuyla tuvaletinizde temiz ve ferah bir hava yaratıyor. Dermatolojik olarak test edilen ürünleriyle cilde dost bir marka olan Sofia tuvalet kağıtları endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaçlardan elde ediliyor. Kalınlığı, kokusu ve yumuşaklığı ile kullanıcıdan tam puan alan Sofia fiyatıyla da takdir gören markalar arasında yer alıyor.


Komili Tuvalet Kağıdı 32’li

Komili Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
2
Türü:
Rulo

Komili kalitesiyle reyonlarda yer alan Komili tuvalet kağıdı 32’li ambalajıyla kullanıcısına az sayılı ürünlerden daha ekonomik bir alternatif sunuyor. Bir anda erimeyen dayanıklı ve yumuşak yüzeyi, kağıt kalitesi gibi kriterlerle kullanıcının beğenisini yakalayan marka Viscosoft teknolojisiyle üretilen tuvalet kağıdı ile ekstra yumuşak ve ekstra emici bir deneyim yaşatıyor.


Papia Pure&soft 4 Katlı Tuvalet Kağıdı 32’li

Papia Pure&soft 4 Katlı Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
4
Türü:
Rulo

Papia ailesinin en sevilen ürünlerinden biri olan Pure&Soft serisi tuvalet kağıdı 4 katlı yapısıyla hemen fark ediliyor. Cilt pH’ına uyumlu olması sayesinde hassas ciltlerde bile güvenle kullanılabiliyor. İpeksi yumuşaklık vadeden marka bu serisinde kimyasallara geçit vermiyor ve klor, boya, parfüm, optik beyazlatıcı içermiyor. Piyasaya çıktıktan sonra kısa sürede ilgi görmeyi başaran Papia 3 ve 4 katlı seçenekleriyle reyonların aranan markası oluyor.


Silen Ultra Tuvalet Kağıdı 32’li

Silen Ultra Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
2
Türü:
Rulo

2 katlı yapısı ve ekonomik fiyatıyla en çok satılan tuvalet kağıdı markalarından birisi de Silen Ultra tuvalet kağıdı oluyor. Bütçe dostu markalar arasında öne çıkan Silen tuvalet kağıdı 32’li dev ambalajıyla kullanıcı için avantajlı fiyatlarla pek çok marketin temizlik malzemeleri ve kağıt ürünler reyonlarında yer alıyor.


Lily 32’li Tuvalet Kağıdı

Lily 32’li Tuvalet Kağıdı

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
2
Türü:
Rulo

%100 Selülozdan imal edilen Lily Tuvalet kağıdı, kullanıcının sıklıkla tercih ettiği markalar arasında bulunuyor. 32’li ambalajı ile daha ucuz bir fiyatla satışa sunulan ve kullanıcı sadakati yaratmayı başaran markanın ürünlerini zincir marketlerden de satın alabilirsiniz. Lily tuvalet kağıdı 2 katlı yapısı ve kabartma yüzeyli kağıdıyla kullanıcının olumlu yorumları ve desteğini arkasına alarak en çok satılan tuvalet kağıdı markalarından biri oluyor.


Maylo 3 Katlı Tuvalet Kağıdı

Maylo 3 Katlı Tuvalet Kağıdı

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
3
Türü:
Rulo

3 katlı yapıya sahip olan Maylo en çok satan tuvalet kağıtları arasında yer alıyor. Yumuşak dokusu sayesinde bebeklerde bile kullanıma uygun olan bu ürün emiciliği sayesinde de ekonomik oluyor. Cilt yapısına uygun üretildiğinden hiçbir zarar vermeyen bu ürün kullanıcılar tarafından beğeniliyor.


Selpak Deluxe Tuvalet Kağıdı

Selpak Deluxe Tuvalet Kağıdı

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
3
Türü:
Rulo

Selpak markasının farklı ürünü olan Deluxe Tuvalet Kağıdı banyo ferahlatma teknolojisine sahip. Bir tuvalet kağıdından daha fazlası olan bu ürün istenmeyen kokuların yok olmasına yardımcı olduğu için bu özelliği sayesinde ilk çıktığı günden itibaren oldukça fazla seviliyor. Yumuşak dokusu ve 3 katlı olmasıyla da ilgi gören tuvalet kağıdı rakiplerine göre cm olarak daha uzun.


Teno 32’li Tuvalet Kağıdı

Teno 32’li Tuvalet Kağıdı

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
2
Türü:
Rulo

%100 Selülozdan üretilen Teno 2 katlı yapısıyla dikkat çekiyor. Çok satan tuvalet kağıtları arasında yer almasının en büyük sebebi rakiplerine olan uygunluğu olsa da yumuşak yapısı da tercih edilmeyi etkiliyor. Islanınca parçalanmadığından diğer ürünlere göre az kullanımda daha emici olan tuvalet kağıdı bundan dolayı oldukça ekonomik.


Fly Tuvalet Kağıdı Pembe Desenli

Fly Tuvalet Kağıdı Pembe Desenli

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
2
Türü:
Rulo

Çiçek kokulu olan Fly Tuvalet Kağıdı 2 katlı olmasına rağmen yumuşak dokusuyla ilgi görüyor. Suya değdiğinde çok çabuk eriyebilen bu ürün lavoba tıkanıklığı gibi sorunlar yaşatmıyor. Yapraklarında bulunan çiçek deseniyle de dikkat çeken bu ürün banyolarını hoş kokmasına da yardım ediyor.


Flodex Tuvalet Kağıdı 32’li

Flodex Tuvalet Kağıdı 32’li

Adet Sayısı: 32
Kat Sayısı:
2
Türü:
Rulo

Flodex Tuvalet Kağıdı 32’li %100 selülozdan üretilen yapıya sahip. Uygun fiyata sahip olan bu ürün 2 katlı olmasından dolayı bazı kullanıcılar tarafından ince gelse de ekonomik ve yumuşak olmasından dolayı tercih ediliyor.


Kullanıcının ilgisini çekebilmek için pek çok çeşidiyle reyonları dolduran tuvalet kağıtları hakkında merak ettiklerinizi derledik.

Tuvalet Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

En iyi tuvalet kağıdı listelerinde yer alan ürünlere baktığımız zaman hemen hepsinin ortak özellikleri bulunduğunu görebilirsiniz. Tüketicinin kullanırken kendisine konfor sağlayacak belli başlı bazı özellikleri arıyor olduğunu söyleyebiliriz. Hemen herkesin farklı bir tercihi olsa da söz konusu tuvalet kağıdı olunca kullanıcının önemli kriterlerinden biri de alacağı ürünün ekonomik ve hesaplı olması elbette. Gelin aranan diğer özellikler neler birlikte bakalım:


• İlk kriter elbette yumuşaklık. Yumuşak dokulu tuvalet kağıtları ile daha kolay temizlik yapabilirsiniz.
• Tuvalet kağıdının emiciliği önemli bir özellik. Aldığınız markanın emiciliğini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
• Rulo başına yaprak sayısı ile kat sayısı tuvalet kağıdı seçiminde bilinçli tüketicinin en çok dikkat ettiği konulardan biri oluyor. Kıyas yaparken yaprak sayısı az ruloların düşük fiyatına aldanmamak gerekiyor. Bu sayıyı kontrol ederek verdiğiniz paraya değip değmediğini anlayabilirsiniz.
• Yırtılma yerleri belirlenmiş, hemen yırtılmayan ancak suda hızlı çözünen tuvalet kağıtlarını tercih ederseniz daha kolay kullanabilirsiniz. Ayrıca tesisatta tıkanma gibi sorunlar yaşanmasının da önüne geçebilirsiniz.

Kaç Çeşit Tuvalet Kağıdı Var?

Tuvalet kağıdının da çeşidi mi olur demeyin hemen. Çünkü bu sektördeki çeşitlilik de oldukça geniş bir potansiyele sahip. Pudralı tuvalet kağıdından parfümlü tuvalet kağıdına, 3 veya 4 katlısından ekolojik olana kadar pek çok çeşit bulmak mümkün. Ayrıca desenli, kabartmalı, emicilik gücü yüksek, renkli tuvalet kağıtları da temizlik ve kağıt ürünleri reyonlarında karşımıza sık olarak çıkıyor. Kimyasaldan uzak durmak isteyen tüketicilerin tercihi olan ağartılmamış tuvalet kağıdı, Dioksin içermeyen tuvalet kağıdı alternatifleri de çok tüketilen tuvalet kağıdı çeşitlerinden olup oldukça yoğun ilgi görüyor.

Tuvalet Kağıdı Tuvalette Erir mi?

Tuvalet kağıdının özelliğine göre değişebilen bu durum için net cevap vermek imkansızdır. Bazı tuvalet kağıtları suyla buluştuğunda erimediğinden klozeti tıkama olasılığı yüksektir. Bu sebeple tuvalet kağıdı seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında suda erime özelliği geliyor.