Güneşlenmek ve bronzlaşmak hem keyif verir hem de ciltte güzel bir görünüm sağlar. Ama bu keyif ne yazık ki pek uzun sürmez. Güneş ışınlarına maruz kalan cilt aşırı ısınır, suyunu kaybeder ve kurumaya başlar. Bu sebeple kızaran ciltte hassasiyet oluşur ve acı hissi duyulur. Güneşin verdiği bu rahatsız edici etkilerden kurtulmak için güneş sonrası kremleri kullanabilirsiniz. Bu kremler anında ferahlık verir ve cildi yatıştırır. Ayrıca cildi nemlendirerek güneşin verdiği zararları giderir. Böylece elde ettiğiniz bronzluk daha uzun süre kalıcı olur.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1Eda Taşpınar Ice CoolSerinletme10/10
2Nivea Sun NemSerinletme10/9.9
3Yves Rocher 3ü 1Nemlendirme10/10
4Caudalie TanNemlendirme10/9.8
5Nuxe SunNemlendirme10/9.8
6Bepanthol AftersunNemlendirme10/10
7La Roche Posay GelNemlendirme10/10
8Garnier Ambre SolaireRahatlatma10/9.9
9Biotherm Creme NacreeNemlendirme10/10
10Sebamed After SunSerinletme10/9.9
Güneş Sonrası Krem Öneri Listesi

En İyi 10 Güneş Sonrası Krem Önerisi

Güneşin yakıcı etkilerinden kurtaran, anında rahatlık ve ferahlık veren en iyi güneş sonrası kremleri bir araya getirdik. Güneşlendikten sonra acı ve rahatsızlık hissinden kurtulmak için öneri listemizdeki ürünlerden seçebilirsiniz.

İşte en iyi güneş sonrası krem önerisi:

Eda Taşpınar Güneş Sonrası Serinletici Jel

Eda Taşpınar Güneş Sonrası Serinletici Jel
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Serinletme
 • İçerik: E ve A vitamini, Aloe vera, Panthenol

Uzun süre güneşlenme sonrası vücutta ısı artışı ve hassasiyet kaçınılmaz oluyor. Böyle anlarda Eda Taşpınar Güneş Sonrası Serinletici Jeli kullanabilirsiniz. Cilde serinlik veren jel, rahatlama sağlıyor. Cildi yatıştırarak güneşlenme sonrası yaşanılan rahatsızlıkları ortadan kaldırıyor. Bu ürünle sıcak yaz günlerinde teninizde hissedeceğiniz ferahlığın keyfini çıkarabilirsiniz.


Nivea Sun Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey

Nivea Sun Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Serinletme, nemlendirme
 • İçerik: Aloe vera

En iyi güneş sonrası krem önerilerimizden biri de Nivea Sun Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey. Pompalı kutusu sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan spreyde aloe vera bulunuyor. İyileştirici etkili aloe vera, cilde güneşlenirken kaybedilen nemi geri kazandırıyor. 48 saat nemlenen cilt, yatışarak rahatlıyor. Nemlendirmenin yanında serinletici etkiye de sahip sprey, uygulama anında etkisini gösteriyor.


Yves Rocher 3ü 1 arada Güneş Sonrası Süt

Yves Rocher 3ü 1 arada Güneş Sonrası Süt
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Nemlendirme
 • İçerik: Boğa dikeni özü, monoi

Güneşlenme sonrası cildi nemlendirmek son derece önemli. Güneşin yakıcı etkilerine maruz kalan cilt, nemini kaybederek kurumaya başlar. Bunun için Yves Rocher 3ü 1 arada Güneş Sonrası Sütünü kullanabilirsiniz. Yoğun nemlendirme etkili süt, bronzluğun uzun süre korunmasına da yardımcı olur. İçeriğindeki monoi ile ciltte hoş bir koku bırakır. Boğa dikeni özüyle cildi güçlendirir, hücre yenilenmesini artırır.


Caudalie Güneş Sonrası Nemlendirici Losyon

Caudalie Güneş Sonrası Nemlendirici Losyon
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Nemlendirme
 • İçerik: Boğa dikeni özü, monoi

Caudalie Güneş Sonrası Nemlendirici Losyon güneşten yıpranan cildi toparlıyor. Yoğun nem vererek cilde esneklik ve güç kazandırıyor. Tene bakım yapan losyon aynı zamanda bronzluğun korunmasına da yardımcı oluyor. Sağlıklı bronzlaşan cilt, uzun süre broz rengini kaybetmiyor. Birçok kişi tarafından tercih edilen ürünün memnuniyet puanı yüksek.


Nuxe Sun Güneş Sonrası Bakım Kremi

Nuxe Sun Güneş Sonrası Bakım Kremi
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Yumuşaklık, nemlendirme, besleme
 • İçerik: Keçi boynuzu pudrası

Nuxe Sun Güneş Sonrası Bakım Kremi cildi nemlendirerek yumuşatıyor. İhtiyacı olan bakımı gören cilt, güneşin yaşlandırma etkilerinden korunmuş oluyor. Güneşlenme sonrası zarar gören cilt, krem sayesinde toparlanıyor. Ürünün içeriğinde yer alan keçi boynuzu pudrası, bronzluğun uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor. Krem hem yüz hem de vücutta kullanılabiliyor.


Bepanthol Güneş Sonrası Bakım Kremi

Bepanthol Güneş Sonrası Bakım Kremi
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Nemlendirme
 • İçerik: Provitamin B5

Sıradaki güneş sonrası krem önerimiz hassas ve kuru ciltler için ideal. Bepanthol Güneş Sonrası Bakım Kremi güneş sonrası cildin onarılmasını ve rahatlamasını sağlıyor. Yoğun nemlendirme etkili krem, provitamin B5 içeriyor. Ürünün nemlendirme etkisi 48 saat boyunca sürüyor. Cilde bakım yapan ürün, kuru ve hassas ciltlilerin de korkmadan güneşlenebilmesini sağlıyor.


La Roche Posay Güneş Sonrası Bakım Kremi

La Roche Posay Güneş Sonrası Bakım Kremi
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Nemlendirme

La Roche Posay Güneş Sonrası Bakım Kremi cildi rahatlama ve nemlendirme etkilerine sahip. Yatıştırıcı etkisiyle güneşlenme sonrası oluşan hassasiyeti azaltır ve rahatsızlığı önler. Cildi yenileyip onararak soyulmasını engeller. Böylece elde ettiğiniz bronzluk uzun süre kalıcı olur. Parfümsüz ürün tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.


Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Süt

Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Süt
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Nemlendirme, rahatlatma

Güneşlenirken cilt nem kaybeden ve hassaslaşarak kızarır. Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Sütü güneşlenme sonrası oluşan kızarıklığı giderir, cildin rahatlamasını ve onarılmasını sağlar. Esneklik kazanan cilt, güneşin zararlarından korunur. Süt forumdaki ürün, yağsız olduğu için yapışkanlık hissi vermez. Kolayca vücut tarafından emilir.


Biotherm Güneş Sonrası Vücut Kremi

Biotherm Güneş Sonrası Vücut Kremi
 • Hacim: 200 ml
 • Etki: Nemlendirme

Biotherm Güneş Sonrası Vücut Kremi vücutta oluşan bronzluğun korunmasına yardımcı oluyor. Nemlenen ciltte güneşin bıraktığı olumsuz etkiler gideriliyor. Hassas ciltlerin de kullanabileceği ürün, paraben içermiyor. Yumuşacık ipeksi formuyla ciltte kolayca dağılıyor ve hızla emiliyor.


Sebamed Güneş Sonrası Bakım Kremi

Sebamed Güneş Sonrası Bakım Kremi
 • Hacim: 100 ml
 • Etki: Nemlendirme, serinletme
 • İçerik: Shea yağı, E vitamini

Sebamed Güneş Sonrası Bakım Kremle güneş sonrası aşırı ısınan cilt rahatlar ve serinler. Böylece kızaran cildin verdiği rahatsızlık tamamen giderilir. İçeriğinde shea, hindistan cevizi yağı ve E vitamini bulunur. Bu besleyici içerikler cildi güneşin neden olduğu yorgunluk ve yaşlanmadan korur. 5.5 ph değeriyle cildin doğal yapısını bozmaz.


Güneş sonrası krem nedir?

Güneş sonrası kremler güneşin neden olduğu olumsuzlukları azaltmak için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler, güneşlendikten sonra ciltte oluşan hassasiyeti giderir, cilde kaybettiği nemi geri kazandırır. Kızarıklık ve kuruluğu önleyen kremlerle cildiniz daha canlı ve parlak görünür. Ayrıca bu kremler sayesinde cilt soyulmaz ve bronz görünümün uzun süre kalıcı olur.

Güneş yanığı sonrası hangi krem iyi gelir?

Güneş yanığından şikayetçiyseniz iyi bir güneş sonrası kremle ferahlayabilirsiniz. Özellikle içeriğinde E vitamini ve aloe vera bulunan kremler güneş yanığına çok iyi gelir. Nemlendirici etkisi bulunan güneş sonrası kremleri kullanarak ciltteki kuruluğu önleyebilir ve acınızı azaltabilirsiniz.

Önerilen en iyi güneş sonrası krem hangisi?

En iyi güneş sonrası krem markalarını sıralayalım: Eda Taşpınar, Nivea, Yves Rocher, Caudalie, Nuxe, Bepanthol, La Roche Posay, Garnier, Biotherm ve Sebamed anında rahatlık ve ferahlık veren, yoğun nemlendirici etkili, cilde bakım yapan ve besleyen, bronzluğun korunmasını sağlayan, en iyi güneş sonrası kremleri üreten markalar arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here