Söz konusu bebekler olunca beslenme ürünlerine ekstra dikkat etmek gerekiyor. Anne ve babaların endişeyle yaklaştıkları bebek mamaları bu konuda büyük önem taşıyor. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir bebek maması seçerek bebeğinizin gelişimini ve bağışıklığını destekleyebilirsiniz. İyi bir mama, bebeğin tüm besin ihtiyacını karşılamakla kalmaz, içeriğindeki vitamin ve sağlıklı mikroorganizmalarla bağışıklığını güçlendirir. Bebek maması konusunda kafanız karışıksa içeriğimize göz atarak, bebeğinize en uygun bebek mamasını seçebilirsiniz.

Sıra Model YaşİyiÖneri Puanı
1SMA Optipro0-6 ay10/9.8
2Hipp 1 Organik0-6 ay10/9.9
3Golden Goat 10-6 ay10/10
4Aptamil 41+ yaş10/9.8
5Bebelac 41+ yaş10/9.9
6Evolvia NutriPRO 10-6 ay10/9.8
7OG Natural Organik6+ ay10/10
8Baby Goat 10-6 ay10/9.9
9Bebelac Gold 26-12 ay10/10
10Humana Mypack 26+ ay10/9.8
Bebek Maması Öneri Listesi

En İyi 10 Bebek Maması Önerisi

Bağışıklığı güçlendiren, gelişimi destekleyen en iyi bebek maması önerileriyle karşınızdayız. Öneri listemize göz atarak bebeğiniz için ideal olan mamayı bulabilirsiniz.

İşte en iyi bebek maması önerileri:

SMA Optipro Probiyotik 1 Bebek Sütü

SMA Optipro Probiyotik 1 Bebek Sütü
 • Yaş: 0-6 ay
 • Hacim: 1 kg
 • İçerik: D, B2, B12, C, E ve K vitamini, biotin

En iyi bebek maması önerilerimizin ilk sırasında sıkça tercih edilen bir ürün var. SMA Optipro Probiyotik 1 Bebek Sütü, bebeklerin tüm protein ihtiyacını karşılıyor. İçeriğinde D, B2, B12, C, E ve K vitaminleri ile biotin bulunuyor. SMA mama, 0 ile 6 ay arasında olan bebekler için üretiliyor. Sıkça tercih edilen SMA bebek maması annelerin beğeni ve güvenini kazanıyor.


Hipp 1 Organik Combiotic Bebek Sütü

Hipp 1 Organik Combiotic Bebek Sütü
 • Yaş: 0-6 ay
 • Hacim: 800 Gr
 • İçerik: Zincirli yağ asitleri, prebiyotik lifleri, probiyotik

Organik bebek maması önerisi olarak Hipp 1 Organik Combiotic Bebek Sütü’nü seçtik. Tamamen organik sütten yapılan mama, temiz içeriğiyle annelerin içini rahatlatıyor. Hipp mamada, gluten ve şeker bulunmuyor. Zincirli yağ asitleri, prebiyotik lifleri ve probiyotik gibi bağışıklığı destekleyen bileşenlerle üretiliyor. Yeni doğan bebeklerde kullanılabiliyor.


Golden Goat 1 Numara Keçi Bebek Sütü

Golden Goat 1 Numara Keçi Bebek Sütü
 • Yaş: 0-6 ay
 • Hacim: 400 Gr
 • İçerik: Keçi sütü, folik asit, vitamin

Golden Goat Keçi Sütlü Mama, bebeklerin gelişimini önemli ölçüde destekler. İçeriğinde keçi sütü, folik asit ve çeşitli vitaminler bulunur. Kolay sindirilen mama, bebeklerde yaşanabilen sindirim sorunlarını en aza indirir. Şeker içermeyen mamanın tadı da lezzetlidir. Besleyiciliğiyle öne çıkan en iyi devam sütü, 0 ile 6 ay arasındaki bebeklerde kullanılabilir.


Aptamil 4 Çocuk Devam Sütü

Aptamil 4 Çocuk Devam Sütü
 • Yaş: 1+ yaş
 • Hacim: 900 Gr
 • İçerik: Prebiyotik, D ve C vitamini

Bebek maması önerilerimizin en çok tercih edilen ürünlerinden biri de Aptamil 4 Çocuk Devam Sütü. 900 gramlık mama, 1 yaşını geçen çocuklarda kullanılabiliyor. Suda hızlıca çözünen Aptamil mama, ebeveynlere kolaylık sağlıyor. İçeriğindeki prebiyotik karışımıyla çocukların bağışıklık sistemini destekliyor. D ve C vitaminiyle bebeklerin gelişimine katkı sağlıyor.


Bebelac 4 Çocuk Devam Sütü

Bebelac 4 Çocuk Devam Sütü
 • Yaş: 1+ yaş
 • Hacim: 800 Gr
 • İçerik: A, B, E, K, D, C vitamini, Çinko, Demir, Kalsiyum

Bebelac 4 Çocuk Devam Sütü zengin içeriğiyle öne çıkıyor. Mamanın içeriğinde bebeklerin gelişimini destekleyen A, B, E, K, D, C vitaminleri ile Çinko, Demir ve Kalsiyum bulunuyor. 1 yaş ve üzerinde kullanılabilen sütün 2 yaş ve sonrasında günde 2 kere kullanılması öneriliyor. Bebelac mamada karbonhidrat olarak sadece laktoz bulunuyor.


Evolvia NutriPRO Plus 1 Bebek Maması

Evolvia NutriPRO Plus 1 Bebek Maması
 • Yaş: 0-6 ay
 • Hacim: 800 Gr
 • İçerik: Bitkisel yağlar, mineraller, balık yağı, C, E, B2, B1, B6, K, D, A vitamini, folik asit, biotin

Evolvia NutriPRO Plus 1 Bebek Maması, yenidoğan mama önerilerimiz arasında anne sütüne en yakın mama olarak öne çıkıyor. İçeriğinde asitçe zengin bitkisel yağlar, mineraller, balık yağı, C, E, B2, B1, B6, K, D ve A vitamini, folik asit ve biotin bulunuyor. Zengin içerikli mama, yumuşak tadı sayesinde keyifle tüketiliyor.


OG natural Organik Sertifikalı Bebek Ek Gıda Seti

OG natural Organik Sertifikalı Bebek Ek Gıda Seti
 • Yaş: 6 ay+
 • Hacim: 330, 300, 400, 200 gr
 • İçerik: Tarhana, pirinç, irmik, yulaf

Sıradaki bebek maması önerimiz diğer ürünlerden çok daha farklı. OG natural Organik Sertifikalı Bebek Gıda Seti organik ve lezzetli ek gıdalardan oluşuyor. Sette bebek irmiği, pirinç unu maması, bebek tarhanası ve tam yulaf unu yer alıyor. Organik sertifikalı ürünlerde katkı maddesi bulunmuyor. Pirinç unları tıpkı yulaf ve irmikte olduğu gibi organik tarımla ilaç kullanılmadan üretiliyor. Bebek tarhanasında birçok organik sebze kullanılıyor.


Baby Goat 1 Keçi Sütü Bazlı Bebek Sütü

Baby Goat 1 Keçi Sütü Bazlı Bebek Sütü
 • Yaş: 0-6 ay
 • Hacim: 400 gr
 • İçerik: Keçi sütü, E, D, B6, B12 vitamini

Baby Goat 1 Keçi Sütü Bazlı Bebek Sütü’nde koruyucu madde ve şeker bulunmuyor. Keçi sütünden üretilen mamanın alerjik reaksiyon oranı çok daha düşük. Bağışıklığı ve hücre oluşumunu destekleyen mama, bebekler tarafından kolay sindiriliyor. Sindirim problemleri yaşatmıyor. Üründe keçi sütünün yanında E, D, B6 VE B12 vitaminleri bulunuyor.


Bebelac Gold 2 Devam Sütü

Bebelac Gold 2 Devam Sütü
 • Yaş: 6-12 Ay
 • Hacim: 800 gr
 • İçerik: 11 vitamin, 10 mineral, prebiyotik

En iyi bebek maması önerilerimize Bebelac ile devam ediyoruz. Markanın Gold 2 Devam Sütü oldukça zengin bir içeriğe sahip. Mamada 11 vitamin ve 10 mineralin yanında prebiyotik lifler bulunuyor. 6. aydan 1 yaşa kadar kullanılabiliyor. Karbonhidrat olarak sadece laktoz içeren mama, fermantasyon teknolojisi kullanılarak üretiliyor.


Humana Mypack 2 Devam Sütü

Humana Mypack 2 Devam Sütü
 • Yaş: 6+ Ay
 • Hacim: 800 gr
 • İçerik: D vitamini, probiyotik

Humana Mypack 2 Devam Sütü 6 aydan itibaren kullanılabiliyor. 10 aya kadar kullanabileceğiniz mamada probiyotik ve D vitamini bulunuyor. İçeriğindeki besleyici bileşenlerle bebeklerin gelişimini destekliyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Suda kolayca çözünen toz mama, ebeveynlere mama hazırlarken kolaylık sağlıyor.


Anne sütüne en yakın olan mama hangisi?

Hiçbir bebek maması anne sütünün yerini tutmaz, sadece anne sütünün besin değerlerine yaklaşabilir. Anne sütüne en yakın bebek maması keçi sütünden üretilen mamalardır. Keçi sütü anne sütünün besin değerlerini büyük bir oranda karşılar.

Yeni doğan bebek için en iyi mama hangisi?

Yeni doğan bebeklerde 0 ile 6 ay arasında kullanılabilen bebek mamaları tercih edilmelidir. SMA Optipro 1, Hipp 1, Golden Goat 1, Evolvia 1 ve Baby Goat 1 bebek mamaları yeni doğan bebekler için en iyi bebek mamalarıdır. Doğumdan sonra 6 aya kadar kullanılabilir.

Anne sütü ve mama karıştırılır mı?

Anne sütü ile bebek mamalarının karıştırılması bebek için sakıncalı olabilir. Yapılan araştırmalara göre anne sütü ile karıştırılan mamalar bebekte kalsiyum, fosfor ve çinko birikimine neden oluyor. Bu sebeple bebek mamalarında belirtilen dozu geçmemeli, anne sütü ile bebek mamasını karıştırmamalısınız.

Önerilen en iyi bebek maması hangisi?

En iyi bebek maması markalarını sıralayalım: SMA, Hipp, Golden Goat, Aptamil, Bebelac, Evolvia, OG Natural, Baby Goat ve Humana gaz yapmayan, kolay sindirilen, besleyici, bağışıklık güçlendiren ve gelişimi destekleyen, yeni doğan ve 1 yaş üstü kullanıma uygun ürünleri bulunan, en iyi bebek mamalarını üreten markalar arasında yer alıyor.