Çocuklar için diş fırçalama alışkanlığı kazandırmanın en iyi yolu, bebeklik dönemlerinde dişleri yeni çıkmaya başladığı andan itibaren diş fırçalamaya yönlendirmektir. Bunu yapabilmek için önce dikkat çekici ve doğru diş fırçası seçilmeli, ardından da temiz içerikli ve çocukların hoşuna gidebilecek bebek diş macunları bulunmalıdır.

Dişlerin yeni çıkmaya başladığı evrede diş fırçalamak, diş macunu kullanmaya başlamak güvenli gibi gözükmese de temiz içerikli ve doğal şekilde elde edilen bebek diş macunları ile tanıştıktan sonra fikriniz değişecektir. Gönül rahatlığıyla bebeğinize diş fırçalama alışkanlığı edindirebilmeniz için en iyi bebek diş macunlarını sizler için araştırdık.

SıraMarkaAromaİyiÖneri Puanı
1ZubioPortakal ve Mandalina10/10
2Lyra ProfessionalMultivitaminli Çilek Aromalı10/9.9
3Jack N’JillMuz10/9.8
4R.O.C.S.Ihlamur Özlü10/9.9
5Dr. OramixÇilek10/9.8
6MinorisMuz10/10
7WeledaNane ve rezene10/9.9
8ElmexNane10/9.9
9BuccothermPapatya ve marshmallow10/9.7
10Multi WhiteÇilek10/9.6
Bebek Diş Macunu Öneri Listesi

En İyi 10 Bebek Diş Macunu Tavsiyesi

Bebeklerin dişleri çıkmaya başladığı andan itibaren çürümeye oldukça meyillidir. Bundan dolayı, ekstra özen ve temizlik gerektirir. Ancak, çocuklar genel olarak diş macununun tadını sevmedikleri ve diş kökleri henüz çok hassas olduğu için normal macunlar ile dişlerinin fırçalanmasından rahatsız olabilir. Bundan dolayı, çocuğunuzun, çıkan ilk dişlerinden itibaren gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz temiz içerikli diş macunlarını sizler için listeledik.

İşte en iyi Bebek Diş Macunu önerileri:

Zubio Organik Sertifikalı Florürsüz

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Portakal ve Mandalina
 • Yaş: 3+

Hoş aroması sayesinde çocukların diş fırçalama alışkanlığı edinmesini sağlarken aloe vera ve nane ile oluşturulan içeriği sayesinde bebeğinizin diş ve diş etlerine bakım yapar. Çocukların hassas diş etleri ile uyumlu olarak çalışır. Doğal içeriği ve organik sertifikası sayesinde, tüm kötü kimyasallardan arındırıldığı için bebekler üzerinde yan etkisi görülmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** T**; Çok güzel bir kokusu ve tadı var.4 yaşındaki oğlum bayıldı,çok güzel paketlenmiş Satıcıya çok teşekkür ederim,kesinlikle tavsiye ederim

💬 B** S**; Küçük torunum için aldım güvenle kullanıyor memnunum zaten prebiyotikli olanı büyük torun için bize de siyah paketli beyazlatıcı olanı almıstım ailecek kullanıyoruz tavsiye ederiz.


Lyra Professional Multivitaminli Çilek Aromalı

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Multivitaminli Çilek Aromalı
 • Yaş: 2+

Bebeklerin yalnızca diş sağlığını değil aynı zamanda büyüme evresinde oluşan ihtiyaçlarını da karşılamak için geliştirilmiştir. İçeriğinde bulunan multivitaminler sayesinde bebeğinizin bağışıklık sistemini ve üst solunum yollarını destekleyerek hastalıklara karşı dirençli hale getirir. Diş çıkarma döneminde ağız içinde yaşanacak problemlerin en aza indirilmesi adına çinko ve B grubu vitaminleri içerir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** H** B**; Oğlum için aldım kullanımı kolay pratik gönderimi de çok hızlı oldu bence küçük çocuklarınız varsa memnun kalırsınız

💬 S** A; Bu tarz başka bir markanın diş macununu kullanıyorduk,bunu da denemek istedik, basmalı başlık olması kullanımını kolaylaştırıyor,hediye de göndermişler bir anne olarak benide mutlu ettiniz, çok teşekkürler


Jack N’Jill JJN5M

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Muz
 • Yaş: 6 aydan itibaren uygun

Bebeklerin sadece diş temizliğinde değil aynı zamanda yeni oluşmaya başlayan dişlerin sağlıklı şekilde çıkması için de ferahlatıcı görev görür. Yeni diş çıkarmaya başlayan bebeklerde diş minesi sağlığını korumak, çürümeleri önlemek adına oldukça önemlidir. Yeni oluşmaya başlayan diş minesi sağlığını da koruduğu için 6 ay ve üzeri bebekler için oldukça doğru bir tercih olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ö**; icerigi temiz bir ürün olduğu için tercih ettim.bebegimin midesi çok hassas ve sürekli kusan bir bebek olmasına rağmen bundan rahatsız olmadi tavsiye ederim

💬 N** Ö**; 15 aylık kızım için aldım tadını çok seviyor her fırçalamada sürmem için bunu işaret ediyor


R.O.C.S. Baby 0-3 Yaş Diş Macunu

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Ihlamur Özlü 
 • Yaş: 0-3

İlerleyen dönemlerde bebeğinizin diş fırçalama alışkanlığı edinmiş olmasını istiyorsanız, ilk diş çıkarmasından itibaren diş fırçalamaya yönlendirmeniz gerekir. Bunu yaparken de uygun diş macunu arayışınız için R.O.C.S yardımcı olacaktır. Bebeğinizin ilk dişinden itibaren diş minesini korumaya ve güçlendirmeye yönelik hareket eder. İçeriğinde bulunan ıhlamur özü, diş çıkarma döneminde diş etlerinde oluşan rahatsızlığın azalmasına yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** K**; 2 yaş oğlum için aldı severek fırçalıyor temiz içerik cok teşekkür ederim

💬 M** A**; Bitkisel içerikli olması baya iyi benim oğlum 21 aylık gönül rahatlığıyla kullanıyoruz


Dr. Oramix Baby 0-6 Yaş Çilek Özlü Florürsüz Doğal

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Çilek
 • Yaş: 0-6 Yaş

0-6 yaş arası için oldukça temiz içeriğe sahip bir diş macunudur. Yeni diş çıkarmaya başlayan çocuklar, diş fırçalama alışkanlığını henüz kazanmadığı için diş macununu yutmaya meyilli olabilir. Dr. Oramix diş macunu, çocukların bu refleks hareketlerine özel olarak geliştirilmiştir. Yutulduğu takdirde herhangi bir problem yaşanmaz. Bebeklerin yutma refleksine karşı vitamin ve minerallerle geliştirilmiştir. Çocukların diş fırçalama alışkanlığı kazanmasına yardımcı olurken, takviye gıdalarla da bedenini korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** P**; 1 yaşındaki ikiz kızlarım için aldim çok çok az koydum fircanin üzerine tadı gayet güzel (önce kendim baktım tadına tabi) bebislerimde beğendi tadını güvenle alabilirsiniz 

💬 S** E**; kokusu tadı çok güzel ..güzel temizliyor. hatta yanında iki küçükte hediye diş macunu göndermişler.bi müddettir kullanıyom .dişlerimdeki siyah tartarlar bayağı azaldı. inanılmaz sevindim. benim gibi kimyasal takıntısı olan biri için içeriğinin temiz olması çok önemli.


Minoris Kids Diş Macunu

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Muz
 • Yaş: 6 aydan itibaren uygun

Bebeğinizin ilk dişi çıktığı andan itibaren gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz diş macunları arasındadır. Hoş aroması sayesinde çocukların dikkatini çekerek her diş fırçalama zamanında keyifle dişlerini fırçalamalarını sağlar. Çocuklar için özel olarak geliştirilmesinden dolayı zararlı kimyasallardan arındırılmıştır. Bunun yanında, 6 yaş altı çocuklar için kullanım esnasında yutmayı engellemek için diş fırçasına az miktarda sürülmesi önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** A**; Çok güzel dişleri beyazlatıyor kokusu muz gibi kokuyor kutusu harika

💬 N** E**; Yaklaşık iki üç aydır kızım bu macunu kullanıyor bitmesine yakın anne macunumu sipariş vermeyi unutma diye bana hatırlatıyor kesinlikle kızımın diş fırçalama alışkanlığında etkisi çok büyük oldu tavsiye ederim


Weleda MK-089

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Nane ve rezene
 • Yaş: 1+

Diş oluşumu başladığı andan itibaren kullanıma uygundur. Bebeklerin yutması ihtimaline karşı içeriği saflaştırılarak geliştirilmiştir. İçeriğinde bulunan calendula, aynı sefa çiçeği özü ve nane sayesinde yeni oluşan dişlerde biriken tartarların temizlenmesinde ve diş minesinin güçlendirilmesinde rol oynar.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** B**; Kesinlikle tavsiye ederim çocuklarım şu anda 6 ve 7 yaşındalar dişleri çıktığından itibaren başka diş macunu kullanmadım. Organik ve florür içermeyen bir diş macunu Çok az bir miktar diş fırçasına alıyorsunuz ama köpürmüyor, küçük yaştaki çocuklar ağız çalkalamayı bilmediğinden macunu yutuyorlar bu macunda yutmalarının sorun olmayacağını düşünüyorum. Almanyadan alıyordum şimdi Türkiyede bulabilmek iyi oldu.

💬 E** U**; uzun suredir oglum icin kullandigim bir urundu zaten, oldukca memnunum


Elmex Çocuk Diş Macunu

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Nane
 • Yaş: 0-5 yaş 

Diş çıkarma döneminde yaşanan problemleri en aza indirmeyi hedefleyen Elmex bebek diş macunu, henüz yeni oluşmaya başlayan dişleri ve oluşuma devam eden yumuşak diş minesini güçlendirmek ve korumak için özel olarak geliştirilmiştir. Bebekler için günlük kullanıma uygundur. Kimyasallardan arındırılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** K** B**; oğlumun ikinci tüpü gayet memnunuz, hala gelişmekte olan diş minelerini koruma özelliğne sahip aynı zamanda bu yüzdende tercihim oluyor

💬 S** Ş**; her zaman kullandığım memnun kaldığım bir ürün


Buccotherm Diş Çıkarma Jeli

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Papatya ve marshmallow özü
 • Yaş: 0-2 Yaş

Klasik bebek diş macunlarının yanında Buccotherm, diş çıkarma döneminde bebeklerin diş etlerinde yaşanan problemlerin giderilmesi için geliştirilen su bazlı balsamdır. organik sertifikasına sahiptir. %98 doğal bileşenlerden elde edilmiştir. Bebeğinizin dişlerine bakım yaparken aynı zamanda diş çıkarma dönemindeki zorlukları en aza indirmeyi hedefler. Nötr tada sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** T**; kaç kez satın aldım bilmiyorum. oğlumun diş etini rahatlatıyor sakinleşiyor

💬 A** A**; Çok memnunuz gönül rahatlığıyla alabilirsiniz


Multi White Çilek Aromalı

Ürün Özellikleri

 • Aroma: Çilek
 • Yaş: 0-10 Yaş

Bebeklerde ilk diş oluşumundan itibaren gazlı bez ya da parmak diş macunları ile diş temizleme rutini oluşturulması önerilir. Bu dönemde henüz çocuk küçük olan bebekler için her ürünü kullanmak konusunda yaşanan tereddütlere cevap olarak geliştirilmiştir. Multı white diş macunu, ilk diş oluşumundan itibaren kullanıma uygundur. İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde bebeğinizin yalnızca diş sağlığını değil aynı zamanda beden sağlığını da korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** C**; Kronik apsesi olan kızım için almıştım ilk bu kaçıncı siparişimiz çok faydasını gördük 

💬 A** Y**; memnun kalacağınız ve çocuklara diş fircalamayi sevdireceginiz en ideal macun 


En İyi 10 Bebek Islak Mendili ÖnerisiEn İyi 10 Bebek Güneş Kremi Tavsiyesi
İlginizi Çekebilir

En iyi bebek diş macunu hangisi?

Kullanıcılar ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen en iyi bebek diş macunları; Lyra Professional, Weleda, Minoris, Multi White, Elmex, Dr. Oramix markalarına ait bebek diş macunlarıdır. Bu macunlar, temiz içerikleri sayesinde bebeğinizin ilk dişinden itibaren kullanılabilir ürünlerdir. Bebeklerin yutma refleksine karşı özel olarak geliştirilmişlerdir.

Diş macunu kaç yaşından itibaren kullanılır?

Diş hekimleri tarafından uygun görülen diş fırçalama yaşı, bebeklerin ilk dişleri çıkmaya başladığı andan itibaren olmaktadır. Uygun diş fırçası ve diş macunu ile 1 yaş ve sonrasında diş fırçalama alışkanlığı kazandırılabilir.

Bebek dişleri nasıl temizlenir?

Yeni diş çıkaran bebeğinizin dişlerini temizlemek için, hassas diş etlerine de dikkat ederek ilk dönemlerde gazlı bez kullanabilirsiniz. Sonrasında ise çok yumuşak kıllara sahip bir parmak diş fırçası ve temiz içerikli diş macunu kullanarak günlük temizlik yapabilirsiniz.

Bebeklerin dişini ne rahatlatır?

Diş çıkarma döneminde yaşanan zorlukların hafifletilebilmesi için özel olarak geliştirilen su bazlı balsamlar kullanılabilir. Bu ürünler, hem diş etlerini yumuşatacağı hem de dişleri besleyeceği için bu dönemin hızlandırılmasını sağlar. Bunun yanında, bebeğinizin diş etlerine masaj yapmak da oldukça rahatlatıcı bir çözüm olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here