Diş sağlığı ve hijyen için dişlerin günde 3 defa fırçalanması önerilmektedir. Bu durum, sigara kullanımı, yemek düzeni ya da çalışma durumuna göre günde 2 defaya kadar düşebilmektedir. Her gün dişleri fırçalarken bazı konular hakkında iyi araştırmalar yapılması gerekir.

Diş fırçası konusunda, diş eti durumu ve diş hassasiyeti seviyesi göz önünde bulundurularak seçim sapılmalıdır. Daha da önemli bir konu olan diş macunlarında ise, sağlıklı ve etkili ürünler seçilmelidir. Tükürük ile karışarak bir kısmının vücuda geçeceği diş macunlarının sağlıklı ve temiz içerikli olduğu konusunda emin olmanız gerekir. Bundan dolayı en sağlıklı ve en etkili diş macunlarını sizler için araştırdık.

Sıra Model ÖzelikİyiÖneri Puanı
1Marvis Whitening MintAnti Alerjik10/10
2R.O.C.S. Aktif MagnezyumAnti Alerjik10/9.9
3Splat ProfessionalAnti Alerjik10/9.8
4Opalescence Sensitivity ReliefÇürüme Önleyici10/9.8
5Arm Hammer Advance White3 Ton Beyazlatma10/9.8
6Luis Bien Whitening ToothpasteOrganik10/9.7
7Probident CurcuminOrganik10/9.7
8Herbadent Diş MacunuFlorürsüz10/9.7
9Zubio PrebiyotikOrganik10/9.6
10Sensodyne PromineOnarım10/9.5
Diş Macunu Öneri Listesi

En İyi 10 Diş Macunu Tavsiyesi

Her gün kullanılan diş macunlarının en sağlıklı ve temiz içerikli şekilde üretildiğinden emin olmanız gerekir. Bunun yanında, kullandığınız diş macununun diş eti ve diş minesi üzerindeki etkileri de büyük önem taşır. Sizler için en etkili ve temiz içerikli diş macunlarını listeledik.

İşte en iyi Diş Macunu önerileri:

Marvis Whitening Mint

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Beyazlatma
 • Ölçü: 85 ml

Temiz içerikli olması sayesinde diş fırçalama esnasında tükürük ile birleşen diş macununun vücuda karışmasında bir problem görülmemiştir. Beyazlatma ve koruma işlevini bir arada sunan Marvis diş macunu, ilk kullanımdan itibaren farkını ortaya koyarak kullanıcılardan tam not almıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** S**; beyazlatma anlamında en etkili diş macunu diyebilirim. indirime girdikçe stokluyorum

💬 H** A**; İndirimde aldım fiyatı çok uyguna geldi. Sigara/kahve tüketiminiz çoksa 2 günde etkisini görebileceğiniz parasını hak eden macun. Tavsiye ederim, deneyin, pişman olmazsınız.


R.O.C.S. Aktif Magnezyum

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Tam Koruma
 • Ölçü: 94 ml

İçeriğinde yer alan yüksek miktardaki diş minesini besleyen takviyeler sayesinde en hassas dişlere dahi koruma garantisi verir. Diş eti problemlerini ve diş minesinin zayıflamasını engeller. Diş minesini güçlendirerek dış etkenlere daha dayanıklı hale getirir. Düzenli kullanımda hassasiyette azalma olduğu kaydedilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Y**; HARİKA BİR ÜRÜN KISA SÜRE KULLANIMDA FARKETTİ PAKETLEME GAYET İYİ

💬 G** T**; Dişlerimdeki lekeleri neredeyse yok etti. Kesinlikle tavsiyemdir. 


Splat Professional

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Hassasiyet
 • Ölçü: 100 ml

Çay, kahve ve sigara kullanımından dolayı yerleşik sararmalar ve tartar oluşumu görülebilir. Splat diş macunu, günlük düzenli kullanımda bu lekelerin giderilmesini sağlarken dişlerde oluşan hassasiyeti de tedavi eder. Dişlerde oluşan plak yapıları en sağlıklı şekilde çıkararak daha sağlıklı gülüşlere sahip olmanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** T**; Daha ucuza da aldığım oldu ama her indirimde 2 3 tane sipariş giriyorum gerçekten çok sevdiğim bir ürün öneririm.

💬 A** Ç**; Gerçekten muhteşem bir ürün. İlk kullanımda bile farkı anlayabiliyorsunuz. Beyazlatma ve temizleme konusunda çok çok iyi. Hassas diş eti olanlar düşünmeden alabilir.


Opalescence Sensitivity Relief

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Hassasiyet
 • Ölçü: 133 ml

Dişlerinizin beyazlamaya ihtiyacı var fakat aynı zamanda diş hassasiyetinizden dolayı piyasadaki diğer beyazlatıcı diş macunlarını kullanmaktan çekiniyorsanız Opalescence tam size göre. Hassas diş eti ve diş minesine özel olarak geliştirilmiştir. Düzenli kullanımda, hassas dişleri rahatsız etmeden beyazlatma işlemi sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** B**; Her zaman severek kullanıyorum, düzenli kullanımda beyazlattığını farkedeceksiniz

💬 A** G**; Harika bir diş macunu.1 haftada dişlerinizin beyazladığına şahit olabilirsiniz ,ayrıca gün boyu ferah bir nefes sağlıyo. teşekkürler


Arm Hammer Advance White

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Beyazlatma
 • Ölçü: 75 ml

Yiyecek ve içeceklerden dolayı sararan diş minesini sadece birkaç kullanımda dahi 3 tona kadar beyazlattığı görülmüştür. Çay, kahve, sigara kullanımından dolayı oluşan lekeleri geçirir. Aynı zamanda, Arm Hammer diş macunu kullanmaya başladıktan sonra leke oluşmasını da engeller. Temiz içeriği sayesinde ağır kimyasallarda arındırılmıştır. Güvenle kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** S**; Düzenli kullanımda gayet beyazlatıcı etkisi oluyor çok memnun kaldım üç paket stokladım indirimden tavsiye ederim

💬 O** T**; GERÇEKTEN GÜZEL BİR ÜRÜN HERKESE RAHATLIKLA TAVSİYE EDERİM


Luis Bien Whitening Toothpaste

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Beyazlatma
 • Ölçü: 100 ml

Tüm diş tiplerine özel şekilde üstün beyazlama sağlaması için geliştirilmiştir. En etkili sonucu alabilmek için günde 2 defa kullanılması önerilmektedir. Fırçalama işlemi bittikten sonra ağzınızı birkaç defa çalkalamanız önerilmiştir. En sağlıklı şekilde diş beyazlatma için üretilmiş olsa da yutulması önerilmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** G**; ağızda verdiği ferahlık hissi çok güzel. mis gibi nane kokuyor. dişlerimde çay ve kahveden oluşan leke ve sarılıkları gidermede oldukça başarılı ✌️ dişlerimde hassasiyet yaratmadı. ben çok memnun kaldım.

💬 Ç** A**; Aranan kan bulundu arkadaşlar. İlk kullanımda bile aradaki farkı görüyorsunuz.


Probident Curcumin

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Tam Koruma
 • Ölçü: 75 ml

İçeriğinde yer alan aktif probiyotik sayesinde ağız içi florasını iyileştirmek için geliştirilmiştir. Bunun yanında, hassas diş ve diş etini de iyileştirici özellik gösterir. Diş minesini aşındırmadan üstün temizlik sağlar. Dişlerin doğal beyazlığına kavuşması için hassas bakım yapar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; içeriği ilgimi çektiği için aldım faydalı olduğunu düşünüyorum

💬 O** S**; Çok etkili, daha önce bunun gibisini gerçekten görmedim. 2 tane almıştım. ilk kullanımda farkını ortaya koyuyor.


Herbadent Florürsüz

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Tam Koruma
 • Ölçü: 90 ml

Büyük oranda bitki özlerinden elde edilmiştir. Bu sayede, hassas diş problemi yaşayan kişilerin de kullanımına uygundur. Çay, kahve ve sigara kullanımından dolayı oluşan lekelerin giderilmesini sağlar. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren yeni keke ve tartar oluşumunu engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; İkinci kez aldım ailece çok memnunuz tavsiye ederim kolay kolay vazgeçmeyiz sanırım

💬 Y** T**; herbadent diş macunu gerçekten memnunum.. dış tartarlarimi temizledi.. bittikçe almaya kullanmaya devam ediyorum.


Zubio Prebiyotik

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Tam Koruma
 • Ölçü: 75 ml

Probiyotiklerle zenginleştirilen formülü, dişleri temizlerken aynı zamanda ağız sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde görev alır. Probiyotik desteği sayesinde ağız kokusu problemini ortadan kaldırır. Vegan ve organik sertifikasına sahiptir. Alkol, SLES, paraben silikon, boyar madde, koruyucu ve türevlerini içermez. Aynı zamanda gluten de içermediği için çölyak hastaları ve gluten intoleransı yaşayanlar için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ç**; Daha ilk kullanım da bile etkisini gösteriyor harika bir diş macunu

💬 D** S**; Dogal icerikli dis macunlarina henuz gecis yaptim. Tablet formunda olanlara alisabilecegimden emin olmadigim icin, plastik degil metal ambalajli Zubio’lari denemek istedim. Mavisini de yesilini de kullandim, gayet memnunum.


Sensodyne Onarım

Ürün Özellikleri

 • Kullanım amacı: Beyazlatma
 • Ölçü: 75 ml

Günlük olarak tüketilen pek çok yiyecek asidik olduğu için dişler etkilenir. Bunun yanında, sigara, çay ve kahveyi çok tüketenler, diş renklerinin değişmesinden ve farklı diş problemlerinden oldukça bahseder. Sensodyn diş macunu, asitlerden etkilenen diş minesini iyileştirmek ve diğer etmenlerden zarar görerek sararan dişleri beyazlatmak için geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** A**; indirimdenken bir kaç paket aldım aşırı güzel bir ürün denemeyenlere şiddetle tavsiye ederim.

💬 E** Y**; dislerimi harika yaptı daha 3 gündür kullanıyorum kaç kat beyazladı.


En İyi 15 Diş Fırçası TavsiyesiEn İyi 10 Ağız Bakım Suyu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi diş macunu hangisi?

Uzmanlar tarafından onaylanan ve kullanıcılar tarafından daima tavsiye edilen diş macunları; Senssodyn, R.o.c.s., Marvis, Splat, Zubio, Opalescence, Luis Bien diş macunları olmaktadır. Zararlı kimyasallardan arındırılan bu diş macunları, yaşanan diş ve diş eti problemlerini en kısa sürede çözüme kavuşturmalarıyla bilinirler. Bunun yanında, temiz içerikli olmaları sebebiyle oldukça tercih edilen ürünlerdir.

Diş macunu günde kaç defa kullanılır?

Uzmanlar tarafından önerilen günlük diş fırçalama sayısı 3 olarak bilinmektedir. Ancak bu her zaman mümkün olmayacağı için sabah ve akşam yatmadan hemen önce olmak üzere 2 defa fırçalanması da uygundur. Günde sadece 1 defa diş fırçalama yapan kişiler için de mutlaka özenerek ve 1 dakikanın üzerinde fırçalama işlemi yapmaları önerilmektedir.

Dil fırçalanır mı?

Diş fırçalama esnasında dilde biriken bakterilerin de temizlenmesi gerekir. Ancak bunu, dişlerinizi fırçaladığınız fırçayla yapmanız yanlış olur. Dil ve dişlerin florası farklı olduğu için farklı ürünler kullanılması gerekir. Dil temizlemek için farklı ürünler bulunmaktadır.