Sporcular için hangi seviyede olurlarsa olsunlar ekipmanlar oldukça önemlidir. Özellikle boks gibi bir spor, savunma ve reflekslere dayalı olduğu için ekipmanlar ekstra önem taşır. Bundan dolayı da boks eldiveni ve diğer malzemelerin en kaliteli ve sağlam ürünlerden elde edilmiş olması gerekir.

Boks yapmaya yeni başlamış olsanız da profesyonel bir sporcu olsanız da antrenmanlar ve ekipmanlar öncelikli tutulur. Bu sebepten dolayı sizler için en dayanıklı ve kaliteli boks eldivenlerini araştırdık.

SıraMarka ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Adidas10-14 Oz10/10
2Redzeus 4-12 Oz10/9.9
3Bujin Fight Gear16 Oz10/10
4Delta 4-14 Oz10/9.9
5Dragon10-14 Oz10/9.8
6Tosima4-12 Oz10/10
7Decathlon8-14 Oz10/9.9
8Evox10-12 Oz10/9.9
9Tryon10-12 Oz10/9.7
10Everlast10-14 Oz10/9.6
Boks Eldiveni Öneri Listesi

En İyi 10 Boks Eldiveni Tavsiyesi

İyi bir antrenman yapabilmek için iyi eldivenlere ihtiyacınız olur. Ekipmanların iyi olması, sadece sporunuza odaklanarak daha verimli çalışmanızı sağlar. Bundan dolayı, daha etkili antrenmanlar için en iyi boks eldivenlerini sizler için liste haline getirdik.

İşte en iyi Boks Eldiveni önerileri:

Adidas Adıh80

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Materyal: Suni Deri

Adidas boks eldiveni, nefes alabilir yapısıyla antrenman sırasında ellerin terlemesini engeller. Aynı zamanda, ter ve nemi dışarı yansıtma özelliği sayesinde elleriniz eldiven içindeyken sabit ısıda ve kuru kalır. Böylece antrenman esnasında eldivende kayma gibi bir problem de yaşanmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 L** A**; Gayet tok kaliteli bir ürün

💬 M** Ç**; aşırı cool ve güzel beğendim


Redzeus Alpha 

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Materyal: Suni Deri

Redzeus boks eldiveninin iç kısımları hava kanalları ile birlikte tasarlanmıştır. Hissedilmeyecek kadar hassas işçilik ile oluşturulan bu hava kanalları, ellerin terlemesini engeller. Nemi dışarı aktararak ellerin daima kuru ve sabit ısıda kalmasını sağlar. Bilek kısmında yer alan kapanma sistemi, bileği tam sararak iyi bir antrenman deneyimi sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 O** K**; Bi kick boks antrenörü olarak markasından dolayı tereddütteydim ama öğrecilerimin çoğu bu markadan bu ürünü aldılar çok memnunlar

💬 G** A**; dükkan dükkan aramak zorunda kalmadan aldığım ürüne ulaşmanın rahatlığı iyiydi memnun kaldım


Bujin Fight Gear Vıntage Boxıng Gloves BGBRV

Ürün Özellikleri

 • Renk: Kahverengi
 • Materyal: Deri

Kadın ve erkeklerin ortak kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. El anatomisine göre şekillendirilmiştir. Ellerin terlemesini önlemek için hassas hava kanalları ile birlikte dizayn edilmiştir. Elleri ve bileği tam sararak kontrollü bir antrenman geçirmenizi sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Kaliteli ürün beklediğimden daha iyi geldi çok sağlam duruyor

💬 H** Ç**; Bu kadar beklemiyordum çok hoşuma gitti tavsiye ederim


Delta Maxima Deluxe Pu 

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Materyal: Sentetik

Çocukların ve yetişkinlerin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Yapımında kullanılan sentetik ve köpük, antrenman ve maç esnasında darbeyi emer. Bu sayede daha güçlü gard alınmasına yardımcı olur. Eldivenin iç kısımlarında elleri terletmemesi için özel sistem oluşturulmuştur. Bu sayede elleriniz daima kuru kalır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** T** O**; baya kaliteli beğendim. Kendi bedeninizden 1 beden büyük alın kalıbı dar biraz ben öyle yaptim.

💬 C** D**; antrenmanlarda kullandim bence güzel bir ürün sertliği normal bu fiyata göre performans iyi


Dragon Tepito 

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Materyal: Suni Deri

Esnek yapıda ve yüksek kalitede ürünler kullanılarak üretildiği için sporcunun hareket imkanını kısıtlamaz. Ellerin rahat hava alabilmesi için avuç içi kısımlar fileli şekilde tasarlanmıştır. Böylece, avuç içine fazla yük binmeden hem rahatça hareket edilir hem de eller havasız kalmaz. Aynı zamanda, bu hava delikleri sayesinde ellerde koku sorunu da oluşmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; tam kickboks eldiveni bileği destekliyor yumruk atarken yumruğun sağlamlığının farkına varıyorum Rakip tekme atınca tekmeyi emiyor Çok beğendim herkese tavsiye ederim

💬 M** E**; Ürün kalitesini bilerek sipariş ettim. Tabiki şaşırtmadı. Ayrıca çok çok hızlı teslim edildi. Teşekkür ederim


Tosima Rage

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Materyal: Poliüretan

İmalatında PU deri kullanılmıştır. Bu sayede, antrenman ve maç sırasında son derece konfor sağlarken üst seviye performans gösterir. Darbe emici özelliği sayesinde gardları güçlendirir. Kaliteli ve üst seviye malzeme kullanıldığı için uzun süreli kullanımlarda dahi eldivenlerde aşınma, yırtılma ya da kaplamasında dökülme görülmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** E** T**; çok güzel beğendim tavsiye ederim

💬 A** A**; Eli ve bileği iyi kavrıyor antrenmanda bir sıkıntı yaşamadım tavsiye ederim


Decathlon Outshock

Ürün Özellikleri

 • Renk: Bordo
 • Materyal: Suni Deri

Oldukça güçlü bir tasarıma sahiptir. Sabit bilek desteği, yalnızca boks için değil diğer savunma sporlarında da kullanılabilir özellik sağlamıştır. Bilek kısmı, el bileğini tam sararak sakatlanmaları önler. Aynı zamanda eldivenin elinize tam oturmasını sağlayarak kontrollü bir antrenman deneyimi sunar. Her antrenman sonrası kurutmanız tavsiye edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** T**; basarili. cok rahat. uygun boyutta geldi tavsiye ederim

💬 A** Y**; Sorunsuz ve göründüğü gibi geldi beğendim teşekkür ederim


Evox spr112291

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Materyal: Suni Deri

Dış kısmı deri olarak tasarlanan Evoks boks eldiveni, hem antrenmanlarda hem de maçlarda kullanıma uygundur. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun süreli kullanımlarda yıpranma ve dökülme yaşanmaz. Darbe emici özelliği gardları kuvvetlendirdiği gibi sakatlanmaların da önüne geçer. El terlemesinin önüne geçmek için avuç içleri file olarak tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** B**; Fiyatına göre performansı çok iyi

💬 İ** D**; cok guzel cok beğendim cok kullanışlı


Tryon Bks-120

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Materyal: Sentetik

Kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan Tryon boks eldiveni, bilek bantları sayesinde el bileğini tam olarak kavrayarak sakatlanmaları engeller. Aynı zamanda, eldivenin iç kısmında bulunan hava boşlukları, ellerin eldiven içinde terlememesi için daima hava sirkülasyonu sağlar. Bu sayede ellerde koku şikayeti de yaşanmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** A** Ürün görseldeki gibi, güzel çok sağlam memnun kaldım

💬 A** A**; Beklediğimden daha iyi geldi beğendim tavsiye ederim


Everlast Elite Pro

Ürün Özellikleri

 • Renk: Altın
 • Materyal: Suni Deri

Everlast boks eldiveni, profesyonel kullanım için tam donanımlı şekilde dizayn edilmiştir. Elleri tam sarar. Böylece, maç esnasında ellerde fazlalık hissedilmez. Sporcunun hareket kabiliyetini artıracak şekilde tasarlanmıştır. İç kısımlarında bulunan hava boşlukları sayesinde ellerin daima hava alması sağlanır. Bilek kısımları el bileğini tam sarar. Bu sayede kontrollü bir maç ya da antrenman deneyimi yaşatır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A**; Oğluma aldim çok beğendi teşekkür ederim

💬 S** C**; Gayet güzel kullanışlı bir eldiven tavsiye ediyorum


En İyi 10 L-Carnitine ÖnerisiEn İyi 10 Bcaa Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi boks eldiveni hangisi?

Profesyonel sporcular tarafından ve amatör oyuncular tarafından en çok önerilen boks eldivenleri; Bujin Fight Gear, Adidas, Delta, Decathlon, Evox, Tryon, Everlast markaları olmaktadır. Bu eldivenler, oyuncunun bileğini tam olarak sardığı için daha kontrollü bir antrenman sunar. Bunun yanında, hava kanalları sayesinde ellerin terlemesini engellediği için ellerde koku oluşumunu önlemesinin yanında ciltte oluşabilecek sorunların da önüne geçmesinden dolayı tercih edilirler.

Boks eldiveni OZ neye göre belirlenir?

Oz, boks eldivenleri arasında bir ölçü birimi olarak kullanılır Her ne kadar beden seçeneği gibi anlaşılsa da oz aslında ağırlık birimidir. Eldivenin ağırlığını belirtir.

Maç eldiveni kaç oz?

Antrenmanlarda çocuklar ve yetişkinler için farklı ağırlıklarda boks eldivenleri kullanılır. Maçlarda ise genellikle 10 Oz boks eldiveni Federasyon tarafından uygun görülmüştür.