Yoğun bir aktivite döneminde hepimizin sorunu haline gelen şey kas ağrılarıdır. Sürekli masaj yaptırmak gibi bir imkan bulunmadığı için çeşitli alternatifleri değerlendirmek gerekir. Bu konuda da foam roller mucizevi bir ürün olacaktır. Çok yönlü olan bu ürün, hem kas ağrıları için hem de egzersizler için yardımcı olur.

Spor öncesi ya da spor sonrasında kas ağrıları için kullanabileceğiniz gibi, yoga ve pilates yapanlar için de iyi bir esneme aleti olur. Bundan dolayı en iyi foam roller tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra Model ÖlçüİyiÖneri Puanı
1Delta SFR79333 Cm10/10
2Nike Recovery Foam32,5 Cm10/10
3Skechers Foam Roller30 Cm10/10
4Avessa MB-3108730 Cm10/9.9
5Oysho 1415588030 Cm10/9.8
6Tosima TSM-55840H30 Cm10/9.8
7Adidas ADAC-1150133 Cm10/9.8
8Ciwaa CWA-211945 Cm10/9.7
9Tryon YR-30030 Cm10/9.7
10Triathlon T11931 Cm10/9.6
Foam Roller Öneri Listesi

En İyi 10 Foam Roller Tavsiyesi

Günlük yaşantıda ya da antrenman esnasında çeşitli kas ağrıları yaşanabilir. Bunların çözümü için her zaman masaj yaptırmak mümkün olmadığı için kasları rahatlatacak etkili yollar araştırılır. Bundan dolayı, kasların gevşemesine yardım eden, antrenman sonrası rahatlamanızı sağlayacak en iyi foam roller önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Foam Roller önerileri:

Delta SFR793

Ürün Özellikleri

 • Renk: Pembe
 • Kullanım alanı: Pilates, yoga, masaj

Başlangıç seviyesinde yoga ve pilates yapanlar için orta yumuşaklıkta dizayn edilen köpük roller formudur. Esnek bir yapıya sahip olduğu için kasları yormaz. Masaj ve denge eğitimi için ideal kullanıma sahiptir. Spor salonlarında ya da evde kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Yapı olarak sert bir ürün. kullanımda etkisini hissediyorsunuz.

💬 G** Y**; Gerçekten çok güzel. Her sabah kalkınca yapıyorum. Sırt ağrılarıma iyi geldi 


Nike Recovery Foam

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Kullanım alanı: Antrenman, spor salonu, ev

Antrenman öncesinde kasların ısınmasına ve spora hazırlık aşamasında yardımcı olur. Dokulu yüzeye sahip olması nedeniyle küçük kas gruplarına da temas edebilir. Yoğun bir egzersize başlamadan önce kaslarınızı hazırlayarak antrenman sırasında yaşanacak sakatlıkları da önler.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** G**; Düzenli kullandığımda çok iyi geldi sırt bel ağrıları için birebir

💬 F** S*; Antrenman sonrasında masaj için çok iyi oluyor tavsiye ederim


Skechers Foam Roller

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Kullanım alanı: Yoğun antrenman ve spor sonrası

Üstün kaliteye sahip eva kullanılarak üretilmiştir. Orta sertlikte olması nedeniyle denge çalışmaları ve masaj için kullanılabilir şekilde dizayn edilmiştir. Antrenman sonrasında kullanıldığında yaşanabilecek kas ağrılarını önler. Büyük ve küçük kas gruplarındaki gerilimi azaltmak için kullanılır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** A**; Gayet iyi formda yoga ve esneme için şahane

💬 S** K**; Çok sert bir ürün değil, sırt ağrılarıma çok iyi geldi tavsiye ederim.


Avessa MB-31087

Ürün Özellikleri

 • Renk: Yeşil
 • Kullanım alanı: Pilates, yoga, antrenman sonrası

Su geçirmez yüzeye sahiptir. Bunun yanında, yüzeyde yer alan çıkıntılar 3 boyutlu şekilde tasarlanmıştır. Bu çıkıntılar, en spesifik kas gruplarına dahi ulaşarak gevşemeyi sağlar. Pilates ve yogaya yeni başlayanlar için ideal yardımcı ekipmandır. Bunun dışında, günlük aktivitelerde, ofiste, evde ya da istediğiniz alanda kaslarınızı rahatlatmak için kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** K**; Çok güzel bir ürün. Sert. Benim spor salonda aynısı kullanıyorlar. Kasları çok iyi çalıştırır.

💬 G** A**; Rengi Çok güzel çapı da ideal sertliği de ideal


Oysho 14155880

Ürün Özellikleri

 • Renk: Bej
 • Kullanım alanı: Egzersiz ve masaj

Yoğun egzersizler öncesinde kasları uyarmak için kullanılır. Egzersiz sonrasında ise kasları gevşeterek ağrıları azaltır. Yoga ve pilatese yeni başlayanlar için hem esneme aracı hem de denge aracı olarak kullanılır. Kısmen sert yapısı sayesinde denge çalışmalarına yeni başlayanlar için idealdir.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** A**; tamda isteigim boyutta teşekkür ederim

💬 D** B**; Çok iyi masaj yapıyor herkese tavsiye ediyorum


Tosima TSM-55840H

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah/yeşil
 • Kullanım alanı: Antrenman öncesi

30 cm uzunluğu sayesinde antrenman öncesinde kullanıma uygundur. Egzersiz öncesinde kullanıldığında kasları uyararak zorlu hareketlere hazır hale getirir. Bu sayede daha sağlıklı bir antrenman yapmanızı sağlar. Sakatlıkların önüne geçer. Orta sertlikte, içi dolu köpük şeklinde dizayn edilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** T**; Kullanım ve rahatlatma açısından başarılı bir ürün kesinlikle tavsiye ederim

💬 A** K**; Fiyat performans ürünü, çok iyi rahatlatıyor


Adidas ADAC-11501

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah
 • Kullanım alanı: Antrenman öncesi ve sonrası

Farklı boyutlara sahip boğumlu yapısı sayesinde küçük kas gruplarına da ulaşabilir. Orta sert/ yumuşak yapıya sahip olması nedeniyle antrenman sonrasında yaşanan kas ağrılarını, rahatsız etmeden rahatlatır. Yoga ve pilatese başlayanlar için esneme aracı olarak kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** S**; Çok kullanışlı spordan sonra kullanıyorum işe yarıyor

💬 B** G**; Sırtı çok güzel rahatlatıyor şüphe etmeden alın


Ciwaa CWA-2119

Ürün Özellikleri

 • Renk: Siyah/ Pembe
 • Kullanım alanı: Yoga, pilates ve antrenman sonrası

45 cm uzunluğu sayesinde geniş omuzlar için omuz masajında rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanında, bel ve bacak masajı için de uygundur. Orta sertlikte olması nedeniyle antrenman öncesi ya da sonrasında kullanılabilir. Günlük kas ağrılarının giderilmesi için de uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** C**; Sırtımda ve bacaklarımda farkı hissettim spor sonrasında kullanın memnun kalırsınız

💬 İ** M**; Çok dinlendirici kas ağrılarına inanılmaz iyi geliyor


Tryon YR-300

Ürün Özellikleri

 • Renk: Gri
 • Kullanım alanı: Sırt ve bel kaslarını gevşetme

Günlük aktiviteler sonrasında oluşan sırt ve bel ağrılarının giderilmesinde kullanıma uygundur. Aynı zamanda, sporcuların antrenman öncesinde kaslarını rahatlatmaları için ve antrenman sonrasında kasları gevşetmek için kullanılır. Sağlam yapısı sayesinde ağırlıklara karşı dayanıklıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** K**; Gercekten super bir urun… Tereddutsuz alabilirsiniz… Cok kaliteli… 

💬 A** Y**; Gayet kullanışlı ve bi sporcuda olması gereken bişey tavsiye ederim


Triathlon T119

Ürün Özellikleri

 • Renk: Pembe
 • Kullanım alanı: Yoga, pilates, antrenman öncesi ve sonrası

Çok renkli üretimi sayesinde kendinize uygun rengi seçebilirsiniz. Orta yumuşaklık seviyesine sahip olduğu için foam roller kullanmaya yeni başlayanlar için ideal üründür. Su geçirmez yüzeyi sayesinde kolaylıkla temizlenebilir. Günlük kas ağrıları için kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** A**; Masaj için harika💕

💬 S** K**; Dinlendirici bir ürün beklediğimden daha kaliteli geldi şüphesiz alabilirsiniz


En İyi 10 Egzersiz Matı ÖnerisiEn İyi 10 Pilates Çemberi Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi foam roller hangisi?

Sporcular ve diğer kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen foam roller modelleri; Skechers, Nike, Adidas, Avessa, Ciwaa, Cryon, Tosima markasına ait foam rollerlardır. Bu ürünler, ideal sertlikte ve kaslara direkt olarak temas edecek şekilde üretilmiştir. Antrenman öncesinde kasları rahatlatmak ya da antrenman sonrasında kasların gevşemesini sağlamak için kullanılabilir.

Foam roller nedir ne işe yarar?

Foam roller, silindir şekilde oluşturulan ve farklı, orta sertliklerle üretilen bir ekipmandır. Asıl amacı, kas gerginliğini azaltmak ve kasları rahatlatmaktır. Pilates ya da yoga gibi sporlarda ısınma ve gevşeme için kullanılan yardımcı ekipmanlardan biridir. Bunun dışında, antrenman öncesinde kasları uyarmak ve antrenman sonrasında kas gerginliğini azaltmak için de kullanılır. Spor haricinde, sırt, bel ve bacak ağrıları için kullanılması tavsiye edilir.

Foam roller ne zaman yapılır?

Kesin şekilde söylenebilecek bir kullanım zamanı olmamakla birlikte aktivite düzeninize göre değişkenlik gösterir. Spor esnasında hamlık yaşıyorsanız, spordan önce kullanabilir ve kasları önden uyarabilirsiniz. Spor sonrasında kasların rahatlamasında zorluk yaşanıyorsa antrenmandan sonra 1 saat içinde kullanılarak kasların gevşemesi sağlanır. Spordan bağımsız olarak kullanımlarda ise uyandıktan sonraki ilk 2 saat içinde kullanımı önerilmektedir.