Egzersiz yaparken hem işinizi kolaylaştıracak hem de daha az yorulmanızı sağlayacak ekipmanlardan yardım almanız gerekir. Bu ekipmanlar, bir kas grubunu çalıştırırken aynı zamanda diğer bölgelerin de acısız ve ağrısız şekilde çalışmasını sağlar.

Antrenman sırasında kullanılan yardımcı ekipmanlardan biri olan sağlık topu, kullanım esnasında farklı kas gruplarını çalıştırırken aynı zamanda sıkılaşmayı da sağlar. Kullanım alanına göre farklı işlevleri bulunan bu ürün için en iyi tavsiyeleri araştırdık.

Sıra ModelAğırlıkİyiÖneri Puanı
1Livepro LP81123 kg10/9.9
2Voit 1VTAKSAGLIKTOPU2 kg10/9.9
3Avessa Medicine3 kg10/10
4Delta DST 75566 kg10/9.9
5Valeo-Sarı 14576 kg10/9.8
6Tryon 175.0064 kg10/9.9
7Usr Stc22 kg10/9.9
8Tchibo 108914500 g10/9.9
9Selex MB-53 kg10/9.7
10Reebok RSB-101244 kg10/10
Sağlık Topu Öneri Listesi

En İyi 10 Sağlık Topu Tavsiyesi

Günlük ya da haftalık olarak yaptığınız egzersizleri renklendirmek için yardım alabileceğiniz sağlık topları, kullanım alanına göre gösterdiği farklı performanslarla sizi memnun edecektir. Antrenmanlarınızda kullanabilmeniz adına en iyi sağlık toplu tavsiyelerini listeledik.

İşte en iyi Sağlık Topu önerileri:

Livepro LP8112

Ürün Özellikleri

 • Renk: Mavi
 • Tip: Kulpsuz, zıplayan

3 kg ağırlığa ve 23 cm çapa sahip olan Livepro sağlık topu, daha iyi kavrama sağlanması için dış yüzeyi tırtıklı şekilde tasarlanmıştır. 10.000 tekrardan fazlası için dayanıklıdır. Hava dolu bir top olmasından dolayı çocuklar tarafından oyun aracı olarak da kullanılabilir. Ancak asıl kullanım alanı yoga ve pilatese yeni başlayanlar için ısınma aracı ve esneme aracı olmasıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Kalitesi gayet iyi duruyor daha yeni yogaya baslayacağım için iş görür görünüyor.dokusu yapısı gayet hosuma gitti. Çift renk olması ayrı bir güzel

💬 C** Y**; Öncelikle dışı mor içi pembe çok güzel rengi. Fiyatına göre performansı harika. Ben normal spor için kullanıyorum yerden kaymıyor asla severek kullanacağım


Voit 1VTAKSAGLIKTOPU

Ürün Özellikleri

 • Renk: Kırmızı
 • Tip: Kulpsuz, zıplayan

Esnek yapısı sayesinde duvar topu olarak da kullanılabilir. Esneme amacıyla kullanılabilir. Egzersizlerde ısınma sırasında oldukça kullanışlıdır. Kolları ve bacakları çalıştırmak için hafif ve doğru bir tercih olur. Zıplaması sayesinde egzersizlerinizi eğlenceli hale getirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** A**; Yeni başlayanlar için ağırlığı iyi tavsiye ediyorum

💬 H** D**; Kalitesi de dokusu da müthiş memnun kaldım


Avessa Medicine

Ürün Özellikleri

 • Renk: Mavi/kırmızı
 • Tip: Kulpsuz, zıplamayan

3 kg ağırlığa sahip olan Avessa sağlık topu, zıplama özelliği göstermez. Hafif ağırlık antrenmanları ve günlük egzersizler için kullanıma uygundur. Kol ve bacakları çalıştırmak için, alt karın ve mide kaslarını çalıştırmak için kullanılabilir. Ev ve spor salonu kullanımı için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** K**; çok kullanışlı tam istediğim gibi geldi

💬 A** G**; Dokusu da sertliği de çok iyi


Delta DST 7556

Ürün Özellikleri

 • Renk: Turuncu
 • Tip: Kulpsuz, zıplayan

Orta sevi ve üstü sporcular için uygundur. Peç çok farklı çalışma stili sağlar. Baş üstü çalışmalarda ense ve iç kolları çalıştırır. Göğüs pozisyonundaki çalışmalarda üst kol ve göğüs kas grubunu aktifleştirir. Karın bölgesindeki çalışmalarda ön kol ve alt karın bölgesini çalıştırır.

Kullanıcı Yorumları

💬K** O**; Çok kaliteli almanızı tavsiye ederim

💬 E** G**; Kullanımı rahat memnun kaldım istediğim gibi geldi


Valeo -Sarı 1457

Ürün Özellikleri

 • Renk: Sarı
 • Tip: Kulplu, zıplamayan

Uzun süre kullanım sağlaması açısından kauçuk malzemeden üretilmiştir. Çift taraflı tutacakları kolay kavrama sağlarken aynı zamanda dengeli şekilde antrenman yapmayı kolaylaştırır. Güç ve dayanıklılığa dayalı egzersizleri yapmak için özel olarak geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** U**; Kaliteli, uzun süre kullanılır beklediğimden daha iyi çıktı

💬 C** D**; Ağırlığı çok iyi tutma yerleri de öyle tavsiye ederim


Tryon 175.006

Ürün Özellikleri

 • Renk: Kırmızı
 • Tip: Kulpsuz, zıplamayan

4 kg ağırlığında zıplamayan Tryon sağlık topu, dayanıklılık egzersizleri için üretilmiştir. Yeni başlayanlar ve orta seviyedeki sporcular için uygundur. Evde ve spor salonunda kullanım için üretilmiştir. Ağırlığı sayesinde hem güç hem de dayanıklılık antrenmanlarında kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** H**; çok iyi bütün sporculara tavsiye ederim.

💬 S** D**; Güzel spor yapmak için ideal


Usr Stc2

Ürün Özellikleri

 • Renk: Sarı
 • Tip: Kulpsuz, zıplamayan

Havası inik şekilde kullanıldığı takdirde ağırlık ve güç antrenmanları için oldukça uygun bir ekipman olacaktır. Havası şişirilerek kullanıldığında ise zıplayabilen bir topa dönüşür. Bu sayede esneme ve yoga hareketlerini de rahatlıkla yapabilirsiniz. Dayanıklı dış kaplaması sayesinde her iki kullanım şeklinde de en yüksek verimi alırsınız.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** S**; Fiyat performans ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

💬 U** T**; Malzemesi de kullanımı da çok kaliteli memnunum


Tchibo 108914

Ürün Özellikleri

 • Renk: Beyaz
 • Tip: Kulpsuz, zıplamayan

500 gram ağırlığı ile başlangıç seviyesi kol ve omuz antrenmanlarında kullanılabilir. Bunun yanında, yoga ve pilatese başlarken esneme hareketlerinde kullanmak için ideal ağırlığa sahiptir. Sırt ve göğüs kaslarını çalıştırmak için de çok yönlü şekilde kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** S**; Yoga ve pilates için çok işe yarıyor teşekkürler

💬 N** G**; Evde ve salonda kullanmak için almıştım memnun kaldım


Selex MB-5

Ürün Özellikleri

 • Renk: Mevi
 • Tip: Kulpsuz, zıplamayan

Bölgesel zayıflama sağlamak ve kasların direncini artırmak için özel olarak geliştirilmiştir. Denge çalışmaları için ve egzersizin zorluk seviyesini artırmak için kullanılabilir. İçine hava basılması önerilmez. Hava basmaya uygun değildir. Hava basıldığı takdirde iç kısmında yer alan sargılar hasar alır ve top parçalanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Antrenmanlaronızda tüm egzersizlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz, performans açısından gayet iyi kaliteli malzeme.

💬 D** Z**; oğlum kara antrenmanlarında kullanıyor vücut ağırlığına göre 65kilo için aldik daha zayıf olanlar az ağırlık seçmeli


Reebok RSB-10124

Ürün Özellikleri

 • Renk: Gri
 • Tip: Kulpsuz, zıplayan

Son derece dayanıklı yapıda üretilmiştir. Darbelere karşı dayanıklıdır. Su geçirmez yapısı sayesinde kolay temizlenir. Core gelişiminin yanı sıra fitness çalışmalarında hızlı sonuç almak için kullanılan yardımcı ekipmanlardan biridir. Asıl görevi, kas dayanıklılığını artırmak ve bölgesel olarak kas güçlenmesi sağlamaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** K**; Malzemesi beklediğimden kaliteli çıktı tavsiye ederim

💬 C** B**; Sporcular gözü kapalı alsın çok memnun kaldım


En İyi 10 Yoga Bloğu ÖnerisiEn İyi 10 Pilates Topu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi sağlık topu hangisi?

Uzmanlar ve kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen sağlık topları; Avessa, Reebok, Tchibo, Delta, Valeo, Voit markalarına ait sağlık toplarıdır. Bu toplar, kavramayı kolaylaştıran dış yüzeyi sayesinde antrenman esnasında sakatlanmaları engellerler. Aynı zamanda, çeşitli ağırlıklara sahip oldukları için hem sporcu seviyesine göre hem de çalıştırılmak istenilen vücut bölgesine göre çok yönlü işlev gösterirler.

Sağlık topu nedir ne işe yarar?

Genel olarak normal top biçiminde gözükürler. Zıplayabilen ve zıplayamayan çeşitlerinin yanı sıra tutma kısmı olan ve olmayan şeklinde ayrılırlar. Kas gelişiminde ve ağır antrenman öncesinde ısınma hareketleri için kullanılır. Fitness programlarına ek olarak özel kas gruplarının gelişimini hızlandırmak için kullanılır. Denge kabiliyeti kazanmak ve kasa dayanıklılığını artırmak için oldukça ideal bir ekipmandır.

Sağlık topu kaç kilo olmalı?

Farklı ağırlıklarda üretilen sağlık toplarında doğru ağırlığı seçebilmeniz için spor seviyeniz ve vücut durumunuz iyi analiz edilmelidir. Yeni başlayanlar için genel olarak 500 gram ile 2 kg arasında sağlık topları önerilirken orta ve ileri seviye sporcular için 3 kilo ve üzeri ağırlıklar uygun görülmüştür.