Saç sağlığı için en az saç bakımı kadar önemli olan bir konu da saç şekillendirme işlemleridir. Saçlara direkt olarak uygulanan ısı saç boy ve uçlarında yıpranmalara yol açarak saçların zaman içinde kırılmasına neden olur. Sağlıklı şekilde saç şekillendirmek yalnızca koruyucu ürünler kullanarak ve ısı işlemlerinden uzak durarak mümkün olabilir.

Hem hızlı hem de sağlıklı şekilde saç şekillendirmek için geliştirilen hava üflemeli saç şekillendiriciler, tıpkı bilindik saç şekillendiriciler gibi hızlı işlem yapmasının yanında saçı yıpratan direkt bir ısı uygulamaz. Bunun yerine belirli bir ısı içeren hava vererek saçınızı istediğiniz forma sokan bu ürünleri sizler için araştırdık.

Sıra ModelGüçİyiÖneri Puanı
1Dyson1300 W10/10
2Braun700 W10/9.9
3Rowenta1000 W10/9.8
4Revlon1100 W10/9.8
5Babyliss1000 W10/9.9
6Babyliss1000 W10/10
7ShiboWavy1000 W10/9.7
8Yui1000 W10/9.9
9Remington1000 W10/9.7
10Arzum1200 W10/9.9
Hava Üflemeli Saç Şekillendirici Öneri Listesi

En İyi 10 Hava Üflemeli Saç Şekillendirici Önerisi

Saçlarınızı yıpratmadan şekillendirmenize imkan sağlayan en iyi hava üflemeli saç şekillendirici önerilerini sizler için araştırarak liste haline getirdik.

İşte en iyi Hava Üflemeli Saç Şekillendirici önerileri:

Dyson Airwrap Multi Styler Complete

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Saç maşası
 • Güç: 1300 W
 • Boyut: 272x41x48 mm
 • İyon Özelliği: Var

Dyson Airwrap saç şekillendirici, hava üflemeli sistemi ile saçlara direkt olarak ısı uygulamadan şekillendirmeyi sağlar. Isınan metal üzerinden değil doğal hava akışı sayesinde şekillenen saçlar doğal ve sağlıklı bir görüntüye kavuşur. Nemli ya da kuru saçların kullanımına uygun şekilde geliştirilen cihaz saç şekillendirmeyi en sağlıklı hale getirir. Doğal hava akış sistemi ve değiştirilebilir 6 adet başlığı ile saçlarınız dakikalar içinde şekil alır. Hava akış hızı, soğuk hava ve sıcaklık kontrolü ayarları ile saç tipine göre şekillendirme ayarı yapabilirsiniz. Canlı bukleler ya da pürüzsüz bir düzlük isteyenler için Dyson Airwrap saç şekillendirici kusursuz bir tercih olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** G**; Dyson Türkiye mağazasından aldım. Başka mağazalar garanti kapsamında olmuyor ona dikkat edin. Hızlı kargoydu. 12 Şubat Sipariş, 14 Şubat sabahı teslimat oldu. Özenli paketlenmişti. Dyson kalitesine söyleyecek söz yok kurutması çok iyi, buklelerin kalıcı olması için köpük-sprey ürünlerle desteklemek gerek. Uygulaması çok kolay, videolardan ve kitapçıktan kolaylıkla öğrenilebilir ben hiç zorlanmadım.

💬 D** G**; Tek kelimeyle harika bir ürün.10 dakika da saçımı düz fön yapıp aralara maşa attım. Verdiğim paraya fazlasıyla değdiğini düşünüyorum. Seyahat çantası harika teşekkürler.


Braun Satin Hair 7

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Elektrikli fırça
 • Güç: 700 W
 • İyon Özelliği: Var

IONTEC teknolojisi ile geliştirilen Braun Satin Hair 7 saç şekillendirici, saçlarınıza kusursuz bir parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırarak saç şekillendirme sağlar. Saç tipi ya da saç kesimi ne olursa olsun pratik saç şekillendirme rahatlığını yaşayabilirsiniz. 2 adet başlıktan oluşan ürünün büyük fırçası ile zahmetsiz şekilde dilediğiniz formda fön çekebilir ya da diğer ek parçasıyla saç diplerine hacim kazandırabilirsiniz. Braun hava üflemeli saç şekillendirici, yalnızca saçlarınıza form kazandırmak için değil aynı zamanda saçlarınızı kurutmak ve bakım yapmak için de doğru tercihtir.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** B**; Öncelikle belirtmeliyim ki ürün bir düzleştirici değil, üfleyerek şekil veren, hareketli fön çekmeye yarayan bir saç şekillendiricisi. Ayrıca maksimum faydayı elde edebilmek için pratik yapmak gerekiyor ve her saç tipine ve uzunluğuna göre sonuçların değişebileceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bunun haricinde ürün sınıfının en iyisi. Braun kalitesi kendisini hemen belli ediyor. Ben ürünü ilk aldığımda hemen kullanamadım. Beceremedim yani. Ancak zamanla elim alıştı ve kendi tekniğimi geliştirdim şu an 15 dakikada kuaför fönü çekebiliyorum. Benim saçım orta dalgalı, çok kuru, boyalı, orta uzunlukta, banyodan sonra işlem yapmazsam yoluk yoluk ve mat görünen bir saç. Normal fön saçıma çok zarar veriyor iyice kurutuyor. Oysa. bu aletin ıontec teknolojisi sayesinde saçlarım kırılmıyor, elektriklenmiyor ve parlak ve sağlıklı görünüyor, yıllardır kullanıyorum, son derece memnunum. Babyliss ve başka bir kaç markanın daha benzer ürünlerini denedim ama asla bununla kıyaslanmaz. Tereddütsüz alın, ancak dediğim gibi sabırla ve ısrarla bir süre pratik yapmadan bi kenara atmayın, alışınca vazgeçemeyeceksiniz. Saygılarımla.

💬 B** S**; Bu kadar rahat kullanabileceğim bir ürün olduğunu bilmiyordum. Saçlarıma şekil vermek çok kolaylaştı ve her seferinde kuaförden çıkmış gibi oluyorum.


Rowenta Brush Activ

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Kurutma, şekillendirme ve parlaklık
 • Güç: 1000
 • Boyut: 40-50 mm
 • İyon Özelliği: Var

Rowenta Brush Activ saç şekillendirici, dengeli hava dolaşımı ile en sağlıklı saç şekillendirme yapan cihazlar arasında yer almaktadır. Nemli saçlarda öncelikle saç kurutma işlemi için kullanılabilir. Saç şekillendirme işlemi esnasında saçları yıpratacak ısı ve kimyasallar uygulamaz. İyon özelliği ile saçlara kusursuz bir parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırır. Kolay kullanımı ve hassas ayar özelliği ile saç tipinize göre hava ısısı değişimi yapabilirsiniz. Değiştirilebilir başlıkları ile ister saç boyunuza göre isterseniz de yapmak istediğiniz saç şekline göre farklı boyutlarda başlıklardan yararlanabilirsiniz. Saç şekliniz ne olursa olsun Rowenta ile dakikalar içinde doğal görünümlü kusursuz ve pürüzsüz saçlara kavuşursunuz.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ş**; Saçlarım ince telli. Bilen bilir bu tür saçlar kurutulduğunda çok kabarır. Zaten ince telli olan saçımı maşa çok yıpratmıştı. Ürünü çok çok araştırdım. Elim fön çekmeye çok yatkın değildi. YouTube da düşündüğüm iki markayla video çeken bir kadının diğer ürünle fön çekerken zorlandığını görünce hemen Rowena’yı aldım. İyi ki de almışım. İlk fönde elim alıştı. Saçımı hiç kapmadı, yolmadı. Harika bir fön çektim. Hatta sonlara doğru kırık fön bile yapabildim. Herkese öneririm.

💬 A** K**; Çookk güzel bir ürün. Kesinlikle tavsiye ederim. Uzun saçlar için hem kurutma hem şekillendirme hemde hacim sağlıyor. Kullanımı çok rahat. Üründe tek beğenmediğim taraf, her iki fırça başlığının kalınlık ölçüleri birbirine çok yakın. Yani neredeyse aynı. En azından fırçalarken biri daha ince olmalıydı. Böylece kısa saçta da rahatlıkla kullanılabilirdi.


Revlon One Stap Volumiser

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Saç kurutma ve şekillendirme
 • Güç: 1100 W
 • İyon Özelliği: Var

Revlon One Stap Volumiser, havayı eşit şekilde dağıtarak saçlara yansıttığı için saçların ısıdan etkilenerek yıpranmasını engeller. Seramik gövdesi ve iyon teknolojisi ile saçlarda elektriklenme ya da kabarma oluşmasının önüne geçer. Nemli saçlar için fön çekerek kurutma işlevi sunar. Saç şekliniz ne olursa olsun kuaför kalitesinde fön çekme işlemi için Revlon’u tercih edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** T**; Neden Revlon bu fiyat ve birebir aynısı gibi görünen diğer ürünler o kadar düşük fiyat, anlaşıldı! Kesinlikle fiyat-performansı mükemmel bir ürün! Elektriklenen kıvırcık saçlarınız varsa, düzleştirme süresini yarı yarıya azaltıyor kesinlikle! Saçlarınız zaten dalgalıysa, 10 dakikada hem kurutup hem şekillendirebilirsiniz! Mükemmel ürün! Kesinlikle daha çok övgüyü hak ediyor.

💬 S** S**; Saçım 3A tipte kıvırcık ve orta uzunlukta. Hafif ıslak ya da nemli saçımı 15 dakikada kullanılabilecek bir düzlük ve şekle sokuyor. 5-10 dakika daha uğraşınca kuaförden çıkmış gibi kırık fön görüntüsüne ulaşılıyor. Materyali ve mekaniği zaten kaliteli. Ömürlük ürün. Bence fiyatını hak ediyor. Canım revlonum.


Babyliss Air Styler 1000

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Şekillendirme ve kurutma
 • Güç: 1000 W
 • İyon Özelliği: Var

2 sıcak 1 soğuk ayarı olmak üzere toplam 3 ısı ayarı imkanı sunan Babyliss Air Styler saç şekillendirici, iyon özelliği sayesinde saç yüzeyini pürüzsüzleştirerek vereceğiniz şeklin daha doğal ve canlı görünmesini sağlar. Nemli saçlar için saç kurutma imkanı sunan ürün kurutma esnasında şekillendirme sağlayarak zamandan tasarruf etmenize de yardımcı olur. Değiştirilebilir 3 başlığı ile işlevsel bir ürün olmasının yanında saç sağlığını düşünenler için de doğru bir tercih olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** Ş**; Kendime yaptığım en büyük iyilik, hayatımı kolaylaştırdı ve kesinlikle saçlarıma zarar vermiyor.. ürünü 3 aydır kullanıyorum. İnce telli ve seyrek saçlıyım, fön konusunda da gayet başarılı. Maşa kullanan bir insan olmadığım için maşa başlığı hakkında yorum yapamayacağım. Geriye kalan her şey tek kelime ile mükemmel. Hızlı ve temiz bir teslimat olduğu için satıcıya teşekkürler.

💬 N** K**; Ben çok severek kullanıyorum. Saçlarım çok gür ve kabarık olmasına rağmen 10 dk da fönlenmiş oluyor. Almak isteyenlere tavsiyemdir. Fakat öyle düzleştirici gibi düm düz bir sonuç beklemeyin.


Babyliss Perfect Finish Hot Air Styler

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Kurutma ve şekillendirme
 • Güç: 1000 W
 • Isı Ayarı: 120-220

Saç diplerine hacim vermek konusunda son derece başarılı olan Babyliss Perfect Finih Hot Air Styler saç şekillendirici, kullanım kolaylığı ile yalnızca dakikalar içinde sağlıklı saç şekillendirme imkanı sunar. 3 farklı başlığı ile saçlarınızı düzleştirebilir ya da dilediğiniz boyda dalgalı fön çekebilirsiniz. Dengeli hava dolaşım sistemi ile ısıyı direkt olarak saçlarınıza uygulamadığı için saçlarda yıpranma ya da kırılmaya neden olmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** P**; Çok çok iyi. Kaliteli. Şipşak saçlar şekle giriyor. Kuaförden kurtuldum.

💬 Ş** A**; Güzel pratik bi ürün kullanışı rahat aparatları kolay takılıp çıkarılabiliyor elinizi yakmıyor ben memnun kaldım teşekkürler babyliss.


ShiboWavy

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Kurutma ve şekillendirme
 • Güç: 1000 W
 • Boyut: 50 mm ve 36 mm başlık

1000 W güç kullanımı ile çalışan ShiboWavy hava üflemeli saç şekillendirici, kolay takılıp çıkarılabilen başlıkları sayesinde saç şekillendirmeyi keyifli ve kolay hale getirmektedir. Saçlarınızın ince telli ya da çok gür olması fark etmeden tüm saç tiplerinde eşsiz sonuçlar ortaya koyar. Döner başlık özelliği ile saçlarınızı yıpratmadan ve kırmadan şekil vermesinin yanında pürüzsüz bir görünüm sağlar. Doğal görünüm sevenler için oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** U**; Harika, çok beğendim, fırçanın dönmesi büyük kolaylık. Saçlarım çok kolay şekle girdi. Tek kusuru biraz sesli olması. Teşekkürler.

💬 D** K**; Bir hafta oldu alalı şu an memnunum. Başlık dönerken saçlarınızın ucundan başlayın direk dibinden döndürmeye başlarsanız dolaşabilir uçlarından yavaşça diplerine doğru ilerleyebilirsiniz öyle kolay oluyor.


Yui Saç Şekillendirici Set

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Şekillendirme ve kurutma
 • Güç: 1000 W
 • Boyut: 50 mm, 38 m ve 22 mm başlık

4 farklı başlık seçeneği ile tek üründe saçlarınızın tüm ihtiyaçlarını gidermek istiyorsanız Yui saç şekillendirici set sizin için doğru tercih olacaktır. Saçlarınızı kurutma, kıvırma, düzleştirme ya da bukleli hale getirme gibi işlemleri yalnızca dakikalar içinde aynı ürünle gerçekleştirebilirsiniz. Yön tuşu sayesinde başlık değiştirmeden tüm saçlarınızı doğru yönde şekillendirebilirsiniz. 3 farklı ısı ayarının yanında 2 farklı hız ayarı ile saç tipiniz ne olursa olsun dengeli bir şekillendirme işlemi sağlar. Saç şekillendirme işlemi bittikten sonra cihazın Cool Shot özelliğini kullanarak saç şeklini soğuk hava şokuyla sabitleyebilirsiniz. Negatif iyon teknolojisi kullanılan ürün ile nemli saçlarınızı da zarar görmeden şekillendirebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ş**; Isısı sıcaklığı wattı çok güzel sadece maşası biraz zor tutuyor ama ben yine de çok beğendim tüm ihtiyacımı gördüm.

💬 Ş** Y**; Fiyat performans ürünü. Daha ağır bekliyordum çok hafif kullanırken yormuyor. Isı ve güç ayarı var normal kurutma için çok güçlü diyemem ama fön çekmek için fazlasıyla yeterli ince telli sönük saçlarıma harika volum veriyor.


Remington Volume & Curl

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Kurutma ve şekillendirme
 • Güç: 1000 W
 • Boyut: 50 mm ve 21 mm başlık

Remington Volume Curl saç şekillendirici, saç boyu ve modeli fark etmeden tüm saçlarda kusursuz şekillendirme sağlar. Saça direkt olarak yoğun ısı uygulamadığı için saçlarda yanma ve yıpranmalara neden olmaz. Dakikalar içinde kuaför fönü kalitesinde bir saç şekillendirme deneyimi yaşamak istiyorsanız tam size göre bir tercih olur. Saçlarınızı düzleştirebilir, dalgalı formda şekil verebilir ya da fön çekebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** D**; Ürün umduğumdan da büyük geldi piyasadaki pahalı aletlerin en az iki katı hafif kullanışlı büyük olması gür saçlar için çok güzel alternatif harikalar yaratıyor hem saçını kurut hem fön çek saçlar jilet gibi oluyor.

💬 B** A**; Boyut olarak beklediğimden büyük tahmini teslimat gününde 2 gün önce geldi tam bir fiyat performans ürünü saçlarım dalgalı tam bir düzlük beklemiyordum ama yüksek kademede düz yapıyor ihtiyacı olan fiyatlar dahada artmadan alsın.


Arzum Volume Pro

Ürün Özellikleri

 • Cihaz İşlevi: Kurutma ve şekillendirme
 • Güç: 1200 W
 • Boyut: 21 mm ve 40 mm başlık

2 kademeden oluşan ısı ayarı sayesinde en hassas saçlarda bile kusursuz etki yaratan Arzum Volume Pro saç şekillendirici, yalnızca dakikalar içinde saçlarınızı kurutma ve şekillendirme imkanı sağlar. 3 farklı başlığı ile saç uzunluğu ve saç tipine göre işlem yaparken ısı ayarlarıyla da vermek istediğiniz şeklin etkisini ayarlayabilirsiniz. Pratik kullanımı sayesinde gittiğiniz her yere yanınızda götürebileceğiniz oldukça kullanışlı bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Y**; Arkadaşlar ben ürünü çok kullanışlı ve pratik buldum. El becerisi olan biri olmadıgımdan hem taraf hem fönü tutmayı fazla beceremeyen biriyim. Saçlarım ince telli ve hafif dalgalı sayılır dümdüz değil, föne gerçekten ihtiyaç duyuyordum bu ürün 5 dakikada bile ihtiyacınızı karşılayabilir. İki derecesi var ilki biraz hafif kalıyor ikincisi ideal 10 dakika uğraşsanız iyi bir fön çekersiniz saçlarınıza bence. Çok pratik buldum garantisi de var +1 sene kendi sitesinde ürünü girerseniz veriyolar . E daha ne olsun verdiğiniz para aman aman bir şey değil. Ben diğer saçlarda nasıl olur bilemem kendim için bu şekil bir düzlük ve doğal fön yakaladım 4-5 dakikada. Arka taraflarımı da fönledi. Mutluyum

💬 P** Ç**; Hayatımda aldığım en ama en güzel saç şekillendirici ısısı çok güzel iki kademeli benim elim alışkın zaten çok güzel de yaptım max 10 dk sürdü. Aşık oldum tek seferde. Büyük başlığı kullandım ben saçım uzun olduğu için bir tane de kurutucusu var onu henüz denemedim. Daha kalın bir başlık daha olabilirdi bence ama böyle de çok güzel.


Saç Düzleştirici ModelleriSaç Maşası Modelleri
İlginizi Çekebilir

En iyi hava üflemeli saç şekillendirici hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi hava üflemeli saç şekillendirici marka ve modellerini şöyle sıralayabiliriz.

 • Dyson Air Wrap
 • Braun Satin Hair 7
 • Rowenta Brush Activ
 • Revlon One Stap
 • Babyliss Air Styler

Saç şekillendirici fön tarağı ne işe yarar?

Saçlarınızı şekillendirmek için ısı işlemi uygulamak saçlarınızın yanmasına ve yıpranmasına sebep olur. Saç şekillendirici fön tarağı ise ısıyı direkt olarak bir yüzey üzerinden saçlarınıza vermeyip hava dolaşımı sayesinde saçlarınızı şekillendirdiği için saçları yıpratmadan şekillendirme sağlayan ürünlerdir.

Saç şekillendirici nasıl kullanılır?

Saç şekillendiricinin teknik özelliklerine göre öncelikle saçlarınızı kurutmanız gerekir. Nemli saçlarda da işlem yapma özelliği bulunan cihazlar için bu durum geçerli değildir. Ardından saçlarınızı küçük parçalara ayırarak vermek istediğiniz şekle göre cihazla şekillendirme yapmaya başlayabilirsiniz. Ayırdığınız saç tutamları çok büyük olursa saçlarınız şekil almakta zorlanır. Olabildiğince dengeli ve az tutamlarla işlem yapılması önerilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here