Cilt tipiniz ne olursa olsun sebum ve su dengesinin sağlanabilmesi için uygun nemlendirici ürünlerle desteklenmesi gerekir. Atopiye eğilimli ciltler diğer cilt tiplerine göre daha hassas ve kuru olduğu için ekstra bakım ve özen istemektedir. Bu nedenle temiz ve yoğun içerikli nemlendiricilere ihtiyaç duyulur.

Atopiye eğilimli ciltler için kullanılan nemlendiricilerin zararlı kimyasallardan arındırılmış ve kısa sürede çözüm üreten ürünler olması gerekmektedir. Bu nedenle, sektörde yer alan pek çok ürün arasından atopiye eğilimli ciltler için en iyi 10 nemlendirici krem önerisini sizler için araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1La Roche Posay40 Ml10/10
2Bioderma500 Ml10/9.9
3Bepanthol200 Ml10/9.8
4Maru.Derm200 Ml10/9.9
5La Roche Posay400 Ml10/9.8
6Bioderma500 Ml10/10
7Bepanthol400 Ml10/9.9
8Mustela200 Ml10/9.9
9Sebamed200 Ml10/9.7
10Neutrogena400 Ml10/9.6
Vücut Nemlendirici Öneri Listesi

En İyi 10 Vücut Nemlendirici Önerisi

Özellikle çok sıcak ve çok soğuk mevsimlerde tetiklenen atopi durumunu en kısa sürede yatıştıracak en iyi 10 vücut nemlendirici tavsiyesini sizler için araştırarak liste haline getirdik.

İşte en iyi Vücut Nemlendirici önerileri:

La Roche Posay Cicaplast Baume B5

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 40 ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut
 • Etki: Onarıcı ve nemlendirici

La Roche Posay Cicaplast Baume B5, atopiye eğilimli ciltler için bakım ve onarım sağlayan ilk sıradaki ürünler arasında yer alır. İçeriğinde yer alan Cica, cilt yüzeyini oldukça hassas şekilde yenilerken vitamin B5 ile kuru ve tahriş olmuş cildi de yatıştırır. Bebekler için kullanımı da uygun görülen ürünü ihtiyacınız olan her an kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ç**; Ürünü ilk kez kullanacakların biraz sabırlı olması gerekiyor. Ben olumlu yorumları okuyarak ilk kullanmada mucize beklemiştim. Öncelikle merhem gibi yağlı ve yoğun bir kıvamı olduğu bilinmeli. Çok az miktarda alıp parmaklar arasında biraz ısıtmak, sonrasında yüze sürmek mantıklı. Ayrıca yüzün tamamına değil sadece tahriş olmuş yerlere sürülmeli çünkü yağlı yapıda olduğu için sivilce yapabilir. İlk sürüşte epey yoğun ve kalın bir tabaka gibi oluyor ama birkaç dakika sonrasında tamamen emilip ciltle bütünleşiyor. Benim aşırı derecede tahriş olmuş, kupkuru ve pul pul dökülen yanaklarımı iki günde iyileştirdi. Sürer sürmez mucize beklemeyin ama 2-3 günlük kullanımın ardından etkisini gösteriyor, cilt adapte oluyor. Bir-iki aylık kızarık sivilce izini de geçirdi. Sanırım uzun vadede kullanacağım bir ürün olacak. Siparişi akşam üzeri vermeme rağmen satıcı firma aynı akşam ürünü kargoya verdi, paketlemeden de memnun kaldım.

💬 E** Y**; Haftada bir cilt bariyerimi güçlendirmek için gece maskesi şeklinde aylardır kullanıyorum, iyileştirici ve kızarıklık azaltıcı etkisinden çok memnunum.


Bioderma Atoderm Krem

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 500 Ml
 • Kullanım: Vücut nemlendirici
 • Etki: Nemlendirici ve onarıcı

İçeriğinde yer alan aktif bileşenler sayesinde çok kuru ciltlerin kurtarıcısı haline gelen Bioderme Atoderm nemlendirici krem, 500 ml büyük boyuyla uzun süre kullanıma uygun bir üründür. Atopik ciltlerde kızarma, kaşıntı, tahriş gibi sorunları ortadan kaldırarak cildin ihtiyacı olan nemi sağlar. Kısa vadeli kullanımda ciltte yatıştırma etkisi gösterirken düzenli kullanımda cildi onarıcı özelliğe sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** D**; Ürün çok korunaklı geldi hiçbir hasar yoktu kısa sürede elime ulaştı, hassas ve kuru cildine çok iyi geliyor o yüzden bu boyutu tercih ettim güvenerek alabilirsiniz. Arkasındaki kodu okutup orijinalliğini sorgulatabilirsiniz

💬 B** B**; Ürün özenle paketlenmişti teşekkür ederim Ürün cildi gerçekten çok nemli yapıyor roaccutane tedavisinde olduğum için tercih ettim Ürünü cildim hiç pul pul olmuyor aksine çok yağlı ve parlak bi görünüm oluyor cildimde çok yağlı görünmesini sevmedim güneş kremini altından kullanınca daha da yağlı oluyor fazlasını peçeteyle alıyorum dengelemeye çalışıyorum ama soğuk kış günlerinde hiç yanımdan ayırmayacağım bi ürün olacak.


Bepanthol Derma

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 200 Ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut nemlendirici
 • Etki: Yatıştırıcı ve nemlendirici

Çok kuru cildiniz için kış aylarında dahi sizleri memnun ederek cildinizi yatıştıracak bir nemlendirici arıyorsanız Bepanthol Derma oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Kullanımından itibaren 48 saat boyunca vücutta nemlendirme ve yatıştırma etkisi gösteren ürün, kış aylarında dahi atopik cildinizi rahatlatarak şikayetlerin giderilmesini sağlar. Yoğun nemlendirme özelliğine sahip olmasının yanında yapışkan ya da kalıp gibi bir his oluşturmadan cilt tarafından kolaylıkla emilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** D**; Yeni kullanmaya başladım Hemen emiliyor yağlı his bırakmıyor güzel beğendik.

💬 A** P**; Öncelikle satıcıya teşekkür ediyorum, skt 2024 şubat olan ürün göndermiş. Gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında ürün vücut losyonu fakat ben yüzüme de kullanmak amacıyla almıştım. Yüz ürünleri ile içeriklerini karşılaştırdım ve aynıydı, yüze de kullanılabileceğini düşünüyorum. Karma ve yağlı ciltlere de uygun, yağlı his bırakmıyor.


Maru.Derm Cica Centella

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 200 Ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut
 • Etki: Yatıştırıcı, onarıcı ve nemlendirici

Maru.Derm Cica Centella, içeriğinde yer alan Cica özleri sayesinde kuru ciltlerin en büyük problemlerinden biri olan hassasiyet ve tahrişi giderir. Centella özleri ile nemlendirme ve onarım işlemi yapan ürün, oldukça hafif yapılı olmasının yanında kısa sürede etki gösterir. Cildi pürüzsüz ve daha yumuşak bir forma kavuşturmak için gerekli içeriklerin tümünü barındırır. Kuru ve çok kuru ciltlerde kısa süre içinde yatıştırma etkisi gösterirken düzenli kullanımda onarım sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ürün su bazlı, yapısı oldukça hafif, cilt tarafından kolayca emiliyor. Öyle olunca nemlendirmesi yeterli olur mu emin olamamıştım başta ama karma yağlı ciltlere sabah akşam kullanımında fazla bile gelir. Nemlendirmesi kuru ve normal ciltler için gayet yeterli. Özellikle asit kullanımından sonra onarıcı rutinimde kullanıyorum, sivilce sonrası oluşan kırmızılıkları da daha erken iyileştirdiğini gözlemledim.

💬 B** Y**; Hafif yapılı hemen emilen güzel bi nemlendirici hassas ciltliyim hassasiyet vs. oluşturmadı.


La Roche Posay Lipikar Baume Light

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 400 Ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut
 • Etki: Nemlendirici, yatıştırıcı ve cilt bariyeri güçlendirici

Çok kuru ya da atopiye eğilimli cilde sahip olan bebek, çocuk ya da yetişkinler için oldukça temiz bir formülle geliştirilen La Roche Posay Lipikar Baume Light nemlendirici krem, kısa süre içinde cildi yatıştırarak yoğun şekilde nemlendirir. Kullanıldığı andan itibaren kuruluktan dolayı oluşan gerginlik ve kaşıntı hissini ortadan kaldırır. Su bazlı formülü ile yapışkan his bırakmadan cilt tarafından hızla emilir. AP+M teknolojisi sayesinde cilt bariyerini güçlendirmesiyle birlikte Niacinamide ve Shea yağı yardımıyla anında yatıştırıcı etki gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; İlk kullanımda bile bu kadar güzel nemlendireceğini beklemezdim. Şaşırtıcı bir şekilde alerji yapmadı.

💬 M** Ö**; Atopik dermatiti olan bebeğime başka markalarda kullandık ama hiçbirisi iyi gelmedi son olarak bu ürünü aldık çok memnunuz indirim gelirse yedekte alacağım.


Bioderma Atoderm Intensive Baume

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 500 Ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut
 • Etki: Yatıştırıcı, onarıcı ve nemlendirici

Bioderma Atoderm Intensive Baume, çok kuru ciltler için en etkili kremler arasında yer alır. Cildin doğal yapısını koruyarak yoğun nemlendirme ve yatıştırma sağlayan ürün uzun süreli kullanımlarda onarıcı etkisi ile bilinmektedir. Temiz içeriği sayesinde bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Kuru ve çok kuru ciltlerin her mevsim günlük kullanımına uygun şekilde geliştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Ürünün etkisine diyecek yok, farklı markalar çocuğun atopik egzamasına iyi gelmedi ancak bu kremin 45ml tüpünü alarak denen yaptım ve sonrası da 500ml aldım.

💬 M** Y**; Çocuğumuz hassas, kuru ve alerjik bir cilde sahip. Cildini yumuşatıyor. Kaşıntısını engelliyor. Uzun süredir kullanıyoruz memnunuz.


Bepanthol Sensidaily

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 400 Ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut
 • Etki: Yoğun nemlendirme ve onarma

Atopik ciltler için anında nemlendirme ve onarma sağlayan Bepanthol Sensidaily nemlendirici vücut kremi, kış aylarında oluşan tahriş ve gerginlik hissini en kısa sürede giderir. İçeriğinde yer alan prebiyotikler sayesinde cildin bakım ve onarım işleminin süresini kısaltan ürün ilk kullanımda dahi şikayetlerinizi giderir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Mükemmel bir ürün özellikle cildiniz kuru ise tam size göre.

💬 Ç** A**; Gerçekten çok iyi geldi egzamaya. Ekstra kuru cildiniz varsa tereddütsüz alın.


Mustela Stelatopia Emollient Cream

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 200 Ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut
 • Etki: Besleyici ve nemlendirici

Atopiye eğilimli ciltleri besleme yoluyla nemlendirerek cilde daha aydınlık ve canlı bir görünüm kazandıran Mustela Stelatopia Emollient krem, temiz içeriği sayesinde yüz çevresi ve vücutta günlük olarak kullanılabilir. Kuru ve çok kuru ciltlerin cilt bariyerini onararak dış etmenlere daha dayanıklı hale getirir. Bebek ve yetişkinlerde günde 2 defa kullanılması önerilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ö**; Kızımın egzamasına çok iyi geldi kargo paketleme de çok iyiydi.

💬 L** Ö**; Sürekli olarak kullanıyoruz. Doktor tavsiyesi ile aldık ve çok faydasını gördük.


Sebamed

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 200 Ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut
 • Etki: Nemlendirici ve yatıştırıcı

Sebeamed vücut losyonu, içeriğinde yer alan papatya özü sayesinde kuru ve çok kuru ciltlerde anında ferahlama sağlarken atopiye eğilimli ciltlerde oluşan gerginlik ve kaşıntı problemlerini giderir. İçeriğindeki nemlendirici kompleksler cildin su ve nem dengesini korur. Hassas ciltler için özel olarak geliştirilmesinden dolayı tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ç**; Kokusu harika orijinal ürün. Nemlendiriyor.

💬 A** M**; Harika çok beğendim.


Neutrogena Deep Moisture

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 400 Ml
 • Kullanım: Yüz ve vücut
 • Etki: Yatıştırıcı ve nemlendirici

Kuru ciltlerde gerginlik ve hassasiyetin ortadan kaldırılması için kullanılan Neutrogena Deep Moisture nemlendirici krem, kuruluktan dolayı tahriş olan cildi sakinleştirir. Cildin 10 katmanına kadar aktif nemlendirme sağlayan Neutrogena, 24 saat boyunca nemlendirici ve koruyucu görev alır. Düzenli kullanımlarda kısa süre içinde cilt daha pürüzsüz ve dengeli hale gelir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** T**; İçeriği çok temiz değil ama güzel nemlendirdiği ve pompalı olduğu için tercih ettim. Pompalı olunca insan sürmeye üşenmiyor, sürekli el altında tutuyorum. Kolay emiliyor, eller yapış yapış olmadan yumuşuyor. Kokusu güzel.

💬 M** A**; Çok iyi bir nemlendirici. Cilt kuruluğu için yıllardır kullanıyorum. Parfümsüz oluşu da güzel. Kokusu kötü değil.


Vücut Peelingi ÖnerisiVücut Spreyi Tavsiyeleri
İlginizi Çekebilir

En iyi atopiye eğilimli vücut nemlendirici hangisi?

Atopiye eğilimli ciltler diğer cilt tiplerine göre daha fazla bakım istediği için kullanılacak nemlendiriciler de buna göre seçilmelidir. Kullanıcıların deneyimlerine göre en iyi vücut nemlendiricileri şu şekildedir;

 • La Roche Posay
 • Bioderma
 • Bepanthol
 • Mustela
 • Sebamed
 • Neutrogena

Atopik cilt nasıl nemlendirilir?

Kuruluktan dolayı hassaslaşan ve tahriş olan cildi nemlendirmek için temiz içerikli ve yoğun nemlendirici özelliğe sahip ürünler kullanılmalıdır. Bu ürünler genel olarak kozmetik sektöründe yer alan ya da kimyasal içeren ürünler olmamalıdır. Atopik cildiniz için en temiz içerikli ve en hızlı onarım etkisi gösteren ürünleri içeriğimizde listeledik.

Egzama nasıl nemlendirilir?

Cilt tiplerinde olduğu gibi egzama tiplerinde de farklılıklar görülmektedir. Yaşadığınız egzama sorununun tipine göre farklı tedavi ve ürünler mevcuttur. Öncelikle rahatsızlığın çeşidini öğrenerek tedavi yönünde araştırmalar yapabilirsiniz.