Sağlıklı bir vücut için sindirim sistemi ve bağışıklık sisteminin dengeli şekilde çalışması gerekmektedir. Zayıf bağışıklık sistemi vücudumuzu farklı hastalıklara daha açık hale getirebileceği gibi günlük aktivitelerde de yorgun ve halsiz hissetmemize sebep olabilir. Sindirim sistemi problemleri ise yiyeceklerden alacağımız vitamin ve mineral oranlarının düşmesine ve diğer hastalıkların tetiklenmesine yol açabilir.

Sindirim sistemi ile doğrudan, bağışıklık sistemi ile dolaylı yoldan alakalı olan Probiyotikler, tüm bu sorunları gidermek için ilk akıllara gelen takviyelerdendir. Bu nedenle sindirim sistemini düzene sokarak yaşam kalitenizi artıracak en iyi Probiyotik takviyesi önerileriniz sizler için araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1Nbl20 Saşe10/10
2Natures Supreme60 Kapsül10/9.9
3Bactoblis30 Tablet10/9.9
4Forbiome8 Ml10/9.9
5Probien30 Kapsül10/9.9
6Enterogermina20 Flakon10/9.9
7Mamsel10 Saşe10/9.8
8Move On30 Kapsül10/9.8
9Denflor10 Saşe10/9.8
10Duobalance30 Kapsül10/9.7
Probiyotik Öneri Listesi

En İyi 10 Probiyotik Önerisi

Vücudun her zaman ihtiyaç duyduğu değerlerden olan probiyotik takviyeleri arasında en etkili ve en sağlıklı ürünleri sizler için listeledik.

İşte en iyi Probiyotik önerileri:

Nbl Probiotic Gold

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 20 Saşe
 • Aroma: Portakal
 • Değerler: C, E, A be B grubu vitaminleri

Nbl Probiotic Gold, yetişkinlerde sindirim sistemi sağlığı açısından kullanılabilecek en iyi probiyotik tavsiyeleri arasında yer almaktadır. İçeriğinde yer alan B grubu vitaminleri ve diğer takviye vitaminler ile günlük hayatta ihtiyacınız olan tüm desteği sağlar. Ürün içeriğinde probiyotik organizmaların yanı sıra probiyotik besin takviyelerinin de bulunması sayesinde yararlı bir şekilde emilim sağlanır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** E**; Gelen ürünün son kullanma tarihine 20 ay var. Bu çok iyi. Ürünün kullanımı toz şase şeklinde. Gayet pratik. Nasıl kullanılacağı kutu üzerinde yazıyor. Gıda, su, süt ya da yoğurt ile karıştırılarak kullanılabilir. Ben suyun içinde karıştırarak içmeyi denedim. Suyun içinde hemen eriyip çözünen bir yapısı yok. Suyun içinde topaklanıyor fakat biraz uğraşınca çözülebilir. Fakat illa çözülmesi için uğraşmaya gerek yok. Tadı güzel. Yoğurtla karıştırarak veya yemek tabağının içine dökerek yemek de mantıklı duruyor.

💬 H** Ç**; Kolay kolay yorum yazan biri değilimdir ama bu ürünü o kadar çok beğendim ki paylaşmam gerekiyordu. Özellikle kadınların çok sık yaşadığı rahatsızlıklardan biri olan kabızlık için doktorumun önerdiği bu ürün daha 3. gün etkisini gösterdi. Tadı portakallı gibi ve kesinlikle yoğurt ile tüketmenizi öneririm, harika oluyor. Kısacası güvenle kullanabilirsiniz diyorum. Hızlı ve güvenilir kargo için de ayrıca teşekkürler.


Nature’s Supreme

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 60 kapsül
 • Değerler: 10 milyar probiyotik ve 1200 mg prebiyotik

Yaşam standartlarını yükseltmek için ideal bir ürü olan Nature’s Supreme probiyotik takviyesi, içeriğinde yer alan zengin organizmalar sayesinde sindirim sistemi kaynaklı yaşadığınız sorunlara kısa süre içinde çözüm olur. İçeriğinde bulunan prebiyotik desteği ile günlük beslenme ile yeteri kadar alınamayan değerleri vücuda kazandırmaya yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** B**; Probien adlı probiyotiği kullanıyordum. Onda 2 kutu bitirdikten sonra fark bir probiyotik denemek istedim. İçerik olarak probien ile aynı olmasına rağmen tek kapsülde onun iki katı kadar mikroorganizma bulunduruyor. Gayet başarılı. Günde iki tane kullanım ile 10b yararlı mikroorganizma almış oluyorsunuz. Suş çeşidi fazla. Ayrıca satıcı çok ilgili. Paketler çok sağlam, ürün barkotlu. Almak isteyenler tereddüt yaşamasın. Herkese bol şifalar diliyorum.

💬 Ü** A**; Ürünü sindirim sistemi kaynaklı ağız kokusu için sipariş ettim. Daha önce markette satılan probiyotik yoğurtları sabah aç karnına 2 hafta boyunca yediğimde kokuyu ortadan kaldırıyordu ama bırakınca tekrar başlıyordu. İçeriğinden dolayı, daha etkili ve kalıcı olabileceğini düşünerek bunu 1 haftadır kullanıyorum. Ağız kokusunda düzelme var. Yanında değişik etkiler de görmeye başladım. Şişman biri değilim ama göbek karın bölgemde hafif yağlanmalar var. Yeme alışkanlıklarım aynı olmasına rağmen bu bölgede bir küçülme farkettim. Sonra araştırınca probiyotiklerin buna etkisinin yapılan araştırmalarla kanıtlandığını buldum. Bence modern çağda, hem bağışıklık , hem sağlık, hem zindelik, hem iyi bir form için probiyotik kullanmak lazım. Daha bir hafta oldu ama bakalım uzun süreli kullanım nasıl etki edecek. Merak edenler için sabahları aç karnına bir adet alıyorum. Sağlıklı günler dilerim.


Bactoblis

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 tablet
 • Aroma: Çilek

Bactoblis ağız probiyotiği, genel olarak ağız ve boğazda biriken bakterilerden dolayı oluşan ağız kokusunu gidermek için geliştirilen takviye edici gıdadır. Gece uyumadan önce düzenli kullanıldığı takdirde 1 hafta içinde ağız kokusunu yok etmesiyle bilinmektedir. İçeriğinde yer alan özel probiyotikler, ağız ve boğazda bakterilerin tutunmasını engelleyerek hem daha sağlıklı bir solunum sistemi hem de daha rahat bir nefes vaat etmektedir. Ağız ve boğazda birikemeyen bakteriler doğal olarak vücuda da ulaşamayacağı için bağışıklık sistemini güçlendirmek konusunda da oldukça başarılıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** E**; Doktorun tavsiyesi ile ilk defa kullanıyoruz. çok işe yaradı. Kızım çok fazla boğaz enfeksiyonu oluyordu. Kullandığımızda beri hiç olmadı.

💬 Ş** S**; 3.kutumu aldım 5 yaşında anasınıfına giden ve aralıksız her hafta hasta olan kızıma kullanıyorm çok etkili oldu hastalıklar geride kaldı şiddetle alın diyorum.


Forbiome

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 8 ml
 • Değerler: 1 milyar Lactobacillus, vitamin ve mineraller

Damla formunda geliştirilmesi sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan Forbiome probiyotik takviyesi, içeriğindeki 1 milyar Lactobacillus adı verilen yararlı bakteriler ile sindirim sistemini destekler. Vücudun bakterilere karşı daha dayanıklı hale gelmesini sağlayan takviye, aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olur. Sıcak içecek ya da yemeklerle birlikte kullanılması önerilmez. 10 yaşa kadar çocuklar için günde 6 damla direkt olarak ağıza damlatılarak kullanılmalıdır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** A**; Kızım doğduğundan beridir her ishal kusma da kullanıyorum ertesi gün etki ediyor. Başka markalarda denedim ama bunun dışında bize etki eden olmadı.

💬 E** G**; Kesinlikle işe yaradı bağırsak mide sorunları çözüldü yavrumun. Doktor tavsiyesiyle başladık kullanmaya.


Probien

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 kapsül
 • Değerler: Probiyotik ve prebiyotik

Probien probiyotik takviyesi, vücut için gerekli yararlı bakterileri vücuda kolayca kazandırarak hem sindirim sistemi hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bunun yanında günlük düzenli kullanımda kısa süre içinde etki göstermeye başlamasıyla bilinir. Bağırsakta rahatlıkla çözünen özel kapsüllerle üretilen Probien, yetişkinlerin kurtarıcısı olacak bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; 3-4 çeşit probiyotik kullandım. Fayda gördüğüm tek ürün bu. Bazı kişiler başka markalar için aynı şeyi söylüyor. Sanırım kişiden kişiye ve yaşanan rahatsızlığın ne olduğuna göre olay değişiyor. Teşekkürler.

💬 M** Ç**; Huzursuz bağırsak sendromunun ishal versiyonu ile 10 senedir uğraşmaktayım. Eşim de müzmin kabızlığı için kullanıyor. O kadar rahat ettik ki. Her eve lazım. İshal ve kabızlığı bir hafta gibi kısa bir sürede kesti. Eskisi gibi gaz ve şişkinlik şikayetim olmuyor. Beslenmenize dikkat ediyorsanız bağırsakla ilgili şikayetlerinizi mucizevi bir şekilde kesiyor. Fiyatı çok uygun.


Enterogermina

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 20 flakon
 • Aroma: Tatsız

Enterogermina probiyotik takviyesi, içeriğinde yer alan zengin probiyotik desteği sayesinde sindirim sistemiyle ilgili yaşadığınız tüm sorunlara kısa süre içinde çözüm olacaktır. Bunun yanında antikorların çoğalması için de görev alan bu ürün, vücudun temel ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılar.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** Y**; Şuanda 18 tane kullandım ve bağışıklık sistemine yardımcı oluyor ve bağırsaklardaki düzeni sağlıyor ishal olmak ve ya kabızlık için alıyorsanız bu ürün öyle Bi ürün değil sadece düzeni sağlıyor.

💬 K** Ü**; 1 paket bitirdim. Bağırsak sistemini düzenlemede çok iyi, bundan sonra düzenli olarak kullanacağım.


Mamsel

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 10 saşe
 • Değerler: Her saşede 60,00 mg probiyotik

Mamsel probiyotik takviyesi, sindirim sisteminde yaşanan ishal problemleri için kullanılan oldukça etkili bir takviyedir. Genel olarak şehir ya da ülke değiştirmeden dolayı ortaya çıkan turist ishali ya da antibiyotik kullanımına bağlık sindirim sistemi bozuklukları için oldukça hızlı etki gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** G**; Çok memnun olduğum bir ürün çocuklarda büyüklerde hatta hayvanlarda bile işe yarıyor ve hiç bir zararı yok güvenle kullanabilirsiniz.

💬 Y** B**; Fransız malı, tatsız kokusuz kaliteli ürün. Ben yemeğimin üstüne döküyorum bazen de yoğurtla. Yedikten sonra hemen karnım guruldamaya başlıyor içerde savaş oluyor. tavsiye ederim.


Move On

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 kapsül
 • Değerler: 10 milyar probiyotik

İçeriğinde pek çok probiyotik mikroorganizma barındıran Move On probiyotik takviyesi, sindirim sistemi sorunları başta olmak üzere bağışıklık sistemi problemleri ve probiyotik yetersizliğinden kaynaklanan diğer bir çok sorunu kısa sürede giderir. Birkaç haftalık düzenli kullanımın ardından sindirim sistemi hızla düzene girerken bağışıklık sistemi de güçlenir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** B**; Ben kendimi bildim bileli bağırsak tembelliğim var ve hep doğal olmayan ilaçlarla problemimi çözmeye çalışıyordum son zamanlarda artık onlarda fayda etmiyordu bu ürünü gördüm ve denemek istedim iyi ki de denemişim. Mucize gibi ilk üç gün den sonra tamamen düzene sokuyor alın aldırın mutlaka ben stoklamaya başladım bile.

💬 L** T**; Her zaman kabızlık sorunu çekerim, beslenme şeklimi değiştirdim ve bu ürünü kullanıyorum başlayalı iki hafta oldu ve sonuçtan memnunum


Denflor

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 10 saşe

Denflor probiyotik takviyesi, içeriğinde yer alan sayısız yararlı bakteri ile sindirim sisteminde oluşan problemleri hızla giderir. Kabız, şişkinlik gibi sorunların önüne geçen ürün, yalnızca birkaç gün düzenli kullanımda dahi etki göstermeye başlar. Antibiyotiklerle birlikte alındığı durumlarda Antibiyotikten 3 saat sonra alınması tavsiye edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A**; Arada bir probiyotik kullanıyorum. Diğer pahalı markalardan çok da bir eksiği yok gibi. En azından ben farketmedim. Benim işimi gördüğü sürece diğer markalara çok yüksek paralar vermeye gerek yok. Denemeye değer bence.

💬 I** K**; İşinizi görür yoğurtla birlikte kullandım gayet iyi. Az tat değişikliği yapıyor ama bu fiyata süper.


Duobalance

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 30 kapsül
 • Değerler: Soya, gluten ve alerjen içermez

Gluten hassasiyeti ve diğer alerjik hassasiyeti olan hastalarda kullanımı önerilen Duobalance probiyotik takviyesi, düzenli kullanıldığı takdirde kısa sürede etki gösterir. İçeriğinde yer alan sayısız probiyotik desteği sayesinde sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi sorunlarını gidermeye yönelik çalışır. Hazımsızlık ve şişkinlik gibi durumları ortadan kaldırıcı etki gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ö**; Çok memnunum çocuklarıma kullanıyorum faydasını da gördüm.

💬 B** K**; Ürünü beğenerek kullanıyorum, tavsiye ederim.


Vitamin Takviyesi ÖnerisiEn İyi 15 Multivitamin
İlginizi Çekebilir

En iyi probiyotik takviyesi hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine göre önerilen en iyi probiyotik takviyesi markalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Nbl
 • Nature’s Supreme
 • Bactoblis
 • Forbiome
 • Probien
 • Enterogermina
 • Denflor
 • Duobalance

Probiyotik nedir ne işe yarar?

Probiyotikler, bağırsaklar için gerekli olan yararlı bakterilerin sağlanmasında görevli olan takviyelerdir. Bağırsak florasını koruyarak sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Probiyotik en fazla kaç gün kullanılır?

Probiyotik kullanım süresi, takviye ürünlerin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, probiyotik kullanmak için mutlaka bir uzmana başvurulması gerekir. Etkilerini görmek için ise 2 haftalık bir süreç yeterli olacaktır.