Spor salonuna gitmek için her zaman yeterli vakit sağlanamayabilir ya da hafif antrenmanları evde etkili şekilde yapmak isteyebilirsiniz. Evde çalışabilmek için uygun ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Özellikle bölgesel çalışmalarda işe yarayan dayanıklı ürünler evde yapılan antrenmanların kalitesini artırır.

Karın kası çalışmaları yapmak için sadece spor salonuna gitmeniz gerekmez. Aynı zamanda evde kullanabileceğiniz aletlerle de düzenli çalışma sonucu karın kası elde edebilirsiniz. Bundan dolayı, en iyi karın kası aletlerini sizler için araştırdık.

SıraMarka SeviyeİyiÖneri Puanı
1Checkmate Başlangıç10/10
2HsportProfesyonel10/9.9
3TechnoYarı Profesyonel10/9.8
4Pratik Multiflex Başlangıç10/9.9
5Beurer  Yarı Profesyonel10/9.8
6Cooltech Yarı Profesyonel10/10
7Spor Byfit Yarı Profesyonel10/9.9
8Havana Başlangıç10/9.9
9Cmt Push Up Profesyonel10/9.7
10Jetfast Başlangıç10/9.6
Karın Kası Aleti Öneri Listesi

En İyi 10 Karın Kası Aleti Tavsiyesi

Salonlara gitmek için yeterli zamanı bulamayanlar ya da spor yapmaya evde başlamak isteyenler için en hızlı etki gösterecek karın kası aletlerini araştırarak sizler için liste haline getirdik.

İşte en iyi Karın Kası Aleti önerileri:

Checkmate 1312027MRN 

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: Elektronik

Yapışkan jel pedleri sayesinde vücuda kolaylıkla tutunan parçalar, 6 farklı güç modunda çalışabilir şekilde dizayn edilmiştir. Pedleri alt kısmında bulunan koruyucu kılıftan ayırdıktan sonra vücudunuzda dilediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Güç ayarlarından stediğiniz modu seçerek rahatlıkla karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** A**; kullanımı kolay ayarlanabilir titreşim özelliği ile süper bir ürün. yapışkan pedler fazla olsa daha iyi olur. beğendim.

💬 H** N**; güzel bir ürün fiyatına göre iyi iş yapıyor


Hsport AA99658

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: El kullanımı

Evde kolaylıkla kullanabileceğiniz, sakatlanmalara karşı dizayn edilmiş mekik aletidir. Mekik, karın kaslarının sıkıştırılmasını sağladığı için kas yapım sürecinde yardımcı olur. Hsport mekik aleti, dayanaklı tutma kısımları sayesinde elinize tam oturarak uzun süre antrenman yapmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda, baş desteği sayesinde evde en konforlu şekilde kas gelişimi sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Z** A**; Eski ev arkadaşımda vardı o zamanlar çok kullandığım bir ürün şimdi kendim için aldım aşırı memnun kaldım

💬 Ş** P**; Ben çok araştırdım siz uğraşmayın diye verdiğiniz arayı hak eden uzun yıllar kullanabileceğiniz mekik aletleri içerisinde en doğru seçim budur arkadaşlar şimdiden iyi sporlar


Techno DTR54

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: El kullanımı

Kalça, karın ve kol kaslarının gelişimi için tasarlanan bir spor aletidir. İtme ve çekme işlemleri sayesinde duruşlara bağlı olarak kalça kaslarını, kol kaslarını ve özellikle karın kaslarını geliştirmek için tasarlanmıştır. Spor salonuna gitmek için vakti olmayan herkesin düzenli kullanımda sonuç alacağı bir alettir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** A**; ürün çok güzel kullandım Gerçekten çok güzel mükemmel

💬 C** Ö**; Ürün çok kaliteli herkese tavsiye ediyorum kısa zamanda geldi ve paketleme harika olmuş çok teşekkür ediyorum


Pratik Multiflex Pro 

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: El kullanımı

Yalnızca karın kaslarını geliştirmek için değil aynı zamanda tüm vücut sıkılaşması için de oldukça etkili bir üründür. Zeminde yapılan itme ve çekme hareketleri sayesinde göbek çevresi, karın kasları, sırt, bacaklar ve kalça sıkılaşarak forma girer. Karın kaslarını ekstra çalıştırmasından dolayı evde yapılacak düzenli antrenmanlarda çok hızlı sonuçlar elde edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; ürün harika indirimdeyken aldım kullanışlı bir ürün teşekkürler

💬 S** A**; çok kullanışlı ve kaliteli bir çok hareketi tek bir aletle yapa biliyorsunuz tavsiye ediyorum


Beurer Em 32

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: Elektronik

Elektronik karın kası kemeri, kullanıcının vücuduna ve kullanılan alana göre performans gösterir. Kendiniz ayarlayabileceğiniz güç seviyesi sayesinde her gün yaklaşık 20 dakikanızı ayırarak çok kısa bir sürede karın kaslarına ulaşabilirsiniz. 22-31 dakika aralığındaki 5 egzersiz programı ile dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman egzersiz yapabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** N**; ÇOK MEMNUN KALDIM ÇOK KULLANIŞLI

💬 A** A**; Çok kullanışlı işe tarayan bir alet tavsiye ederim


Cooltech Ab Roller

Ürün Özellikleri

  • Kullanım:

Özel olarak geliştirilmiş antrenman tekerleği, zeminde kaymaz şekilde üretilmiştir. Kullanım sırasında zeminde ses çıkarmaması adına teker kısmı yumuşak maddeden üretilmiştir. Bu sayede, kullanım sırasında da daha yumuşak bir his sunar. Kol, göğüs, kalça, iç bacak ve karın kasları dahil vücudun genelini sıkılaştırmak adına doğru tercih olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Y**; Ürün kullanılışlı. İstediğim her zaman elimin altında olması güzel. 

💬 F** P**; eşime almıştım severek kullaniyor


Spor Byfit 3’lü Set

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: El kullanımı

Ekstra dayanıklı mekik aleti, karın kası gelişimi için oldukça dayanıklı bir üründür. Düzenli kullanımda kısa süre içinde sonuç görülmeye başlanır. Karın kasları için kullanıldığı gibi aynı zamanda pilates için yardımcı ekipman olarak da kullanıma uygundur. Ortalama mekik aletleri sırt ve beli yorarken bu alet sırt ve beli destekleyerek sakatlanmaları önler.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** C**; ürün çok iyi bu zamanda en iyi spor aleti ucuz birde tavsiye ederim

💬 D** M**; Düzenli kullanıldığında bence kesin işe yarıyor


Havana Carver Pro

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: El kullanımı

Üst bacak, kalça, sırt, göğüs ve karın kaslarını en etkili şekilde çalıştırmak için uygun üründür. Kullanım kolaylığı ve yer kaplamaması sayesinde kullanıcılardan tam not almıştır. Tekeri, sessiz çalışması ve kullanım esnasında yormaması adına yumuşak dizayn edilmiştir. Her zeminde kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** A**; Vakti olmayan ve sürekli oturarak çalışan insanlar için biçilmez kaftan. İlk başta biraz zorlanacaksınız ama alışıyorsunuz zamanla günde 20-30 dakika zaman ayırmanızı öneririm

💬 B** T**; Ürün işlevsel, sağlamlığı konusunda biraz tedirginim ama henüz bir kırılma olmadı.


Cmt Push Up Stands

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: El kullanımı

Evde kullanılabilecek en etkili şınav aletidir. Düz şınav antrenmanlarında kollar ve göğüs kısmı gelişir. Fakat alet kullanımında vücudun pozisyonu değişeceği için farklı bölgeler de çalıştırılabilir. Cmt şınav aleti sayesinde, vücut pozisyonu ayarlanarak kol ve göğüs kaslarının yanında karın kaslarının çalışması da sağlanır. Böylelikle, düzenli kullanımda hızlı etki alınır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** B**;  spor yapanlar için harika bir ürün tavsiye ederim kol kasları açısından ayrıca gönderilen hediye içinde çok teşekkürler

💬 S** S**; bu urunu hicbir yerde bulamamistim bulunca çok mutlu oldum çok kullanışlı tavsiye ederim


Jetfast Vantuzlu Mekik Çekme Spor Aleti

Ürün Özellikleri

  • Kullanım: El kullanımı

3 farklı kullanıma sahiptir. Yere sabitlenerek kullanıma uygundur. Fitness yardımcı ekipmanı ve pilates yardımcı ekipmanı olarak kullanılabilir. Yere sabitlendikten sonra dilerseniz mekik çekebilir, dilerseniz şınav çekebilir ya da esneme hareketleri yapabilirsiniz. Güçlü tutuşu sayesinde sabitlediğiniz yerden siz isteyene kadar ayrılma durumu yaşanmaz. Evde yer kaplamayan etkili bir karın kası aleti olarak kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Z** S**; Fiyatına göre çok kullanışlı. Yer kaplamaması büyük avantaj. Fayansta tutuşu kuvvetli.

💬 B** I**; Çok kullanışlı. Ufacık bir pürüz olan yüzeylere tutunmuyor. Ama düz yüzeylerde nasıl sağlam yapıştığını anlatamam.


En İyi 10 Glutamin ÖnerisiEn İyi 10 Barfiks Demiri Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi karın kası aleti hangisi?

Kullanıcılar tarafından en çok önerilen karın kası aletleri; Hsport, Techno, Spor Byfit, Cmt, Cooltech, Jetfast markalarına ait karın kası aletleri olduğu belirlenmiştir. Evde kolay kullanıma sahip bu aletler, düzenli kullanım ile birlikte kısa sürede sonuç verdiği için özellikle tavsiye edilirler.

Karın kası ne kadar sürede çıkar?

Vücuttaki yağ oranına göre değişiklik gösterir. Ortalama kilosuna sahip kişiler için karın kaslarının görünür olması için 2-3 aylık bir zaman dilimi yeterlidir. Tabii bu durum antrenmanlara ne kadar bağlı kalındığına göre artış ya da azalma gösterebilir.

Düz bir karın için ne yapmalı?

Protein yönünden zengin beslenmek ve günlük alınan karbonhidrat değerlerini mümkün olduğunca sağlıklı karbonhidratlardan sağlamak gerekir. Mutlaka düzenli antrenman yapılmalıdır. Su tüketimine dikkat edilmesi de önerilmiştir.