Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte vücudumuz hastalıklara karşı oldukça hassaslaşır. Vitamin ve mineral yönünden doğru takviyeleri almadığımız sürece bağışıklık sistemimiz de zayıflamaya devam eder. Bu nedenle, kış mevsiminde vücudu destekleyecek ve gerekli vitaminleri sağlayacak takviyeler kullanmak en doğrusu olacaktır.

Kış çayları, içeriğinde farklı bitki ve meyvelerin yer almasından dolayı kış ayları için oldukça faydalı içeriklerdir. Özellikle C ve D vitamini yönünden zengin olan bu çay karışımları, soğuk günlerde vücudunuza gereken desteği sağlar. Bu nedenle, sizler için en iyi kış çayı tavsiyelerini araştırdık.

Sıra MarkaMiktarİyiÖneri Puanı
1Arifoğlu120 G10/10
2Lipton80 G10/9.7
3Shiffa Home40 Adet10/10
4Naturali100 G10/9.9
5Naturpy150 G10/9.8
6Ofçay20 Adet10/9.9
7Hayfene125 G10/9.9
8Baharat Dükkanı125 G10/9.9
9Mecit Efendi40 Adet10/10
10Blendblack125 G10/9.8
Kış Çayı Öneri Listesi

En İyi 10 Kış Çayı Tavsiyesi

Vücudumuz, soğuk havalarda her zamankinden daha hassas ve dayanıksız olduğu için hastalıklardan etkilenme oranımız daha yüksektir. Bu durumu düzeltebilmek ve hastalıklardan etkilenmemeniz için vitamin deposu kış çaylarını sizler için listeledik.

İşte en iyi Kış Çayı önerileri:

Arifoğlu Kış Çayı

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 120 G
 • İçerik: Hatmi çiçeği, ebegümeci, ıhlamur, nane, adaçayı, okaliptüs, kekik
 • Form: Dökme

İçeriğinde yer alan zengin bitki türleri sayesinde kış ayında sizleri hastalıklardan koruyan Arifoğlu kış çayı, taze bitkilerden elde edildiği için hoş tadı sayesinde keyifli bir içim sunar. Ihlamur, nane ve okaliptüs ile oluşturulan içeriği, yumuşak ve ferah bir içim sağlamasının yanında hatmi çiçeği, ebegümeci, adaçayı ve kekik ile yüksek vitamin barındırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** D**; Hasta olduğum da şifa oldu çok iyi geldi sabah akşam içtim. Bittikçe alacağım.

💬 S** B**; Her kış alıyorum bu çaydan gece yatmadan önce içiyorum rahat uyuyorum.


Lipton Kış Karışımı

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 80 G
 • İçerik: Zencefil, tarçın, kuşburnu
 • Form: Dökme

Lipton kış çayı, içeriğinde yer alan zencefil sayesinde vücut direncini daima yüksek tutarken aynı zamanda tarçın ve kuşburnu içeriğiyle de yumuşak bir içim sağlar. Kış aylarını keyifli şekilde geçirebilmeniz için hem vitamin yönünden hem de tat yönünden zenginleştirilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** D**; Havaların biraz serinlemesi ile yine stokladığımız o güzel karışım. Çok güzel.

💬 G** T**; Bütün kış içiyoruz tadı harika çocuklar da seviyor.


Shiffa Home Kış Çayı

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 40 adet
 • İçerik: Adaçayı, ekinezya, zencefil, kuşburnu, melisa, ıhlamur, keçiboynuzu ve okaliptüs
 • Form: Bardak poşet

Kalabalık bir içerikten oluşmasının yanında oldukça hoş bir koku ve tatla birleştirilen Shiffa Home kış çayı, içeriğindeki sayısız vitamin ve mineral ile kış aylarında hastalıklardan korunmak için oldukça iyi bir tercihtir. Çay karışımı içerisinde yalnızca bitkiler değil aynı zamanda protein, çeşitli yağ asitleri, A, B, C, E vitaminleri ve daha pek çok yararlı bileşen yer almaktadır. Tıbbi adaçayı da dahil pek çok adaçayı türü içeren ürün, bu sayede kış aylarında vücut desteği için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** Y**; Güvenle alarak içebilirsiniz. Geçen kış almıştık memnun kaldık. Bu kış yine almayı düşünüyoruz.

💬 C** T**; güzel ürün soğuklarda içimi güzel.


Naturali Kış Keyfi

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 100 G
 • İçerik: Elma, limon kabuğu, portakal kabuğu, kuşburnu, melisa, zencefil
 • Form: Dökme

Elma, portakal kabuğu ve melisanın eşsiz tadının yanında diğer pek çok vitamin ve minerali içeren Naturali kış çayı, sizi yalnızca hastalıklardan korumakla kalmaz aynı zamanda eşsiz tadı sayesinde hoş bir içim sağlar. C, E ve A vitaminleri yönünden zengin olması sayesinde kış aylarında vücuda destek veren içeriklerden biri olmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** S** Ö**; Müthiş tadı var tam kış günlerinde bırakın soğuk algınlığı boğaz ağrısını keyfe keder içilecek bir karışım çay.

💬 S** S**; İçimi enfes. Çok lezzetli ve şifalı.


Naturpy Propolisli Kış Çayı

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 150 G
 • İçerik: Pancar şekeri, tarçın, zencefil, zerdeçal, karanfil, hibiskus, havlıcan, yenibahar, karabiber, propolis
 • Form: Küp şeklinde

Naturpy kış çayı, içeriğinde bulunan propolis sayesinde bağışıklığı güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. İçeriğinin oluşumunda kullanılan bitkilerin yanında baharatlardan da destek alınarak daha güçlü bir formül elde edilmiştir. Tarçın, zencefil ve zerdeçalın aynı içerikte kullanılmasıyla güçlü bir antioksidan oluşturulmuştur. Bu sayede, soğuk günlerde vücudun ihtiyaçlarını karşılayarak hastalıklardan korur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ailecek fanatik bir ürününüzü içiyoruz çok güzel ilk yudumda bile boğazınızda yumuşamayı hissediyorsunuz çok iyi.

💬 O** K**; Daha öncede kullanıyordum içimi güzel karışık kış çayı yapmaktansa hem pratik hem lezzetli denemeyen denesin.


Ofçay Halisane Kış Çayı

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 20 adet
 • İçerik: Tarçın, portakal kabuğu, karanfil, siyah çay
 • Form: Bardak poşet

Bitkisel içeriklerin yanında siyah çayla aroma verilmiş olan Ofçay kış çayı, hafif ve lezzetli içimi sayesinde günlük kullanım için oldukça uygundur. Tarçın ve portakal kabuğu içeriği sayesinde C vitamini yönünden oldukça zengindir. Siyah çay ve karanfilin eşsiz uyumu yakalanması ile tadını damağınızda bırakacak bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** K**; Tadı gayet güzel. Alırken endişe etmiştim daha önce denemediğim için ancak içince baya sevdim. Daha mistik bir tadı var, kışın içmesi oldukça keyifli.

💬 E** B* O**; Ürünün fiyatı uygundu ve tadı da çok güzeldi. Kış çayı almak isteyenler düşünmeden alabilir.


Hayfene Kış Çayı

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 125 G
 • İçerik: Kuşburnu, portakal, hibiskus, nar çiçeği, tarçın, zerdeçal ve zencefil
 • Form: Dökme

Zengin ve dengeli içeriği sayesinde kış aylarını keyifle geçirmenizi hedefleyen Hayfene kış çayı, son derece yararlı bitki ve meyvelerin karışımından elde edilmiştir. C, E, A vitaminleri yönünden oldukça zengin olmasının yanında yoğun ve hoş tadıyla eşsiz bir kış deneyimi yaşatır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** A**; 5 yaşındaki oğlumun favorisi oldu. Güzel bir karışım olmuş.

💬 K** Ö**; Tadı çok güzel tam bir kış çayı.


Baharat Dükkanı Kış Çayı

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 125 G
 • İçerik: Zencefil kökü, zerdeçal kökü, çubuk tarçın, havlıcan kökü, elma kurusu, portakal kurusu, adaçayı, kuşburnu, hibiskus
 • Form: Dökme

Oldukça kalabalık bir içerik listesine sahip olan Baharat Dükkanı kış çayı, pek çok meyve ve bitkinin karışımı ile elde edilmesinden dolayı vitamin ve mineral deposu görevi görür. Kış aylarında hafif içimli ve etkili kış çayı arıyorsanız doğru bir seçim olacaktır. 1 fincan çay yapmak için yaklaşık 4 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** N** A**; Bu sene gripten gözünü açamayan birisi olarak aldığım bitti ve beni çok rahatlattı. Teşekkür ederiz hediyeniz için ayrıca çok çok teşekkür ederim.

💬 D** S**; Çok lezzetli bir çay, paketlemesi de çok güzeldi, minnoş hediyeniz için de teşekkür ederim, çok memnun kaldım.


Mecit Efendi Kış Çayı Süzen Poşet

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 40 Adet
 • İçerik: Tarçın, karanfil, zencefil, anason, rezene, zerdeçal, limon kabuğu, keçi boynuzu, kakule, ısırgan, melisa, vanilya
 • Form: Süzen poşet

Yaklaşık olarak 40 adet meyve, bitki ve baharatın karışımı ile elde edilen Mecit Efendi kış çayı, içeriğinde barındırdığı çeşitli ürünlerle vücut direncini yükseltir. Yoğun içeriğinin yanında hoş kokusu ve tadıyla kullanıcıların beğenisini toplayan ürün, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtırken aynı zamanda hastalıklara karşı korur. Kullanıcıların pek çoğu soğuk algınlığı şikayetlerinde bu ürünü kullanarak hızlı şekilde fayda gördüklerini belirtmişlerdir.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** D**; Gayet güzel yatmadan önce içiyorum çok rahat uyutuyor. Tavsiye ederim.

💬 C** D**; Tavsiye ederim güzel bir ürün mutlaka alın.


Blendblack Dökme Kış Çayı

Ürün Özellikleri

 • Miktar: 125 G
 • İçerik: Adaçayı, zencefil, kuşburnu, hibiskus, ıhlamur, havlıcan, zerdeçal, portakal, papatya, limon, tarçın ve bilye kekik
 • Form: Dökme

Soğuk kış günlerinde sizleri hastalıklara karşı korurken aynı zamanda keyifli bir içim sağlayacak olan Blendblack kış çayı, dengeli içeriği sayesinde pek çok vitamin ve minerali bir arada barındırır. C, A, E ve D vitamini yönünden zengin olmasından dolayı günlük kullanımda vücut direncini yükseltir. 1 fincan çay hazırlamak için 2 tatlı kaşığı ürünü kaynar suda 5-10 dakika aralığında demlemeniz yeterli olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Mis gibi kokusu ve enfes tadı ile tam kış çayı, içimi çok keyifli. İlk denemem bir eşantiyon ile olmuştu, peşinden satışa çıktığını görünce hemen sipariş ettim, çok hızlı kargolandı. Harika.

💬 M** G**; Tadı çok güzel içerken keyif alıyoruz.


En İyi 15 Zayıflama ÇayıEn İyi 10 Bal Markası Tavsiyesi
İlginizi Çekebilir

En iyi kış çayı hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine göre önerilen en iyi kış çayı; Arifoğlu,, Mecit Efendi, Shiffa Home, Blendblack, Hayfene, Naturpy ve Lipton markalarına ait ürünlerdir. Farklı bitki, meyve ve baharat karışımlarından elde edilen bu çaylar, vücut direncini yükseltmek ve vücudun ihtiyacı olan vitaminleri karşılamak için en faydalı kış çayları arasında yer alır.

Kış çayı içindekiler nelerdir?

Marka ve ürüne göre değişiklik gösteren içerikler arasında genel olarak sabit kullanılan kış çayı içerikleri, portakal kabuğu, zencefil, adaçayı, ıhlamur, limon ya da limon kabuğu ve tarçın ürünlerinden oluşmaktadır. Bu ürünler, etkili şekilde vitamin sağladığı için hemen hemen her kış çayının içinde yer alır.

Karışık kış çayı faydaları nelerdir?

Soğuk kış günlerinde vücut direncimizin düşmesinden dolayı halsiz ve bitkin hissederiz. Hastalıklara daha açık hale geldiğimiz için vücut direncinin de düşmesiyle hastalıkları atlatmamız uzun sürer. İşte bu durumda devreye giren kış çayları, antioksidan etkisi sayesinde bakterilerle savaşır. İçeriğinde yer alan vitamin ve minerallerle vücut direncini yükselterek hastalıklara dayanıklı hale getirir. Genel olarak sıcak tüketilmesinden dolayı boğaz kısmını da sıcak tutması da kış çayının faydaları arasında görülür.

Kış çayının zararları nelerdir?

Kış çayları, genel itibariyle zararlı ürünler içermez. Ancak her üründe olduğu gibi aşırı tüketimi sonucunda karın ağrısı, sindirim sistemi bozukluğu gibi sorunlar yaşanabilir. Bunun yanında, belirli bitki, meyve ya da baharatlara alerjisi olan kişiler için kış çayının zararlı yönü, pek çok içeriği bir arada barındırmasından dolayı alerjiyi tetikleyebilecek olmasıdır.